• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب طرز فکر

خلاصه کتاب طرز فکر

نویسنده : کارول دوک
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 37 )
خلاصه کتاب طرز فکر
پخش دمو

خلاصه کتاب طرز فکر

کارول اس دوک روانشناس مشهور دانشگاه استنفورد ایده‌ای ساده اما پیشگامانه را کشف کرد. او از چیزی صحبت کرد که تا قبل از این کسی به فکرش نرسیده بود و آن چیزی جز قدرت ذهنیت نیست. او نتایج تحقیقات خود را در کتاب طرز فکر منتشر کرد. دوک در این کتاب توضیح می‌دهد که چطور موفقیت در همه عرصه‌ها، اعم از عرصه‌های شخصی و کسب‌وکار می‌تواند شما را تحت تاثیر قرار دهد و استعداد و توانایی‌هایمان را متاثر کند. دوک معتقد است که افرادی که دارای ذهنیتی ثابت هستند، نسبت به کسانی که ذهنیت‌شان را دائما در حال رشد و تغییر

«اگر همانند افراد دارای طرز فکر رشد، باور داشته باشید که می توانید خودتان را ارتقا دهید، آنگاه پذیرای اطلاعات دقیقی در مورد توانایی های فعلی تان خواهید بود، حتی اگر نامطلوب باشد.»آیا شما هم دوست دارید که همیشه روبه‌رشد باشید و دائما خودتان را ارتقا بدهید؟ اگر جوابتان مثبت است، کتاب طرز تفکر نوشته کارل دوک مخصوص شماست.

شناسنامه خلاصه کتاب طرز فکر

عنوان کتاب: طرز فکر عنوان کتاب به زبان اصلی: Mindset: The New Psychology of Success نویسنده: کارل دوک نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب طرز فکر

شما در این کتاب خواهید آموخت که طور طرز تفکرتان را رشد دهید و بیشتر یاد بگیرید. این کتاب به شما کمک می‌کند طرز فکرتان را دائما مورد بازبینی قرار دهید و همیشه خودتان را به چالش بکشید تا در مسیر رشد و موفقیت قرار بگیرید. کتاب طرز تفکر به شما می‌آموزد که بتوانید دید نسبتا جامعی نسبت به خوتان، ظرفیت و استعدادتان داشته باشید و به این ترتیب با علم و آگاهی کافی به سمت رشد حرکت کنید. کارل دوک در این کتاب شما را راهنمایی می‌کند تا ارتباط موثرتری با دیگران برقار کنید و به‌جای قضاوت، بر آموزش تاکید کنید. کتاب طرز تفکر راهنمای جامعی است که به شما کمک می‌کند تا علایقتان را به توانایی تبدیل کنید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب طرز فکر

کارل سوزان دوک در ۱۷ اکتبر ۱۹۶۴ در آمریکا متولد شد. او روانشناس و استاد دانشگاه استنفورد است. عمده شهرت دوک به خاطر نوشتن کتاب طرز فکر بوده است. دوک سابقه تحصیل در کالج برنارد و یل دارد. همچنین تا قبل از تدریس در دانشگاه استتفورد در دانشگاه‌های کلمبیا، هاروارد و ایلینویز تدریس می‌کرد. و محققی برحسته در زمینه روانشناسی شخصیت، روانشناسی رشد و روانشناسی اجتماعی محسوب می‌شود. دوک همچنین افتخار عضویت در آکادمی علوم و هنر آمریکا را هم دارد.

نقد خلاصه کتاب طرز فکر

این کتاب مباحث جدیدی را در زمینه پیشرفت و توسعه فردی مطرح می‌کند که تا قبل از این کسی به آن‌ها فکر نکرده بود. این مسئله زمانی قابل توجه‌تر می‌شود که بدانید نویسنده این کتاب روانشناسی قهار و صاحب‌نظر است که حرف‌های او در زمینه تخصصی‌اش وزنه بسیار قدرتمندی در مجامع علمی محسوب می‌شوند. نکته قابل توجه دیگر در کتاب طرز تفکر، مثال‌های نویسنده در هر فصل است که به نوعی با روایت یک موقعیت، ذهن خواننده را به چالش می‌کشد و او را درگیر موضوعات فصل می‌کند. تنها نقد وارد شده به این کتاب از منظر خوانندگان، تکرار مباحث در فصل‌های مختلف کتاب است. خوانندگان این کتاب معتقدند که دوک می‌توانست مباحث را کوتاه‌تر هم تنظیم و از تکرار دوری کند. البته ما این مشکل را برای خوانندگان عزیز در وبسایت ذهن حل کرده‌ایم و با ارائه خلاصه مباحث مطرح شده در کتاب طرز تفکر به شما کمک می‌کنیم تا بدون اتلاف وقت، تمام مباحث مهم کتاب را بخوانید و از آن لذت ببرید.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

این کتاب را به مهم کسانی که در حوزه تدریس و پرورش فعال هستند توصیه می‌کنم. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند که به دانش‌آموزان یا کودکانتان کمک کنید که بهتر رشد کنند و استعدادهایشان را به بهترین شکل ممکن شکوفا کنند. همچنین اگر خودتان را در مسیر رشد و شکوفایی قرار داده‌اید و دوست دارید به حداکثر توانایی‌هایتان برسید و پتانسیل درونتان را شکوفا کنید، خواندن این کتاب مخصوص شماست.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کتاب خوب کتابی است که به توصیه‌های آن اعتقاد داشته باشید. کتاب عالی کتابی است که از توصیه‌های آن پیروی می‌کنید. این کتاب اما کتابی است که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. چون ایده‌های آن زندگی من را تغییر داده است. (رابرت جی استرنبرگ) کتابی ضروری برای مطالعه والدین، معلمان، مربیان و... همچنین برای کسانی که مایلند احساس موفقیت و تحقق رویا را د رخودشان افزایش دهند. (نشریه لایبرری) همه باید این کتاب را بخوانند. (چیپ و دن هیث) یکی از تاثیرگذارترین کتاب‌ها در مورد انگیزه. (یو برونسون) اگر افراد را مدیریت می‌کنید یا والد هستید، همه‌چیز را رها کنید و طرز تفکر را بخوانید. (گای کاوازاکی)

بخش هایی از متن کتاب

همه مردم الگویی دارند. الگویی که در لحظه بحرانی زندگی، راه را به آن‌ها نشان داده است. این کودکان الگوی من بودند. آن‌ها آشکارا چیزی می‌دانستند که من از من از آن مطلع نبودم و مصمم شدم که باید از آن سر دربیاورم تا نوع طرز فکری را که می‌تواند شکست را به هدیه تبدیل کند، درک کنم. آن‌ها چه می‌دانستند؟ آن‌ها می‌دانستند که ویژگی‌های انسان مانند مهارت‌های فکری از طریق تلاش قابل پرورش یافتن است و این چیزی بود که انجام می‌دادند؛ یعنی باهوش‌تر می‌شدند. نه‌تنها با شکست دلسرد نمی‌شدند، بلکه حتی فکر نمی‌کردند که درحال شکست خوردن هستند. آن‌ها فکر می‌کردند که در حال یادگیری ‌اند. از طرف دیگر گمان می‌کردم که ویژگی‌های انسان تغییر ناپذیرند. شما یا باهوش هستید یا نیستید و شکست یعنی که باهوش نبوده‌اید. به همین سادگی! اگر بتوانید به سمت موفقیت بروید و از شکست به هرقیمتی اجتناب کنید، می‌توانید باهوش باقی بمانید. مبارزات، اشتباهات و پشتکار غیرضوروری و بی‌اهمیت بودند. اینکه آیا ویژگی‌های انسان چیزی است که می‌تواند پرورش داده شود یا غیرقابل تغییر است، موضوعی قدیمی است. معنای این باورها برای شما موضوع جدیدی است: پیامدهای ناشی از این تفکر که هوش یا شخصیتتان چیزی است که می‌توانید آن‌ها راتوسعه دهید، چه است؟

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف