• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب جادوی نظم

خلاصه کتاب جادوی نظم

نویسنده : ماری کندو
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 34 )
خلاصه کتاب جادوی نظم
پخش دمو

خلاصه کتاب جادوی نظم

شما جزو کدام دسته از آدم‌ها هستید؟ آیا از آن‌هایی هستید که بدون مرتب کردن اطرافشان نمی‌توانند کارشان را شروع کنند یا برایتان اهمیتی ندارد که دور و برتان چقدر شلوغ باشد؟ تابحال به این فکر کرده بودید که سازمان‌یافتگی محیط اطرافتان تا چه اندازه می‌تواند روی ذهنف عملکرد و کل زندگیتان تاثیر داشته باشد؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید مسئله نظم محیط آنقدر مهم است که یکی از کارشناسان معروف دنیا در این زمینه، یعنی ماری کندو کتابی تحت عنوان جادوی نظم درباره چگونگی مرتب کردن اطرافمان تالیف کرده است. او د

با کتاب جادوی نظم با تاثیر محیط زندگی بر موفقیت شخصی و ذهن آشنا شوید. این کتاب بها ساده‌ترین شکل ممکن شما را در مسیر موفقیت قرار خواهد داد.

شناسنامه خلاصه کتاب جادوی نظم

عنوان کتاب: جادوی نظم عنوان کتاب به زبان اصلی: The Life-Changing Magic of Tidying Up: The Japanese Art of Decluttering and Organizing نویسنده: ماری کوندو نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۵ از ۵ (Amazon)، ۳.۸ از ۵ (Good reads)، ۴.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب جادوی نظم

این کتاب به شما کمک می‌کند با تاثیر فوق‌العاده نظم در زندگی آشنا شوید و بدانید که چطور نظم بخشیدن به اطراف می‌تواند ذهن شما را در جهت مثبت قرار دهد. با خواندن کتاب جادوی نظم با طرز زندگی مینیمال و سازماندهی شده آشنا می‌شوید و می‌آموزید که چطور محیط اطرافتان را مرتب کنید تا همیشه ذهنتان آزاد باشد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب جادوی نظم

ماری کوندو، نویسنده، مشاور نظم‌دهی و مجری برنامه‌های تلویزیونی، در ۹ اکتبر ۱۹۸۴ در توکیو متولد شد. کوندواز کودکی به نظم علاقه زیادی داشت. او از دوره دبستان، دوست داشت قفسه کتاب‌های کلاس را مرتب کند و به آن بیش از فعالیت فیزیکی علاقه نشان می‌داد. همین علاقه شخصی به جرقه‌ای برای فعالیت‌های بعدی کوندو در بزرگسالی تبدیل شد. او تحصیلات خود را در دانشگاه مسیحی زنان ژاپن به اتمام رساند. او تابحال چهار کتاب در حوزه نظم نوشته است کهمگی مورد توجه و استقبال قرار گرفته‌اند.

نقد خلاصه کتاب جادوی نظم

موضوع کتاب جادوی نظم مسئله جالبی است. مرتب کردن محیط اطراف و داشتن ذهنیتی سازمان‌یافته که نتیجه همین نظم و انضباط است. حتما تابحال چیزهای زیادی از قوانین فنگ‌شویی و جادوی آن در زندگی شنیده‌اید. ماری کندو هم درواقع در این کتاب سعی کرده است که به‌صورتی عملی و کاربردی از قانون فنگ‌شویی، نحوه اجرا و تاثیر آن در زندگی با شما صحبت کند. شاید باورش سخت باشد اما این کتاب به اندازه‌ای تاثیرگذار است که بسیاری از منتقدین از لفظ معجزه برای این کتاب استفاده می‌کنند. موضوع نظم، مسئله‌ای بسیار مهم و البته کمتر موردتوجه است که می‌تواند زندگی شما را دستخوش دگرگونی‌های عمیقی کند. اگر تابحال به قانون نظم و تاثیر آن در ذهنیتتان اعتقاد نداشتید، یک بار قوانین این کتاب امتحان کنید. احتمالا نتیجه برایتان رضایت‌بخش خواهد بود.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب جادوی نظم

کتاب جادوی نظم رتبه یک پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز را در اختیار دارد. این کتاب به‌نظر خبرگزاری سی‌ان‌ان، بهترین کتاب تاثیرگذار در یک دهه گذشته محسوب می‌شود. علاوه‌براین، این کتاب توانسته است در رده کتاب‌های فلسفه ذن در وبسایت آمازون، رتبه یک بهترین کتاب را کسب کند و در کتاب‌های فنگشویی رتبه دوم را در اختیار دارد. کتاب جادوی نظم، در بیش از سی کشور دنیا منتشر شده است و علاوه‌بر آمریکا و ژاپن در اروپا هم به رتبه یک فروش رسیده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

داشتن نظم و انضباط برای هرکسی در زندگی واجب است. اگر فکر می‌کنید نیاز دارید که تغییری اساسی در زندگی ایجاد کنید، خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند تا تغییرات اساسی ایجاد کنید. علاوه‌براین، اگر به فنگ‌شویی علاقهدارید و از فلسفه آن لذت می‌برید یا درباره تاثیر محیط بر زندگی کنجکاو هستید، کتاب جادوی نظم می‌توانید گزینه خوبی برای مطالعه شماباشد.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

خانم کندو مانیفست نظم خود را مانند پرستار ذن، تشویق کننده و جذاب ارائه می‌دهد. (نیویورک تایمز) من این کتاب را به هرکسی که با وسایل اضافی زندگی خود دست و پنجه نرم می‌کند توصیه می‌کنم. (جیمی لی کرتیس) این کتاب درست مانند عنوان خود، زندگی شما را تغییر خواهد داد. (بی. جی. نواک) این کتاب نوعی فرقه است. فرقه‌ای کاملا معقول و ترسناک که کارساز هم هست و درعین حال مردم را نمی‌کشد؛ اما زندگی شما را به‌شدت در جهت بهبودی تغییر می‌دهد. (BuzzFeed) همه از ملکه جدید فریبنده، ماری کندو که پرفروش‌ترین کتابش، شور و شوق مرتب‌سازی خانه را در سرتاسر جهان برانگیخته است، استقبال می‌کنند. (نشریه House keeping) کسی پرسید: چطور این کتاب جیبی که قبلا بیش از دو میلیون نسخه فروش داشته است می‌تواند چنین وعده بزرگی بدهد؟ پاسخ کوتاه اینجا آمده است: چون این قانون است. روش کندو واقعا می‌تواند زندگی شما را تغییر بدهید، البته اگر اجازه بدهید. (نشریه تودی) کندو شما را به چالش می‌کشد تا از خود بپرسید که آیا هرچیزی که دارید می‌تواند موضوع شما برای رسیدن به هدف باشد یا شما را به جلو سوق می‌دهد یا صرفا شما را در گذشته نگه می‌دارد. (یو اس ای تودی)

بخش هایی از متن کتاب

وقتی منظم کردن خانه‌تان را به اتمام برسانید، زندگی شما به طوری چشم‌گیر تغییر خواهد کرد. وقتی طعم داشتن خانه‌ای مرتب را بچشید، زندگی پر نشاطی خواهید داشت. دیگر هرگز به حالت به هم‌ریخته‌ی سابق باز نخواهید گشت. این همان چیزی است که من آن را جادوی نظم می‌نامم. اثرات این کار حیرت‌انگیز است. نه‌تنها دیگر هرگز مثل سابق نامرتب نخواهید شد. بلکه شروعی دوباره در زندگی‌تان خواهید داشت. این همان جادویی است که قصد دارم آن را با همگان به اشتراک بگذارم. کارهای مربوط به نظم، به طورکلی می‌توانند به دو دسته تقسیم شوند: تصمیم‌گیری درمورد اینکه یک شیئی را می‌خواهید دور بیندازید یا نه و اینکه آن را کجا قرار دهید. اگر می‌توانید این دو کار را انجام دهید، می‌توانید به وضعیتی بی‌عیب و نقص برسید. تعداد اشیاء محدود است. شما فقط باید به هر کدام از وسایل، یکی‌یکی نگاه کنید، و تصمیم بگیرید که آن را نگه دارید یا نه، و اینکه آن را کجا قرار می‌دهید. یک لباس ممکن است به شکل لباسی جدید، اطلاعات و یا یک رابطه‌ی جدید، دوباره ظاهر شود و به شما بازگردد. من به شما قول می‌دهم که هر چیزی را که رها می‌کنید، دقیقآ با همان مقدار به شما باز خواهد گشت، اما فقط وقتی که تمایل به بازگشت به شما را داشته باشد. به همین دلیل، وقتی از چیزی دل می‌کنید، آه نکشید و نگویید، «وای، من اصلا از این استفاده نکرده‌ام،» یا «متأسفم که هیچ‌وقت فرصتی برای استفاده کردن از تو پیدا نکردم.» در عوض، آن را با خوشحالی و با گفتن چنین کلماتی روانه کنید: «از اینکه مرا پیدا کردی، متشکرم،» یا «سفر خوبی داشته باشی. به زودی دوباره می‌بینمت.» اگر زباله‌های تَر و خشک خود را در منزل جدا کنیم، این پسماندها بسیار راحت‌تر و سریع‌تر وارد چرخه بازیافت خواهند شد. بسیاری از زباله‌های خشک وقتی که با زباله‌های تَر مخلوط می‌شوند، قابلیت بازیافت خود را از دست می‌دهند و یا جداسازی آنها در مقصد بسیار دشوار خواهد شد. برای کمک و تسریع به فرآیند بازیافت، فقط کافیست با استفاده از دو کیسه پلاستیک، پسماندهای خشک (کاغذ، فلز، شیشه و پلاستیک) را از پسماندهای تَر جدا کنیم. به پاس احترام به نسل آینده و محیط زیستی که در آن زندگی می‌کنیم، از شما دوست مهربان و فهیم خود می‌خواهیم که همراه با ما، این گام ساده و مهم را بردارید و نام و مکانی نیکو از خود برای نسل آینده‌مان به جا بگذاریم... نشر ذهن‌آویز و مؤسسه گسترش فرهنگ و مطالعات (حامی فرهنگ و محیط زیست)

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف