• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب پیش القایی

خلاصه کتاب پیش القایی

نویسنده : رابرت چالدینی
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 26 )
خلاصه کتاب پیش القایی
پخش دمو

خلاصه کتاب پیش القایی

تا بحال به این فکر کرده بودید که تاثیرگذاری ما بر دیگران از لحظه انتقال پیام شروع نمی‌شود؟ بله درست حدس زدید. زمینه‌سازی برای انتقال پیام مسئله‌ای بسیار مهم است که می‌تواند در تاثیرگذاری یا عدم تاثیرگذاری شما بر دیگران نقشی بسیار موثر داشته باشد. اگر بخواهیم در یک کلام کتاب پیش القایی نوشته رابرت چالدینی را توصیف کنیم، توضیحات بالا به‌اندازه کافی موضوع اصلی کتاب را توضیح می‌دهند. چالدینی در این کتاب از عواملی صحبت می‌کند که می‌توانند ارتباط را از فرم کلامی ساده به ارتباطی موثر تبدیل کنند. او تلا

کتابی به شما امکان می‌دهد قدرتی شگفت‌انگیز در تاثیر بر دیگران بگذارید. پیش القایی همان چیزی است که همه رهبران و مدیران به آن نیازمند هستند.

شناسنامه خلاصه کتاب پیش القایی

عنوان کتاب: پیش القایی عنوان کتاب به زبان اصلی: Pre-Suasion: A Revolutionary Way to Influence and Persuade نویسنده: رابرات بی چالدینی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۵ از ۵ (Amazon)، ۴.۵ از ۵ (Good reads)، ۴.۵از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب پیش القایی

رابرت چالدینی در کتاب پیش القایی که با نام روانشناسی نفوذ هم شناخته می‌شود، با مخاطبین خود از مسئله مهمی به در مسئله اقناع صحبت می‌کند. او به شما توضیح می‌دهد که چرا دیگران بله می‌گویند و این مکانیسم تحت چه شرایطی فعال می‌شود. در این کتاب خواهید آموخت که چطور از این مکانیسم استفاده کنید تا بتوانید در موقعیت‌های روزمره و شرایط کسب‌وکار مخاطبتان را قانع کنید که با شما و ایده‌هایتان همراه باشد. زمینه‌سازی و اهمیت سیگنالی که قبل از القا پیام به مخاطب انتقال می‌‌دهید و چگونگی انجام آن مهمترین موضوعی است که چالدینی در این کتاب از آن حرف خواهد زد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب پیش القایی

رابرت بی چالدینی یکی از نویسندگان معروف در حوزه روانشناسی تاثیر و موفقیت است. او تمام دوران شغلی خود را صرف تحقیق در مورد علم نفوذ کرده است تا در زمینه انطباق، القا و مذاکره به شهرتی جهانی دست پیدا کند. تمام کتاب‌های چالدینی از شهرت خوبی برخوردار هستند و بیش از سه میلیون نسخه فروخته‌اند. چالدینی به خاطر کتابهایی که در این زمینه نوشته، به پدرخوانده نفوذ مشهور شده است. او مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه کلمبیا و کارولینای شمالی دریافت کرد. او هم اکنون در دانشگاه ایالتی آریزونا به تدریس مشغول است و مدیریت موسسه تاثیر در کسب‌وکار را برعهده دارد. شرکت او مشتریانی از سیسکو، مایکروسافت، گوگل، اریکسون و ... دارد.

نقد خلاصه کتاب پیش القایی

نقطه قوت کتاب پیش القایی، پشتوانه علمی و تحقیقات چندین ساله چالدینی در علم تاثیرگذاری و نفوذ است. چالدینی مرد شماره یک علم نفوذ در دنیا، سعی کرده است که به سوالات مهمی در زمینه تاثیرگذاری جواب بدهد و همین سابقه درخشان توانسته است از کتاب او، اثری موفق و معروف بسازد. چالدینی استدلال می‌کند که باید برای تغییر ذهن دیگران، نیاز دارید که از قبل حالات ذهنی آن‌ها را تغییر دهید. این نگرش تاثیری عمیق بر کسانی که با علم نفوذ سروکار دارند گذاشته است. چالدینی زیرکانه و هنرمندانه به گوشه‌هایی از اقناع اشاره دارد که تا پیش از این کمتر مورد توجه واقع می‌شد. همین نگاه منحصربه‌فرد و پیشینه تجربه عالی او است که از کتاب پیش القایی بهترین کتاب تجاری سال ۲۰۱۶ را ساخته است. چالدینی در پی تغییر نگرش افراد نسبت به هنر ارتباط است و سعی می‌کند تمام تجربیات و دانش خود را در این مسیر به خواننده عرضه کند. این کتاب به شما کمک می‌کند که به‌سادگی مخاطب هدفتان را آماده شنیدن حرف‌هایتان کنید و او را به سمت و سویی ببرید که خودتان تمایل دارید. خواندن این کتاب برای همه کسانی که به علم ارتباطات علاقه دارند، بسیار جذاب و آموزنده خواهد بود.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب پیش القایی

این کتاب در سال انتشار خود به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز معرفی شد و همچنین در رده کتاب‌های پرفروش وال استریت ژورنال هم قرار گرفت. فایننشال تایمز کتاب پیش القایی را به‌عنوان بهترین کتاب تجاری سال ۲۰۱۶ معرفی کرد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه کسانی که به‌نوعی رهبری و مدیریت کسب‌وکار یا گروهی را برعهده دارند، با خواندن این کتاب قادر خواهند بود که نقش خود را به‌صورت موثرتر و بهتری ایفا کنند. کارمندان بازاریابی، روابط عمومی و هرکسی که در شغل خود با گروهی از افراد در ارتباط است می‌تواند با خواندن کتاب پیش القایی توانایی ارتباطی خود را بهبود ببخشد. روانشناسان و مشاوران هم می‌توانند برای تاثیرگذاری بیشتر بر افراد از این کتاب استفاده کنند. اگر دوست دارید در ارتباط با دیگران شخصیتی موثرتر باشید، می‌توانید از آموزه‌های این کتاب استفاده کنید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

رابرت چالدینی، روانشناس اجتماعی بزرگ، کتابی بی‌انتها و ضروری در حوزه روانشناسی تاثیر نوشته است. من آن را تا همیشه توصیه خواهم کرد. (ایمی کودی) چالدینی علم اقناع را به چندین روش مهم گسترش داده است. این کتاب ابزاری برای هرکسی است که در مورد استراتژی مبتنی بر علم جدی است. پیش القایی ارزش آن را دارد که برایش انتظار طولانی بکشید و هرکسی که در تجارت کار می‌کند باید این کتاب را در ثقفه خود داشته باشد. (نشریه فوربس) خوانشی کاملا جذاب درباره اینکه مهمترین عوامل اقناع، کلماتی نیستند که ما درحال حاضر انتخاب می‌کنیم. بلکه اقناع بیشتر به آماده‌سازی صحنه از قبل بستگی دارد. چالدینی برجسته‌ترین متخصص در زمینه تاثیرگذاری در جهان است و شما بعد از خواندن این کتاب هرگز به تاثیری گذاری مانند قبل نگاه نخواهید کرد. (آدام گرانت) این کتاب مطمئنا سهمی مهم در زمینه‌های روانشناسی اجتماعی و اقتصاد رفتاری خواهد داشت. مفصل، خواندنی و جذاب. پیش‌القایی ممکن است باعث شود که این سوال در خواننده ایجاد شود که آیا گرفتن تصمیم یک‌طرفه امکان پذیر است؟ (پابلیشرز ویکلی) این روزها کتاب‌هایی که از علوم اجتماعی استفاده می‌کنند بسیار محبوب هستند، اما کتاب‌هایی که به فرهنگ محل کار و محیط کسب‌وکار اشاره دارند هم محبوبیت بالایی دارند. این کتاب به ما یادآوری می‌کند که میان این دو، ارتباطی وجود دارد. استفاده از بینش‌های علوم رفتاری و روانشناسی اجتماعی می‌تواند درصورت استفاده مناسب از نظر اخلاقی سود زیادی به ما بدهد. (۸۰۰CEOREAdD)

بخش هایی از متن کتاب

مردم اهمیتی نمی‌دهند که شم چقدر می‌دانید، تا اینکه می‌فهمند چقدر اهمیت می‌دهید. برای همه ما که می‌خواهیم یاد بگیریم تاثیرگذارتر باشیم، بینش مهمی در همه چیز وجود دارد. بهترین متقاعدکنندگان از پیش‌القایی، روند تنظیم گیرنده‌ها قبل از دریافت پیام، بهترین استفاده را می‌برند. بنابراین برای ترغیب بهینه، لازم است که پیش القایی بهینه اتفاق بیفتد. اما چطور؟ پاسخ شامل یک اصل اساسی اما در ارتباطات بسیار کم ارزیابی شده است. آنچه ما در ابتدا ارائه می دهیم، شیوه تجربه افراد را از آنچه بعدها ارائه خواهیم داد تغییر می‌دهد. ممکن است متقاضی شغلی بگوید: من در این زمینه باتجربه نیستم، اما سریعا یاد می‌گیرم. اما یک فروشنده سیستم‌های ارتباطی ممکن است بگوید: هزینه سیستم‌های ما کمترین نرخ را ندارند، اما شما به‌خاطر کارایی بهینه سیستم‌های ما آن‌ها را خواهید خرید. هدف اصلی سخنرانی جلب توجه شنوندگان به بخشی از واقعیت است. پس از انجام این کار، انجمن‌های موجود در مغز شوندگان در بخش مورد توجه حال، مسئولیت تعیین واکنش را برعهده خواهند گرفت.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف