• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب قاطع

خلاصه کتاب قاطع

نویسنده : چیپ و دن هیث
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 12 )
خلاصه کتاب قاطع
پخش دمو

خلاصه کتاب قاطع

تصمیم‌گیری همیشه یکی از سخت‌ترین و درعین‌حال مهم‌ترین مهارت‌های زندگی بوده است. گاهی تصمیماتی که در راه ما قرار دارند می‌توانند زندگی ما را به مسیری کاملا متفاوت هدایت و سرنوشت ما را عوض کنند. به همین دلیل تصمیم‌گیری درست یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به تقویت آن در زندگی فکر کنیم. چیپ و دن هیث، نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز که با کتاب‌های ساختن برای ماندن و تغییر توانسته‌اند جای پای خود را در بازار کتاب‌های خودیاری باز کنند، با نوشتن کتاب قاطع سراغ موضوع مهم تصمیم‌گیری رفته‌اند. تحقیقات ر

کتابی دیگر از برادران هیث، نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز که به تقویت یکی از اساسی‌ترین مهارت‌های زندگی پرداخته‌اند؛ مهارت تصمیم‌گیری.

شناسنامه خلاصه کتاب قاطع

عنوان کتاب: قاطع عنوان کتاب به زبان اصلی: Decisive نویسنده: چیپ هیث و دن هیث نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۴ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب قاطع

هرآنچه باید درمورد تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی بدانید در کتاب قاطع نوشته چیپ و دن هیث بیان شده است. در این کتاب با نحوه تصمیم‌گیری در زندگی آشنا خواهید شد و راهکارهایی خواهید آموخت که به شما کمک می‌کنند تا در زندگی بهترین تصمیمات ممکن را بگیرید. این کتاب شما را با انواع تصمیم‌گیری آشنا می‌کند و به شما می‌آموزد که چطور تصمیم بگیرید تا بتوانید انتخاب‌های بهتر و مطمئن‌تری داشته باشید. مسائل روانی مربوط به تصمیم‌گیری یا نتایج هم از دیگر مواردی هستند که در این کتاب با آن آشنا خواهید شد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب قاطع

چیپ و دن هیث دو برادر معروف در حوزه کسب‌وکار و توسعه فردی هستند. آن‌ها چهار کتاب تدوین کرده‌اند که هرچهارتای آن‌ها در زمره کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز محسوب می‌شوند. چیپ، یکی از اساتید علوم رفتاری در دانشگاه استنفورد آمریکا است و سخنران معروفی هم در همین زمینه محسوب می‌شود. دن، برادر دیگر، یکی از اعضای ارشد CASE است. این مرکز که به دانشگاه دوک وابسته است، در زمینه کمک مالی به کارآفرینان تازه‌کار فعالیت دارد و به آن‌دسته از کسب‌وکارهایی که در حوزه خدات اجتماعی فعال هستند، کمک می‌کند. دن ساکن کارولینای شمالی است و در نوشتن کتاب‌ها توسعه فردی و کسب‌وکار با برادر خود همکاری دارد.

نقد خلاصه کتاب قاطع

کتاب قاطع از جنبه‌ای متفاوت به تصمیم‌گیری نگاه کرده است. برادران هیث سعی کرده‌اند عواملی که مانع از تصمیم‌گیری درست و نگاه واقع‌گرا به مسئله شوند را شناسایی کنند تا مخاطب متوجه یک نکته اساسی شود: ما نمی‌توانیم معیار خوبی برای درت یا غلط بودن مسائل باشیم و به همین دلیل نمی‌توانیم به‌صورت قطعی تصمیمات درستی بگیریم. پس از درک این واقعیت، نوبت به فرآیند تصمیم‌گیری درست می‌رسد. آن‌ها در مدلی کاربردی و عملی به خوانندگان می‌آموزند که چطور می‌توان تصمیمی درست گرفت و از عوارض ناشی از تصمیم اشتباه کم کرد. این کتاب به سبک جذاب و گیرا نوشته شده است و خواننده را با خود به سفری فراموش نشدنی می‌برد. چیپ و دن هیث با ارائه ترفندی هوشمندانه و بیان مثال‌های جالب، به تمام سوالات خوانندگان درباره تصمیم‌گیری جواب خواهد داد. این کتاب می‌تواند به شما کمک کند تا با تصمیمات درست، سرنوشت خود را تغییر دهید و حتی مهم‌ترین کتابی باشد که در زندگی می‌خوانید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب قاطع

پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز پرفروش‌ترین کتاب وال استریت ژورنال. پرفروش‌ترین کتاب تجاری آمازون در ۲۰۱۳ قرار گرفتن در لیست بهترین کتاب‌های IBooks در ۲۰۱۳ قرارگیری در لیست پیشنهادی سردبیر وبسایت آمازون شرکت در مرحله فینال جایزه بهترین کتاب غیرداستانی گودریدز کتاب توصیه شده واشنگتن پست برای مدیران بهترین کتاب بوستون گلوب و دیلی میل در ۲۰۱۳ بهترین کتاب تجاری وبسایت ایجنسی پست قرارگیری در لیست ده کتاب برتر تجاری منجمنت تودی کتاب سال مدیریت وبسایت CMI Management

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

هرکسی که به‌نوعی با استراتژی و تصمیم‌گیری استراتژیک درارتباط است، می‌تواند از آموزه‌های کتاب قاطع برادران هیث استفاده کند. اگر مدیر یا صاحب کسب‌وکار هستید، می‌توانید با خواندن این کتاب تصمیم‌گیری بهتر و قدرتمندتری انجام دهید. از آنجایی که این کتاب به‌خصوص به بهبود وضعیت تصمیم‌گیری در افراد کمک می‌کند، خواندن آن برای هرکسی که دوست دارد مهارت تصمیم‌گیری خود را بهبود دهد کارآمد خواهد بود.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

نکات عالی برای بهبود تصمیمات با فرمولی چهارمرحله‌ای که به‌صورت ایده‌آل اجرا می‌شود. این روزها کتاب‌های زیادی درباره تصمیم‌گیری نوشته می‌شود اما برادران هیث با طرح چهار مرحله برای تصمیم‌گیری و راه‌حل‌های عملی مختلف، نه‌تنها به مطالعات اقتصاد رفتاری، بلکه به شناخت نمونه‌های تصمیم‌گیرنده موفق و ناموفق کمک می‌کنند. (هاروی شاختر) مرجعی مهم برای تصمیم‌گیری استراتژیک. کتاب قاطع یکی از منابع مهم برای بیان تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری استراتژیک است. این کتاب برای مخاطبان گسترده‌ای ازجمله برنامه‌ریزان نهادی، تصمیم‌گیرندگان، مدیران ارشد و بخش‌های دولتی مفید خواهد بود. نثر این کتاب مختصر و آسان است. (سیاتل پست اینتلیجنسر) برادران هیث توانسته‌اند کار قبلی خود را در این کتاب و در باب مسئله دلهره‌آور تصمیم‌گیری تکرار کنند. برادران هیث به‌صورت ماهرانه‌ای موضوع را بررسی کرده و آن را به مراحل کوچک‌تری تقسیم می‌کنند که هرکسی که با تصمیم‌گیری بزرگ دسته‌وپنجه نرم می‌کند می‌تواند از آموزه‌های آن بهره‌ند شوند. (یواس‌ای تودی)

بخش هایی از متن کتاب

آنقدر اعتمادبه‌نفس کاذب بالایی دارید که تصور می‌کنید می‌توانید آینده را با قطعیت تمام پیش‌بینی کنید. این وضعیت هم کاملا طبیعی است. داستان شرکت‌هایی که مدیران اجرایی و سیاست‌گذاران آن، موفق به زمین زدن گروه‌های فوق‌موفقی مثل بیتلز شدند شایعه‌ای بیش نیست. آینده به طرزی تلخ و ناخوشایند و جدی، متخصصان را شگفت‌زده می‌کند. اگر تحقیقات انجام شده درباره تصمیم‌گیری را بخوانید، خواهید دید که بسیاری از مدل‌های تصمیم‌گیری به‌طور کلی تعریف و تمجید از چندین صفحه و ستون نوشتن است. مثلا اگر قصد خرید آپارتمانی را داشته باشید، ممکن است به شما توصیه کنند که هشت آپارتمانی که پیدا کرده‌اید را در فهرستی بنویسید، آن‌ها را براساس یک سری عوامل اصلی اولویت‌بندی کنید (قیمت، مکان، اندازه و غیره)، معیاری را به کار ببرید که اهمیت هر کدام از عوامل را نشان بدهد (مثلا قیمت از اندازه مهم‌تر است) و بعد محاسبات لازم را انجام دهید تا به جواب برسید (برگردم پیش مامان و بابا!). در این نوع آنالیز یک عامل اساسی از قلم افتاده است: عامل احساس. روش تحلیل مزایا و معایب، روشی معروف و معقول است، اما این روش ایراداتی هم دارد. پژوهش‌های انجام شده در ۴۰ سال گذشته در حوزه روانشناسی به مجموعه‌ای از تعصبات در طرز فکر ما پی برده که به این ترتیب، مدل آنالیز معایب و مزایا برای تصمیم‌گیری را محکوم به شکست یا شاید مردود می‌کند. در صورتی که بخواهیم انتخاب‌های بهتری داشته باشیم، باید مکانیسم اثر این تعصبات و همچنین شیوه جنگیدن و مقابله کردن با آنها را یاد بگیریم. به این ترتیب، به چیزی قدرتمندتر از فهرست معایب و مزایا نیاز خواهیم داشت.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف