• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب مهارت های استادی

خلاصه کتاب مهارت های استادی

نویسنده : جورج لئونارد
راوی : ژوبین دارابیان
( 6 )
خلاصه کتاب مهارت های استادی
پخش دمو

خلاصه کتاب مهارت های استادی

همه ما استعداد و پتانسیلی نهفته در وجودمان داریم که می‌توانیم آن را با قدرت فعال کنیم. چه کسی هست که دوست نداشته باشد بر رشته‌ای که در آن درس خوانده است مسلط شوید یا در آن به مقام استادی برسد؟ گرین نویسنده معروف کتاب‌های توسعه فردی تمام عمر خود را صرف تلاش و تحقیق در رابطه با انواع هوش و موفقیت کرده است و نتیجه تمام تحقیقات خود را در کتاب مهارت های استادی نوشته است. گرین در این کتاب مقتقد است که موفقیت مسئلهای خارق‌العاده نیست که در بعضی از افراد به‌صورت ذاتی وجود داشته باشد. اگر بخواهیم راحت‌تر

«مهم نیست وظیفه ای که به شما محول شده چقدر حقیر است؛ زیرا در هر حال، فرصتی برای مشاهده ی دنیا حین کارکردن برایتان مهیا شده است.» رابرت گرین معروف در شاهکار خود تحت عنوان مهارت های استادی با شما از روش‌هایی صحبت می‌کند که بتوانید به شکل نهایی قدرت یعنی تسلط برسید.

شناسنامه خلاصه کتاب مهارت های استادی

عنوان کتاب: مهارت های استادی عنوان کتاب به زبان اصلی: Mastery نویسنده: رابرت گرین نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۳ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب مهارت های استادی

گرین در کتاب مهارت های استادی به شما آموزش می‌دهد که چطور ویژگی‌های برجسته شخصیتی خود را پیدا کرده و بر آن‌ها مسلط شوید و درنهایت به بالاترین درجه در آن برسید. گرین معتقد است که نوعی مهارت در ذات همه ما وجود دارد که می‌تواند هر توانایی که داریم را به بالاترین درجه برساند. او در مهارت‌های استادی تمام تلاش خود را به‌کار برده است تا این هوش را به خوانندگان آموزش دهد. نویسنده این کتاب رویکردی سیستماتیک به شما ارائه می‌کند که بتوانید بر تمام مهارت‌هایتان مسلط شوید. این کتاب در مجموع راهنمایی برای کسانی است که دوست دارند پیشرفت کنند و به وفقیت برسند.

درباره نویسنده خلاصه کتاب مهارت های استادی

رابرات گرین نویسنده معروف آمریکایی است. او در ۱۴ می ۱۹۵۹ در لس آنجلس متولد شد و همانجا زندگی کرد. گرین در دو دانشگاه برکلی و ویسکانسین در رشته مطالعات کلاسیک فارغ‌التحصیل شد. او از سال ۱۹۹۵ به‌عنوان نویسنده مشغول به کار شد. شروع کار گرین در مدرسه رسانه ایتالیا بود و در همان دوران کتاب معروف ۴۸ قانون قدرت که احتمالا مهم‌ترین و معروف‌ترین اثر این نویسنده است را هم به چاپ رساند. گرین پس از انتشار این کتاب، قوانین نفوذ را نوشت. سایر آثار این نویسنده عبارتند از: استراتژی جنگ، قانون پنجاه، قوانین طبیعت انسانی.

نقد خلاصه کتاب مهارت های استادی

رابرت گرین نویسنده عجیبی است. او در کتاب‌های خود از غیراخلاقی‌ترین روش‌ها برای نفوذ بر دیگران و تسلط بر آن‌ها حرف می‌زند. نقطه اوج این کتاب‌ها هم ۴۸ قانون قدرت است که به روشی کاملا غیراخلاقی از نقوذ بر دیگران حرف می‌زند. اما رفته‌رفته آثار این نویسنده رنگ اخلاقی‌تری به خودشان گرفتند و روش‌های آن اخلاقی‌تر شدند. او در کتاب مهارت های استادی با روایت افراد موثر و پرنفوذ در دنیا مانند آلبرت انیشتین، لئوناردو داوینچی، برادران رایت و... توجه خواننده را به ویژگی‌هایی که می‌توانند از کسی شصیتی پرنفوذ و موفق بسازند حرف می‌زند. گرین این کتاب را به‌صورتی نوشته است که برای هرکسی در هرجایگاهی کاربردی باشد و بتوان آن را به کار گرفت. میتوان این اثر را یکی از کاربردی‌ترین کتاب‌های توسعه فردی دانست که نمی‌توان به سادگی از کنار عبور کرد.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب مهارت های استادی

کتاب مهارت های استادی یکی از پرفروشترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون در رده کتابهای توسعه فردی محسوب می‌شود.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه کسانی که دوست دارند به موفقیت برسند، کسانی که شخصیت‌های جاه‌طلب دارند، مدیران کسب‌وکارها، استید دانشگاه و همه کسانی که دلشان می‌خواهد روزی به جایگاهی عالی و بالا برسند، می‌توانند از آموزه‌های گرین در این کتاب استفاده کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

تخصص گرین تجزیه و تحلیل زندگی و فلسفه شخصیت‌های تاریخی مانند سن تزو و ناپلتون و استخراج نکاتی درمورد چگونگی دسکاری افراد و موقعیت‌ها است. جهان بینی بریده‌ و برانگیزاننده او باعث شده است تا گرین از خوانندگان همفکر، رپرها تا حتی فروشندگان مواد مخدر تا مدیران فروشگاه‌ها و شرکت‌ها هم علاقه‌مند و طرفدار داشته باشد. (نیویورک تایمز) جذاب. (فوربس) روشنگر (گاردین)

بخش هایی از متن کتاب

اگر طوری خودمان را فریب دهیم که باورمان شود در قبال سرنوشت خودمان و در قبال نتایجی که به‌دست‌می‌آوریم، هیچ نقش و مسئولیتی نداریم، آن‌گاه هضم ناتوانی‌مان آسان‌تر می‌شود و راحت‌تر می‌توانیم با آن کنار بیاییم. از این رو بعضی روایت‌ها برایمان جذابیت بیشتری پیدا می‌کنند: ژنتیکْ تعیین‌کننده‌ی اصلی رفتارهای ماست؛ ما فقط محصول شرایط و دوره‌ای که در آن زندگی می‌کنیم هستیم؛ فردیت و تمایزیافتگی اشخاص صرفاً یک افسانه است، می‌شود رفتار انسان را صرفاً به رویه‌های جمعی و آماری تقلیل داد. اجداد ما پوست و استخوان بودند. دست هایشان توانایی دفاع از خود را نداشت. هیچ وسیله دفاعی مانند چنگال، نیش یا زهر نداشتند که در صورت حمله، از خود دفاع کنند. برای گردآوری میوه ها، دانه ها و حشرات یا برای به دست آوردن گوشت شکار مجبور بودند به سمت دشت های باز مهاجرت کنند و در آنجا هم به سادگی طعمه گربه های وحشی یا گله های کفتار می شدند. به همین دلیل، کم تعداد و ناتوان بودند و به آسانی احتمال نابودی شان وجود داشت. اما با گذشت چند میلیون سال، که با مقایسه تغییرات ایجادشده، بسیار کوتاه به نظر می رسد، احتمالاً اجدادمان به طور طبیعی به شکارچیان نیرومند و محکم روی زمین تبدیل شدند. چه‎چیز می تواند علت این چرخش جادویی در آن ها باشد؟ از نظر برخی افراد، این امر به توانایی ایستادن انسان روی دو پا مربوط می‎شود، زیرا به کمک انگشتانی که شستی در جلو دارند و می توانند اشیای ظریف را نگه دارند، توانایی بشر برای تهیه ابزار زیاد شده است. اما این توضیحات مبتنی بر علوم طبیعی صحیح نیستند. در حقیقت، برتری و مهارت ما در دستانمان نیست؛ بلکه در مغزهایمان ریشه دارد. تغییر شکلی که قدرتمندترین ابزارِ شناخته شده در طبیعت نامیده می شود بسیار قدرتمندتر از هر مشتی است. ریشه این تغییر در دو صفت ساده زیست شناسی نهفته است: ویژگی بینایی و خصلت اجتماعی بودن.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف