• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب گلوله برفی

خلاصه کتاب گلوله برفی

نویسنده : آلیس شرودر
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 5 )
خلاصه کتاب گلوله برفی
پخش دمو

خلاصه کتاب گلوله برفی

بعید است به مطالعات اقتصادی و بازار سرمایه علاقه داشته باشید اما نام وارن بافت را نشنیده باشید. بافت یکی از شخصیت‌های افسانه‌ای دنیای سرمایه‌گذاری برای بسیاری از افراد الهام‌بخش و الگو بوده است. البته هرگز بافت در هیچ‌یک از رسانه‌ها از گوشه‌های زندگی خود و داستان‌های مربوط به زندگی خصوصی خود حرفی به‌میان نیاورد. او اولین‌بار در ملاقات و مصاحبه با آلیس شرودر، فعال اقتصادی و ستون‌نویس روزنامه بلومبرگ به زوایایی از زندگی خود اشاره کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست. بافت در این کتاب از تلاش‌های خود

بیوگرافی خواندنی و جذاب از مردی تاثیرگذار که توانسته است برای همیشه نام خود را در دنیای سرمایه ماندگار سازد.

شناسنامه خلاصه کتاب گلوله برفی

عنوان کتاب: گلوله برفی عنوان کتاب به زبان اصلی: The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life نویسنده: آلیس شرودر نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب گلوله برفی

زندگی و زوایای ناگفته‌ای شخصیت وارن بافت، سرمایه‌گذار و یکی از ثروتمندترین مردان جهان از مسائلی است که با خواندن کتاب گلوله برفی با آن آشنا خواهید شد. در این کتاب عقاید، چالش‌ها، نظرات، شکست‌ها و حتی حماقت‌های بافت را خواهید شناخت و با گوشه‌هایی از شخصیت او آشنا می‌شوید که هیچ‌جای دیگری بازگو نشده است.

درباره نویسنده خلاصه کتاب گلوله برفی

آلیس شرودر در ۱۴ دسامبر ۱۹۵۶ در دالاس متولد شد. این نویسنده آمریکایی عمده شهرت خود را مدیون تدوین کتاب گلوله برفی است. او تحصیلات خود را در رشته اقتصاد و امور مالی در دانشکده مک‌کامبس دانشگاه آستین به‌پایان رساند. شرودر فعالیت‌های اقتصادی متعددی انجام داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مدیریت پروژه در FABS اشاره کرد. او هم‌چنین ستون‌نویس اقتصادی روزنامه بلومبرگ است و سابقه مدیریت عامل مورگان استنلی را هم در کارنامه خود دارد.

نقد خلاصه کتاب گلوله برفی

خواندن بیوگرافی افراد بزرگ و تاثیرگذار، همیشه جذاب است. فرقی ندارد که در چه سالی باشیم و به چه زمینه‌ای از فعالیت علاقه‌مندیم؛ درهرصورت در ناپیداترین زوایای شخصیتی این افراد، چیزی برای یادگیری پیدا خواهد شد. داستان زندگی بافت، با همه فراز و نشیب‌ها و اعترافاتی که او از شخصیت خود می‌کند، بسیار جذاب و خواندنی است. کتاب گلوله برفی تصویری تمام عیار از زندگی مردی را به خواننده نشان می‌دهد که تا قبل از این بسیار رازآلود و پیچیده بود. شرودر در نوشتن این کتاب وسواس زیادی به خرج داده است. او ساعت‌ها با بافت مصاحبه کرد و تلاش کرد با ارتباط‌گیری با اطرافیان و نزدیکان بافت، شناخت همه‌جانبه‌ای از شخصیت این سرمایه‌گذار بزرگ پیدا کند. او بافت را همانگونه که هست، ترسیم کرد. شخصیتی کاملا انسانی، با همه نقص‌ها و خطاهای کم و زیاد. از این جهت می‌توان کتاب گلوله برفی را اثری قابل توجه دانست که می‌تواند درس‌های زیادی را به علاقه‌مندان انتقال دهد.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب گلوله برفی

کتاب گلوله برفی توانسته است در سال انتشار در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد. این اثر یکی موردترین کتاب‌های بیوگرافی است که تا کنون منتشر شده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

افرادی که به خواندن بیوگرافی مشاهیر علاقه دارند. علاقه‌مندان به فعالیت‌های اقتصادی و بازار سرمایه. دانشجویان و فعالین حوزه اقتصاد سرمایه. همه کسانی که در ابتدای مسیر رشد و شکوفایی اقتصادی قرار دارند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کتاب ضروری برای مطالعه در دورانی که بحران مالی خائنانه به اوج رسیده است. بیوگرافی متفکرانه و صمیمی از خرمندترین سرمایه‌گذار جهان. (فوربس) هرکسی که علاقه داشته باشد بداند آقای بافت کیست یا چگونه به این راه رسیده است مسحور این کتاب خواهد شد. گلوله برفی داستانی جذاب را روایت می‌کند. (نیویورک تایمز) اگر تکرار هر دستاورد بزرگ، ابتدا ملزم اگاهی از نحوه انجام آن باشد، گلوله برفی دقیق‌ترین نگاه به زندگی وران بافت و دنیای او است. این کتاب باید به اثری مقدس برای همه سرمایه‌دارن تبدیل شود. (واشنگتن پست) حتی کسانی که ذره‌ای به تجارت اهمیت نمی‌دهند هم مجذوب این پرتره خواهند شد. شرودر، تحلیل‌گر سابق صنعت بیمه، سال‌ها را صرف مصاحبه با بافت کرد و نتیجه آن، جنبه‌ای از اوست که کمتر دیده شده است. (تایم) شما با خواندن کتاب گلوله برفی چیزهای زیادی در مورد یکی از جذاب‌ترین و مهم‌تری مردان کشور خواهید آموخت. (بوستون گلوب) آلیس شرودر، زندگی‌نامه‌نویس تازه‌کار در کتاب گلوله برفی، یکی از دقیق‌ترین و صریح‌ترین داستان‌های زندگی که تاکنون منتشر شده است را به ما ارائه می‌کند. تقریبا غیرممکن است که بعد از آغاز، خواندن را متوقف کنید. (کریستین ساینس)

بخش هایی از متن کتاب

با وجود این که وارن بافت تصور می‌کرد دانشگاه باعث کند شدن در کسب درآمدش می‌شود، اما سرانجام در مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا یکی از معتبرترین دانشکده‌های کسب‌ و کار آمریکا ثبت‌نام کرد. وارن بخشی از دانشکده کسب‌ و کار را تحقیر می‌کرد، چرا که او همیشه بیشتر وقتش را صرف کار کرده بود و با دنیای واقعی کسب‌ و کار کاملا آشنا بود، اما چون شیفته اعداد و خواندن بود حافظه چشمگیری داشت. وارن می‌توانست یک کتاب درسی را یک مرتبه بخواند، بعد در کلاس‌های درس بنشیند و به گونه‌ای خودش را سرگرم کند و بعد تقریبا کلمه به کلمه آنچه که استاد گفته بود را بازگو کند. این عالی بود زیرا او به اندازه کافی فرصت داشت تا به کسب و کارش اختصاص دهد. بافت کسب درآمد و سرمایه گذاری را از سن بسیار پایینی آغاز کرد. اگر یک چیز وجود داشت که بیش از اعداد و ارقام وارن را به هیجان بیاورد پول بود او در سن نه سالگی با فروش آدامس و نوشابه به همسایه­‌ها برای خود پول درمی‌­آورد. سال بعد در استادیوم فوتبال دانشگاه اوماها بادام زمینی می‌­فروخت. در سال ۱۹۴۹ وقتی در کتابخانه به کتابی با عنوان هزار راه برای کسب هزار دلار برخورد، علاقه‌­اش به پول بیشتر شد. این کتاب الهام بخش وارن شد و با یکی از دوستان مورد اعتمادش در میان گذاشت که قصد دارد تا سن ۳۵ سالگی میلیونر شود. او به خوبی ثابت کرد که کودک با اراده ای است: در بازده سالگی ۱۲۰ دلار پس­‌انداز داشت که در سال ۱۹۴۱ مبلغ قابل توجهی بود. او از این پس انداز برای اولین سرمایه گذاری‌­اش استفاده کرد. او شش سهم از شرکت سیتیز سرویس پریفرد خرید. سه سهم برای خود و سه سهم برای خواهرش دوریس. او در دبیرستان هم به کار کردن ادامه داد: توپ گلف می فروخت؛ ماشین پین بال می‌­خرید و به آرایشگاه­‌های مردانه اجاره می‌­داد. اما درآمد او وقتی بالا رفت که شروع به فروش روزنامه کرد. در ۱۹۴۲ خانواده او به واشنگتن دی سی نقل مکان کرد چون پدرش به عنوان نماینده جمهوری خواه کنگره برای منطقه دوم نبراسکا انتخاب شده بود. همین جا بود که وارن فروش روزنامه و اشتراک مجلات را در سه مسیر مختلف شروع کرد؛ یکی از آن ها سه آپارتمان معروف در واشنگتن بود که بسیاری از سناتورهای ایالات متحده در آن ها زندگی می‌کردند. از آنجاکه بخشی از مبلع اشتراک به وارن می­‌رسید، انگیزه زیادی برای ادامه کار داشت وتلاش می­‌کرد مشتریان را حفظ کرده و از پرداخت آن­ها مطمئن شود. او در این زمان ماهی ۱۷۵ دلار درآمد داشت یعنی بیشتر از درآمد یک معلم مدرسه. طولی نکشید که پس اندازش به ۱۰۰۰ دلار رسید. وارن در سال ۱۹۴۴ در سن ۱۴ سالگی اولین اظهارنامه مالیاتی­اش را پر کرد. او دوچرخه و ساعتش را به عنوان کسورات درآمد محاسبه کرد و در نهایت ۷ دلار پرداخت نمود.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف