• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب قدرت های جفت

خلاصه کتاب قدرت های جفت

نویسنده : جاشوا ولف شنگ
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 16 )
خلاصه کتاب قدرت های جفت
پخش دمو

خلاصه کتاب قدرت های جفت

اگر بخواهید به شاهکارها و آثار ماندگاری که در تاریخ جادوان شده‌اند فکر کنید، چه چیزی را نام می‌برید؟ تابحال به تفکرات و کسانی که پشت این آثار ماندگار نشسته‌اند فکر کرده‌اید؟ جان لنون و مک کارتنی، استیو جابز و استیو وزنیاک، پیر و ماری کوری، وارن بافت و چارلی مانگر یا وینسنت و ئئو ونگوک و... در طول تاریخ، همیشه آثار مانداگار توسط زوج‌های همکار خلق شده‌اند. شاید با خودتان بگویید که اغلب آثار هنری که می‌شناسید یا اغلب کسب‌وکارهای ماندگار توسط یک نفر پدید آمده‌اند. باید بگویم که این فرض درست نیست. ما

اثری قابل توجه برای اثبات قدرت و تاثیر همکاری در خلق شاهکار، کتابی که باید بخوانید تا به ارزش کار گروهی پی ببرید.

شناسنامه خلاصه کتاب قدرت های جفت

عنوان کتاب: قدرت جفت عنوان کتاب به زبان اصلی: Powers of Two: Finding the Essence of Innovation in Creative Pairs نویسنده: جاشوا ولف شنک نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۵ از ۵ (Amazon)، ۳.۸ از ۵ (Good reads)، ۴.۳ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب قدرت های جفت

کتاب قدرت جفت، به‌صورت ویژه از قدرتی که در اثر ادغام و همکاری به‌وجود می‌آید صحبت می‌کند. ولف شنک در این کتاب به خواننده می‌آموزد که کلید خلق آثار ماندگار، در همکاری است. او در این کتاب با نشان دادن مثال‌ها و حکایات متعدد، به خوانندگان اثبات می‌کند که تا چه اندازه کار گروهی قدرتمندتر از اثری است که در انزوا تولید می‌شود. او در این کتاب شما را با دلایل علمی ادعای خود که از شیمی و زیست‌شناسی کمک می‌گیرند. شما در این کتاب با مراحل تبدیل شدن همکاری‌ها به آنچه "جفت خلاق" نامیده می‌شوند هم آشنا خواهید شد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب قدرت های جفت

جاشوا ولف شنک، نویسنده و مدیر هنری است. او در موسسه کارول سی مونتین و هارتر بلک اشتغال دارد و سردبیر نشریه بیلیور است. او برای نوشتن کتاب مالیخولیای لینکلن از طرف انجمن ملی سلامت روان، جایزه دریافت کرده است و از طرف روزنامه آتلانتا ژورنال، کتاب سال شناخته شده است. ولف شنک به پاس تلاش برای اشاعه سلامت روان و فعالیت‌های رسانه‌ای در این زمین جوایز متعددی دریافت کرده است. او در دانشگاه نیویورک، کالج واشنگتن و نیواسکول تدریس کرده است. عمده فعالیتهای این نویسنده در زمینه خلاقیت، روابط، سلامت روانی و هنر است.

نقد خلاصه کتاب قدرت های جفت

می‌توان کتاب قدرت جفت را ترکیبی شگفت‌انگیز از تاریخ فرهنگی و رواشناسی اجتماعی دانست. شنک در این اثر نشان داده است که همکاری می‌توان منجر به موفقیت‌های خلاقانه‌ای شود که نتیجه‌ای تاریخ‌ساز ارائه می‌دهند. او برای اثبات مدعای خود داستان موفقیت زوج‌هایی را بیان می‌کند که ما اغلب فقط یک نفرشان را می‌شناسیم و به اشتباه فکر میکنیم که موفقیت آن‌ها به‌ تنهایی حاصل شده بود. این کتاب دیدگاه شما را نسبت به موفقیت و پروسه طی شدن آن عوض خواهد کرد و نشان خواهد داد که افراد می‌توانند با پیدا کردن شریک حرفه‌ای خود، قدرت خود را چندبرابر کنند. او نشان می‌دهد که چطور می‌توانید با همکارتان به چنین جفت و شریکی تبدیل شوید و درنهایت چطور به همکاری باثبات و پایداری برسید که هرگز از بین نرود. استفاده از حکایات مختلف، مثال‌های عینی و مستند و همچنین استناد به دستاوردهای علمی، کتاب قدرت جفت را به اثری خواندنی در زمینه خلاقیت تبدیل کرده است. اگر دوست دارید اثری متفاوت در زمینه خلاقیت بخوانید، این کتاب مخصوص شماست.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب قدرت های جفت

کتاب قدرت‌های جفت دستاوردهای زیادی برای نویسنده‌اش داشت. این کتاب اثر منتخب سردبیر وبسایت آمازون لقب گرفت و توانست جایزه بهترین کتاب تاریخی را از همین سایت دریافت کند.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

مدیران شرکت‌ها و کسب‌وکارها که می‌خواهند در شرکت خود فرهنگ سازمانی غنی پایه‌گذاری کنند، کسانی که دوست دارند اثری خلاقانه و کاری باارزش انجام دهند که ماندگار شود، افرادی که به هردلیلی علاقه‌ای به کار گروهی ندارند و دوست دارند که کارشان را در انزوا پیش ببرند، کسانی ک اعتقاد دارند بهترین آثار هنری در انزوا و به‌تنهایی خلق می‌شوند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کتاب قدرت‌های جفت کتاب درخشان و قانع‌کننده است. نمی‌توان تصور کرد که شنک در نوشتن بخشی از آن خود را پشت سر گذاشته باشد. فداکاری او برای دستیابی به موفقیت خلاقانه ضروری است. (شیکاگو تریبون) ما گاهی تصور می‌کنیم که خلاقیت از تنهایی حاصل می‌شود. درواقع، بیشتر اوقات داستان اینطور است که افراد روشن با یکدیگر جفت می‌شوند و هم را تکمیل می‌کنند. کتاب جذاب شنک نشان می‌دهد که چطور می‌توان قدرت این پدیده را استارت زد. (والتر آیزاکسون) وقتی در ۱۹۸۰ با جان لنون صحبت کردم که درواقع آخرین مصاحبه عمیق زندگی او محسوب می‌شود، بیان داشت که بسیاری از آهنگ‌های خود را با همکاری پل مک کارتنی نوشته است. کتاب قدرت‌های جفت صمیمیت و پیچیدگی همکاری را بیان می‌کند و به‌طور کلی با وضوحی درخشان قدرت همکاری را ننشان می‌دهد. (دیوید شف) جاشوا ولف شنک در این کتاب شگفت‌انگیز، قانع کننده و عمیق، ایده‌ نابغه تک‌نفره را با نشان دادن اینکه غنی‌ترین هنر و علم ما از همکاری ناشی می‌شود، رد می‌کند. ما نه‌تنها برای عشق بلکه برای تفکر، تخیل و رشد به یکدیگر نیاز داریم. (اندرو سلیمان) همه گزارش‌های آینده هنر و نوآوری با گنجینه‌هایی که جاشوا ولف شنک در زمینه خلاقیت افراد در همکاری کشف کرده است، غنی‌تر خواهد شد. (لوئیس هاید) قدرت جفت نمایشی دراماتیک و اغلب لذت‌بخش از حقیقتی است که ما معمولا از آن چشم‌پوشی می‌کنیم: دستاوردهای بزرگ به‌ندرت به‌تنهایی به‌دست می‌آید. اگر آرزوی خلاقیت دارید، مهم‌ترین قدم ممکن این است که شریکی مورد اعتماد پیدا کنید که از شما حمایت کند و نقاط قوت یکدیگر را تکمیل کنید. (میهالی چیکزنتمیهالی) سریع رفیق پیدا کن! شنک، استاد دانشکده نیو و نویسنده کتاب مالیخولیای لینکلن، به زوج‌ها نگاه کرده است. او ماری و پل کوری، استیو جابز و استیو وزنیاک را بررسی می‌کند تا نشان دهد که کار در کنار هم می‌تواند ثمرات خلاقانه‌ای را آزاد کند (نشریه لایبرری)

بخش هایی از متن کتاب

افراد در گروه‌های بزرگ بسیار متفاوت از یکدیگر و بسیار شبیه به هم خواهند بود. این افراط همزمان باعث ایجاد روابط عیمق و اصطکاک نیرومند می‌شود که یک زوج خلاق را تعریف می‌کند. تبادل خلاق در سطوح بالا به روابط قدرت سلسله مراتبی و سیال بستگی دارد. با رها کردن خود به خود می‌آییم. روانشناس، آرتور آرون و همکارانش از جمله همسرش، ایلین آرون با نظریه انبساط خود، به زنده شدن این حقیقت عجیب کمک می‌کنند. آرون استدلال می‌کند که افراد تا حد زیادی با آرزوی تبدیل شدن به چیزی بیشتر از آنچه هستند، می‌توانند تهییج و برانگیخته شوند. اشخاص با ایجاد دلبستگی جدید با دیگران، به‌صورت مداوم و چشمگیر به توسعه فردی دست پیدا می‌کنند و به این ترتیب منابع، چشم‌اندازها و هویت‌های نزدیک به هم تا حدودی به‌عنوان خود تجربه می‌شوند. دونفر بیشتر از آنکه یکدیگر را بشناسند یا عاشق هم باشند، یگدیگر را جذب می‌کنند. می‌توان یک استدلال، استدلالی محکم و متقاعدکننده را ارائه داد و اینطور فکر کرد که هر چیز خوب جدید، ناشی از پیچیدگی زیاد است.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف