• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب سال ۱۲ هفته ای

خلاصه کتاب سال ۱۲ هفته ای

نویسنده : برایان پی موران و مایکل لنینگتون
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 12 )
خلاصه کتاب سال ۱۲ هفته ای
پخش دمو

خلاصه کتاب سال ۱۲ هفته ای

اکثر سازمان‌ها و کسب‌وکارها سعی می‌کنند که برای تحویل کارها یا برآورد سطح برنامه‌ها و اهداف، بازه زمانی یک ساله را برای خود تعریف می‌کنند. اگر برای سازمان‌های اینچنینی کار کرده باشید، واژه گزارش سالیانه نباید برایتان غریب و ناآشنا به‌نظر برسد. اما آیا به نظر شما یک سال بازه زمانی مناسبی برای انجام کارها یا بررسی سطح عملکرد محسوب می‌شود؟ جواب برایان پی. موران و مایکل لنینگتون در این زمینه منفی است. آن‌ها معتقدند که برای افزایش سطح عملکرد و بهبود بهره‌وری، معیار کاری را از سال ۱۲ ماهه، به سال ۱۲

آیا دوست دارید با کمترین عملکرد ممکن، بیشترین نتیجه را در کارتان بگیرید؟ کتاب سال ۱۲ هفته ای مخصوص شماست.

شناسنامه خلاصه کتاب سال 12 هفته ای

عنوان کتاب: سال ۱۲ هفته ای عنوان کتاب به زبان اصلی: ۱۲ WEEK YEAR نویسنده: برایان پی موران و مایکل لنینگتون نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۳.۹ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب سال 12 هفته ای

محورهای زیر مهم‌ترین مسائلی هستند که با خواندن کتاب سال ۱۲هفته ای خواهید آموخت: چطور مهم‌ترین مسائل را پیدا کنید و سعی کنید که روی همان مسائل مهم متمرکز شوید. چطور وضوح ذهنی‌تان را بالا ببرید تا مساله تمرکز برایتان ساده‌تر شود. مدیریت زمان به‌صورتی که بتوانید بهره‌وری‌تان را به حداکثر برسانید. ایجاد تعادل و تعامل میان مسائل مختلف زندگی؛ از وجوه کاری و حرفه‌ای تا وجوه شخصی و خانوادگی. کاهش سطح اضطراب ناشی از عدم مدیریت زمان.

درباره نویسنده خلاصه کتاب سال 12 هفته ای

برایان پی موران مدیرعامل و بنیانگذار موسسه سال دوازده هفته ای بیش از سی سال در حوزه مدیریت شرکتها، کارآفرینی، مشاوره و آموزش دهنده در حوزه کسب‌وکار سابقه دارد. او با استفاده از تخصص خود در این حوزه اقدام به نوشتن کتاب سال دوازده هفته ای کرده است تا به کارآفرینان کمک کند. مایکل لینینگتون، نویسنده دیگر کتاب سال دوازده هفته ای مشاور کسب‌وکار است و سابقه کار در کشورهای زیادی دارد. شرکت‌هایی مانند AllState، Massmutual، Ponko و Compass از مشتریان لنینگتون برای کسب مشاوره بوده‌اند.

نقد خلاصه کتاب سال 12 هفته ای

کتاب سال ۱۲ هفته ای ایده ساده و درعین حال بسیار جالبی دارد. اگر به خودتان القا کنید که زمانتان کم است و باید طی بازه‌های زمانی کوتاه‌تری خودتان را ارزیابی کنید، خواهید توانست از هدررفت زمان و سرمایه جلوگیری کنید. این تکنیک تمام سازمان شما را به جنبش و تکاپو می‌اندازد و وادارتان می‌کند که با حداکثر بهره‌وری به سمت مقصد حرکت کنید. نویسندگان این کتاب توضیح می‌دهند که چطور می‌توانید از قدرت ۱۲ هفته سال استفاده کنید تا نتایج بهتری را در هر زمینه از زندگی به‌دست آورده باشید. شما می‌توانید با استفاده از آموزه‌های این کتاب سرعتتان را برای رسیدن به موفقیت افزایش دهید و به همین سادگی و بدون به‌کارگیری روش‌های پرخرج و پردردسر به حداکثر بهره‌وری سازمان دست پیدا کنید. توصیه می‌کنیم که برای درک بهتر این ایده و چگونگی اجرای آن، خلاصه کتاب سال ۱۲ هفته ای را گوش کنید تا با جزئیات این ایده جذاب بیشتر آشنا شوید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب سال 12 هفته ای

کتاب سال ۱۲ هفته ای توانسته است در رده کتابهای پرفروش نیویورک تایمز قرار بگیرد. این کتاب به زبان‌های زیادی ترجمه شده است و یکی از کتاب‌های موثر و مهم در زمینه مدیریت محسوب می‌شود.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

مدیرانی که فکر می‌کنند می‌توانند در مدت زمان کوتاه، کارهای زیادی انجام دهند از کسانی هستند که این کتاب برایشان کارآمد خواهد بود. اگر کسب‌وکار شما دچار مشکلاتی شده است که نیاز دارید با سرعت هرچه تمام‌تر مشکلات را رفع کنید و به بهره‌وری برسید، خواندن این کتاب به شما کمک خواهد کرد. خواندن کتاب سال ۱۲ هفته ای برای همه کسانی که ایده‌هایی در ذهن دارند و می‌خواهند که ایده خود را در زمان کوتاهی عملی کنند، مفید خواهد بود.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

این کتاب تمام اصول ارزشمند راه‌اندازی کسب‌وکار را دربر می‌گیرد: نظم، ثبات، تمرکز، جدیت، مالکیت، پاسخگویی و برنامه‌ریزی. نویسنده تمام این اصول را در یک سیستم ساده را که به‌خوبی کار می‌کند، قرار می‌دهد. چه چیز دیگری از یک کتاب می‌خواهید؟ (متیو، ای وینتر) سال دوازده هفته ای کتابی است که می‌توانید در هر فصلی آن را باز کنید و در آن بینش و اقدامات عملی ارزشمندی را پیدا و آن را عملی کنید. آن را بخوانید، به آن فکر کنید و آموزه‌های آن را عملی کنید. (تام ایزو) برایان موران و مایکل لینینگتون من را متقاعد کرده‌اند که تمرکز روی دوره‌های زمانی‌های کوتاه‌تر، به‌جای دوره‌های طولانی، خواهد توانست وضوح و فوریت افراد و تیم‌ را به همراه خواهد داشت. من در حال حاضر برنامه ۱۲ هفته‌ای خودم را تدوین کرده‌ام. هیجان‌انگیزه است! (سوزان اسکات) اگر مدیر یا کارآفرین هستید و در ایجاد فرهنگ یا عملکردی بالا جدی عمل می‌کنید، این کتاب را بخوانید و از تیم خود هم بخواهید که آن را بخوانند. (جان واکارو) سال ۱۲ هفته ای سیستمی قدرتمندی برای دستیابی به نتایج خارق‌العاده از نظر شغلی و شخصی است. این برنامه روشی ساده و درعین‌حال اثبات شده برای ایجاد نتایج موفقیت‌آمیز است. اگر شما به ایجاد تغییرات پایدار متعهده شده‌اید، ضروری است که این کتاب را بخوانید. (تام برنز)

بخش هایی از متن کتاب

برای بیش‌تر مردم، تغییر فکر مهم‌ترین نوع تغییر محسوب‌ می‌شود. تغییر فکر دو جانبه است. اولین جنبۀ تغییر آن، خود را مواجه کردن با سنجش و فرار نکردن از آن به خاطر شرمساری است؛ شرایطی که اغلب موارد ایجاد‌ می‌شود. بله، درست است که آزمون برای ما ناخوشایند و زننده و در برخی اوقات حتی سخت است. و این که تلاش‌ها را به حساب نمی‌آورد و موانع و چیزهایی که تمرکز حواستان را از بین‌ می‌برد مورد توجه قرار نمی‌دهد، یا هر گونه بهانه دیگری که بیاورید نمی‌پذیرد. اما در انتهای امر، آزمون کمک‌کننده و لازم است. بدون سنجش، روش دیگری نمی‌شناسید که از طریق آن بدون هیچ ابهامی بدانید تا چه اندازه پیشرفت داشته‌اید. بدون داشتن آزمون، روشی برای دانستن این که این تطابق‌ها فایده دارند یا نه وجود ندارد. بدون آزمون عملاً رسیدن به اهداف غیرممکن است. دومین جنبۀ تغییر فکر توجه بیش‌تر روی اقدام‌ها نسبت به نتایج است. به خاطر داشته باشید، کنترل بیش‌تری روی اقدام‌هایتان نسبت به نتایج‌تان دارید. نتایج توسط اقدام‌ها شکل‌ می‌گیرند. برنامۀ هفتگی و کارت‌های امتیازگذاری هفتگی روی اقدام‌های شما تمرکز دارند. کارت‌های امتیازگذاری مورد سنجش قرار‌ می‌دهد که آیا چیزی که گفتید انجام دادید یا خیر، بطوری که کاری که انجام دادید مهم‌ترین عامل برای رسیدن به اهدافتان محسوب‌ می‌‌شود. در نتیجه، کارت‌های امتیازگذاری هفتگی، صحیح‌ترین پیش‌گویان آینده هستند. اگر با اطمینان اقدام‌های مهم مربوط به روز و هفته را انجام دادید، نتایج به وقوع خواهند پیوست. بنابراین، فرایند کمتر به انتهای نتیجه و بیش‌تر به اقدام‌های روزانه بستگی خواهد داشت. علت این که کارت‌های امتیازگذاری تنها اجرای شما را اندازه‌گیری‌ می‌کنند و کاری به نتایج ندارند همین است.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف