• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب روش ویرجین(هر آنچه درباره رهبری می دانم)

خلاصه کتاب روش ویرجین(هر آنچه درباره رهبری می دانم)

نویسنده : ریچارد برانسون
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 6 )
خلاصه کتاب روش ویرجین(هر آنچه درباره رهبری می دانم)
پخش دمو

خلاصه کتاب روش ویرجین(هر آنچه درباره رهبری می دانم)

اگر تابحال اسم ریچارد برانسون را نشنیده باشید، احتمالا نام گروه شرکت‌های ویرجین به گوشتان خورده است. گروه ویرجین شرکت چندملیتی بریتانیایی است که بیش از ۴۰۰ شعبه در سرتاسر جهان دارد و در حوزه‌های بسیاری مشغول به فعالیت است. ریچارد برانسون، یکی از ثروتمندترین سرمایه‌گذاران انگلیسی، مالک و پایه‌گذار این گروه بزرگ سرمایه‌گذاری مسیر جالب و قابل توجهی را برای رسیدن به چنین جایگاهی طی کرده است. مسیری که می‌تواند برای همه کسانی که اهداف و آرزوهای بزرگی در سر دارند خواندنی و الهام‌بخش باشد. او تلاش کرده

کتابی جذاب و خواندنی از رهبری و مدیریت از زبان یکی از جسورترین ثروت‌سازان دنیای کسب‌وکار.

شناسنامه خلاصه کتاب روش ویرجین(هر آنچه درباره رهبری می دانم)

عنوان کتاب: روش ویرجین (هرآنچه درباره رهبری می‌دانم) عنوان کتاب به زبان اصلی: The Virgin Way: If It's Not Fun, It's Not Worth Doing نویسنده: ریچارد برانسون نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۴ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب روش ویرجین(هر آنچه درباره رهبری می دانم)

ریچارد برانسون، مدیر و سرپرست افسانه‌ای گروه ویرجین، در کتاب روش ویرجین و هرآنچه از رهبری می‌دانم تلاش کرده است تا از روش‌های مدیریتی خود در ایجاد گروه تجاری ویرجین و همه چالش‌های سخت و عجیبی که در این مسیر تجربه کرده است صحبت کند. در این کتاب نحوه زندگی با کار را خواهید آموخت و یاد خواهید گرفت که به‌عنوان رهبر یک کسب‌وکار چه نگرشی به زندگی خصوصی و حرفه‌ای خود داشته باشید تا بتوانید با قدرت پیش بروید. برانسون در این کتاب دیدگاه منحصربه‌فرد خود از زندگی و کار را با خواننده به اشتراک می‌گذارد و به شما یاد می‌دهد که چطور دید خود را نسبت به مسائل زندگی و کاری تغییر دهید تا به موفقیت برسید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب روش ویرجین(هر آنچه درباره رهبری می دانم)

سرریچارد چارلز نیکلاس برانسن، تاجر، سرمایه‌گذار و خیر انگلیسی در ۱۸ جولای ۱۹۵۰ در انگلستان متولد شد. عمده شهرت برانسون به‌خاطر گروه شرکت‌های ویرجین است که حدود ۴۰۰ شرکت اصلی را دربر می‌گیرد. برانسون مسیر کارآفرینی را از شانزده سالگی شروع کرد. در آن زمان نشریه‌ای به نام Student راه‌اندازی کرد و در ۱۹۷۰ تلاش کرد تا کسب‌وکاری برای دریافت سفارشات پستی راه بیندازد. کم‌کم تلاش‌های برانسون منجر به راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای ضبط صوت ویرجین شد که بعدها به ویرجین مگااستورز معروف شدند. او به‌سرعت مسیر رشد را طی کرد و در دهه هشتاد توانست ویرجین آتلانتیک را راه‌اندازی کند. هم‌اکنون میزان سرمایه برانسون توسط نشریه فوربس حدود ۵.۲ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

نقد خلاصه کتاب روش ویرجین(هر آنچه درباره رهبری می دانم)

بی‌شک، برانسون یکی از نوابغ دنیای کسب‌وکار محسوب می‌شود. کسی که با مالکیت یکی از بزرگترین زنجیره گره‌های تجاری دنیا، توانسته است فرهنگ تجاری مخصوص به خود را راه‌اندازی کند و تاثیر عمیقی بر اقتصاد بین‌الملل بگذارد. او در کتاب روش ویرجین، هرآنچه درباره رهبری می دانم تلاش کرده است تا عصاره تجربیات خود را در اختیار خوانندگان قرار دهد. آموزه‌هایی که در این کتاب خواهید خواند، احتمالا جزو خواندنی‌هایی هستند که بعید در جایی دیگر بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. از این منظر، کتاب روش ویرجین یکی از آثار ارزشمندی است که همه علاقه‌مندان به دنیای تجارت و کسب‌وکار، می‌توانند بخوانند. از طرفی روش‌های مبتکرانه و منحصربه‌فردی که برانسون در مدیریت گروه خود داشته است هم قابل توجه است. او در این کتاب به همه روش‌های مدیریتی خود و تلاش‌هایی که در ساختن یک تیم واقعی و فرهنگ سازمانی منحصربه‌فرد داشته است می‌نویسد تا آموزه‌های او برای همه علاقه‌مندان به مدیریت، راهگشا و آموزنده باشند. اگر رویاپرداز هستید و آرزوهای بزرگی در سرتان دارید، توصیه می‌کنیم این کتاب را بخوانید تا از نزدیک با افکار و نگرش یکی از نوابغ مدیریت دنیا آشنا شوید.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

کسانی که می‌خواهند کسب‌وکاری جدید راه بیندازند و رهبری موفق باشند از مهم‌ترین مخاطبان این کتاب محسوب می‌شوند. اگر می‌خواهید مدیری بزرگ و موفق باشید، اما جسارت رهبری و ریسک‌پذیری را در خود نمی‌بینید، لازم است که کتاب روش ویرجین را بخوانید تا دیدگاه برانسون، طرز تفکر شما را دگرگون کند. خواندن این کتاب را به همه مدیران و رهبران کسب‌وکارها توصیه می‌کنیم.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

ریچارد برانسون بنیانگذار گروه ویرجین در این کتاب روش‌هایی را نشان می‌دهد که به خود او کمک کرده است تا امپراتوری تجارت نامتعارف چند میلیارد دلاری خود را بسازد.او در این کتاب رویکرد جالبی را از طریق سرگرم کنندگی و نمادسازی برای ایجاد کسب‌وکار خود به خواننده ارائه می‌دهد.(KirKus Review) برانسون در اثر خود به ما می‌گوید که رهبران قوی باید بینش، خلاقیت و توانایی تحت تاثیر قرار دادن دیگران برای پیروی و حمایت از کارمندان در چالش‌های انتقال سازمان به قلمرو ناشناخته و اغلب با ریسک بالا داشته باشند. (نیویورک تایمز)

بخش هایی از متن کتاب

شجاعت چیزی است که برای ایستادن و حرف زدن نیاز داریم. همچنین شجاعت چیزی است که برای نشستن و گوش دادن هم نیاز داریم. شانس زمانی پیش می‌اید که آمادگی کامل برای مواجهه با فرصت در شما ایجاد شود. تضمین می‌کنم که هر ضربه‌ای که نزنید را از دست خواهد داد. گوش کنید. گوش کردن باعث می‌شود که باهوش‌تر به‌نظر برسید. آن‌ها من را تشویق کردند که همیشه به‌جای اینکه بدترین را تصور کنم و سعی در عیب‌یابی داشته باشم، به دنبال نقاط مثبت و خوبی در افراد بگردم. من معتقدم که گوش دادن یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها برای هر معلم، والد، رهبر یا کارآفرین خوب است. این مهارت برای هر موجود زنده‌ای حیاتی است. رهبران بزرگ دنیا، اصولا ساده‌سازان بزرگی هستند. آن‌ها می‌توانند از راه بحث بر تردیدها فائق شوند و راه‌حلی را ارائه کنند که برای همه افراد قابل درک است. بسیار بهتر است که درصورت امکان، متخلفان را ببخشید و به آن‌ها فرصت مجدد دهید، درست مانند پدر و مادرم که در کودکی با من این کار را می‌کردند. انتظار می‌رود دنبال فردی با حس شوخ‌طبعی، سرگرم‌کننده، دوستانه و دلسوز باشید، چون این شخصیت همانی است که به احتمال زیاد کار گروهی را درک می‌کند و به دیگران هم کمک خواهد کرد.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف