• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند

خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند

نویسنده : بنجامین گراهام ، به همراه نظراتی از جیسون زویگ
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 19 )
خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند
پخش دمو

خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند

سرمایه‌گذاری یکی از حوزه‌های اقتصاد و کسب‌وکار است که علاوه‌بر جذابیت، ریسک بالایی دارد. افراد زیادی خواهان سرمایه‌گذاری و کسب‌ درآمد از این حوزه هستند، اما ترس از شکست مانع از تحقق رویای آنان می‌شود. یکی از راه‌های کسب دانش برای قدم گذاشتن در مسیر ورود به بازار سرمایه، استفاده از منابع ارزشمندی است که متخصصین و اقتصاددانان نوشته‌اند. در این آثار راه‌های اصولی و اساسی ورود به بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری به زبان آسان و همه‌فهم آموزش داده می‌شود. یکی از معروف‌ترین و بهترین آثاری که در زمینه سرمایه

کتابی روشنگرانه و کاربردی از پدر سرمایه‌گذاری مبتنی بر ارزش، برای تمام کسانی که می‌خواهند به سرمایه‌گذاران قدرتمندی تبدیل شوند.

شناسنامه خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند

عنوان کتاب: سرمایه‌گذار هوشمند عنوان کتاب به زبان اصلی: The Intelligent Investor نویسنده: بنجامین گراهام نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۲ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند

در کتاب سرمایه گذار هوشمند با استراتژی‌های بلندمدت سرمایه‌گذاری آشناخواهید شد. بنجامین گراهام در این کتاب به شما روش‌هایی می‌آموزد که با استفاده از آن‌ها از خطاهای اساسی در سرمایه‌گذاری دور خواهید ماند. در این کتاب خواهید آموخت که برای طی کردن پروسه سرمایه‌گذاری هوشمندانه و موفق، چه کارهایی انجام دهید و چه مراحلی را طی کنید. آموزه‌های این کتاب با کوشش جیسون زویگ، به‌روز شده است.

درباره نویسنده خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند

بنجامین گراهام، اقتصاددان، استاد دانشگاه و سرمایه‌گذار انگلیسی‌الاصل آمریکایی در ۹ می ۱۸۹۴ متولد شد. او به‌عنوان پدر سرمایه‌گذاری مبتنی بر ارزش شناخته می‌شود. کتاب‌هایی که گراهام در حوزه سرمایه‌گذاری نئوکلاسیک نوشته است، از منابع اصلی و ارزشمند این شاخه از اقتصاد شناخته می‌شوند. گراهام در شاخه‌های روانشناسی سرمایه‌گذاری، خرده بدهی، سرمایه‌گذاری خرید و نگهداری، انالیز بنیادگرا و... تحقیق کرده و نظرات ارزشمندی در این زمینه‌ها ارائه داده است. گراهام در دانشگاه کلمبیا اقتصاد خواند و پس از آن وارد وال‌استریت شد و در دانشگاه UCLA هم تدریس کرد. او در کودکی با فقر دست و پنجه نرم می‌کرد و اوضاع مالی سختی داشت. اما هوشمندی و تلاش او، منجر به کسب درآمد فوق‌العاده‌ای در سال‌های جوانی‌اش شد. گراهام در سن ۸۲ سالگی در فرانسه درگذشت.

نقد خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند

بدون شک یکی از بهترین کتاب‌های تاریخ اقتصاد سرمایه‌گذاری، سرمایه گذار هوشمند نوشته بنجامین گراهام است. شاید برای بسیاری از شما سوال پیش بیاید که با درنظر گرفتن تحولات اساسی و عمیقی که اقتصاد در دهه‌های اخیر تجربه کرده است، چطور هنوز هم می‌توان این اثر را یکی از بهترین کتاب‌های این حوزه دانست؟ باید گفت که ارزش آموزه‌های گراهام به اندازه‌ای است که نمی‌توان به همین سادگی آن‌ها را کنار گذاشت. درواقع هرچقدر هم که اقتصاد متحول شده باشد، اصول اساسی که گراهام از آن‌ها صحبت کرده است، استوار باقی مانده‌اند. اما برای آنکه نوشته‌های این کتاب با اقتضائات روز مطابقت کامل داشته باشند، متن این کتاب در طول دهه‌های گذشته مورد بازبینی و بازنویسی قرار گرفته است. درواقع نسخه خلاصه‌ای که دربرابر شما قرار دارد، متنی بازنویسی شده به قلم جیسون زویگ است. این نسخه با شرایط روز هماهنگ شده است تا همگان بتوانند از آموزه‌های بی‌نظیر و ارزشمند گراهام در زمینه اقتصاد بهره ببرند. این کتاب مهم‌ترین اصری است که تابحال درمورد دستیابی به اهداف مالی نوشته شده است. پیشنهاد می‌کنیم که برای درک بهتر بازارهای مالی و نحوه سرمایه‌گذاری، از آموزه‌های الهام‌بخش سرمایه گذار هوشمند استفاده کنید تا شما هم در مسیر مالی خود مانند گراهام قدم بردارید و به موفقیت دست پیدا کنید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند

کتاب سرمایه‌گذار هوشمند از مشهورترین آثاری است که در حوزه سرمایه‌گذاری نوشته شده است. این کتاب به گواه بسیاری از سرمایه‌گذاران مشهور مانند وارن بافت، راهنمای شگفت‌انگیزی برای کسب ثروت از طریق سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. این نوشته بنجامین گراهام، همیشه در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های مربوط به تجارت و کسب‌وکار قرار داشته است. وبسایت آمازون کتاب سرمایه‌گذار هوشمند را به‌عنوان پرفروش کتاب در موضوع مبادلات تجاری و سرمایه خصوصی معرفی کرده است. همچنین دومین کتاب پرفروش میان کتاب‌های موضوعی اقتصاد از دیگر رکوردها و دستاوردهای این اثر ارزشمند است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

هر کسی که دوست دارد روزی وارد بازار سرمایه شود و عملکرد خوبی در آن داشته باشد. سرمایه‌گذارانی که به‌دنبال پیشرفت در تجارت خود هستند و می‌خواهند به عملکردشان تکانی اساسی بدهند. افرادی که می‌خواهند احساسات خود را تحت کنترل بگیرند تا بتوانند تمام انرژی منطقی خود را درراستای بهبود وضعیت خود در سرمایه‌گذاری به‌کار بگیرند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

بهترین کتابی که تابه‌حال درباره سرمایه‌گذاری نوشته شده است. (وارن بافت) اگر قرار است درطول عمرتان فقط یک کتاب در زمینه سرمایه‌گذاری بخوانید، این همان کتاب است. (نشره فورچن) هرچه آثار بیشتری از گراهام منتشر شود، بازار با جامعه او منصفانه‌تر برخورد خواهد کرد. (نشریه بارون) در میان آثار مربوط به سرمایه‌گذاری که استراتژی‌های بی‌ثباتی را برای ثروت به خوانندگان وعده می‌دهند، کتاب کلاسیک گراهام، هیچ ضمانت یا حقه‌ای ارائه نمی‌دهد، اما خرد مرکزی همه نمونه‌ کارهای خوب مدیریت را به خواننده ارائه کرده است. فلسفه او افزایش سود نیست، بلکه به حداقل رسندن ضرر است. از این نظر، کتاب سرمایه‌گذار هوشمند، اثری برای سرمایه‌گذاران واقعی است. (پاتریک اوکلی)

بخش هایی از متن کتاب

هنگام سرمایه‌گذاری حاشیه‌ امنی که ایجاد می‌کنید به قیمت خرید سهام با کمترین خطر ممکن بستگی دارد. معمولا این قیمت کمتر از ارزش ذاتی شرکت است، چرا که باید تاثیر اتفاقات پیش‌بینی‌ نشده را هم در نظر بگیرید. همیشه برای قیمتی که حاضرید برای خرید سهام یک شرکت پرداخت کنید یک حاشیه‌ امنیت در نظر بگیرید و سپس سرمایه‌تان را در حداقل ۲۰ شرکت مختلف پخش کنید تا در طولانی‌ مدت به نتایج رضایت‌ بخشی دست پیدا کنید. در افسانه‌های قدیمی انسان‌های خردمند تاریخچه‌ امور فناپذیر را در یک عبارت کوتاه خلاصه کرده‌اند «این نیز بگذرد». اگر بخواهیم به همین روش راز یک سرمایه‌گذاری عاقلانه و باهوش را در ۳ کلمه خلاصه کنیم به این شعار می‌رسیم: «امنیت در سود». تهدید در همه‌ سیاست‌هایی که برای سرمایه‌گذاری اتخاذ می‌شود وجود دارد. همه‌ سرمایه‌گذارهای حرفه‌ای می‌دانند که امنیت در سود، یک مفهوم کاملا ضروری در انتخاب سهام و اوراق بهاردار است. برای اوراق بهادار امنیت در سود عبارت است از اینکه درآمد شرکت چند برابر بیشتر از سودی است که شرکت متعهد به پرداخت آن شده است. اگر درآمد شرکت ۴ یا ۵ برابر بیشتر از سودی باشد که باید پرداخت کند در این صورت سهام آن از امنیت در سود خوبی برخوردار است. یا ممکن است امنیت در سود از طریق مقایسه‌ ارزش کلی یک شرکت با میزان بدهی‌هایش محاسبه شود. این روش تا حدی مشخص می‌کند که ارزش خالص شرکت قبل از اینکه پرداخت بدهی‌ها به یک نگرانی بزرگ تبدیل شود چه مقدار خواهد بود. این مفهوم از امنیت در سود، برای سرمایه‌گذاری در سهام‌های رایج با این روش محاسبه می‌شود: ابتدا ارزش واقعی یک سهام را به هر روشی که فکر می‌کنید مناسب است محاسبه ‌کنید. این روش باید همیشه برای مقایسه‌ ارزش سهام‌های مختلف قابل اعمال باشد. توجه داشته باشید که اتفاقات بیرونی روی ارزش سهام تاثیر می‌گذارد یا ممکن است در اثر این تغییرات روش محاسبه‌تان به طور کامل اشتباه شود. در نتیجه باید یک حاشیه‌ی امنیت برای این محاسبات در نظر بگیرید.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف