• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب قدرت عادت

خلاصه کتاب قدرت عادت

نویسنده : چارلز داهیگ
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 78 )
خلاصه کتاب قدرت عادت
پخش دمو

خلاصه کتاب قدرت عادت

ما آدم‌ها چیزی جز عادت‌هایمان نیستیم. این عادت‌ها هستند که به رفتارمان شکل می‌دهند و می‌توانند تغیین کننده موفقیت یا شکست ما باشند. عادتهای ما بدون آنکه بدانیم کنترل ما را در دست گرفته‌اند و و نقشی مهم در رفتارهای ما ایفا می‌کنند. اینکه بتوانیم کنترل آن‌ها را در دست بگیریم و درصورت لزوم اصلاحشان کنیم نقش مهمی را در شکست و موفقیت ما ایفا خواهد کرد. چارلز داهیگ نویسنده کتاب باهوش‌تر، سریع‌تر، بهتر کتابی در این خصوص نوشته است. داهیگ در قدرت عادت تلاش کرده است تا با شناساندن مفهوم عادت به‌صورت جامع

«تبدیل و تغییر هر عادتی لزوما آسان یا سریع نبوده و همیشه هم این کار ساده نیست؛ اما امکان پذیر است و امروزه می دانیم که این کار چگونه صورت می گیرد.» تغییر عادت همیشه از کارهای سختی بوده که هرکسی نتوانسته از پس آن بربیاید. اما امروزه علم به کمک روانشناسی آمده است و با این ترکیب منحصربه‌فرد می‌توان برای هر مسئله‌ای راه‌حلی ایجاد کرد. چارلز داهیگ یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز در کتابی تحت عنوان قدرت عادت از راه‌حل تغییر عادت‌ها صحبت می‌کند.

شناسنامه خلاصه کتاب قدرت عادت

عنوان کتاب: قدرت عادت عنوان کتاب به زبان اصلی: The Power of Habit: Why We Do What We Do in Life and Business نویسنده: چارلز داهیگ نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب قدرت عادت

چقدر با عادت و انواع آن‌ها آشنا هستید؟ چارلز داهیگ در کتاب قدرت عادت هرآنچه باید درباره این مسئله و تاثیر قابل توجه آن در زندگی بدانید را به شما آموزش خواهد داد. شما در این کتاب با نقش موثر عادت در پیروزی و شکست آشنا خواهید شد. داهیگ در این اثر خود به شما آموزش خواهد داد که چطور عادت‌هایتان را بشناسید، انواع خوب و مثبت آن را پرورش دهید و از عادت‌های منفی و مضر دوری کنید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا عادت‌هایتان را درمان کنید، بدانید که کدام‌یک از آن‌ها به شما کمک می‌کنند به موفقیت و پیشرفت برسید و مانند یک متخصص از آن‌ها در مسیر رشد و موفقیت شخصی‌تان استفاده کنید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب قدرت عادت

چارلز داهیگ در ۱۹۷۴ در نیومکزیکوی آمریکا متولد شد. او روزنامه‌نگار، نویسنده و سخنران معروف آمریکایی است. عمده شهرت داهیگ به مقالات او در نیویورک تایمز و نیویورکور مربوط می‌شود. داهیگ در رشته مدیریت کسب‌وکار از دانشگاه ییل فارغ‌التحصیل شد و دکتری خود را در رشته MBA از دانشگاه هاروارد دریافت کرد. او هم‌اکنون به‌عنوان نویسنده ارشد در روزنامه لس آنجلس تایمز مشغول به کار است. او در دنیای روزنامه‌نگاری نویسنده قهاری محسوب می‌شود. داهیگ توانسته است برای نوشته‌های خود در دنیای روزنامه‌نگاری جایزه پولیتزر که یکی از مهم‌ترین جوایز ژورنالیسم است را دریافت کند. قدرت عادت و باهوش‌تر سریع‌تر بهتر از مهم‌ترین کتاب‌های این نویسنده محسوب می‌شوند که هر دو توانسته‌اند به شهرتی جهانی دست پیدا کند.

نقد خلاصه کتاب قدرت عادت

مهم‌ترین مسئله قابل‌توجه در کتاب قدرت عادت، بررسی این مسئله روانشناختی از منظر علمی است. داهیگ تلاش کرده است که با استفاده از نتیجه تحقیقات علمی روند شکل‌گیری عادت را در ذهن بررسی کند و به مخاطب نشان دهد که چطور می‌تواند این روند را شکل داد یا متوقف کرد. داهیگ برای تبیین گفته‌های خود از مثال‌هایی استفاده می‌کند که مستند هستند و به‌صورت ملموس به خواننده نشان می‌دهد که چطور می‌تواند چرخه تکرار عادت را شکست و یا ایجاد کرد. نثر داهیگ در این کتاب ساده، روان و خوش‌خوان است و درعین استفاده از مستندات علمی قابل فهم و خواندنی است. اگر دوست دارید کتابی خوشخوان در زمینه روانشناسی عادت بخوانید، این کتاب گزینه‌ای مناسب برای شما محسوب می‌شود.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب قدرت عادت

.کتاب قدرت عادت جزو فهرست کتاب‌هایی است که می‌توانند زندگی شما را دگرگون کنند. این کتاب به رکورد پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز، آمازون و یواس‌ای تودی دست یافته است. داهیگ برای نوشتن این کتاب توانسته است جایزه کتاب سال کسب‌وکار فایننشال تایمز و مک کینزی را به دست بیاورد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه کسانی که دوست دارند عادتی مضر را ترک کنند یا عادتی جدید در خودشان ایجاد کنند، باید این کتاب را بخوانند. خواندن قدرت عادت به مدیران کسب‌وکار کمک می‌کند که با ایجاد عادت‌های سودمند در محیط کسب‌وکار و شرکتشان مجموعه خود را به‌سوی موفقیت روزافزون رهنمون کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

دقیق، محرک و مفید. (جیم کالینز) تعداد کمی از کتاب‌ها می‌توانند به‌عنوان راهنمایی اساسی برای تجارت و زندگی تبدیل شوند. قدرت عادت یک استثنا است. داهیگ در این کتاب نه‌تنها به نحوه شکل‌گیری عادت‌ها می‌پردازد، بلکه نحوه از بین بردن عادات منفی و چسبیدن به عادت مثبت هم پرداخته است. (فایننشال تایمز) سرگرم‌کننده، لذت‌بخش، شگفت‌انگیز... نگاهی جدی به علم شکل‌گیری و تغییر عادت. (بررسی کتاب نیویورک تایمز) طی سال‌های گذشته تحقیقات زیادی درمورد چگونگی شکل دادن به عادت‌های ما انجام شده است و این کار در کتاب جدید قدرت عادت به زیبایی شرح داده شده است. (دیوید بروکس) من از زمان خواندن پرفروش‌ترین کتاب چارلز داهیگ روزنامه‌نگار نیویورک تایمزه درمورد چگونگی توسعه روال‌های مثبت برای تولید و خوشحالی بیشتر، تغییر زیادی کرده‌ام. (واشنگتن پست) اگر داهیگ درمورد ماهیت عادت‌ها درست گفته باشم تلاش برای از بین بردن عادت بد نتیجه‌ای نخواهد داشت. درعوض آنچه لازم است این است که به مدیران بیاموزید نشانه‌هایی را که منجر به این عادت‌ها و پاداش‌ منفی می‌شوند شناسایی کرده و سپس روش‌های جایگزین را یاد بگیرند. این کار یعنی موفقیت در تجارت و زندگی شخصی. (نشریه فوربس)

بخش هایی از متن کتاب

آیا می‌خواهید عادت غذایی جدیدی در خود ایجاد کنید؟ محققان مرکز ملی کنترل وزن امریکا در پروژه‌ای که بیش از شش هزار تن در آن بین ۱۵ تا ۲۰ کیلو وزن کم کرده بودند، متوجه شدند ۷۸% شرکت‌ کنندگان هر روز صبحانه‌ای مشخص می‌خورند (سرنخ)، اما بیشتر کسانی که در رژیم غذایی خود موفق شده بودند، پاداشی مشخص برای متعهد ماندن خود نیز در نظر گرفته بودند. این پاداش می‌توانست هر چیزی باشد، لباسی بخصوص، حس رضایت و غرور از رفتن روی ترازو و پایین آوردن وزن، تناسب اندام یا خلاصه چیزی که به راستی می‌خواستند و با دقت انتخاب کرده بودند. هر وقت وسوسه می‌شدند رژیم غذایی خود را بشکنند، بر پاداش خود تمرکز می‌کردند تا جایی که این تمایل به نوعی وسواس خفیف تبدیل شد. محققان دریافتند تمایل افراد به پاداش، بر وسوسه شکستن تعهدشان غلبه می‌کند. این میل به پاداش چرخه عادت را در آن‌ها استوار می‌کرد. شناخت و درک علم تمایلات برای شرکت‌ها موضوعی حیاتی است. بسیاری از کارها هستند که ما باید آن‌ها را روزانه و منظم انجام دهیم اما هرگز به عادت تبدیل نمی‌شوند. برای مثال ما باید هر روز مراقب میزان مصرف نمک یا شکر‌مان باشیم یا آب زیادی بنوشیم، همچنین باید هر روز سبزیجات بیشتر و چربی کمتر بخوریم، باید هر روز ویتامین مصرف کنیم و ضد آفتاب بزنیم. لزوم عادت شدن مورد آخر بسیار واضح است: زدن مقدار کمی ضدآفتاب به صورت هر روز صبح میزان احتمال ابتلا به سرطان پوست را تا حد زیادی کاهش می‌دهد؛ اما با وجود این کمتر از ۱۰% امریکایی‌ها هر روز ضدآفتاب استفاده می‌کنند در حالی که همه آن‌ها هر روز دندان‌هایشان را مسواک می‌زنند. چرا؟

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف