• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب تحقق ایده ها

خلاصه کتاب تحقق ایده ها

نویسنده : اسکات بل اسکای
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 16 )
خلاصه کتاب تحقق ایده ها
پخش دمو

خلاصه کتاب تحقق ایده ها

شاید برایتان پیش آمده باشد که ناگهان ایده‌ای خلاقانه و جذاب به ذهنتان خطور کند که درصورت تبدیل شدن به واقعیت می‌تواند زندگیتان را زیر و رو کند. اما شکل‌گیری تازه ابتدای ماجراست و هنر تبدیل آن به واقعیت و پیاده‌سازی، مشکلی ست که حل آن به هنری پیچیده و خلاقانه نیاز دارد. همه ما در مقام ایده‌پردازی افراد خلاقی هستیم، اما اینکه بتوانیم ایده‌هایمان را به واقعیت تبدیل کنیم، مسئله‌ای متفاوت است. این کار به تجربه زیادی نیاز دارد که مجموعه‌ای از مفاهیم، از مدیریت اجرایی تا علم اقتصاد و خلاقیت را دربر می

ایده‌های در سرتان را با کتاب تحقق ایده‌ها نوشته اسکات بل‌اسکای به واقعیت تبدیل کنید.

شناسنامه خلاصه کتاب تحقق ایده ها

عنوان کتاب: تحقق ایده ها عنوان کتاب به زبان اصلی: Making Ideas Happen: Overcoming the Obstacles Between Vision and Reality نویسنده: اسکات بل اسکای نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۴ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب تحقق ایده ها

بل‌اسکای در کتاب تحقق ایدهها به خوانندگان خود می‌آموزد که چطور ایده‌های در سرشان را به واقعیت تبدیل کنند و به هرآنچه در ذهنشان است واقعیت ببخشند. در این کتاب با موانع و عواملی که می‌توانند جلوی خلاقیت و تبدیل شدن ایده‌هایتان به واقعیت را بگیرند، آشنا خواهید شد و خواهید آموخت که چطور این موانع را پشت سر بگذارید. شما در این کتاب با نمونه‌هایی خلاق آشنا خواهید شد که توانسته‌اند مشکلات و موانع را به سادگی پشت سر بگذارند و برندهای مطرحی در دنیای کسب‌وکار تبدیل شوند.

درباره نویسنده خلاصه کتاب تحقق ایده ها

اسکات بل اسکای، سرمایه‌گذار، نویسنده و سخنران آمریکایی در ۱۸ آوریل ۱۹۸۰ متولد شد. بل اسکی بیشتر برای ابداع پلتفرم نمونه کار معروف خود، تحت عنوان Behance در ۲۰۱۰ شناخته می‌شود. او تحصیلات خود را در دانشگاه کرنل به پایان رساند و برای دریافت مدرک MBA خود وارد دانشگاه هاروارد شد. بل‌اسکای در فهرست صد فرد خلاق برتر شرکت فست قرار دارد و توانسته است با شرکت‌های بزرگی مانند آدوبه همکاری داشته باشد. نام بل‌اسکی در ردیف سرمایه‌گذاران استارتاپ‌های بزرگی چون اوبر، وربی پارکر، پینترست، پریسکوپ و سوییت‌گرین به چشم می‌خورد. او به‌صورت پاره‌وقت و در مقام استاد مدعو در دانشگاه‌های مطرحی مانند دانشگاه کرنل و یوسی برکلی هم تدریس می‌کند. او تابحال دو کتاب منتشر کرده است. تحقق ایده‌ها و در میانه خرباه‌ها: پیدا کردن راه خود از طریق سخت‌ترین و حیاتی‌ترین قسمت فعالیت‌های جسورانه.

نقد خلاصه کتاب تحقق ایده ها

کتاب تحقق ایده ها نگرش شما نسبت به مفهوم ایده‌پردازی و ایده را تغییر خواهد داد. بل اسکای در این کتاب نشان می‌دهد که چرا بهتر است ظرفیت تحقق ایده‌ها را به‌جای ایده‌پردازی توسعه دهید. همانطور که ادیسون هم یک بار به این واقعیت اشاره کرد، تنها یک درصد نبوغ الهام و ۹۹درصد دیگر آن چیزی جز عرق ریختن نیست. ایده‌هایی که برای شروع کسب‌وکار جدید شکل می‌گیرند، بسیار زیادند، اما آنچه مهم است، اجراست. همان چیزی که در این کتاب آموزش خواهید دید. با خواندن این کتاب خواهید توانست عادات سازمانی و توانایی رهبری خود را توسعه دهید که به موازات آن، ظرفیت تحقق ایده‌ها هم توسعه خواهد یافت. بلسکی، شش سال را صرف تحقیق و مطالعه در زمینه بهره‌وری و خلاقیت کرده است و به پشتوانه همین تحقیقات به تیم‌ها و شرکت‌ها کمک می‌کند تا ایده‌هایشان را به واقعیت تبدیل کنند.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در کارشان به خلاقیت زیاد دارند و در شرکت‌های استعدادمحور فعالیت می‌کنند. اگر ایده جالبی در ذهن داشته‌اید، ولی نتوانسته‌اید تابحال آن را به واقعیت تبدیل کنید، این کتاب مخصوص شماست. مدیران کسب‌وکار و موسسی استارتاپ‌ها. هنرمندان و مخترعان.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

اگر به هنر، شغل یا بازاریابی کسب‌وکارتان اهمیت می‌دهید، چاره‌ای ندارید جز اینکه این کتاب را بخوانید. تحقق ایده ها استراتژی، تکنیک‌ها، مفاهیم و چگونگی انجام کار را به شما می‌آموزد. این کتاب درباره موضوعاتی حرف می‌زند که اغلب نادیده گرفته می‌شوند. (ست گادین) ایده‌پردازی آسان است، اما پیاده‌سازی ایده‌ها کار سختی محسوب می‌شود. این کتاب به شما کمک می‌کند که قسمت سخت کار را انجام دهید. (گوی کاوازاکی) کتاب تحقق ایده‌ها برای نسل جدید رهبران خلاق، حیاتی است. ایده‌پردازی بسیار مهم است، اما اجرای این ایده‌ها مولفه‌ای اساسی است که بسیاری از ما فراموششان می‌کنیم. اجرای عالی کاری نادر است و بل اسکی اصول عملی و برنامه روشنی برای انجام کارها دارد. خواندن این کتاب را بسیار توصیه می‌کنم. (برد لومنیک) اسکات بل‌اسکای سال‌ها را صرف فهم استراتژی و نحوه فعالیت بهره‌ورترین کارآفرینان و افراد خلاق کرد. او در ان کتاب خلاصه‌ای از دانش لازم برای تبدیل ایده به چیزی ملموس را ارائه می‌دهد. این کتاب مخصوص کسب‌وکارهای واقعی و همه چیزی است که نیاز درید. (حان بتل) بل اسکای فقط در یک کتاب نشان می‌دهد که چطور میتوان ایده‌ها را ساده، جسورانه و قدرتمند اجرا کرد. او نیروها و روش‌هایی که را پروژه را به اتمام می‌رساند نشان می‌دهد و توضیح می‌دهد که چطور می‌توان آن را عملی و در دسترس کرد. (لئو بابوتا) رویکرد بل‌اسکای زندگی من را ساده‌تر کرده است. تحقق ایده‌ها نشان می‌دهد که ایده‌ها تا چه اندازه قابل دستیابی هستند. بل‌اسکای نقشه‌ای مصور ارائه می‌کند تا بتواید به مقاصد عالی خود برسید. (ساث توماس)

بخش هایی از متن کتاب

شما نمی‌توانید برای به‌کارگیری از نقاط قوتتان روی اطرافیان یا مدیرانتان اتکا کنید. در دنیای ایده‌آل مدیران دائما به این فکر می‌کنند که چطور از کارمندان خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنند و مشتریان همیشه می‌توانند بزرگترین پتانسیل شما را به خودتان نشان دهند. متاسفانه واقعیت این است که روسا و مشتریان به همان اندازه شما نگران کسب‌وکار خودشان هستند و این شمایید که باید وظیفه بازاریابی نقاط قوتتان را برعهده بگیرید. امروز هرگز احساس نمی‌کنیم که لحظات ما متعلق به تاریخ خواهد بود، اما خواهد بود. و به احتمال زیاد روزها بعد به گذشته نگاه خواهید کرد و متوجه خواهید شد که باید به این نکته توجه می‌کردید. فرقی ندارد برای ارزش‌بخشی به مهارت‌هایتان باشد یا بازی‌سازی برای بهبود فرآیند خلاقیت یا جایزه دادن به موفقیت‌هایتان، پاداش به خود تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند. شما نمی‌توانید سیستم پاداش کوتاه مدت را نادیده بگیرید یا به‌طور کامل از آن دور شوید. اما می‌توانید از انگیزه‌های شخصی واقعی‌تان آگاه شوید و آن را برای انجام فعالیت‌های طولانی‌مدت خود تغییر دهید. همه اختراعات بزرگ از دنباله‌ای طولانی از جرقه‌های کوچک پدید می‌آیند. شاید اولین ایده‌ها همیشه خوب نباشند اما به لطف همکاری‌ها، بعدا ایده‌های دیگری شکل می‌گیرند یا به روشی غیرمنتظره بازتعبیر می‌شوند. همکاری جرقه‌های کوچکی را برای ایجاد نوآوری مهم در کنار هم جمع می‌کند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف