• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب ۵۹ ثانیه

خلاصه کتاب ۵۹ ثانیه

نویسنده : ریچارد وایزمن
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 50 )
خلاصه کتاب ۵۹ ثانیه
پخش دمو

خلاصه کتاب ۵۹ ثانیه

کتاب‌های خودیاری همیشه جزو کتاب‌های پرطرفدار و پرخواننده هستند. این دسته از کتاب‌ها به خوانندگان کمک می‌کنند در این میان کتاب‌های ریچارد وایزمن، به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین روانشناسان جهان، جایگاه ویژه‌ای دارند. اثر اخیر وایزمن، ۵۹ ثانیه، یکی از کتاب‌هایی است که برخلاف تعریف‌هایی که از آن می‌شنوید یا معرفی‌هایی که از آن می‌خوانید، به هیچ وجه قصد ندارد مطالب زرد و عوام‌فریبانه‌ای را به خواننده منتقل کند. این اثر با بهره‌گیری از واقعیت‌های اثبات شده علمی، نکاتی را به خواننده گوشزد می‌کند که عمل به آ

ریچارد وایزمن، روانشناس و استاد دانشگاه در کتابی موثر و کاربردی به شما می‌آموزد که چطور در کمتر از یک دقیقه زندگی خود را تغییر دهید.

شناسنامه خلاصه کتاب 59 ثانیه

عنوان کتاب: ثانیه ۵۹، کمتر فکر کن، بیشتر تغییر کن عنوان کتاب به زبان اصلی: ۵۹ Seconds: Change Your Life in Under a Minute نویسنده: ریچارد وایزمن نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۲ از ۵ (Amazon)، ۳.۸ از ۵ (Good reads)، ۴.۲ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب 59 ثانیه

وایزمن در کتاب ثانیه ۵۹، یک کتاب خودیاری موثر و کمک کنند، به شما می‌آموزد که چطور تفکر می‌تواند شکل رفتار شما را تغییر دهد و تغییرات بزرگی در زندگیتان به‌وجود بیاورد. با خواندن این کتاب خواهید آموخت که: چرا حتی فکر ورزش کردن و به باشگاه رفتن هم می‌تواند به حفظ فرم بدنتان کمک کند. چطور گل در گلدان خانه می‌تواند شما را به انسان خلاق‌تری تبدیل کند. چرا کارهای عجیب و درعین‌حال بی‌اهمیتی مانند قرار دادن یک مداد میان دندان‌ها می‌تواند باعث شادی شما شود!

درباره نویسنده خلاصه کتاب 59 ثانیه

ریچاردوایزمن، استاد و نویسنده روانشناسی ادراک عمومی در دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان است. او در ۱۷ سپتامبر ۱۹۶۶در انگلستان متولد شد و مدارک روانشناسی خود را در دانشگاه‌های لندن و ادینبورگ دریافت کرد. کتاب‌های این نویسنده مشهور به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده‌اند و با مراکز مهمی مانند جامعه سلطنتی، انجمن اقتصادی سوییس، گوگل و آمازون همکاری کرده است. وایزمن عضو کمیته تحقیقات شکاک و حامی انسان گرایان انگلستان است.

نقد خلاصه کتاب 59 ثانیه

وایزمن استاد بیان کردن قواعدی است که درعین سادگی، هیچ‌وقت مورد توجه قرار نگرفتند. قواعدی که میتوانند متحول‌کننده و امیدبخش باشند. انگیزه اصلی وایزمن در کتاب ثانیه ۵۹ بیان کردن همین قواعد بوده است. او تلاش کرده است تا به شکلی علمی و مستدل نشان دهد که گاهی همین قواعد ساده و کوچک تا چه اندازه می‌توانند موثر و کارآمد باشند. او تلاش کرده است تا راهکارهای خاص و ویژه‌ای ارائه دهد که تا با استفاده از آن بتوانید افکارتان را عملی کنید. با عمل به این قواعد کوچک و درعین حال موثر، خواهید توانست تغییراتی بزرگ در زندگی به‌وجود بیاورید. تغییراتی که می‌توانند نگرش شما را نسبت به مسائل عوض کنند و شما را در مسیر رسیدن به اهداف و موفقیت قرار دهند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب 59 ثانیه

ریچارد وایزمن یکی از نویسندگان پرفروش در حوزه روانشناسی محسوب می‌شود. برنامه‌های ویدئویی این روانشناس میلیون‌ها مخاطب در سرتاسر دنیا به خود اختصاص داده‌اند و کتاب ۵۹ ثانیه او رتبه ۳۸ فروش در بخش کتاب‌های روانشناسی تکامل را در وبسایت آمازون به خود اختصاص داده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های خودیاری علاقه دارید و فکر می‌کنید که خواندن این دسته از کتاب‌ها می‌توانند به شما در حل مشکلاتتان کمک کنند، می‌توانید از خواندن کتاب ۵۹ ثانیه لذت ببرید. خواندن این کتاب را به همه کسانی که دوست دارند تفکر خلاق را در خود پرورش دهند توصیه می‌کنیم و اگر دوست دارید مطالعاتی را در حوزه روانشناسی شروع کنید، این کتاب مخصوص شماست.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

این کتاب اثری در حوزه خودیاری است، اما با همه آن‌ها یک تفاوت دارد: تقریبا همهچیز در آن با تحقیق نوشته شده و اغلب جذاب است. (نیو ساینتیست) کتاب ۵۹ ثانیه ریچارد وایزمن برای همه کسانی که از فرمول‌های رایج در توسعه فردی و خودیاری مانند حکایت‌های زرد، بدگویی‌های خوش‌بینانه و وعده‌هی سرخرمن خسته شده‌اند، دقیقا همان چیزی است که انتظار دارند کار کند. (وال استریت ژورنال) برای این مقطع و با توجه به نتایج کوتاه‌مدت، اگر به‌دنبال کسب لذت فوری هستید، این کتاب مناسب شماست. (کرونیک هرالد) بالاخره کتابی در حوزه خودیاری منتشر شد که براساس تحقیقات مناسب نوشته است. این کتاب مناسب افراد شلوغ، کنجکاور و باهوش مناسب است. (سایمون سینگ) وایزمن نام درخشانی میان روانشناسان دارد و این کتاب اثبات می‌کند که لقب استاد برازنده او است. کتاب ۵۹ ثانیه ده‌ها قطعه جذاب و مفید را در کنار هم قرار داده است و علم را چاشنی خود کرده است. (نشریه ایندیپندنت) درنهایت کتابی در حوزه خودیاری منتشر شد که جستجوی روح را کنار می‌گذارد. تعجبی ندارد که این اثر وایزمن از راه‌حل‌های سریع و پشتیبانی شده علمی که تغییرات طولانی‌مدت امیدوارکننده را به‌بار می‌آورد در آمازون به فروش روبه افزایش دست یافته است. این کتاب به آنچه شما درحال حاضر دغدغه شماست می‌پردازد و ایده‌های رفتاری-شناختی آن می‌توانند طرز تفکر شما را به سرعت تغییر دهند. (نشریه دیلی تایمز استایل) کتابی کوتاه و شیرین: یک کتاب خودیاری که واقعا کمک کننده است. مطالعه این کتاب جذاب و بسیار ارزان‌تر از درمان است. (نشریه ویترز ویکند)

بخش هایی از متن کتاب

با پرهیز از شایعات و اشتباهات، همدردی خود را بیشتر نشان دهید. دوست‌داشتنی بودن نه‌تنها برای مصاحبه بسیار مهم است؛ بلکه یک مزیت بزرگ برای زندگی اجتماعی شما محسوب می‌شود. در واقع، اگر دوست‌داشتنی به نظر نمی‌رسید، احتمال مخالفت دوستان یا اقناع شما توسط آنان وجود دارد. ممکن است تعجب‌آور باشد اما افراد که شایستگی بالایی دارند، در واقع هنگام لکنت، جذاب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر به نظر می‌رسند، زیرا سعی نمی‌کنند بی‌نقص باشند. در نظر بگیرید که چگونه رئیس‌جمهور کندی، پس از حمله به خلیج خوک‌ها - در کوبا - رفتار کرد. اگرچه حمله به کوبا یک فاجعه کامل بود، اما در واقع منجر به افزایش محبوبیت کندی شد، زیرا او هیچ بهانه‌ای نیاورد و مسئولیت کامل این اشتباه را به عهده گرفت. برای بررسی بیشتر این موضوع، نویسنده مخاطبانی را گرد هم آورد و دو بازیگر زن را برای تبلیغ مخلوط‌کن انتخاب کرد. یک بازیگر کاملاً عالی و بی‌نقص عمل کرد و بسیار هشیار و آگاه به نظر می‌رسید. دیگری به هم‌ریخت زیرا درب مخلوط‌کن جدا شد و آب‌میوه، روی سرش ریخت. اگرچه جمعیت، نمایش فرد اول را حرفه‌ای و قانع‌کننده می‌دانستند، اما بازیگر دوم از نظر محبوبیت، در جایگاه اول قرار گرفت.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف