• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب قبیله

خلاصه کتاب قبیله

نویسنده : سباستین جانگر
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 19 )
خلاصه کتاب قبیله
پخش دمو

خلاصه کتاب قبیله

همه ما حسی به‌نام احساس تعلق در وجودمان داریم که ما را به ریشه‌هایمان گره می‌زند. احساس به خانواده، جایی که در آن رشد کرده‌ایم و کسانی که با خویشاوند یا هم‌خون هستند. روانشناسان به این احساس، حس قبیله‌گرایی می‌گویند. احساس تعلق به قبیله در جوامع مدرن امروزی کمرنگ شده است اما سباستین جانگر، نویسنده کتاب قبیله معتقد است که می‌توان با احیای این احساس، بسیاری از مشکلات روحی و روانی را حل کرد. جانگر در کتاب خود تحت عنوان قبیله استدلال می‌کند که حس قبیله‌گرایی یکی از پایه‌ای‌ترین غرایزی است که طی سال‌

قبیله، متفاوت‌ترین کتابی که تابحال درباره جنگ و احساس تعلق افراد نوشته شده است. اگر به تاریخ جنگ و روانشناسی علاقه‌مند هستید، خواندن آن را از دست ندهید.

شناسنامه خلاصه کتاب قبیله

عنوان کتاب: قبیله عنوان کتاب به زبان اصلی: Tribe: On Homecoming and Belonging نویسنده: سباستین یونگر نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب قبیله

سباستین جانگر نویسنده کتاب قبیله در این اثر از روانشناسی تعلق و احساس همبستگی افراد با جامعه خود حرف می‌زند. پیوندهای انسانی و ارتباط آن با زندگی ما از مهم‌ترین مسائلی هستند که جانگر بر آن متمرکز شده است. در این کتاب با مفاهیمی مانند وفاداری، تعلق و جستجوی ابدی برای معنا آشنا خواهید شد و درخواهید یافت که این احساس تعلق چه تاثیری بر جانبازان جنگی و بازماندگان جنگ‌ها خواهد گذاشت. این کتاب چالش‌هایی را که جانبازان جنگی پس از بازگشت به خانه با آن‌ها مواجه هستند را بررسی می‌کند و نشان می‌دهد که مشکلات روحی این دسته از افراد، مانند استرس و... تا چه اندازه می‌تواند تحت تاثیر احساس تعلق، بهبود پیدا کند.

درباره نویسنده خلاصه کتاب قبیله

سباستین جانگر روزنامه‌نگار، نویسنده و مستندساز معروف آمریکایی است که در ۱۷ ژانویه ۱۹۶۲ در بلمونت متولد شد. او مستند و کتاب‌های معروف زیادی نوشته است که توانسته‌اند جوایز زیادی را برایش به ارمغان بیاورند. جانگر در رشته انسان‌شناسی فرهنگی تحصیل و مدرک کارشناسی خود را در همین رشته از دانشگاه وسلیان دریافت کرد. او به واسطه تدوین کتاب طوفان عالی، توانست تجربه قرارگیری در لیست نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز را به‌دست بیاورد و برای مستند Restrepo و Korengal جوایز زیادی دریافت کرده است.

نقد خلاصه کتاب قبیله

جانگر آثار معروف و پرفروشی در زمینه جنگ نوشته است. او با نگاهی انتقادی به اختلالات استرس پس از سانحه و چالش‌های متعددی که می‌تواند سلامت روان افراد را تهدید کند، از مسئله وابستگی و احساس تعلق انسان‌ها به یکدیگر صحبت می‌کند. او با تحلیل رفتارهای انسان باستانی در قبیله‌، نمودهایی مانند وفاداری، وابستگی، همکاری و... که در زمان آشوب و رنج به اوج خود می‌رسد، نشان می‌دهد که جوامعی که همچنان در نشان دادن احساسات قبیله‌ای خود مانند پیشینیان رفتار می‌کنند، بسیار قدرتمندتر از سایر جوامع عمل خواهند کرد. احساس تعلق در هر زمینهای راهگشا خواهد بود و احیای آن، رسالت اصلی کتاب قبیله است. با خواندن این کتاب نگاهتان به مسئله اجتماع و روابط متقابل انسانی دچار تحولاتی اساسی می‌شود و خواهید آموخت که چطور با مدیریت این روابط و احیای احساسات قدیمی به جنگ با مشکلات بروید. این کتاب یک خواندنی مناسب و جالب برای همه کسانی است که به مسائل جامعه‌شناختی و روانشناختی علاقه دارند و دوست دارند که از زاویه‌ای متفاوت به آن نگاه کنند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب قبیله

کتاب قبیله یکی از آثار منتخب غیرداستانی وبسایت آمازون است. این کتاب به خاطر طرح جسورانه موضوعی مهم و حیاتی در جوامع انسانی مورد توجه منتقدین قرار گرفت وبه زبان‌های زیادی ترجمه شد. این کتاب رتبه هشتم پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخچه مجروحین جنگ آمریکا و کتاب‌های روانشناسی طبی و رتبه دهم تاریخچه جنگ عراق را در وبسایت آمازون کسب کرده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعات روانشناختی و تاثیر مباحث روانی در جامعه علاقه دارید، این کتاب گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شود. اگر به مطالعه جنگ، سربازان و کسانی که قهرمانان جنگی محسوب می‌شوند هم علاقه‌مند هستید، قبیله کتابی است که حتما باید بخوانید و علاقه‌مندان به تاریخ هم می‌توانند از نوشته‌های این کتاب لذت ببرند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

جانگر در کتاب قبیله یکی از محرک‌ترین ایده‌های فصل مبارزات انتخاباتی را مطرح کرده است و به‌صورت تصادفی یکی از جذاب‌ترین کتاب‌های سیاسی عمر خود را نوشته است. (نییورک تایمز) سه لیل عالی برای خواندن کتاب جدید جانگر وجود دارد: وضوح اندیشه او، ظرافت نثر و تحریک‌آمیز بودن موضوع انتخابی او. جانگر در فضایی فشرده گستره وسیعی از تحقیقات را انجام داده که حیرت‌انگیز است. (سی گوین) قبیله کتابی جذاب، فصیح و قابل تامل است. این کتاب بسته‌ای از ایده‌ها است که می‌تواند به ما کمک کند تا درمورد چگونگی کمک به مردان و زنان در جنگ برای یافتن هدف جدید برای صلح، عمیق‌تر فکر کنیم. (تایمز لندن) جانگر یکی از آخرین قبایل منسجم در آمریکا را شناسایی کرده است و از طریق بررسی فرهنگ تسلیم خود راه‌حلی برای پیوند مجدد جامعه نظامی تکه‌تکه شده پیدا کرده است. (الیوت آکرمن) کتاب قبیله بازتابی گسترده درمورد نیاز به شمول و تعلق است که توسط یک خبرنگار جنگی پرشور نوشته شده است. او در این کتاب از مسائل روانی کسانی صحبت می‌کند که از جنگ به خانه برگشته‌اند و با شمول قبیله‌ای روبه‌رو شده‌اند، اما به زخم‌های جنگ خود توجه ندارند و با آینده‌ای مبهم روبه‌رو هستند. (پیتزبورک پست گزت)

بخش هایی از متن کتاب

انسان‌ها از سختی ناراحت نیستند، برعکس آن‌ها در سختی پیشرفت می‌کنند. آنچه انسان‌ها را آزرده می‌کند، احساس بی‌اهمیت بودن است. جوامع امروزی این احساس را به‌خوبی به آن‌ها منتقل کرده است که اهمیت ندارند و زمان آن رسیده است که این مسئله پایان یابد. انسان‌ها برای احساس رضایت به سه چیز اساسی نیاز دارند: احساس صلاحیت داشتن در کاری که انجام می‌دهند، احساس اصالت در زندگیشان و ارتباط داشتن با اطرافیان. این ارزش‌های ذاتی، خوشبختی انسان محسوب می‌شوند و درجه اهمیت بیشتری نسبت به ارزش‌های بیرونی مانند زیبایی، پول و موقعیت اجتماعی دارند. تصور می‌شود که عموم مردم اصولا متهم به نداشتن ارتباط با ارتش کشورشان هستند، اما صادقانه بگویم: آن‌ها تقریبا از همه چیز جدا شدهاند. کشاورزی، استخراج مواد معدنی، تولید گاز و نفت، حمل بار، قطع درختان، ماهیگیری، ساخت زیرساخت‌ها و همه صنایعی که ادامه حیات کشورشان به آن‌ها وابسته است. این صنایع عمدتا از طرف کسانی که به آن‌ها وابسته هستند ناشناخته مانده است. حاضرید برای چه کسی یا چه چیزی جان خود را بدهید؟ شاید این سوال عمیق‌ترین پرسشی باشد که کسی می‌تواند از خود بپرسد. اکثریت جامعه مدرن میتوانند تمام زندگی خود را بدون احساس نیاز به جواب این سوال سپری کنند، که البته هم نعمت بزرگی است و هم ضرر قابل توجهی محسوب می‌شود. چطور در جامعه‌ای که از شما نمی‌خواهد فداکاری کنید به بلوغ می‌رسید و بزرگسال می‌شوید؟ چگونه می‌توانید در دنیایی که شجاعت لازم را از شما طلب نمی‌کند مرد بار بیایید؟

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف