• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب حیوان اجتماعی

خلاصه کتاب حیوان اجتماعی

نویسنده : دیوید بروکس
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 5 )
خلاصه کتاب حیوان اجتماعی
پخش دمو

خلاصه کتاب حیوان اجتماعی

تا حالا برایتان پیش آمده است که بخواهید از زاویه‌ای دیگر به راه و روش زندگیمان نگاه کنید؟ اینکه از سال‌های دور تا همین امروز، چه کارهایی را براساس سنت، عادت و یا رسومات انجام داده‌ایم؟ دیوید بروکس، نویسنده پرفروش نیویرک تایمز، تلاش کرده است با نوشتن کتاب حیوان اجتماعی شیوه زندگی ما را با بینشی کم‌نظیر بررسی کند و از آن حرف بزند. او با کنجکاوی در زندگی اجتماعی ما تلاش کرده است تا سازه‌های شکوفایی انسان را در اثری چندلایه و روشنگرانه بررسی کند. بروکس از شالوده موفقیت و داستان‌های موفقیت انسان حرف

کتابی که نگرش شما را نسبت به زندگی، ذهن، ناخودآگاه، موفقیت و رشد به‌صورت بنیادین تغییر خواهد داد.

شناسنامه خلاصه کتاب حیوان اجتماعی

عنوان کتاب: حیوان اجتماعی عنوان کتاب به زبان اصلی: The Social Animal: The Hidden Sources of Love, Character, and Achievement نویسنده: دیوید بروکس نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۴ از ۵ (Amazon)، ۳.۹ از ۵ (Good reads)، ۴.۳ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب حیوان اجتماعی

کتاب حیوان اجتماعی یکی از آثار مهم و خوب است که در حوزه روانشناسی اجتماعی تدوین شده است. این کتاب به شما خواهد آموخت که انسان چطور فکر می‌کند، خطاهای رایج ما در آموزش و تربیت چه چیزهایی هستند و سرچشمه عمل موفق و علل آن چیست. با خواندن این کتاب خواهید آموخت که ناخودآگاه چیست و چه نقشی در رفتارهای ما بازی می‌کند. تمام آنچه از ناخودآگاه ما سرچشمه می‌گیرد و به رفتارمان شکل می‌دهد، در کتاب حیوان اجتماعی بررسی می‌شود و برای خوانندگان تشریح خواهد شد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب حیوان اجتماعی

دیوید بروکس، روزنامه‌نگار، نویسنده و ویراستار آمریکایی در ۱۱ آگوست ۱۹۶۱ در تورنتو متولد شد. او در دانشگاه شیکاگو رشته تاریخ خوانده است و بعد از فارغ‌التحصیلی به روزنامه‌نگاری مشغول شد. بروکس ستون نویس روزنامه وال‌استریت ژورنال و وایرستار واشنگتن تایمز است.

نقد خلاصه کتاب حیوان اجتماعی

کتاب حیوان اجتماعی یکی از کم‌نظیرترین کتاب هایی است که تاکنون درمورد خرد اجتماعی و روانشناسی اجتماعی نوشته شده است. دیوید بروکس با توصیف دقیق زندگی انسان و تصمیمات او در حیات اجتماعی بینش ما را نسبت به تمام پدیده‌های رفتاری توضیح می‌دهد. او ریشه تمام موفقیت‌ها، شکست‌ها، سوبرداشت‌ها و هرآنچه ممکن است هر انسان در زندگی تجربه کند را بررسی می‌کند و نشان می‌دهد که ما تا چه اندازه تحت تاثیر ناخودآگاه و خرد جمعی قرار داریم. بروکس با ارائه نتیجه تحقیقات علمی هرآنچه می‌دانیم را مورد بررسی قرار می‌دهد تا تمام واقعیات را برملا کند. این کتاب یک ماجراجویی فکری ظریف است که نمی‌توان در مطالعات روانشناختی اجتماعی آن را نادیده گرفت. بینش ارائه شده در این کتاب، یکی از بهترین نمونه‌هایی است که می‌تواند به همه علاقمندان روانشناسی، علی‌الخصوص روانشناسی اجتماعی کک کند تا دید درست و مناسبی به‌دست بیاورند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب حیوان اجتماعی

کتاب حیوان اجتماعی یکی از آثار پرفروش و موفق بروکس بوده است. نوشتن این کتاب برای این نویسنده جوایز زیادی را به ارمغان آورد. کتاب حیوان اجتماعی نامزد دریافت بهترین جایزه وبسایت گودریدز شد و توانست رکورد فروش نیویورک تایمز را در سال انتشار در دست بگیرد. رتبه سوم فروش سال در وبسایت پایلیشرز ویکلی یکی از دیگر از رکوردهای این کتاب است و نشریات معتبری مانند نیویورک تایمز، فوربس، نیوزویک، واشنگتن تایمز و کرکس ریویو بر این اثر نقد نوشته‌اند.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر به رفتارشناسی علاقه‌مند هستید و یا در رشته روانشناسی تحصیل می‌کنید، خواندن این کتاب برای شما بسیار مناسب است. کسانی که دوست دارند دلیل بعضی از رفتارها را بدانند و آن‌ها را ریشه‌یابی کنند هم می‌توانند از آموزه‌های خواندنی این کتاب استفاده کنند. ریشه‌یابی رفتارهای زندگی و علت‌یابی موفقیت و یا شکست انسان‌ها برای بسیاری از افراد موضوع جذابی است. اگر جزو این دسته از افراد هستید، خواندن کتاب حیوان اجتماعی را به شما هم پیشنهاد می‌کنیم.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

تحریک‌کننده و جذاب. دیوید بروکس در این کتاب تلاش می‌کند چیزی بیش از تحول در تصورات ما درمورد نحوه عملکرد و رفتار ایجاد کند. (فیلادلفیا اینکریر) مطالعه‌ای جذاب درمورد ضمیر ناخودآگاه و تاثیر آن در زندگی. بروکس به‌خوبی از پس جلب توجه به پیامدهای وسیع تحقیقات انباشته شده بر ذهن و محرک‌های رفتار انسانی برآمده است. (نشریه اکونومیست) کتابی چندوجهی و خواندنی... بروکس در این کتاب دستاوردی قابل ملاحظه در ارتقا جنبه‌های دیده نشده تجربیات شخصی به‌دست آورده است و گفتگویی قوی و چالش‌برانگیز درمورد چیزی که همگی در آن اشتراک داریم ایجاد کرده است. (سانفرانسیسکو کرونیکل) بروکس حجم خیره کننده‌ای از تحقیقات را مورد بررسی قرار می‌دهد و آن را همانطور که در اثر قبلی خود توانست کهن‌الگوها را به‌خوبی نشان دهد و عباراتی نبوغ‌آمیز ایجاد کند، در این کتاب هم دستاوردهای خود را به‌صورت هوشمندانه‌ای به تجربه روزمره وصل می‌کند. (وال استریت ژورنال) معتبر، آموزنده و وسیع. (نیوزویک) یک ماجراجویی قابل تامل. (بوستون گلاب) ترکیبی فوق‌العاده درخشان از جامعه‌شناسی، عقل و تمثیل. (کرکس ریویو)

بخش هایی از متن کتاب

افرادی که موفق می‌شوند هدفی را در آینده‌ای دور پیدا کنند و آن را نه‌چندان قدرتمند دنبال می‌کنند یا افرادی که از علاقه‌ای به علاقه دیگر می‌پرند، به احتمال زیاد در هیچ‌کدام از مهارت‌هایشان قدرتمند نیستند. مدرس از دانش‌آموزان می‌خواهد که در موضوعات مختلف مهارت داشته باشند، اما زندگی از افراد می‌خواهد یک علاقه داشته باشند و تا همیشه آن را دنبال کنند. اگر روانشناسی رشد تنها یک دستاورد در این سال‌ها داشته باشد، این است که والدین برای موفقیت نیازی به روانشناسان خبره ندارند. آن‌ها مجبور نیستند آموزگاران بااستعدادی باشند، بیشتر کارهایی که والدین با فلش‌ کارت‌ها و تمرینات یا آموزش‌های خص برای تربیت فرزندان خود در دستگاه‌های موفقیت انجام می‌دهند تقریبا هیچ تاثیری در رشد کودکان ندارد. درعوض؛ والدین فقط باید به اندازه کافی خوب باشند. آن‌ها باید ریتم‌های پایدار و قابل پیش‌بینی را برای فرزندان خود فراهم کنند. والدین باید بتوانند با نیازهای فرزندان خود هماهنگ شوند و صمیمت و نظم را باهم ترکیب کنند. آن‌ها باید پیوندهای عاطفی مطمئنی را ایجاد کنند که کودکان بتوانند بااستفاده از آن‌ها در مواجهه با استرس اوضاع را مدیریت کنند. والدین باید نمونه‌های زنده از نحوه کنار آمدن با مشکلات جهان برای فرزندان خود باشند تا الگوهای ناخودآگاهی را در ذهن کودکان ایجاد کنند. هدف از معلم بودن، چیزی بیش از ارائه واقعیت‌ها است. درواقع آموزش به‌معنای نحوه درک دانش‌آموزان از جهان و کمک به آن‌ها برای جذب قوانین یک رشته است. افرادی که این کار را انجام می‌دهند، در یاد دانش‌آموزان ماندگار می‌شوند. افراد معمولا میزان متمایز بودن زندگی خود را بیش از حد می‌پندارند، بنابراین اشتراک برای این افراد مانند معجزه به‌نظر می‌رسد.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف