• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب مزیت شادمانی

خلاصه کتاب مزیت شادمانی

نویسنده : شان آکور
راوی : کاترین صادق پور
( 8 )
خلاصه کتاب مزیت شادمانی
پخش دمو

خلاصه کتاب مزیت شادمانی

بخند تا دنیا به رویت بخندد! این جمله را بارها و بارها از گذشتگان و اطرافیانمان شنیده‌ایم. پیشینیان ما اطمینان داشتند که می‌توان با قدرت شادی و احساس مثبت، دنیای اطراف خود را تغییر داد و به موفقیت رسید. اما این عقیده تا چه اندازه در واقعیت قابل اجراست؟ خبر خوب این که این روزها روانشناسان به قدرت مثبت‌نگری و احساس شادی در تغییر شرایط پی برده‌اند. روانشناسی مثبت‌نگر سعی دارد تا با تغییر نگرش افراد نسبت به اطراف، اوضاع را بهتر کند و کارایی مغز را افزایش دهد. شاون اکر، یکی از معروف‌ترین روانشناسان ای

یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان در زمینه ارتباط شادی و موفقیت در کار و زندگی، اگر می‌خواهید بر استرس خود غلبه کنید این کتاب مخصوص شماست.

شناسنامه خلاصه کتاب مزیت شادمانی

عنوان کتاب: مزیت شادمانی عنوان کتاب به زبان اصلی: The Happiness Advantage نویسنده: شاون آکر نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب مزیت شادمانی

کتاب مزیت شادمانی یکی از مهم‌ترین آثاری است که در زمینه روانشناسی مثبت‌گرا منتشر شده است. شاون اکر در این کتاب به شما خواهد آموخت که چه ارتباطی میان احساس شادی و موفقیت وجود دارد. در این کتاب یاد می‌گیرید که چطور با استفاده از شادی، شبکه‌ پشتیبانی اجتماعی قدرتمندی برای خود درست کنید. با خواندن این کتاب از چگونگی نشر تغییرات مثبت در گروه‌های اطراف خود سر درمی‌آورید و می‌فهمید که چطور احساس مثبت می‌تواند به اطراف تسری پیدا کند. همچین یاد می‌گیرید که چطور مغزتان را برای تشخیص الگوهای شادی تربیت و تقویت کنید تا بتوانید از فرصت های اطرافتان استفاده کنید و بهره ببرید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب مزیت شادمانی

شاون اکر، نویسنده و یکی از متخصصان برجسته جهان درزمینه ارتباط میان شادی، موفقیت و پتانسیل‌های فردی است. تحقیقات اکر در این زمینه مورد توجه بسیاری از مجامع علمی قرار گرفته است و نام او را بارها در صدر محققان قرار داده است. یکی از تحقیقات اکر در زمینه شادی در جلد نشریه هاروارد بیزنس ریویو کار شد و سخنرانی او در همایش تد، بیش از ۱۶ میلیون بار مورد بازدید قرار گرفت و به یکی از محبوب‌ترین ویدئوهای این همایش تبدیل شد. اکر با شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های قدرتمندی مانند فروچن، پنتاگون و کاخ سفید کار کرده است و در بیش از ۵۰ کشور سخنرانی داشته است. برنامه آموزشی مزیت شادمانی اکر یکی از موفق‌ترین برنامه‌های آموزشی شرکتی در تمام جهان است. تحقیقات او در نیویورک تایمز، هاروراد بیزنس ریویو، وال‌استریت ژورنال، فوربس و فورچن منتشر شده‌اند.

نقد خلاصه کتاب مزیت شادمانی

کتاب مزیت شادمانی یکی از آن‌ کتاب‌هایی است که می‌تواند به‌صورت اساسی نگرش شما را نسبت به مسائل تغییر دهد. اکر در این کتاب نشان می‌دهد که چطور با برهم زدن کلیشه‌های قدیمی و اتحاذ نگرش مثبت قبل از دستیابی به موفقیت، می‌توان شانس موفقیت را افزایش داد. در این کتاب یاد می‌گیرید که چطور مغزتان را برای احساس شادی تقویت کنید و بتوانید از مزایای این احساس بهره ببرید. استفاده از نتایج تحقیقات علمی و کار دانشمندان به ارزش علمی این کتاب افزوده است و کمک می‌کند که به دور از هر نوع عوام فریبی به حقیقت تاثیر مثبت‌نگری و احساس شادی پی ببرید. این کتاب به شما کمک می‌کند که در زندگی خود امیدوارتر و پرانرژی‌تر بمانید و از مزایای آن بهره ببرید و یاد بگیرید که چطور با تغییری کوچک در ذهنیت و عادات روزمره، به دستاوردهای بزرگ و غیرقابل باور دست پیدا کنید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب مزیت شادمانی

کتاب مزیت شادمانی یکی از کتاب‌های پرفروش بین‌المللی بوده است. این کتاب پرفروش‌ترین اثر نیویورک تایمز در سال چاپ بوده و میلیون‌ها نسخه از آن در سرتاسر جهان به‌فروش رفته است. این کتاب در وبسایت آمازون هم رکورد فروش مناسبی دارد و در میان کتاب‌های موضوع روانشناسی عامه‌پسند محیط کار و سازمان، رتبه سیزدهم را در میان آثر هم‌رده خود به‌دست آورده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

هر کسی که دوست دارد در محیط کاری خود با انرژی مثبت‌تری ظاهر شود و با استفاده از خوش‌بینی و احساس شادمانی، کارایی خود را افزایش دهد، کسانی که فکر می‌کنند روانشناسی مثبت‌گرا و یا مثبت‌گرایی پوچ و بی‌فایده است و دوست دارند با واقعیت‌های علمی موثر بودن شادمانی در افزایش کارایی مغز آشنا شوند تا آن را باور کنند، دانشجویان روانشناسی، رهبران کسب‌وکار و تمام کسانی که دوست دارند با استفاده از ابزارهای روانشناسی شرایط را بهبود ببخشند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

آکر با کتاب مزیت شادمانی ما را به کلاس مجازی خود می‌برد؛ سفری که در طول آن هفت راز خوشبختی را جمع می‌کنیم. مزیت شادی مهم‌ترین کشفیات روانشناسی مدرن را آشکار می‌کند. (روم برفمن) شاون اکر بامزه است، با خودش شوخی می‌کند و در زمینه کاری خود، تصورات خواننده را بهم می‌ریزد. من مانند موم در دستانش هستم. (بوستون گلاب) اکر آموزش خود را براساس تحقیقات گسترده‌ای در زمینه جنبش روانشناسی مثبت، که بر وجود استقامت براساس مثبت‌نگری تاکید دارد، پایه‌گذاری می‌کند. (وال استریت ژورنال) کتابی که مدبرانه مراحل افزایش تفکر مثبت در محل کار را برای خوانندگان بیان می‌کند. (فوربس)

بخش هایی از متن کتاب

دانش آموزانی که به آنها گفته شده بود قبل از شرکت در آزمون ریاضی استاندارد به فکر شادترین روز زندگی خود باشند، نسبت به همکلاسی های خود عملکرد بهتری را داشتند. همچنین افرادی که احساسات مثبت بیشتری را هنگام مذاکره در مورد معاملات تجاری ابراز می نمودند، با کارایی و موفقیت بیشتری نسبت به افرادی که بی طرف تر بودند عمل می کردند. اثر تتریس- زمانی که مغز ما در الگویی گیر می کند که بر روی استرس، منفی نگری و شکست متمرکز است، ما درواقع خودمان را برای شکست آماده می کنیم. این اصل به ما می آموزد که چگونه مغز خود را دوباره آموزش دهیم تا الگوهای احتمالی را تشخیص دهد، به همین دلیل هر کجا را که نگاه کنیم می توانیم فرصت را ببینیم و از آن استفاده کنیم. مطالعات نشان داده است که نوجوانان آمریکایی در هنگام انجام سرگرمی دو و نیم برابر بیشتر از تماشای تلویزیون و سه برابر بیشتر در هنگام ورزش احساس لذت میکنند. و اما این پارادوکس وجود دارد: همین نوجوانان چهار برابر بیشتر از انجام ورزش یا سرگرمی به تماشای تلویزیون می پردازند. جستجوی پی در پی چیزهای منفی در جهان عواقب زیادی را دارد. این کار خلاقیت ما را کاهش می دهد، سطح استرس ما را افزایش می دهد و طرفی دیگر انگیزه و توانایی ما برای رسیدن به اهداف رانیز کاهش می دهد. رمز تمرین روزمره این است که اقدامات مورد نظر خود را تا حد ممکن به مسیر کمترین میزان مقاومتی که به عنوان انسان در برابر ان ها داریم، نزدیک کنیم. تشخیص انرژی فعال سازی- زمان، انتخاب ها، تلاش ذهنی و جسمی مورد نیاز را شناسایی کنید و سپس آن را کاهش دهید. اگر بتوانید انرژی فعال سازی آن دسته از عادت هایی را که منجر به موفقیت می شوند، حتی به میزان فقط ۲۰ ثانیه در هر بار کاهش دهید، طولی نمی کشد که از مزایای آنها بهره مند می شوید. هر یک از ما همچون پروانه ای اثر پروانه ای خودمان را داریم. و هر حرکت کوچک به سمت یک ذهنیت مثبت تر می تواند از طریق سازمان های ما، خانواده ها و جوامع ما موج های مثبتی را تولید نماید.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف