• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب عادت مربیگری

خلاصه کتاب عادت مربیگری

نویسنده : مایکل بانگی استانیر
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 2 )
خلاصه کتاب عادت مربیگری
پخش دمو

خلاصه کتاب عادت مربیگری

رهبری مربیگری یک هنر است. این را همه می‌دانیم. اما به‌نظر شما این هنر، ذاتی است یا می‌توان آن را آموخت؟ این سوال بسیاری از کسانی است که در موقعیت رهبری یک گروه، تیم، سازمان یا نهاد قرار گرفته‌اند. اصولا رهبری کردن و آموزش به اعضای یک تیم، نیازمند همزمان چندین مهارت است و کار ساده‌ای نیست. اما نویسندگان و محققان زیادی در دنیا تلاش کرده‌اند تا با آموزش این مهارت به افراد، راه رهبری موثر را برای دیگران باز کنند. یکی از این افراد، مایکل بانگی استانیر است. او در کتاب پرفروش خود تحت عنوان عادت مربیگر

اگر دوست دارید به رهبری قدرتمند و راهبر تبدیل شوید، کتاب عادت مربیگری مخصوص شماست.

شناسنامه خلاصه کتاب عادت مربیگری

عنوان کتاب: عادت مربیگری عنوان کتاب به زبان اصلی: The coaching habit (summary) : say less, ask more & change the way you lead forever نویسنده: مایکل بانگی استانیر نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۳ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب عادت مربیگری

مایکل بانگی استانیر در این کتاب عادت مربیگری تلاش کرده است تا به شما تکنیک‌هایی را بیاموزید که خواهید توانست با استفاده از آن‌ها کمتر کار کنید و تاثیرگذارتر باشید. در این کتاب می‌آموزید که: چطور از پتانسیل تیم خود حداکثر استفاده را ببرید، چطور با کمترین کنش بیشترین نتیجه را بگیرید، تعامل مناسبی با اعضای تیم خود داشته باشید و روابط خود را با سلامت پیش ببرید، وقت اضافی برای برنامه‌ریزی و کنش استراتژیک داشته باشید، و اینکه مطمئن شوید راهنمایی و هدایت شما می‌تواند برای اعضای تیمتان مفید و موثر باشد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب عادت مربیگری

مایکل بانگی استاینر، مربی، کارآفرین و نویسنده آمریکایی معروفی است که بر حوزه کار آموزش مربیگری و رهبری تمرکز دارد. او به دلیل تدوین کتاب عادت مربیگری بیش از قبل در محافل مختلف به شهرت رسید و در ۲۰۱۹ لقب رهبر فکری جهان را از آن خود کرد. او مالک شرکت Box of Crayons است. شرکتی که با هدف یادگیری و توسعه به سازمانها کمک می‌کند تا از به سطوح عالی مدیریتی برسند. او هدایت گروه MBS-works را هم برعهده دارد، وبسایتی که هدف اصلی خود را توسعه شفافیت، اعتمادبه‌نفس و اجتماع به‌عنوان نیروی اصلی تغییر قلمداد می‌کند.

نقد خلاصه کتاب عادت مربیگری

کتاب عادت مربیگری به‌صورت موثری نگاه شما را نسبت به رهبری افراد متحول خواهد کرد. این کتاب به شما می‌آموزد که با تمرین به اصولی مسلط شوید که به ابزار شما در هدایت افراد تبدیل خواهند شد. به این ترتیب می‌آموزید که نه‌تنها در محیط کار و حرفه خود، که در زندگی خصوصی خود هم به مربی خوب و کاملی برای خودتان تبدیل شوید. این کتاب ایده‌هایی را با شما مطرح می‌کند که عمل به هرکدامشان می‌تواند از شما یک رهبر کامل و قدرتمند بسازد. کتاب عادت مربیگری کوتاه ساده اما کامل نوشته شده است. تمرینات و مسائلی که در این کتاب مطرح می‌شوند می‌توانند از شما یک حل کننده مشکلات بسازند و به شما بیاموزند که چطور ارتباط خود را با دیگران تقویت کنید و شبکه‌ای سازنده بسازید. اگر دوست دارید به بهترین شکل ممکن افراد تحت هدایت خود را به سمت هدف ببرید و درعین‌حال احساس خوب و مثبتی در تیم خود داشته باشید، پیشنهاد ما به شما خواندن کتاب عادت مربیگری و عمل به تمرینات آن است.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب عادت مربیگری

کتاب عادت مربیگری، پرفروش‌ترین کتاب آموزش مربیگری در قرن حاضر شناخته می‌شود. این کتاب فقط در طول یک سال بیش از یک میلیون نسخه فروخت و نوشتن آن توانست مایکل بونگی استانیر را به‌عنوان رهبری فکری شماره یک جهان در سال ۲۰۱۹ برساند. این کتاب در وبسایت آمازون پرفروش‌ترین کتاب آموزش مربیگری است و در رده موضوعی منابع انسانی، رتبه پنجم فروش را در اختیار دارد. همچنین در شاخه مدیریت کسب‌وکار، در جایگاه پانزدهم فروش قرار گرفته است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اولین دسته از کسانی که نیاز به خواندن این کتاب خواهند داشت، مدیران و سرپرستان کسب‌وکارها و گروه‌ها هستند، هر کسی که در جایگاه رهبری یک گروه قرار گرفته است، کسانی که می‌خواهند با ایجاد روابط بهتر با افراد و تاثیرگذاری بر آن‌ها عملکرد شغلی خود را ارتقا دهند و آن را بهبود دهند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

مایکل بونگی استانیر، اصول مربیگری را با هفت سوال اساسی تشریح می‌کند و اگر به تکنیک ساده و درعین حال عمیق او مسلط باشید، با یک تیر دو نشان می‌زنید. هم می‌توانید از کارکنان و همکارانتان حمایت موثرتری کنید و هم اینکه درنهایت مربی خودتان خواهید بود. (دنیل اچ پینک) ارائه پاسخ و یا راه‌حل، به‌جای مشاوره، به شجاعت نیاز دارد. مایکل در این کتاب کاربردی و الهام‌بخش هفت سوال دگرگون کننده را به‌اشتراک می‌گذارد که می توانند در نحوه رهبری و حمایت ما از دیگران تفاوت ایجاد کنند. (برنه براون) این کتاب پر از سوال، ایده و ابزرهای کاربردی، مفید و جالبی است که هر رهبری را که خواهان پیشرفت باشد، هدایت خواهد کرد. (دیوید اولریش) هوش، ذکاوت، فن بیان و فداکاری در حرفه مربیگری در این کتابچه راهنمای درخشان هرکسی است که برای کمک به دیگران فرخوانده می‌شود. حتی پس از چهار دهه تجربه شخصی من در این عرصه، خواندن کتاب عادت مربیگری نکات مفید را برایم به ارمغان آورده است. (دیوید آلن) عادت مربیگری کتاب راهنمای مختصر و کاربردی برای استفاده دیگران و البته استفاده خودتان است. (نیر ایال)

بخش هایی از متن کتاب

اگر در هفت سال گذشته تلویزیون تماشا کرده باشید، چهره‌هایى همچون بیلى میز، وینس آفر یا ران پوپیل را مى‌شناسید. این افراد چهره‌هاى مشهور تلویزیونى هستند که موجب شده‌اند کالاهایى همچون خردکن، رنده و یا محصولات شوینده را خریدارى کنید. ران پوپیل پدربزرگ همه این افراد است و جملات تأکیدى او «صبر کنید! این تمام ماجرا نیست... » بود. باید به خاطر داشته باشید که اولین پاسخى که شخص به شما مى‌دهد، یگانه پاسخ او به سؤال شما نیست و به ندرت بهترین پاسخى است که او مى‌تواند به شما ارائه دهد. چیپ و دَن در کتاب بى‌نظیرشان قاطع: چگونه در زندگى و کار خود، انتخاب‌هاى بهترى داشته باشیم، به مطالعه‌اى که توسط پال نات، مردى که بیش‌تر از هر کس دیگرى بر نحوه اتخاذ تصمیم از سوى مدیران اشراف دارد، اشاره کرده‌اند. او با استفاده از یک شیوه دقیق و موشکافانه، ۱۶۸ تصمیم اتخاذ شده در درون سازمان‌ها را مورد بررسى قرار داد. او پى برد که در هفتادویک درصد از تصمیمات، فقط دو گزینه روى میز بوده است: این کار را انجام دهیم یا خیر؟ نات به این نکته اشاره مى‌کند که حتى نوجوانان، پیش از اتخاذ تصمیمات خود، گزینه‌هاى بیش‌ترى را درنظر مى‌گیرند. بله، همان نوجوانانى که تصمیماتى وحشتناک مى‌گیرند! البته نوجوانان این توجیه را دارند که مغزهایشان هنوز به طور کامل تکامل نیافته است. بنابراین تعجب‌برانگیز نیست که نات پى برد که احتمال ناموفق بودن این تصمیمات مدیران شرکت‌ها بیش از پنجاه درصد است. او سپس میزان موفقیت تصمیماتى را که با بیش از دو گزینه جهت انتخاب اتخاذ شده بودند مورد بررسى قرار داد. به عنوان مثال، اگر به گزینه‌هاى خود فقط یک مورد را اضافه کنید، چه اتفاقى رخ مى‌دهد؟ نتایج این بررسى حیرت‌انگیز بود. افزودن یک گزینه، موجب مى‌شود احتمال موفقیت‌آمیز نبودن تصمیم‌تان، تقریبا به نصف کاهش یافته به سى درصد برسد. وقتى از سؤال «خب دیگه چى؟» استفاده مى‌کنید، به گزینه‌هاى بیش‌تر و گهگاه بهترى دست پیدا مى‌کنید. گزینه‌هاى بهتر موجب اتخاذ تصمیماتى بهتر مى‌شوند. تصمیمات بهتر هم موفقیت‌هاى بزرگ‌تر را به ارمغان مى‌آورند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف