• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب مثل یک هنرمند بدزد

خلاصه کتاب مثل یک هنرمند بدزد

نویسنده : آستین کلئون
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 17 )
خلاصه کتاب مثل یک هنرمند بدزد
پخش دمو

خلاصه کتاب مثل یک هنرمند بدزد

کتاب مثل یک هنرمند بدزد، نوشته آستین کلئون، کتابچه‌ای جمع‌وجور و کاملا کاربردی برای بهبود و پرورش خلاقیت در دوره جدید است.

شناسنامه خلاصه کتاب مثل یک هنرمند بدزد

عنوان کتاب: مثل یک هنرمند بدزد عنوان کتاب به زبان اصلی: Steal Like an Artist: ۱۰ Things Nobody Told You About Being Creative نویسنده: آستین کلئون نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۳.۹ از ۵ (Good reads)، ۴.۸ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب مثل یک هنرمند بدزد

آستین کلئون در کتاب موفق خود، ده اصل تحول‌آفرین ارائه می‌کند که به خوانندگان کمک کرده است تا بتوانند جنبه‌های هنری وجود خود را کشف کنند و زندگی خلاقانه‌ترین بسازند. شما در این کتاب با استراتژی‌های ساده و درعین‌حال کاربردی آشنا خواهید شد که به شما کمک می‌کنند که به‌صورت چشمگیری تفکر خلاقانه را در وجودتان بپرورانید. اصول این کتاب نگرش شما به حل مسئله و تولید را تغییر خواهد داد. برای تغییر نگرش اساسی نسبت به حل مسائل و عبور از موانع، لازم است که اصول این کتاب را مطالعه کنید.

معرفی خلاصه کتاب مثل یک هنرمند بدزد

چقدر از خلاقیت و ابعاد آن آگاه هستید؟ چنددرصد خودتان را شخصیتی خلاق می‌دانید؟ اگر از آن دسته افرادی هستید که فکر می‌کنند افراد خلاق، ذاتا خلاق به‌دنیا آمده‌اند و نمی‌توان خلاقیت را در زندگی تقویت کرد، کتاب مثل یک هنرمند بدزد، مخصوص شماست. آستین کلئون در این کتاب به شما از مسئله خلاقیت و تبدیل شدن به شخصی خلاق در عصر دیجیتال با شما صحبت می‌کند. کلئون با ارائه ده اصل اساسی و مهم برای تقویت عنصر خلاقیت مغز، به شما کمک می‌کند که بخش خلاقیت وجودتان را تقویت کنید و با برقرای ارتباط با آن، مسائل زندگی‌تان را راحت‌تر حل کنید. داستان از این قرار است که از آستین کلئون خواسته شد که برای دانشجویان دانشگاه ایالتی نیویورک درباره خلاقیت سخنرانی کند. او در سخنرانی خود ده اصل کاربردی که دوست داشت هرکسی موقع استارت کار خود آن‌ها را رعایت کند حرف زد. طولی نکشید که این سخنرانی وایرال شد و همه آن را شنیدند و از آن حرف زدند. این اصول کاربردی بعد از شهرت، به کتابی تبدیل شدند که به‌سرعت مورد توجه قرار گرفت. ده اصل مورد نظر خلاقیت در این کتاب عبارتند از: درست مانند یک هنرمند بدزد؛ کتابی را بنویس که خودت دوست داری بخوانی؛ از دستانت استفاده کن؛ پروژه‌های جانبی و سرگرمی‌ها مهم هستند؛ راز: کار درستی انجام بده و آن را با دیگران به اشتراک بگذار؛ در عصر جدید، جغرافیا عاملی برای محدودیت نیست؛ سعی کن همیشه آدم خوبی باشی؛ دنیا یک شهر کوچک است. برای اینکه کارهایت را درست پیش ببری، کسل‌کننده باش؛ برای بهبود خلاقیت، خودت را محدود کن. محدودیت یعنی خلاقیت.

درباره نویسنده خلاصه کتاب مثل یک هنرمند بدزد

آستین کلئون، نویسنده آمریکایی متولد ۱۶ ژوئن ۱۹۸۳ در اوهایو است. او که قبل از نویسندگی در زمینه طراحی وب و کدنویسی فعالیت داشت، از دانشگاه میامی مدرک خود را دریافت کرده است. کلئون یکی از بلاگرهای موفق آمریکایی محسوب می‌شود که هفته‌نامه او بیش از ۷۰هزار دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی دارد. او تا کنون پنج کتاب نوشته است که توانسته‌اند در لیست پرفروش‌ترین‌ها قرار بگیرند. عمده تمرکز کلئون روی مسئله خلاقیت و پرورش آن در دنیای امروز است و سخنرانی‌های زیادی در این زمینه در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگی مانند گوگل، پیکسار و همایش تد داشته است.

نقد خلاصه کتاب مثل یک هنرمند بدزد

کتاب مثل یک هنرمند بدزد، یک نکته بسیار مهم را به خواننده یادآوری می‌کند؛ اینکه نیاز نیست برای خلاقیت خود را تغییر دهد؛ بلکه به محض تصمیم‌گیری برای آشتی با خود و برقراری ارتباط با درون، جریان خلاقیت برقرار خواهد شد. دزدیدن در این کتاب ابدا به معنای سرقت ادبی نیست. کلئون معتقد است که ما برای خلاقیت به الهامات خاص نیاز داریم. این الهام‌ها الزاما از درون ما نشات نمی گیرند و کافیست هرچیزی که اطرافمان جریان دارد را به‌عنوان منبعی از الهام درنظر بگیریم. به‌نظر کلئون، هنرمندان خوب، هنرمندانی هستند که این الهامات را قبل از دیگران روی هوا قاپیده‌اند. او در این کتاب به شما ایده‌هایی می‌دهد که می‌توانند شما را به خلاقیت نزدیکتر کنند و کمک کنند که بهتر از دیگران باشید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب مثل یک هنرمند بدزد

این کتاب یکی از سه‌گانه‌های آموزش خلاقیت معروف نوشته آستین کلئون است که توانسته در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد. مثل یک هنرمند بدزد به بیش از بیست زبان دنیا ترجمه شده است و توانسته بیش از یک میلیون نسخه در سرتاسر دنیا بفروشد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

پرورش خلاقیت از آن مهارتهایی است که در هر زمینه و هر حوزه‌ای به کار شما خواهد آمد. پس فرق خاصی ندارد که چه کسی هستید و شغلتان چیست. در هرصورت، خواندن این کتاب به شما کمک خواهد کرد که موفق‌تر باشید. مدیران هنری، هنرمندان، دانش‌آموزان و دانشجویان، مهندسین صنایع و همه کسانی که به‌نوعی در طراحی و تولید فعالیت دارند می‌توانند از آموزه‌های این کتاب خواندنی استفاده کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

درخشان، حقیقت و واقعیت. (روزان کش) آستین کلئون به‌صورت مثبت یکی از جالب‌ترین چهره‌های اینترنت است. کلئون موردی مفصل و جذاب برای خلاقیت و تبیین نقش بازترکیب خلاقیت در اقتصاد ایجاد کرده است. (آتلانتیک) سرگرم‌کننده و جالب و بله! ترسناک. این اثر ترسناک است چون به شما بلوف اطلاق می‌کند. (ست گادین) خواندنی سریع، قابل فهم و خوب که مخصوصا برای دنیای دیجیتال امروز بسیار پراهمیت است. (ژورنال اسکول لایبرری) سرشار از مشاوره‌های حوب که تقریبا در هرکاری به شما کمک خواهد کرد. (Lifehacker.com) تنها هنری که من همیشه مخاطبشان خواهم بود، آن‌هایی هستند که توانایی سرقت از آن‌ها را داشته باشم. (دیوید بووی)

بخش هایی از متن کتاب

بگذار جریانات مختلف روی تو تأثیر بگذارند، با ترکیب و دوباره سازی مسیر خودت را پیدا کن. علائق خودت را دنبال کن و اجازه بده آن ها تو را هدایت کنند. چیزی که در ابتدا «سرگرمی» به نظر می آید، می تواند به حرفه ی اصلی تو تبدیل شود. کتابی را بنویس که خودت مشتاق خواندن آن هستی، فیلمی را بساز که خودت مشتاق تماشای آن هستی و در آخر «کسل کننده باش» تا برای سرکشی و جسارت در تصورات و کار خود فضای کافی داشته باشی. از هر هنرمند این سوال پرسیده می شود که ایده هایت را از کجا می آوری؟ پاسخ یک هنرمند صادق این است: من آن ها را می دزدم. اگر جایی متوجه شدید که بااستعدادترین شخص درون اتاق هستید، به این معناست که باید اتاق دیگری پیدا کنید. راه عبور از سد خلاقیت این است که به سادگی محدودیت‌های کوچکی برای خودتان ایجاد کنید. شاید متناقض برسد، اما وقتی از خلاقیت حرف می‌زنیم، محدودیت به معنای آزادی است. هیچ‌کس از ابتدا با سبک و استایل خاص متولد نمی‌شود. ما با دانستن اینکه چه کسی هستیم متولد نمی‌شویم، ما با تظاهر به قهرمان خود بودن یاد می‌گیریم و یاد می‌گیریم که خودمان را کپی کنیم. هنری که می‌خواهید ببینید را ترسیم کنید، کاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید را استارت بزنید، موسیقی موردنظرتان را پخش کنید، محصولی که دوست دارید استفاده کنید را بسازید و کاری که دوست دارید ببینید انجام شده است را خودتان انجام دهید. یک تئوری اقتصادی وجود دارد که می‌گوید میانگین درآمد پنج دوست صمیمی شما، میزان درآمد خود شما است. فکر می‌کنم که این ایده درمورد چیزهای دیگری هم صدق می‌کند. ما به اندازه چیزهایی که دورمان را گرفته‌اند و ما را احاطه کرده‌اند خوب خواهیم بود.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف