• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب بنیان گذاران در مقام عمل

خلاصه کتاب بنیان گذاران در مقام عمل

نویسنده : جسیکا لیوینگستون
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 5 )
خلاصه کتاب بنیان گذاران در مقام عمل
پخش دمو

خلاصه کتاب بنیان گذاران در مقام عمل

بسیاری از افراد رویای راه‌اندازی کسب‌وکار خودشان را در سر می‌پرورانند. مسیر راه‌اندازی کسب‌وکار در نگاه اول راهی مشخص به‌نظر می‌رسد. اما زمانی که وارد مسیر می‌شوند و جزئیات را تجربه می‌کنند، همه‌چیز بسیار متفاوت خواهد شد. سیاست، وضعیت اقتصاد، محیط ناکارآمد، دسترسی محدود و... همگی از عواملی هستند که میتوانند مسیر راه‌اندازی کسب‌وکار را با مشکلات بزرگ و فلج کننده مواجه کنند. بهترین کار برای اینکه مسیر کسب‌وکارتان را با کمترین ریسک شروع کنید، این است که با اگاهی در این مسیر قدم بگذارید. یکی از کتاب

کتابی روشنگرانه که به همه کارآفرینان کمک می‌کند بدون تجربه اشتباهات متداول، آن‌ها را بشناسند و با کمک گرفتن از آن‌ها مسیر موفقیت را هموار کنند.

شناسنامه خلاصه کتاب بنیان گذاران در مقام عمل

عنوان کتاب: بنیانگذاران در مقام عمل عنوان کتاب به زبان اصلی: Founders At Work نویسنده: جسیکا لیوینگستون نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۴ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب بنیان گذاران در مقام عمل

کتاب بنیانگذاران در مقام عمل، شرح حال مبارزات اولیه بنیانگذاران شرکت‌های بزرگ دنیا برای راه‌اندازی کسب‌وکارشان و پذیرش در دنیای رقابتی وقتشان است. این کتاب به خوانندگان می‌آموزد که مسیر خود را چطور طی کنند و با نکاتی آشنا شوند که مستقیما از رهبران بزرگ دنیا به آن‌ها انتقال یافته است. بنیانگذاران در مقام عمل به خوانندگان کمک می‌کند تا در دنیای اقتصاد راه خود را کمترین ریسک و حداکثر آگاهی طی کنند و درنهایت به باارزش‌ترین نتیجه ممکن دست یابند.

درباره نویسنده خلاصه کتاب بنیان گذاران در مقام عمل

جسیکا لیوینگستون نویسنده آمریکایی و بنیانگذار شرکت سیداستیج ونتور، یکی از زنان فعال در دنیای سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار است. او مدیریت مدرسه استارتاپ را هم برعهده دارد. لیوینگستون کارشناسی خو را در رشته زبان از دانشگاه باکهل دریافت کرد و پس از آن به‌صورت جدی وارد دنیای کسب‌وکار شد. عمده شهرت لیوینگستون، بعد از تدوین کتاب بننیانگذاران در مقام عمل بوده است. او در این کتاب که با مصاحبه از مدیران موفق و مشهور کسب‌وکار نوشته شده است، تلاش داردتا با کسانی که به مسائل مربوط به کسب‌وکار علاقه دارند، از اصول اساسی موفقیت در این عرصه صحبت کند.

نقد خلاصه کتاب بنیان گذاران در مقام عمل

کتاب بنیانگذاران در مقام عمل، اثری راهگشا و الهام‌بخش است. این کتاب کمک می‌کند تا یاد بگیرید که وقتی قدم در مسیر پر پیچ‌وخم کارآفرینی می‌گذارید، انتظار چه چیزهایی داشته باشید و برای خلق چیزی متفاوت، چه مراحلی را طی کنید. این کتاب برای همه کسانی که می‌خواهند روزی کسب‌وکار خودشان را داشته باشند و آن را به چیزی بیش از یک کسب‌وکار خرده‌پا تبدیل کنند، لازم است. درواقع می‌توان آن را یک دانشنامه کوچک برای کسب‌وکار دانست. روایت‌های کتاب خواندنی و جالب است و می‌تواند احساسات متفاوتی را در شما ایجاد کند. ناراحتی، خنده، خوشحالی و غم، همگی در این کتاب جمع شده‌اند و روایت‌های خواندنی علاوه‌بر آنکه به شما نکاتی بسیار مهم می‌آموزند، از این کتاب اثری سرگرم‌کننده ساخته‌اند. کتابی که می‌تواند سلیقه هر کسی که به دنیای کسب‌وکار علاقه دارد را راضی کند. اگر دوست دارید بدون واسطه با اسرار شکوفایی و پیشرفت کسب‌وکارهای بزرگ آشنا شوید، خواندن کتاب بنیانگذاران در مقام عمل را از دست ندهید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب بنیان گذاران در مقام عمل

کتاب بنیانگذاران در مقام عمل توانست توجه بسیاری از خوانندگان و متخصصان را به خود جلب کند. این کتاب فروش مناسبی در وبسایت‌های مختلف داشت و توانست به زبان‌های زیادی در دنیا ترجمه شود. این کتاب در میان آثاری که موضوع سرمایه‌گذاری کسب‌وکار داشتند، رتبه ۷۷ فروش را در وبسایت آمازون به‌دست آورد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه کسانی که می‌خواهند وارد عرصه سرمایه‌گذاری و شروع کسب‌وکار شوند و در این مسیر با افراد موفق و خوش‌نامی که تجربیات ارزشمندی دارند آشنا شوند. افرادی که به مسائل مربوط به کسب‌وکار علاقه دارند و می‌خواهند به مدیر قابلی تبدیل شوند. دانشجویان رشته مدیریت و محققان این حوزه.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

اولین‌بار که کتاب را دیدم، تحت تاثیر قرار نگرفتم، البته متاسفانه! مشکل اینجاست که من کتاب‌ها را براساس جلدشان قضاوت می‌کنم و جلد کتاب بنیانگذاران در مقام عمل برای من جذاب نبود. اما چون این کتاب توسط یک دوست توصیه شد و لیست اسامی روی جلد تحریک کننده بود، شروع به خواندن آن کردم. اما زمانی که شروع کردم، نمی‌توانستم متوقف شوم. این کتاب که از مجموع مصاحبه با موسسان شکرت‌هایی است که برایمان آشناست، داستان‌های بسیار جذابی از تاسیس آن‌ها میگوید. خواندن این کتاب مانند این است که زندگینامه سی کارآفرین را بخوانید و رازشان را مستقیما از دهان خودشان بفهمید. (جاش استیمل) مصاحبه‌های کتاب بسیار خواندنی هستند و این مسئله تاحدی به‌خاطر بیوگرافی‌های جالب افراد مصاحبه شونده است. البته نمی‌توان از کار درخشان لیوینگستون گذشت. او حوزه‌های بسیاری مانند فناوری، تجارت، استراتژی بازاریابی و.. را پوشش می‌دهد. علاوه براین، او با پرسیدن سوالات هوشمندانه اثر را بسیار عمیق ساخته است. کتابی بسیار جذاب و انگیزشی. (آدام تورنهیل) کتابی در شرح مبارزات اولیه رهبران برای استقلال و پذیرش در دنیای غول فناوری‌های مدرن که از طریق مصاحبه‌های شخصی بازگو می‌شود. گاه خنده‌دار، گاهی دردناک و همیشه الهام‌بخش. (وبسایت بارنز و نوبل)

بخش هایی از متن کتاب

با گذشت سال‌ها، آموخته‌ام که اولین ایده‌ای که دارید معمولا بی‌ربط است. اما کاتالیزوری برای شروع محسوب می‌شود. کم‌کم متوجه می‌شوید که ایده شما چه ایراداتی دارد و مراحل انکار، وحشت و حتی پشیمانی را پشت سر می‌گذارید. درنهایت ایده خوبی که دارید به ذهنتان می‌رسد و ایده وم همیشه بهترین ایده است. هدف حاقل همانطور که من فکر می‌کنم، این است که روزی متوجه شوید که نمی‌توانید به‌جای شخص دیگری باشید. شما باید کار خودتان را شروع کنید و تقریبا مهم نیست که موضوع چه باشد، ما شش طرح مختلف تجاری داشتیم که آخرین آن طرح پی‌پل بود. فکر میکنم افراد کمی وجود دارند که توانایی پیش‌بینی آینده را داشته باشند. به‌همین دلیل وقتی از چیزی صحبت می‌کنید که هنوز وجود ندارد، احتمالا برایتان مشکل‌ساز باشد. من معتقدم که اراده و عزم مهمترین ویژگی برای هر بنیانگذار استارتاپ است. اگر بنیانگذارانی که من با آن‌ها صحبت کردم، ابرانسان بودند، این قدرت بزرگ آن‌ها بود. افراد ایده‌های نوآورانه را بیشتر به‌صورت انتزاعی می‌پسندند، اما وقتی نوآوری را به آن‌ها ارائه می‌دهید، تمایل دارن آن را رد کنند. چون با آنچه از قبل در ذهن می‌دانستند مطابقت ندارد. باید اطمینان حاصل کرد که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهیم که در معرض فناوری‌های آسنده قرار بگیرند و آن‌ها را به زمان حال محدود نکنیم. سرمایه‌گذاران خطرپذیر، به شما می‌گویند که ترجیح می‌دهند یک تیم بزرگ را تامین کنند تا یک ایده عالی. دلیل آن این است که اگر ایده بدی داشته باشند، تیم‌های بزرگ خواهند توانست ایده‌های بهتری برای جایگزینی پیدا کنند. افراد متوسط حتی با یک ایده عالی می‌توانند خرابکاری کنند و کار را بد پیش ببرند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف