• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب ذهن آگاهی

خلاصه کتاب ذهن آگاهی

نویسنده : مارک ویلیامز و دنی پنمن
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 38 )
خلاصه کتاب ذهن آگاهی
پخش دمو

خلاصه کتاب ذهن آگاهی

ذهن آگاهی مجموعه‌ای از شیوه‌های ساده و درعین‌حال قدرتمند است که می‌تواند به هر کسی کمک کند تا اضطراب، استرس، ناراحتی و خستگی روزمره را در وجود خود از بین ببرد. این مدیتیشن به شما کمک می‌کند تا کم‌کم آرامش و شادی را در خود به‌وجود بیاورید و تقویت کنید. ذهن‌آگاهی کمک می‌کند تا بتوانید خود را برای مواجهه با هر پیشامد آماده کنید و به شجاعت با آن به مبارزه بپردازید. دکتر مارک ویلیامز به همراه همکاران دیگر خود تلاش کرده است تا در کتابی مختصر و البته کاربردی شیوه‌های ذهن آگاهی را به خوانندگان بیاموزد.

اگر به دنبال کتابی مفید و کاربردی برای یادگیری ذهن‌آگاهی و داشتن حال خوب هستید، کتاب ذهن آگاهی نوشته مارک ویلیامز مخصوص شماست.

شناسنامه خلاصه کتاب ذهن آگاهی

عنوان کتاب: ذهن آگاهی عنوان کتاب به زبان اصلی: Mindfulness: An Eight-Week Plan for Finding Peace in a Frantic World نویسنده: مارک ویلیامیز، دنی پنمن نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۳.۸ از ۵ (Good reads)، ۴.۳ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب ذهن آگاهی

مهم‌ترین نکته‌ای که در کتاب در کتاب ذهن آگاهی خواهید آموخت، چگونگی اجرای این تکنیک موثر مدیتیشن است. در این کتاب یاد می‌گیرید که چطور چرخه اضطراب و استرس روزمره را از بین ببرید و ناراحتی روحی را از خودتان دور کنید. در این کتاب با درمان شناختی مبتنی بر آگاهی ذهنی آشنا خواهید شد و یاد می‌گیرید که چطور طی چند دقیقه شرایط روحی‌تان را از حالت بحرانی خارج کنید و به آرامش برسید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب ذهن آگاهی

دکتر مارک ویلیامز، نویسنده و استاد برجسته روانشناسی دانشگاه آکسفورد است. او تحقیقات خود را بر کار روی درک نحوه جلوگیری از افسردگی مکرر و کاهش خطر رفتارهای منجر به خودکشی متمرکز کرده است. او در نتیجه این تحقیقات توانسته است با همکاری دکتر پنمن و زیندگل سگال درمان شناختی مبتنی بر ذهن آگاهی را گسترش دهد. به نظر او ذهن‌اگاهی یکی از بهترین ابزارهای موجود برای جلوگیری از افسردگی مکرر و خودکشی است. دکتر ویلیامز عضو انجمن روانشناسی بریتانیا، آکادمی علوم پزشکی و آکادمی انگلستان است. دکتر دنی پنمن مربی مدیتیشن و نویسنده و روزنامه‌نگار است. او در دیلی میل، نیو ساینتیست، سی‌ان‌ان، گاردین و بی‌بی‌سی قلم زده است و توانسته در این عرصه جوایز زیادی کسب کند. آشنایی پنمن با مدیتیشن از حادثه‌ای تلخ در پاراگلایدر شروع شد. او درجریان سقوط پاراگلایدر دچار فلج موقت شد و درد زیادی را تحمل می‌کرد. در روزهای بیماری فهمید که مدیتیشن در کاهش درد و استرس تاثیری باورنکردنی دارد. او از این تاثیر شگفت‌زده شده بود. همین جریان او را به سمت تحقیق و مطالعه در این زمینه سوق داد، تا جایی که درنهایت با همکاری دکتر ویلیامز آثار متعددی در زمینه تاثیر مدیتیشن در آرامش منتشر کردند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید پنمن در مدت زمان بسیار کوتاهی پس از حادثه پاراگلایدر بهبود پیدا کرد و حالا دونده و دوچرخه‌سوار است. او معتقد است که بهبودی‌اش به‌خاطر تمرینات ذهن‌اگاهی بوده است.

نقد خلاصه کتاب ذهن آگاهی

نمی‌توان منکر این واقعیت شد که مدیتیشن ذهن آگاهی در درمان مشکلات روحی و روانی تاثیر به‌سزایی دارد. مطالعات بالینی روانشناسی نشان داده‌اند که این نوع از مدیتیشن حداقل به اندازه داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب موثر هستند. این روش مدیتیشن به‌صورت گسترده از طرف موسسه ملی بهداشت و تعالی بریتانیا و پزشکان آمریکایی توصیه می‌شود. دکتر ویلیامز یکی از برجسته‌ترین متفکرین در زمینه درمان شناختی مبتنی بر ذهن آگاهی محسوب می‌شود. او تلاش کرده است که مجموعه‌ای از روش‌های ساده و کاربردی را برای از بین بردن اختلالات روزمره روحی ارائه دهد تا خوانندگان بتوانند به سادگی بر مشکلات خود غلبه کنند. این کتاب توانسته است برنامه‌های منحصربه‌فردی را تدوین کند تا خواننده قدم به قدم اجرایی کردن مدیتیشن را بیاموزد. نکته مهم این کتاب، کوتاه بودن برنامه‌های ارائه شده این کتاب است که هر تمرین صرفا ده تا بیست دقیقه در روز طول خواهد کشید.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر زندگی آرامی ندارید و می‌خواهید با استفاده از تکنیک‌های مدیتیشن به آرامش برسید، خواندن کتاب ذهن آگاهی به شما کمک بزرگی خواهد کرد. همه کسانی که به مسائل مربوط به مدیتیشن و ذهن‌آگاهی علاقه دارند، از خواندن این کتاب لذت خواهند برد. ذهن آگاهی به همه کسانی که در پی ایجاد جهانی پر از صلح و آرامش درون خودشان هستند، پیشنهاد می‌شود.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

دوست دارید زندگی شادتر و پرمحتواتری داشته باشید؟ من روش‌ها و اصولی که در این کتاب معرفی شده است را توصیه می‌کنم. پروفسور مارک ویلیامز و دکتر دنی پنمن با هم متحد شده‌اند تا تکنیک‌های علمی و بنیادی را در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم در بحبوحه چالش‌ها و فجایع روزمره خود آن‌ها را به کار گیریم. (دنیل گلمن) صلح در جهان خارج حاصل نمی‌شود مگر اینکه در داخل صلح داشته باشیم. مارک ویلیامز در کتاب خود به ما آرامش درونی می‌دهد. (گلدی هاون) شفافیت و سادگی توضیحات و دستور‌العمل‌ها، امتیازی فوق‌العاده برای کسانی است که ممکن است بخواهند این تمرین را امتحان کنند. این برنامه هشت هفته‌ای به خوبی ارائه شده و حتی برای افرادی که وقت ندارند هم قابل انجام است. (ساوند کامنتری) این برنامه برای هرکسی که به سلامت روح و روان خود اهمیت می‌دهد الهام‌بخش است. (جان کبات زین)

بخش هایی از متن کتاب

ما به‌شدت تلاش می‌کنیم تا خوشحال باشیم و درنهایت مهم‌ترین بخش‌های زندگی خود را از دست میدهیم و آرامشی را که دنبال آن بودیم از بین می‌بریم. هر کاری که می‌توانید انجام دهید، اگر می‌توانید رویایی داشته باشید، شروع به تبدیل آن به واقعیت کنید. جسارت نبوغ، قدرت و جادو در خود دارد. وقتی کمی غمگین، مضطرب یا تحریک‌پذیر می شوید، خلق‌وخوی شما نیست که باعث می‌شوید آسیب ببینید، بلکه نحوه واکنش شما به آن موقعیت در آسیب شما نقش خواهد داشت. تلاش برای رهایی از شر حال بد یا ناراحتی اغلب اوضاع را بدتر می‌کند. این کار درست شبیه به دام افتادن در شن‌های روان است. هرچه بیشتر برای آزاد شدن تلاش کنید، عمیق‌تر غرق خواهید شد. مدیتیشن ذهن‌آگاهی، ما را تشویق می‌کند تا با خود صبورانه‌تر و دلسوزانه‌تر رفتار کنیم و سعی کنیم ذهن خود را باز کنیم. این ویژگی‌ها با یادآوری آنچه علم نشان داده است، ما را از فشارهای گرانشی اضطراب، استرس و ناراحتی رها می‌کند. آگاهی محض از تفکر فراتر می‌رود. این مسئله به شما امکان می‌دهد از حدیث نفس منفی یا احساسات واکنشی خارج شوید و یک بار دیگر با چشم باز به جهان نگاه کنید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، احساس شگفتی و رضایت ناشی از آرامش بار دیگر در زندگی شما دوباره ظاهر می‌شود. شما نمی‌توانید از تحریک خاطرات ناخوشایند، افکار خود انتقادی و طرز تفکر قضاوت کننده جلوگیری کنید، اما می‌توانید آنچه را که قرار است اتفاق بیفتد، متوقف سازید. شما می‌توانید جلوی چرخه افکار منفی را بگیرید و مجموعه‌ای از احساسات مخرب را که میتواند شما را مضطرب، استرس‌زده، تحریک پذیر یا خسته سازد، متوقف کنید.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف