• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید؟

خلاصه کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید؟

نویسنده : کارلا استار
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 29 )
خلاصه کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید؟
پخش دمو

خلاصه کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید؟

آیا شما به شانس اعتقاد دارید؟ این سوال از آن‌دسته سوالاتی است که یا همه با قاطعیت با آن موافق هستند و به آن جواب مثبت می‌دهند، یا با قاطعیت با آن مخالفت و شانس را رد می‌کنند. البته باید بدانید که جواب سومی هم وجود دارد. کارلا استار نویسنده کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید معتقد است که نتایج ناشی از بدشانسی و اتفاقات تصادفی، تاثیرات قابل پیش‌بینی بر رفتار ما دارند که اصولا ما را مجبور می‌کنند بدون اینکه خودمان متوجه شویم، شکست‌خورده رفتار کنیم. استار در اثر پیشگامانه و جسورانه خود، مس

کتابی درباره شانس و خوش‌شانس بودن؛ آیا می‌توانید خوش‌شانس باشید نوشته کارلا استار به شما می‌آموزد که چطور با استفاده از فرصت‌هایتان، مانند افراد خوش‌شانس زندگی کنید.

شناسنامه خلاصه کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید؟

عنوان کتاب: آیا می‌توانید خوش‌شانسی را یاد بگیرید؟ عنوان کتاب به زبان اصلی: Can You Learn to Be Lucky?: Why Some People Seem to Win More Often Than Others نویسنده: کارلا استار نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۴ از ۵ (Amazon)، ۳.۶ از ۵ (Good reads)، ۴.۲ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید؟

در کتاب آیا می‌توانید خوش‌شانسی را یاد بگیرید با الگوهای پنهان مفهوم شانس آشنا خواهید شد. کارلا استار نویسنده کتاب به خواننده نشان می‌دهد که چطور می‌توان باوجود تصادفی بودن بخش زیادی از اتفاقات زندگی، نتایج را بهبود بخشید. در این کتاب خواهید آموخت که چطور رفتار کنید تا خوش‌شانس به‌نظر برسید. او از جزئیات کوچکی صحبت می‌کنید که قالبا توسط ما نادیده گرفته می‌شوند و درعین حال تاثیر زیادی بر نتایج دارند.

درباره نویسنده خلاصه کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید؟

کارلا استار نویسنده مشهوری است که از رسما کار خود را از هشت سالگی شروع کرد، زمانی که برای نمایشگاه علمی درجه سه مدرسه، پروژه‌ای درباره تفاوت علمکرد مغز دختران و پسران کار کرد و به‌عنوان نماینده درجه خود در کنفرانس نویسندگی محلی انتخاب شد. او عضو انجمن ملی نویسندگان علم است و توانسته است که جایزه بهترین فعال علم/سلامت را از انجمن روزنامه‌نگاران حرفه‌ای دریافت کند. او برای نشریه‌های پاپیولر ساینس، اسلات، آتلانتیک و گاردین نوشته است و مهمان برنامه CBS ساندی بوده است. همه استار را به‌عنوان متخصص شانس می‌شناسند.

نقد خلاصه کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید؟

شکی نیست که کارلا استار، روزنامه‌نگار و نویسنده بااستعدادی ست که در کتاب آیا می‌توانید خوش‌شانسی را یاد بگیرید، دست روی موضوع مهمی گذاشته است. او مسئله شانس را به‌صورت علمی مورد بررسی قرار می‌دهد و تلاش می‌کند الگوهایی که منجر به نتایج قوی یا ضعیف می‌شوند را به خواننده نشان دهد. نتیجه مشاهده الگوی پشت هر چیزی که به‌عنوان شانس یا بدشانسی تلقی می‌شود، به ما کمک می‌کند که تلاش کنیم نتایج اعمالمان را بهبود دهیم و به سمت پیشرفت حرکت کنیم. کارلا استار در این اثر جسورانه روی موضوعی دست گذاشته است که ممکن است مسئله بسیاری از افراد در زندگیشان باشد. او به‌صورت علمی نشان می‌دهد که بخش زیادی از مسئله شانس به ما و محاسباتمان برمی‌گردد. با توجه به واقعیت‌هایی که درپس شانس قرار دارند، خواهید توانست بر بخش زیادی از زندگیتان تسلط پیدا کنید و درنتیجه پروژه‌ها و برنامه‌هایتان به نتایج مطلوبی برسند. چه کسی هست که دوست نداشته باشد موفقیت را در انتهای مسیر هر برنامه خود ببیند؟

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

ساده است! اگر فکر می‌کنید بدشانس هستید یا منتظرید که برای هرکاری که در زندگی انجام نداده‌اید، شاس به کمکتان بیاید، باید کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید، مخصوص شماست. این کتاب برای کسانی که همیشه از خوش‌شانسی بعضی از افراد متعجب هستند و فکر می‌کنند که شانس عاملی مهم و موثر در موفقیت آدم‌ها است هم واجب است. خواندن این کتاب را به دانشجویان علوم رفتاری و روانشناسی هم توصیه می‌کنیم.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کارلا استار در کتاب آیا می توانید خوش شانسی را یاد بگیرید ما را به سفری تکان‌دهنده در سرزمین شانس آغاز می‌برد. توری سرگرم‌کننده و بصیرت‌بخش از داستان‌ها و علمی که ریشه شانس را بررسی می‌کند و می‌گوید که چرا بعضی از افراد خوش‌شانس‌تر از دیگران هستند و چطور همه ما می‌توانیم شانسمان را افزایش دهیم. شانس خوش‌شانس‌تر شدن کتابی فوق‌العاده که سرگرم کننده هم هست، هوشمندانه و مهم نوشته شده است. (آدام آلتر) به‌نظر می‌رسد شانس گریزان و نیرویی ست که از کنترل ما خارج است. استار توضیح می‌دهد که چطور انتخاب‌هایی که ما انجام می‌دهیم می‌توانند سرنوشت ما را رقم بزنند و توصیه‌هایی هوشمندانه و علمی ارائه می‌دهد که شانس به ما رو کند. (دنیل اچ پینک) خوش‌شانس بودن صرفا مربوط به شانس نیست، بلکه درباره آمادگی و داشتن نگرش مناسب است. این کتاب براساس سال‌ها تحقیق و چندین دهه تجربه نشان می‌دهد که چطور می‌توانید در قضاوت اجتماعی حرک کنید، استعدادهای پنهان خود را بیابید و در زندگی هوشمندانه رفتار کنید. (متیو هاتسن) یادم نیست چه زمانی نویسنده‌ای جدید مرا شگفت‌زده کرد، اما کارلا استار توضیح می‌دهد که چطور می‌توان خوش‌شانسی را با استفاده از علوم اجتماعی معتبر و داستان‌های فریبنده یاد گرفت. نثر او طنزی قدرتمند دارد که باعث شد من در هواپیما بخندم. البته با معذرت از پسری که در صندلی ۶A هواپیما نشسته بود! (چیپ هیث) این یک حقیقت قدیمی است که ما خود را بدبخت می‌کنیم و سعی می‌کنیم چیزهایی را تغییر دهیم که تغییرشان از دست ما خارج است. اما همانطور که کارلا استار نشان می‌هد، بسیاری از چیزهایی که ما سعی نمی‌کنیم آن‌ها را کنترل کنیم، چون فکر می‌کنیم به شانس مربوط هستند، درواقع تابع استراتژی‌اند. خوشبختانه این کتاب برای ما راهنمایی کامل برای درک چگونگی ایجاد سارتاتژی زندگی محسوب می‌شود. (اولیور برکمن)

بخش هایی از متن کتاب

درطول مسابقات، کارت‌های امتیاز قابل پیش‌بینی هستند چون نظم بر قضاوت ما تاثیر می‌گذارد. مغز تنبل ما از هرآنچه اطلاعات، ایده‌ها، قدرت پردازش و احساس آن لحظه که بیشترین دسترسی را به آن‌ها دارد استفاده می‌کند. ما حرکات اولیه را براساس آنچه در زمان خاص در دسترس مغزمان بود قضاوت می‌کنیم. ایده‌آل‌های کامل ما توسط یک عمر آرزو و یادگیری ساخته شده‌اند و هیچ ایده‌ای نداریم که در واقعیت، چه چیزی در انتظارمان است. اما با گذشت زمان، با ادراک ذهنی از آنچه واقعا وجود دارد، زمینه ایده‌هایمان هم تغییر خواهد کرد. ما ممکن است بیست سالگی خود را در جستجوی ایده‌آل‌ها بگذارنیم اما در اواخر سی سالگی ممکن است حاضر باشیم به کسی تبدیل شویم که از نظر قانونی موظف نیست زمانی که به جایی دیگر نقل مکان می‌کند به کسی خبر دهد. درنهایت ما انتظارات خود را کاهش می‌دهیم، حتی اگر متوجه نشویم که این کار را انجام می‌دهیم.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف