• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب شهامت رهبری

خلاصه کتاب شهامت رهبری

نویسنده : برنه براون
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 24 )
خلاصه کتاب شهامت رهبری
پخش دمو

خلاصه کتاب شهامت رهبری

با وجود تغییر شکل کسب‌وکارها و نگرش مدیران نسبت به سازمانشان، هنوز هم رهبری یک سازمان حرف اول را در موفقیت یا عدم موفقیت آن می‌زند. همه سازمان‌های موفق که رشد عالی دارند، رهبرانی قدرتمند و جسور داشته‌اند که توانسته است آن‌ها را به جلو پیش ببرد. برنه براون یکی از نویسندگی است که در حوزه رهبری و مدیریت سازمان تحقیقات زیادی انجام داده است. او با تحقیق در ویژگی رهبران موفق توانسته است به جمع بندی دقیقی از کارکرد آن‌ها در سازمان برسد. نتایج این تحقیق در کتاب شجاعت رهبری منتشر شده است. براون در این اث

اگر دوست دارید به رهبر و البته شخصیتی قدرتمند، شجاع و موثر تبدیل شوید، کتاب شهامت رهبری نوشته برنی براون مخصوص شماست.

شناسنامه خلاصه کتاب شهامت رهبری

عنوان کتاب: شهامت رهبری عنوان کتاب به زبان اصلی: Dare To Lead نویسنده: برنی براون نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۲ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب شهامت رهبری

برنی براون در کتاب شهامت رهبری با خوانندگان از ویژگی‌هایی صحبت می‌کند از شخصیتی معمولی، رهبری شجاع، قدرتمند و توانا می‌سازد. او در کتاب شهامت رهبری به خوانندگان خود یاد می‌دهد که چطور با ضعف‌ها و آسیب‌ها روبه‌رو شوند تا به‌عنوان رهبری جسور و شجاع مطرح باشند. کتاب شهامت رهبری درباره جسارت روبه‌رو شدن با چیزهایی است که هرکسی نمی‌تواند انجامشان دهد. مسئولیت‌پذیری و حضور به‌موقع از دیگر خصوصیاتی است که براون در این کتاب به‌عنوان خصوصیت مهم یک رهبر از آن حرف می‌زند. این کتاب در چهار بخش از چهار موضوع مهم حرف می‌زند: مواجه شدن با آسیب‌ها و نقاط ضعف، زندگی بر محور باورها و ارزش‌ها، اعتقاد جسورانه و بلند شدن پس از هر شکست.

درباره نویسنده خلاصه کتاب شهامت رهبری

برنی براون، استاد محقق دانشگاه هیوستون است. او در بنیاد هافینگتون همین دانشگاه کرسی اختصاصی کالج تحصیلات تکمیلی مددکاری را هم در احتیار دارد. بروان استاد مهمان دانشگاه تگزاس در رشته مدیریت هم است. او در دانشکده تجارت آستین مک کامبز این دانشگاه تدریس می‌کند. براون در دو دهه گذشته وقت خود را صرف مطالعه درباره شجاعت،آسیب‌پذیری، شرم و همدلی کرده است و پنج اثر از آثار او توانسته‌اند رتبه یک فروش نیویورک تایمز را از آن خود کنند. هدیه نقص، جرات بزرگ، قوی شدن، شجاعت دربیابان و شجاعت رهبری. او در یکی از کنفرانس‌های تد توانست با موضوعی تحت عنوان قدرت آسیب‌پذیری سخنرانی کند که یکی از پربازدیدترین ویدئوهای این همایش محسوب می‌شود. این ویدئو بیش از ۵۰ میلیون‌بار در سرتاسر جهان دیده شد.

نقد خلاصه کتاب شهامت رهبری

مهارت‌های ویژه رهبران سازمان، از مهم‌ترین مهارت‌هایی هستند که می‌توانند تعیین کننده موفقیت یا شکست آن باشند. براون در کتاب شجاعت رهبری روی مسئله مهمی دست گذاشته است. او از خصوصیاتی صحبت می‌کند که می‌تواند رهبران را شجاع و جسور سازد. خصوصیاتی که برخلاف باور عموم اکتسابی هستند و افراد می‌توانند در هر مقطعی از زندگیشان آن را یاد بگیرند و تمرین کنند. این کتاب یکی از مهمترین آثاری است که رهبران جسور نیاز به مطالعه دارند. با خواندن این کتاب خواهید فهمید که چطور می‌توانید به شخصیتی موثر، کارآمد و شجاع تبدیل شوید که می‌تواند الهام‌بخش یک مجموعه بزرگتر باشد.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب شهامت رهبری

کتاب شجاعت رهبری توانسته است مانند چند کتاب قبلی برنه براون در رده پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد. این کتاب در وبسایت آمازون هم در رده کتاب‌های مربوط به مدیریت و انگیزش، روانشناسی اجتماعی و ارتباطات و همچنین خودیاری در بیست کتاب پرفروش قرار داشته باشد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر رهبری یک سازمان را برعهده دارید و می‌خواهید که با رویکردی یکتا و بی‌نظیر نقشتان را ایفا کنید، خواندن این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم. همه کسانی که می‌خواهند در محیط کسب‌وکارشان با انگیزه بیشتری کار کنند و پیش بروند هم می‌توانند از آموزه‌های این کتاب استفاده کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

برنی براون با نوشتن کتاب شهامت رهبری راهنمایی عملی و بینشی متفاوت برای رهبری شجاع را به ارمغان می‌آورد. این کتاب نقشه راهی برای هرکسی است که که می‌خواهد آگاهانه رهبری کند، شجاعانه زندگی کند و جرات رهبری داشته باشد. (شریل سندبرگ) برنی از پیکسار دیدن کرد تا با فیلمسازان ما صحبت کند. پیام او مهم بود چون فیلم‌ها زمانی که با عقبه‌ای آسیب‌پذیر تولید می‌شوند بهترین هستند. وقتی سازندگان آن با شکست روبهرو می‌شوند و مجبور می‌شوند بر آن‌ها غلبه کنند، خروجی بهتری تولید خواهند کرد. راحت نشستن و صحبت کردن در مورد ارزش‌های یک فرهنگ ایمن و معنادار آسان است. اما بدون توجه دائمی و محیطی ایمن نخواهید توانست شجاعت و ریسک‌پذیری بالا پیدا کنید. این‌ها مهارت‌هایی سخت اما قابل آموزش هستند. با این کتاب شروع کنید. (اد کاتمول) چه رهبری یک جنبش را برعهده دارید و چه رئیس شرکتی نوپا هستید، اگر سعی دارید که فرهنگ سازمانی یا جهانتان را تغییر دهید، کتاب شهامت رهبری آن چیزی است که نیاز دارید. این کتاب هرآنچه درباره رهبری می‌دانید را به چالش می‌کشد و به شما ابزارهایی صادقانه، ساده و عملی خواهد داد. (تارانا برک) برنی واقعا در کتاب شهامت رهبری به من همه‌چیز می‌دهد. این کتاب مجموعه‌ای از مهارت‌های قابل آموزش است و او دقیقا به ما یاد می‌دهد که چور با تحقیق، داستان، مثال و زبان جدید، به مهارت‌هایمان اضافه کنیم. آینده از آن رهبران شجاع است و او آخرین کتاب خود را برای همین رهبران نوشته است. (اسکات هریسون)

بخش هایی از متن کتاب

لحظه‌ای که جهان، نقل قول روزولت را در مقابل من گذاشت، تمرکز زیادی بر روی سه درس کردم. اولین مورد، چیزی است که من آن را «فیزیک آسیب‌پذیری» می‌نامم. این خیلی ساده است: اگر به اندازه کافی شجاع باشیم، شکست خواهیم خورد. شهامت نمی‌گوید: «من خواستار خطر شکست هستم.» بلکه می‌گوید: «می‌دانم که در نهایت شکست خواهم خورد، اما هنوز هم با تمام وجود در میدان هستم.» من هرگز یک شخص شجاع را ندیده‌ام که ناامیدی، شکست و حتی دلشکستگی را نشناسد. دوم، نقل قول روزولت، تمام مواردی که در مورد آسیب‌پذیری آموخته‌ام را در بر می‌گیرد. تعریف آسیب‌پذیری به‌صورت احساسی که در طول زمانِ عدم‌قطعیت، خطر و آشکار کردن عواطف، تجربه می‌کنیم، اولین بار دو دهه قبل در محل کارم پدیدار شد و توسط هر مطالعه‌ای که انجام دادم، از جمله این تحقیق در مورد رهبری، تأیید شد. آسیب‌پذیری، بردن یا باختن نیست. بلکه داشتنِ شجاعتِ حاضر شدن در زمانی است که نمی‌توانید نتیجه را کنترل کنید. در طول سال‌ها از هزاران نفر از مردم خواسته‌ایم که آسیب‌پذیری را برایمان توصیف کنند. چند مورد از این پاسخ‌ها که به طور مستقیم احساسات را هدف قرار می‌دهند، عبارتند از: اولین قرار ملاقات پس از طلاقم، صحبت کردن در مورد مسابقه با تیم، تلاش برای باردار شدن پس از سقط جنین دوم، شروع کسب‌و کار خودم، تماشای فرزندم که خانه را برای رفتن به کالج ترک می‌کند، عذرخواهی از یک همکار به‌دلیل نحوه سخن گفتن با او در یک جلسه، فرستادن پسرم به تمرین ارکستر، با دانستن اینکه او چقدر زیاد دوست دارد در ردیف اول صندلی‌های ارکستر باشد در حالی که می‌دانید به احتمال خیلی زیاد جزو گروه نوازندگان انتخاب نخواهد شد، انتظار کشیدن برای تماس دکتر، دادن بازخورد، گرفتن بازخورد، اخراج شدن، اخراج کردن. در تمام داده‌های ما، شواهدی تجربی که نشان دهد آسیب‌پذیری ضعف است، وجود ندارد.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف