قدرت باور را بشناسید تا بتوانید زندگی تان را تغییر دهید

قدرت باور را بشناسید تا بتوانید زندگی تان را تغییر دهید

فهرست مطالب

قدرت باور، بالاترین سطوح عملکرد را تقویت می‌کند. باور داشتن، عاملی حیاتی برای دستیابی به موفقیت در هر چیزی در زندگی است. واقعیت این است که موفقیت شما در ورزش، تجارت، مدرسه، خانواده، دوستان، همسایگان و جوامع همه تحت تاثیر باورهای تان هستند.

زیرا آنچه به آن باور دارید، کاری را که انجام می‌دهید هدایت می‌کند، و کاری که انجام می‌دهید تعیین می‌کند که چه چیزی به دست می‌آورید. وقتی باور شما قوی باشد، هوشمندانه تر، بهتر و با انعطاف پذیری بیشتری عمل می‌کنید و در نتیجه به موفقیت دست پیدا می کنید.

برای آشنایی بیشتر با قدرت باور و نحوه استفاده از آن به نفع خودتان با این مقاله همراه شوید.

“باور کن که می‌توانی و با این کار نیمی‌ از راه را طی کرده ای.”   تئودور روزولت

باور چیست؟ 

قبل از آن که به بررسی قدرت باورها بپردازیم، لازم است که معنی باور را مشخص کنیم.

باور یک چیز قدرتمند و ضروری است که بر جوامع ما، زندگی روزمره و درونی، افکار، امیدها، برنامه‌ها و روابط ما حاکم است.

شما باور دارید که هواپیما باند فرودگاه را ترک خواهد کرد، سخت کار کردن منجر به ترفیع می‌شود، کاندیدایی که از آن حمایت می‌کنید بهترین گزینه برای این کار است.

برخی چیزها را باور دارید زیرا الگوی تجربی‌تان آنها را تایید می‌کند: خورشید تا به حال هر روز صبح طلوع کرده است، پس چرا فردا باید متفاوت باشد؟ اما چیزهای دیگری نیز وجود دارد که حتی با وجود منطق و شواهد خلاف شان آنها را باور دارید مثل خرید بلیط بخت آزمایی.

درواقع باور  احساس اطمینان در مورد معنای چیزی است. باورها نقشه‌هایی را ایجاد می‌کنند که ما را به سمت اهدافمان راهنمایی می‌کنند و به ما قدرت عمل می‌دهند.

قدرت باور چیست

باورها لزوماً بیانگر چیزی نیستند که واقعی یا حقیقت هستند. باورهای ما مبتنی بر ادراکات واقعیت است که توسط تجربیات و فرهنگ ما شکل می‌گیرد. قدرت هر باور یا فکری از میزان توجه فرد  سرچشمه می‌گیرد. به این معنا، هر چیزی که از صمیم قلب به درستی آن اعتقاد داشته باشید، می‌تواند در زندگی شما به یک واقعیت تبدیل شود.

برای رسیدن به آنچه از زندگی می‌خواهیم، ​​باید باور داشته باشیم که می‌توانیم به هر چیزی که در ذهنمان است، برسیم. با داشتن باورهای مناسب در مورد آنچه که می‌توانیم است که شروع به انجام اقدامات لازم برای نشان دادن آنچه می‌خواهیم می‌کنیم.

اما باید توجه داشته باشید که اولین باورهای ما مدتها قبل از شکل گیری شخصیتمان شروع می‌شود، یعنی از زمان تولد به بعد، زمانی که حتی آگاهی نداریم. زیرا مغز ما به دنبال الگوهایی بوده است که به ما اجازه دهد در جهان حرکت کنیم، زنده بمانیم و تولید مثل کنیم. هرچند این باورهای اولیه ممکن است در مقطعی جلوی پیشرفت ما را بگیرند.

نکته مهم دیگر در مورد باورها این است که رابطه بین باور و واقعیت اغلب یک طرفه است. زیرا مغز ما حقایق را می‌گیرد و با دست کاری، آنها را برای تقویت باورهای مان متناسب می‌کند.

علاوه بر این، باورها می‌توانند واقعیت ما را تغییر دهند. به معنای واقعی کلمه آنچه به آن باور داریم، می‌تواند همان چیزی باشد که به حقیقت تبدیل می‌شود. به همین دلیل بسیار مهم است که با قدرت باور و تاثیر آن بر زندگی‌تان آشنا شوید.

قدرت باور

حتی با وجود پرهیز از بزرگنمایی برای نشان دادن میزان قدرت باور، گزارش‌های واقعی و متعددی بر این پدیده گواهی می‌دهند. برای درک بهتر قدرت باورها به دومثال زیر توجه داشته باشید.

یک مثال جدی در مورد قدرت باورها، تاثیر دارونماها است. اگر کسی باور داشته باشد که ماده ای به او کمک می‌کند تا احساس بهتری داشته باشد، خواه آسپرین باشد یا یک قرص قندی که به شکل آسپرین به فرد داده شده است، در اغلب موارد ذهن از طریق قدرت باور، باعث بهبود شرایط جسمی فرد می‌شود.

اثر دارونما در قدرت باور

مثال دیگر برای درک بهتر قدرت باور، نتایج یکی از آزمایشات دکتر رابرت روزنتال است. در این آزمایش به گروه نخبه ای از معلمان گفته می شود که به دلیل عملکرد بسیار خوبی که دارند مسئول آموزش باهوش ترین دانش آموزان مدرسه خواهند بود.

به معلمان گفته شد که به دانش آموزان نگویند آنها به عنوان افراد باهوش مدرسه انتخاب شده اند. قرار بود معلمان دقیقاً از همان برنامه درسی استفاده کنند که به سایر دانش آموزان خود آموزش می‌دادند. همچنین به آنها گفته شد که نتایج بسیار خوبی از این کلاس با دانش آموزان دارای ضریب هوشی بالا انتظار می‌رود.

در پایان سال، این دانش آموزان از نظر پیشرفت تحصیلی در کل مدرسه بالاتر از سایر دانش آموزان بودند. این نتیجه چندان شوکه کننده نیست، به جز این حقیقت که دانش آموزان و معلمان برتر که به طور تصادفی از بین جمعیت عمومی ‌مدرسه انتخاب شده بودند!

این داستان واقعی به خوبی میزان تاثیر قدرت باور در سرنوشت افراد را نشان می دهد.

باورها با تاثیرگذاری بر طرزفکر می‌توانند بر موفقیت افراد نیز تاثیر بگذارند. به عنوان مثال افرادی که باور دارند با آموزش و تمرین در کاری بهتر خواهند شد، همیشه از افرادی که فقط به استعداد تکیه می‌کنند موفق تر خواهند بود. برای درک بهتر تاثیر قدرت باورها بر طرزفکر خلاصه کتاب زیر را بخوانید.
‎‎

خلاصه کتاب طرز فکر

کتاب طرز فکر (۲۰۰۶) تفاوت بین افراد دارای طرز فکر ثابت در برابر افراد دارای طرز فکر رشد را موردبررسی قرار ‌می‌دهد.‎

‎اکنون بخوانید‎

 

قدرت باور مشترک در یک تیم

قدرت باور فقط در زندگی فردی تاثیر گذار نیست. اگر اعضاضی یک تیم نیز باوری مشترک داشته باشند، به آنها برای رسیدن به موفقیت کمک خواهد کرد.

باور مشترک تیمی‌ چشم انداز و هدف واضح ایجاد می‌کند. باعث می‌شود تیمی‌ با تمرکز ایجاد شود که حواس‌پرتی‌ها را نادیده می‌گیرد.

باور مشترک تیمی ، اراده ایجاد می‌کند. تیمی‌ با تلاش بی‌وقفه که می‌گوید هر کاری که لازم باشد را انجام خواهیم داد تا به هدف خود دست پیدا کنیم.

باور مشترک تیمی تاب آوری ایجاد می‌کند. به این صورت که تیم در مواجهه با سختی‌ها پاسخ می‌دهد و عمل می‌کند و حتی در مواجه با چالش‌ها، بهتر می‌شود.

“انسان اغلب همان چیزی می‌شوند که درمورد خودشان باور دارند. اگر باور داشته باشم که نمی‌توانم کاری را انجام دهم، باعث می‌شود در  انجام آن ناتوان شویم. اما وقتی باور کنم که می‌توانم، توانایی انجام آن کار را به دست می‌آوریم، حتی اگر در ابتدا چنین توانایی را نداشته باشیم.”  گاندی

عوامل ایجاد کننده باورها

همانطور که اشاره شد چالش اصلی در مواجه با باور ها در این است که بیشتر باورهای ما بر مبنای گذشته هستند و  بر اساس تفسیرهای ما از تجربیات دردناک و لذت بخش شکل می گیرند. اغلب ما نسبت به آنچه باور داریم و اینکه چگونه آن باورها بر اعمال ما تأثیر می‌گذارند ناآگاه هستیم.

باورهای محدود کننده می‌توانند باعث شوند که چیزهایی را که می‌خواهیم از دست بدهیم و باورهای توانمندساز می‌توانند ما را به سمت زندگی ای که می‌خواهیم سوق دهند. بنابراین نباید قدرت باورها را دست کم بگیرید.

هدفی که همیشه می‌خواستید به آن برسید و نرسیده اید چیست؟ چرا نرسیده اید؟ دلیل شما هر چه که باشد، همیشه یک باور محدود کننده نیز وجود دارد.

به همین جهت اولین قدم تان برای رسیدن به موفقیت باید جایگزینی باورهای قدیمی ‌و ناتوان کننده با باورهای جدید و توانمند کننده باشد. درنتیجه باید حوزه هایی که باورها از آن سرچشمه می‌گیرند را به بشناسید. در ادامه این حوزه ها را بررسی خواهیم کرد.

عوامل ایجاد کننده باور در قدرت باور

محیط

محیط تاثیر بسیار زیادی بر باورهای ما دارد اما باید خود را از این داستان رها کنید. درست همانطور که بسیاری از شخصیت های بزرگی مانند ملالا، اپرا و نلسون ماندلا به این نتیجه رسیدند که محیط شان تعیین نمی‌کند که چه کسانی هستند یا چه چیزی را باور خواهند کرد.

در حالی که شرایط  و محیط ممکن است گاهی دشوار باشد، هر یک از شما این قدرت را دارید که آنچه را که می‌خواهید باور کنید، انتخاب کنید.

بهترین نمونه برای درک بهتر قدرت باور علیرغم مشکلات محیطی، کتاب انسان در جست و جوی معنا است. برای خواندن خلاصه این کتاب بر روی لینک زیر کلیک کنید.
‎‎

خلاصه کتاب انسان در جستجوی معنا

تابحال شرایطی را تجربه کرده‌اید که در آن آنقدر عرصه بر شما تنگ شده باشد که برای ادامه زندگی به‌دنبال بهانه‌ای محکم و قانع‌کننده باشید؟ ویکتور فرانکل در کتاب خود تحت عنوان انسان در جستجوی معنا به همین موضوع پرداخته است.

‎اکنون بخوانید‎

 

رویدادها

رویدادها عمیقاً زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند و باعث می‌شوند باورهایی را شکل دهیم که اغلب به صورت ناخودآگاه بر کل جهان بینی ما تأثیر می‌گذارد. رویدادهایی مانند روزی که ازدواج کردید، تولد فرزندتان، مرگ یکی از عزیزان. حتی حملات تروریستی می‌توانند کل باورهای شما را تغییر دهند.

آیا می‌توانید به رویدادی فکر کنید که بر شما تأثیر مثبت یا منفی گذاشته است؟

دانش

واقعیت این است که دانش قدرت نیست. دانش قدرت بالقوه است. دانش ابزاری پویا برای  فرو ریختن دیوارهای باورهای محدودکننده است.

برای استفاده از قدرت باورها در رسیدن به موفقیت سعی کنید یک یادگیرنده مادام العمر شوید و همیشه به دنبال دانش باشید.

خودتان را در نزدیکی افرادی قرار دهید که بیشتر از شما می‌دانند. از بهترین‌ها الگوبرداری کنید و از تجربیات آنها درس بگیرید و با این کارها می‌توانید باورهایی در خود ایجاد کنید که شما را وادار به موفقیت کنند.

نتایج گذشته

همه ما در مورد دستاوردها یا شکست‌های گذشته باورهایی برای خود ایجاد می‌کنیم. اما نتایج گذشته با نتایج آینده برابری نمی‌کند.

با رسیدن به موفقیت، حتی موفقیت‌های کوچک، می توانید اطمینان و اعتماد به نفس برای خود ایجاد کنید. نتایج مثبت را جمع آوری کنید تا باور داشته باشید که می‌توانید به آنچه در نظر دارید دست یابید.

چشم انداز آینده

همانطور که تجربیات گذشته بر باورهای شما در مورد آنچه ممکن است اتفاق بیافتد تأثیر می‌گذارد، تصور شما از آینده نیز بر باورهایتان تأثیر می‌گذارد.

به همین دلیل  کاملاً ضروری است که یک آینده قانع کننده برای خود بسازید. هیچ کس دیگری نمی‌تواند این کار را برای شما انجام دهد.

ابتدا با اختصاص چند دقیقه با تجسم کردن، خود را برای موفقیت آماده کنید. تصور کنید اگر در آینده به چیزی که می‌خواهید برسید  چه احساسی خواهید داشت.

تغییر باورها 

در واقعیت ذهن ما طوری ساخته شده است که به دنبال حذف تهدید و اجتناب از هر چیزی است که ممکن است جهان بینی ما را به چالش بکشد. به این ترتیب بسیاری از ما در نهایت در یک حلقه بازخورد زندگی می‌کنیم و توسط افرادی احاطه می‌شویم که نظرات مشابهی دارند. این تأثیر تنها با اتکای به رسانه‌های اجتماعی تشدید می‌شود.

اما وقتی به فکر تغییر باور هستید، چیزهای زیادی در خطر می افتد. مثلاً افرادی که باورهای سیاسی خود را به‌طور اساسی تغییر می‌دهند، چیزهای زیادی از دست می‌دهند: روابط اجتماعی، شغل، حتی همسرشان.

تمایل به چسبیدن به باورهایمان ممکن است بهتر از جایگزین کردن آنها باشد، اما این بدان معنا نیست که به نفع ماست. همه ما برای رسیدن به موفقیت و آرامش نیاز به تغییر بخشی از باورهایمان داریم. تا باورهای محدود کننده را مهار کنیم و از قدرت باورهای توانمند ساز حداکثر بهره را ببیریم.

وقتی به خودتان ایمان داشته باشدی، وقتی به توانایی‌هایتان ایمان داشته باشید، مسیر موفقیت آسان می‌شود. در ادامه راهکارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که به تقویت باورهای توانمند ساز کمک خواهند نمود.

۱. به موفقیت فکر کنید، به شکست فکر نکنید

در هر موقعیتی از زندگی خود، در محل کار، در خانه، در مدرسه هستید فکر کردن به موفقیت را جایگزین فکر کردن به شکست کنید. تفکر تأثیر زیادی بر سیستم اعتقادی ما دارد.

شما خودتان را شکست خورده می‌دانید، به همین دلیل شکست می‌خورید. شما خودتان را کوچک می‌دانید، به همین دلیل با شما مانند یک فرد بی‌ارزش رفتار می‌شود.

درحالی که برای تقویت قدرت باور، باید به موفقیت فکر کنید، باید نگرش ایجاد آن را داشته باشید. باید خودتان را بسیار ارزشمند بدانید تا مانند یک فرد ارزشمند با شما رفتار شود.

فکر کردن به موفقیت در قدرت باور

۲. به طور مرتب به خود یادآوری کنید: بهتر از چیزی هستید که فکر می‌کنید 

این قسمت را با دقت بخوانید، افراد موفق ابر انسان نیستند. کسانی که در زندگی خود به موفقیت‌های بزرگتری دست یافته اند مانند شما هستند، انسان‌هایی هم اندازه و هم شکل و دارای مغزی مشابه هستند.

باور کنید، از همه افراد موفقی که در این سیاره زمین زندگی کرده اند یا امروز زندگی می‌کنند، می‌توان پیشی گرفت. آنها ابرانسان نیستند. آنها فوق العاده باهوش نیستند. آنها مغز فوق العاده ای ندارند. آنها توانایی‌های فوق العاده ای ندارند بلکه فقط فکر بزرگ و فوق العاده اعتماد به نفس دارند.

بنابراین مرتباً به خود یادآوری کنید که ارزش زیادی دارید. شما بهتر از چیزی هستید که فکر می‌کنید. باید به خودتان اعتماد داشته باشید و توانایی‌های خود را باور کنید. موفقیت بر اساس شانس نیست، بلکه به اعتماد به نفس و تفکر شما بستگی دارد.

۳. باورهای بزرگ داشته باشید

اندازه موفقیت شما با اندازه باورهایتان تعیین می‌شود. بزرگ فکر کنید تا به موفقیت‌های بزرگی برسید. اگر کوچک فکر کنید، به موفقیت‌های کوچک خواهید رسید.

کسی که امروز شکست خورده فقط به خاطر سیستم باورها و سطح فکرش است. در مقابل کسانی که امروز موفق هستند فقط به خاطر باور بزرگشان به خودشان و سطح تفکرشان است.

برای داشتن یک زندگی با موفقیت بالا، باید کاملاً به خود و توانایی خود ایمان داشته باشید.

۴. بردهای خود را بشمارید

به عنوان یک انسان، ما به طور طبیعی تمایل داریم که به جای شمردن بردهایمان و به خاطر آوردن همه خوبی‌هایی که رخ داده است، به چیزهای منفی و همه باخت‌هایمان فکر کنیم.

برای تقویت باورتان به خودتان از یک دفترچه قدردانی برای ثبت تمام بردهاتان در پایان هر روز استفاده کنید. می‌توانید پیروزی‌های امروز، هفته گذشته، ماه گذشته یا حتی سال گذشته خود را یاد داشت کنید.

مهم نیست چه زمانی به موفقیت دست پیدا کرده اید، اما نکته کلیدی این است که فقط عادت کنید همه بردهای خود را به یاد آورید. وقتی به یاد آورید که در گذشته چه کارهای باورنکردنی انجام داده‌اید و به خود باور پیدا می‌کنید که  اتفاقات بزرگ‌تری هم در آینده می‌توانند رخ دهند. بزرگ یا کوچک، مهم نیست – فقط بردهای خود را بشمارید!

۵. با خودتان مثل یک قهرمان صحبت کنید 

سعی کنید به جای اینکه به عنوان یک قربانی با خودتان صحبت کنید، مانند یک قهرمان با خودتان صحبت کنید. از نتایج این کار شگفت زده خواهید شد.

شاید عجیب به نظر برسد که با خودتان صحبت کنید، اما آن را امتحان کنید و سپس ببینید آیا این کار «عجیب» ارزشش را دارد یا خیر.صحبت کردن با خود مانند یک قهرمان، روند فکر شما را بازسازی می‌کند. وقتی عادت می‌کنید مثل یک قهرمان با خودتان صحبت کنید، به افکار منفی و دلسردکننده کمتر اهمیت می‌دهید.

با قدرت و اعتقاد، عباراتی مانند: “من در کاری که انجام می‌دهم بهترین هستم”، “هیچ کاری نیست که نتوانم انجام دهم وقتی کاملاً متعهد شدم” و “هیچ چیز عادی در مورد من وجود ندارد” را تکرار کنید.

اگر به خودتان باور نداشته باشید، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید از دیگران انتظار داشته باشید که شما را باور کنند.اگر کارمند هستید، نمی‌توانید از رئیستان انتظار داشته باشید که کاملاً به شما ایمان داشته باشد. اگر شما یک کارآفرین هستید، نمی‌توانید از سرمایه‌گذار انتظار داشته باشید که ایده‌های شما را باور کند، زمانی که حتی خودتان را باور ندارید.

تاثیر یادآوری به خود در قدرت باور

۶. اطراف خود را با افراد خوب احاطه کنید

 افرادی که با آنها وقت می‌گذرانید بر طرز فکر و انگیزه شما تأثیر می‌گذارند. به دنبال افرادی باشید که به شما انگیزه می‌دهند تا بهترین خود باشید و به شما کمک می‌کنند تا به آنجا برسید.

افرادی را پیدا کنید که وقتی همه چیز سخت می‌شود و دچار چالش می‌شوید، همچنان شما را حمایت می‌کنند.

اما مراقب افرادی باویژگی‌های شخصیتی سمی‌ باشید. اگر خودتان را در اطراف افراد خاصی خسته، منفی نگر و پر از شک و تردید می‌بینید، زمان کمتری را با آنها بگذرانید. آنها را از زندگی خود حذف کنید. اگر این امکان پذیر نیست، تمام تلاش خود را بکنید تا زمان صرف شده با آنها را محدود کنید.

۷. ذهن خود را تغذیه کنید

در قانون جذب نیز حقیقتی وجود دارد – نوع انرژی که از خود می‌دهید به شما باز می‌گردد، چه مثبت و چه منفی. اگرچه ممکن است واقعاً یک قانون طبیعی نباشد، درست است که طرز فکر شما بر نحوه تعامل شما با جهان و نحوه تعامل دیگران با شما تأثیر می‌گذارد.

ذهن خود را  با هر آنچه پر کنید بر نحوه دیدن خود و دنیای اطرافتان تأثیر می‌گذارد. به دنبال رسانه‌های الهام بخش و نشاط آور باشید، از کتاب گرفته تا فیلم و حساب‌های رسانه‌های اجتماعی.

قرار گرفتن مکرر در معرض مواد نشاط آور و حمایت کننده به آرامی‌مغز شما را وادار می‌کند که متفاوت فکر کند. زمان بررسی دیدگاه‌های بیش از حد بدبینانه یا بدبینانه را محدود کنید.

در حالی که مهم است واقع بین باشید و فراز و نشیب‌های زندگی را در آغوش بگیرید، بدبینی باور شما را نسبت به دیگران از بین می‌برد، انگیزه شما را از بین می‌برد و امید شما را به آینده از بین می‌برد.

۸. روی نقاط قوت خود کار کنید

آنچه را که در آن مهارت دارید، کشف کنید و برای عالی شدن تلاش کنید. دانستن نقاط قوت به شما این امکان را می‌دهد که تلاش خود را در زمینه‌هایی که در آنها استعداد دارید به کار ببرید. هنگامی‌ که بر روی قدرت و باور به توانایی‌های خود کار می‌کنید، می‌توانید منابعی برای مقابله با هر چیزی پیدا کنید.

از نقاط قوت خود به نفع خود استفاده کنید. نقاط قوت چیزی است که شما را منحصر به فرد می‌کند. این ویژگی‌ها را توسعه دهید و به آنها وابسته باشید.

عادت رایج افراد موفق این است که به جای نگرانی در مورد ضعف‌های خود، روی چیزهای مثبت تمرکز کنند که در آن برتری دارند  و نقاط ضعف را به دیگران واگذار می‌کنند. 

آیا برای رسیدن به موفقیت تکیه کردن بر قدرت باور کافی است؟

اگرچه داشتن یک باور قوی به معنای پیروزی در یک نبرد است، اما اکنون باید در جنگ پیروز شوید. و فقط با فکر کردن نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

به عنوان مثال باور دارید که می‌توانید یه نسخه بهتری از خود تبدیل شوید. یکی از راه‌های انجام این کار این است که پتانسیل خود را کشف کنید.

باورهای تان باعث می‌شود که به خودتان ایمان داشته باشید. آنها انگیزه‌تان را حفظ  می‌کنند. با این حال، هیچ چیز تغییر نکرده است و به زودی نیز تغییر نخواهید، و شما هنوز در موقعیت سابق خود گرفتار هستید.

پس قسمتی از این معادله که مشکل دارد چیست؟ شما باورهای خود را دارید و می‌دانید چه می‌خواهید. اما تا زمانی که اقدام نکنید تغییری رخ نمی‌دهد.

به جای اینکه همه چیز را به دست ایمان و قدرت باور بسپارید، شروع کنید به دست گرفتن امور کنید. باید حالت ذهنی را پیدا کنید که در آن هیچ چیز غیرممکن نباشد. وقتی به آن نقطه رسیدید، بهترین لحظه برای شروع کار روی اهدافتان است.

باور مسیر زندگی شما را تعیین می‌کند. اما این شما هستید که باید اولین قدم را در این راه بردارید. پس باورهای خود را پرورش دهید، به روی ایده‌های جدید باز بمانید و ایمان به خود را در اولویت زندگی خود قرار دهید.

تاثیر اقدام در قدرت باور

همیشه باورهای قوی داشته باشید، اما فقط به آنها تکیه نکنید. اگر شهامت اقدام را نداشته باشید در زندگی به هیچ چیز نمی‌رسید.

دست به کار شوید و رویاهای خود را برآورده کنید، زیرا هیچ کس دیگری این کار را برای شما انجام نخواهد داد. منتظر اتفاقات نباشید و از شکست نترسید. به ایمان خود معنا و ارزش بیشتری بدهید و این روز را به اولین روزی تبدیل کنید که برای تبدیل شدن به نسخه بهتری از خود تلاش می‌کنید.

نتیجه گیری 

این که باورها نتیجه محیط و افراد اطراف ما باشند، چه تجربیات گذشته خودمان، یا شاید انگیزه ایجاد چیزی معنادار در آینده، باورها بخش منحصر به فردی از ما هستند.

قدرت باور را وقتی تحت فشار قرار دارید یا در پاسخ به موقعیت‌های چالش برانگیز بهتر می توانید مشاهده کنید. گاهی اوقات دنیا دیگر معنا پیدا نمی‌کند، و باور به چیزی به ما کمک می‌کند تا معنای پشت اعمالمان را ببینیم. باور به ما کمک می‌کند تا به جلو برویم و “هدف” خاصی در زندگی به ما می‌دهد.

خبر خوب این است که می توانید باورهای خود را انتخاب کنید. چیزی که به آن باور دارید یا به شما قدرت می‌دهد یا شما را محدود می‌کند. باورهای توانمند کننده، عملکرد شما را بالا می‌برد. باورهای محدود کننده عملکرد شما را پایین می‌آورد.

به یاد داشته باشید توانایی رسیدن به آرزوها و طعم پیروزی علاوه بر باور به عمل کردن نیز بستگی دارد. باور پایه رسیدن به موفقیت است. زیرا این باورها هستند که افکار ما را شکل می‌دهند و اقداماتی که منجر به رسیدن به نتیجه نهایی می‌شود را تعیین می‌کنند.

 قدرت باور افسانه نیست، البته تا زمانی که به خود وفادار بمانید و در مسیر موفقیت تلاش کنید.

برای ایجاد باورهای قدرتمند، باید همیشه در حال یادگیری باشید. بهترین راه یادگیری کتاب خواندن است. اما اگر شما هم وقت زیادی ندارید با استفاده از اپلیکیشن ذهن می‌توانید در کمترین زمان نکات مهم برترین کتاب‌های جهان را مطالعه نمایید.

دانلود اپلیکیشن

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید