• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس

خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس

نویسنده : ناتانیل برندن
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 48 )
خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس
پخش دمو

خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس

از نظر شما عزت نفس چیست؟ چه تفاوتی با اعتماد به‌نفس دارد؟ چه تاثیری در زندگی افراد خواهد گذاشت؟ تابحال تجربه رابطه با کسی که عزت نفس پایینی دارد را داشته‌اید؟ تابحال خودتان این حس را داشتید که عزت نفستان افت کرده باشد؟ هرآنچه دوست دارید درباره مفهوم عزت نفس بدانید در کتاب شش ستون عزت نفس بیان شده است. این کتاب توسط دکتر ناتانیل براندن تدوین شده و شامل شش فصل است. براندن در این کتاب از شش پایه اصلی و اثرگذار در مفهوم عزت نفس حرف می‌زند که می‌توان با تقویت آن‌ها عزت نفس را افزایش داد. این پایه عبا

«بعضی از افراد جوری می‌ایستند و حرکت می‌کنند که گویا حق ندارند جایی را اشغال کنند. آن‌ها از اینکه دیگران غالبا با آن‌ها با احترام برخورد نمی‌کنند متعجب هستند دریغ از اینکه نمی‌دانند خودشان به دیگران علامت داده‌اند که دیگر نیازی به احترام گذاشتن به آن‌ها نیست.» این عبارت برایتان آشنا نیست؟ مصداق آن را جایی ندیده‌اید؟ مفهوم عزت نفس از آن مفاهیمی است که نقشی محوری در رابطه میان افراد و احساساتشان نسبت به خودشان بازی می‌کند. ناتانیل براندن، یکی از معروف‌ترین روانشناسان عزت نفس با خلق اثر خود تحت عنوان شش ستون عزت نفس به‌صورت کامل از این مفهوم حرف زده است.

شناسنامه خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس

عنوان کتاب: شش ستون عزت نفس عنوان کتاب به زبان اصلی: Six Pillars of Self-Esteem نویسنده: ناتانیل براندن نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس

شما در کتاب شش ستون عزت نفس به‌صورت کامل با مفهوم عزت نفس و کاربرد آن در روابط اجتماعی و احساس شادی و علاقه نسبت به خود آشنا خواهید شد. این مفهوم متاثر از عوامل بیرونی و درونی مختلفی است که شاید بسیاری از آن‌ها ناشناخته باقی مانده باشد. با خواندن این کتاب با عواملی که می‌توانند باعث کاهش یا افزایش عزت نفس خواهند شد آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چطور آن‌ها را کنترل کنید. ناتانیل براندن در این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور با به‌کارگیری روش‌هایی ساده و هدفمند عزت نفس را در خود تقویت کنید و به آن دست یابید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس

ناتانیل براندن روان‌درمانگر و نویسنده کانادایی است. او در ۱۹۳۰ در انتاریو متولد شد. عمده شهرت براندن در تلاش‌های او برای بسط و گسترش مفهوم عزت نفس و روانشناسی اعتماد به‌نفس است. براندن مدرک کارشناسی روانشناسی خود را از دانشگاه کالیفرنیا دریافت کرد و ادامه تحصیلاتش را در دانشگاه نیویورک پی گرفت. او دکتری خود را در موسسه گرجوایت، وابسته به دانشگاه کالیفرنیا دفاع کرد و به عضویت انجمن روانشناسان آمریکا درآمد. از براندن بیش از بیست اثر منتشر شده است که اکثر آن‌ها بر حوزه عزت نفس و روانشناسی اعتماد نفس متمرکز شده‌اند. براندن در سوم دسامبر ۲۰۱۴ در لس‌آنجلس درگذشت.

نقد خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس

بدون شک کتاب شش ستون عزت نفس مانند دوره‌ای تمرینی و کاردرمانی بالینی به‌شمار می‌آید که توسط بسیاری از منتقدین مورد تایید و توجه قرار گرفته است. تحسین منتقدین نشان می‌‌دهد که این کتاب می‌تواند منعی اثرگذار و قابل توجه محسوب شود که با خواندن آن تغییرات وسیعی در خود ایجاد کنید. این کتاب دامنه وسیعی را از مفهوم عزت نفس پوشش می‌دهد و بینش خوبی نسبت به انگیزه و رفتار انسان‌ها ارائه کرده است. این کتاب به همه کسانی که به مسائل روانشناسی علاقه دارند یا در این رابطه مشغول به کار هستند مفید خواهد بود. ناتانیل براندن در این کتاب به‌صورت قانع‌کننده‌ای به شما نشان می‌دهد که چرا عزت نفس برای سلامت روانشناختی، موفقیت، احساس خوشبختی و روابط مثبت است و نقشی اساسی ایفا می‌کند. برندن در این کتاب شش ستون عملی در رابطه با زندگی روزمره معرفی می‌کند که می‌توانند زمینه عزت نفس را فراهم کنند و اهمیت این مسئله را در پنج زمینه بررسی می‌کند. خواندن این کتاب دید جامع و مناسبی نسبت به عزت نفس خواهد بخشید و به شما کمک خواهد کرد که در این رابطه بهتر عمل کنید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس

این کتاب در رده پرفروش ترین کتاب‌های حوزه عزت نفس، روانشناسی عامه‌پسند و روانکاوی در وبسایت آمازون قرار دارد و هنوز بعد از سال‌ها تجدید چاپ می‌شود و مورد استقبال قرار می‌گیرد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

هر کسی که به‌نحوی در خود احساس اعتماد به‌نفس و عزت نفس نمی‌کند باید این کتاب را بخواند. این کتاب مخصوص کسانی است که به حوزه روانشناسی اعتماد به‌نفس علاقه دارند و دوست دارند که اطلاعات بیشتری دراین باره کسب کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

شش ستون اعتماد به‌نفس دکتر براندن درخشان، متمرکز و از نظر انتقادی مجموعه‌ای از آموزه‌های مادام‌العمر را به ما ارائه می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانیم خانواده، مدارس و مشاغل خود را بسازیم. کتاب ناتانیل براندن اوج تمرین بالینی است که مورد ستایش قرار گرفته است. این کتاب نشان می‌دهد که چرا مقوله عزت نفس ضروری اس و به ما احساس خوبی می‌بخشد. (دنیس وایتلی)

بخش هایی از متن کتاب

اگر شخصی در انطباق با کار خود دچار مشکل شود و عزت نفس او در درجه اول به موفقیت‌ها، درآمد یا تامین مالی خانواده وابسته باشد، این خطر وجود دارد که شرایط اقتصادی فراتر از کنترل فرد، او را به شکست در کسب‌وکار یا از دست دادن شغل سوق دهد. دراینصورت، شخص به سمت افسردگی یا تضعیف روحیه حاد کشیده خواهد شد. تمایل به تجربه و پذیرش احساسات ما هیچ معنایی ندارد. درواقع احساسات ما آهرین چیزی هستند که باید به آن‌ها توجه کنیم. ممکن است با خود بگوییم: «امروز حال و حوصله کار کردن ندارم.» شما می‌توانید بعد از این احساس به احساسات خود اهمیت بدهید، حتی آنها را تجربه کنید اما بعد از آن سراغ کارهایتان بروید. دراینصورت با ذهنیت روشن‌تری کار خواهید کرد؛ چون خودفریبی نکرده‌اید. اگر از آنچه هستید لذت نبرید یا به آن احترام نگذارید، به‌جز خیلی از نیازهای برآورده نشده خودتان، چیز کمی برای ارائه خواهید داشت. زمانی که افراد دچار فقر عاطفی هستند، دیگران را به‌عنوان منبع تایید یا عدم تایید خواهند دید. آن‌ها به‌خاطر آنچه هستند از خود قدردانی نمی‌کنند و صرفا به‌دنبال این هستند که ببینند آیا کسی می‌تواند برایشان کاری انجام دهد یا نه. توانایی این دسته از افراد در عشق ورزیدن توسعه نیافته است و نمی‌توانند کسی را برای زندگی مشترک انتخاب کنند. این یکی از دلایلی است که تلاش‌های روابط در اغلب این افراد با شکست روبه‌رو می‌شود. نه به این دلیل که عشق پرشور یا عاشقانه ذاتا غیرمنطقی است، بلکه عزت نفس لازم برای حمایت از آن در این افراد وجود ندارد.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف