• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب آیین زندگی

خلاصه کتاب آیین زندگی

نویسنده : دیل کارنگی
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 29 )
خلاصه کتاب آیین زندگی
پخش دمو

خلاصه کتاب آیین زندگی

دنیای جدید با همه دستاوردها و مزایایی که برای افراد داشته، یک میهمان ناخوانده به روح و روان ما دعوت کرده است، نگرانی و استرس. کمتر کسی می‌تواند ادعا کند که در زندگی روزمره و حیات حرفه‌ای خود دچار فشار عصبی و تنش‌های روحی نشده است. بسیاری از ما جوانانی از هم‌سن و سال خودمان را می‌شناسیم که به دلیل استرس‌ها و تنش‌های عصبی درگیر بیماری‌های مختلفی شده‌اند و یا خودمان جزو همان دسته هستیم. تابحال به این فکر کرده‌اید که چطور می‌توان استرس و نگرانی را از خود دور کرد و زندگی آرام‌تری داشت؟ دیل کارنگی، نو

کتابی که به شما کمک می‌کند زندگی خود را تغییر دهید و به آرامشی وصف‌ناپذیر دست پیدا کنید. آیین زندگی کتابی است که برای تزریق آرامش در عصر مدرن نیاز خواهید داشت.

شناسنامه خلاصه کتاب آیین زندگی

عنوان کتاب: آیین زندگی عنوان کتاب به زبان اصلی: How to Stop Worrying and Start Living نویسنده: دیل کارنگی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب آیین زندگی

دیل کارنگی در کتاب آیین زندگی به شما خواهد آموخت که چطور با به‌کارگیری تکنیک‌هایی کاربردی نگرانی‌های زندگی را از خودتان دور کنید و فشار عصبی و روانی شغلی را از روی دوش خود بردارید. این کتاب نگرانی‌های مالی را از شما دور خواهد کرد و رویکردی آرامش‌محورانه را به شما عرضه می‌کند. دیل کارنگی شمار را با خودتان آشتی می‌دهد، خستگی را از شما دور می‌کند و به شما کمک می‌کند بهترین نسخه خودتان باشید و خودتان را بیشتر دوست داشته باشید، این همان رمز آرامش است.

درباره نویسنده خلاصه کتاب آیین زندگی

دیل کارنگی در ۲۴ نوامبر ۱۸۸۸ در میزوری متولد شد. او در ابتدای زندگی شرایط مالی بسیار ضعیف و بدی داشت؛ چون در خانواده‌ای فقیر متولد شده بود. کارنگی مجبور بود که از کودکی کار کند تا به خانواده کمک کرده باشد. کارنگی در حوانی برای تحصیل در رشته آموزگاری وارد کالج وارنزبرگ میزوی شد. او بعد از آن تحصیلات خود را در آکادمی هنرهای تحسمی نیویورک پیگیری کرد. از این نویسنده، دوازده کتاب به جا مانده است که عبارتند از: آیین زندگی، آیین دوست یابی، آیین سخنرانی، هنر تکلم عمومی، تکلم عامیانه، لینکلن ناشناخته، واقعیت‌های ناشنیده افراد معروف، پنج دقیقه بیوگرافی، چگونه از نگرانی دست برداریم و زندگی کنیم؟، تراتژدی فرزانگی دوران‌ها، راه ساده و سریع برای تاثیر سخن. این نویسنده شهیر در یک نوامبر ۱۹۵۵ در فارست هیلز نیویورک درگذشت.

نقد خلاصه کتاب آیین زندگی

کتاب دیل کارنگی یکی از موثرترین آثاری است که در زمینه دوری از استرس و تنش نوشته شده است. کارنگی در این کتاب توانسته است بر میلیون‌ها نفر تاثیر بگذارد و به ‌آن‌ها بیاموزد چطور زندگی خود را مدیریت کنند. این کتاب مجموعه‌ای از فرمول‌های کاربردی در زندگی به شما ارائه می‌کند که می‌توانید با به‌کارگیری آن‌ها به‌صورت چشمگیری زندگی خود را تحت تاثیر قرار دهید.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

داشتن زندگی بدون استرس و نگرانی از دغدغه‌های همه افراد است. خواندن کتابی که بتواند احساس آرامش را به ما تزریق کند، از غنایم این روزها محسوب می‌شوند. خواندن کتاب آیین زندگی به شما کمک می‌کند که آرامش بیشتری در زندگی داشته باشید و با استرس‌هایتان راحت‌تر کنار بیایید. این کتاب می‌تواند به شما کمک کند که با افسردگی‌تان کنار بیایید و شادتر باشید.

بخش هایی از متن کتاب

بنجامین فرانکلین هفت ساله بود که مرتکب اشتباهى شد و تا هفتاد سالگى آن را فراموش نکرد. در کودکى عاشق یک سوت شد. آن‌قدر هیجان‌زده شده بود که به درون مغازه رفت و بدون آن که قیمت آن را بپرسد همه‌ى پولى را که در جیب داشت روى پیشخوان مغازه ریخت و سوت را برداشت و با خود به خانه برد. توى خانه آن‌قدر در سوت دمید و صداهاى گوشخراش تولید کرد که اعصاب همه‌ى اعضاى خانه را داغان کرد. همه او را دعوا کردند و برادرش با ریشخند از او پرسید آن تحفه را چند خریده است؟ وقتى بنجامین پاسخ داد برادرش خنده‌اى کرد و گفت سوت را با قیمت گرانى به او فروخته‌اند. و راست مى‌گفت. بنجامین با شنیدن این حرف بغضش ترکید و به گریه افتاد. سال‌ها بعد وقتى که فرانکلین یک شخصیت جهانى و سفیر کبیر امریکا در فرانسه شده بود هنوز این ماجراى تلخ را به یاد داشت و فراموش نکرده بود سوت را خیلى بیش از قیمت آن خریده بود و بیش از لذتى که براى او به ارمغان آورده بود از این موضوع رنجیده خاطر شده بود. اما این داستان براى فرانکلین درس بزرگى شد. او مى‌گوید: «وقتى بزرگ شدم و وارد اجتماع شدم و فعالیت‌هاى انسان‌ها را دیدم فهمیدم عده‌ى زیادى براى خرید سوت‌هاى مورد علاقه‌ى خود مبالغى بسیار بیشتر از ارزش واقعى آن‌ها مى‌پردازند. به نظر من بدبختى انسان به خاطر این است که ارزش واقعى چیزها را نمى‌داند و بهایى بیش از ارزش آن‌ها برایشان پرداخت مى‌کند!» تولستوى، نویسنده‌ى مشهور جنگ و صلح، آنا کارنینا و رستاخیز نیز به همین درد گرفتار بود. در دائره‌المعارف بریتانیکا آمده است تولستوى در بیست سال آخر عمر خویش از دوست‌داشتنى‌ترین مردهاى روى زمین بوده است.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف