• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر

خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر

نویسنده : استفان کاوی
راوی : مهراد بهرامی

/

6,900 تومان

/

( 67 )
خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر
پخش دمو

خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر

مطالعه و بررسی شیوه و سبک زندگی افرادی که با اطرافیان خود فرق داشتند و توانسته‌اند ردی از خود در دنیا به جا بگذارد همیشه جالب و الهام بخش است. اکثر ما فکر می‌کنیم افراد مهم و تاثیرگذار دنیا شخصیتی کاملا متفاوت و عجیب داشتند و قابل دستیابی نیستند؛ درحالیکه در اکثر مواقع این انگاره ما از شخصیت‌ها اشتباه است. افراد موفق و موثر، تنها در ویژگی‌های شخصیتی و ریزه‌کاری‌ها با ما تفاوت داشتند. آن‌ها توانستند عاداتی را در خودشان نهادینه کنند که مانند سوخت جت برای مسیر موفقیتشان عمل کرد. کار اصلی استفان ری

موفقیت هم قواعد و فرمول‌های خاص خودش را دارد. مهم‌ترین قاعده موفقیت، اصلاح عادت‌ها و شیوه نگرش به مسائل است. استفان کاوی، نویسنده مشهور و محبوب توسعه فردی در جهان اهمیت این موضوع را درک کرده است و ماحصل تلاش‌های او در راستای بررسی این موضوع کتابی تحت عنوان هفت عادت مردمان موثر است. کتابی که زندگی سیاستمداران و مشاهیر زیادی را در جهان دگرگون کرده است.

شناسنامه خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر

عنوان کتاب: هفت عادت مردمان موثر عنوان کتاب به زبان اصلی: The ۷ Habits of Highly Effective People نویسنده: استفان ریچاردز کاوی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر

استفان ریچاردز کاوی در کتاب معروف خود تحت عنوان هفت مردمان موثر تلاش کرده است تا با بررسی زندگی افراد موفق و تاثیرگاذر دنیا، مهم‌ترین عادت‌های آنان را بررسی کند. او در این کتاب عادات مشترک این افراد را برای خوانندگان بیان کرده است تا از دل آن‌ها قواعد مهمی که برای موفقیت ضروری و پراهمیت محسوب می‌شوند را بیرون بکشد. شما در این کتاب خواهید آموخت که چطور برای رسیدن به قله موفقیت و حداکثر تاثیرگذاری بر دنیای اطرافتان از خودتان شروع کنید و به شکلی خودتان را تغییر دهید که مسیر پیشرفتتان با سرعت بیشتری طی شود. شما با خواندن کتاب هفت عادت مردمان موثر به‌خوبی یاد می‌گیرید که به‌جای توجه به بیرون و تاثیرپذیری از اطرافتان، معطوف به قوای درونی خودتان شوید. این کتاب به شما کمک می‌کند که اعتماد به‌نفس بیشتری پیدا کنید و خودتان را بیش از پیش دوست داشته باشید تا در نهایت به زندگی شادتر و آرام‌تری دست پیدا کنید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر

استفان ریچاردز کاوری در ۲۴ اکتبر ۱۹۳۲ متولد شد. او نویسنده، مربی، تاجر و سخنران معروف آمریکایی بود که به خاطر نوشتن کتاب هفت عادت مردمان موثر به شهرت رسید. او علاوه‌بر این کتاب، کتاب اول اولین کارها و عادت هشتم را هم نوشته است. کاوری مدرک کارشناسی خود را در رشته MBA از دانشگاه یوتا دریافت کرد و تحصیلات تکمیلی خود را در همین رشته در دانشگاه هاروارد ادامه داد. پس از آن، کاوری وارد رشته آموزش مذهبی در دانشکاه یانگ بیرمنگام شد. در کارنامه این نویسنده مشهور جوایز بین‌المللی زیادی برای تلاش‌ها و خدمات او به چشم می‌خورد. او در سال ۱۹۹۶ از طرف نشریه تایمز به عنوان یکی از ۲۵ آمریکایی تاثیرگذار در دنیا معرفی شد. کاوری در اواخر عمر خود در مدرسه تجارت دانشگاه یوتا به تدریس تجارت می‌پرداخت. او در ۱۶ جولای ۲۰۱۲ در یک حادثه درگذشت.

نقد خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر

استفان کاوری در هفت عادت مردمان موثر سعی کرده است تا رویکری جامع، یکپارچه و اصولی را برای حل مشکلات شخصی و پیشرفت در زندگی شغلی ارائه کند. او داستان و حکایات را هم چاشنی کار خود کرده است تا هم به شیرینی کتاب کمک کند و هم بتواند مفاهیم خود را بهتر به خواننده انتقال دهد. کتاب او راهنمایی گام‌به‌گام برای زندگی باکیفیت و حفظ کرامت انسانی محسوب می‌شود. به‌کارگیری اصول کتاب هفت عادت مردمان موثر به خواننده این قدرت را می‌بخشد که خود را با تغییرات سازگار کند و با بهره‌گیری از قدرت خرد به مزایای جدیدی در زندگی برسد. این کتاب به‌عنوان یکی از الهام‌بخش‌ترین و موثرترین کتاب‌های دهه‌های اخیر معرفی شده است. کتابی که توانسته است سه دهه تمام خوانندگانی را به خود جذب کند و همچنان در لیست کتاب‌های پرفروش باقی بماند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر

کتاب هفت عادت مردمان موثر توانسته است یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز باشد. این کتاب به ۳۸ زبان زنده دنیا ترجمه شد و در این سال‌ها بیش از ۲۵ میلیون نسخه از آن فروخت. بسیاری از منتقدین از کتاب هفت عادت مردمان موثر به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین کتاب‌های تجارت قرن ۲۱ نام می‌برند

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه کسانی که دوست دارند به موفقیت برسند و زندگی خود را ارتقا ببخشند، اعم از مدیران کسب‌وکار، کارمندان، دانشجویان و... می‌توانند مخاطب این کتاب شوند و از آموزه‌های آن لذت برند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

سی سال از چاپ این کتاب گذشته است و بااین وجود حکومت هفت عادت مردمان موثر بیش از هر زمان دیگری مطرح است. افراد در سطح فردی درحال از بین بردن خود و درسطح جمعی درحال از بین بردن کره زمین هستند. بنابراین تاکید دکتر کاوی بر تجدید نفس و درک او از اینکه رهبری و خلاقیت ما را ملزم می‌کند از منابع جسمی، روحی و معنوی خود استفاده کنیم، دقیقا همان چیزی است که حالا به آن نیاز داریم. (آریانا هافینگتون) هیچ‌کس برای همیشه جاودان نیست، اما کتاب‌ها و ایده‌ها می‌توانند تا همیشه باقی بمانند. زندگی کاوری تمام شده است اما کار او نه. کتاب او ادامه دارد و درست به اندازه همان زمان که برای اولین‌بار چاپ شده بود زنده است. (جیم کالینز) هرچند وقت یک کتاب می‌آید که نه‌تنها زندگی خواننده را تغییر می‌دهد، بلکه در خود فرهنگ اثر می‌گذارد. هفت عادت مردمان موثر یکی از آن‌ها است. (دنیل پینک)

بخش هایی از متن کتاب

یکی دیگر از مراکز منطقی و بسیار مشترک زندگی اشخاص، درآمد مالی است. امنیت اقتصادی، نقش اساسی در به موفقیت رسیدن فرد در سایر ابعاد دارد. در زنجیرۀ نیاز‌ها، بقای جسمانی و امنیت مالی حرف اول را می‌زند. تا زمانی که آن‌ نیازها - حداقل کمی از آن - بر طرف نشود، سایر نیازها به چشم نمی‌آیند. بیشتر ما با نگرانی‌های اقتصادی رو‌ به‌ رو هستیم. در بیانی عمیق‌تر نیروهای فراوانی توانایی دخالت بر وضعیت اقتصادی ما را دارند و دخالت هم می‌کنند و یا می‌توانند باعث ایجاد اختلال و یا تهدیدی شوند که اغلب، نگرانی و استرسی را تجربه کنیم که شاید از وجود آن آگاهی نداشته باشیم. گاهی آرزوهای عقلانی مانند آرزوی مراقبت از خانوادۀ خود برای کسب درآمد و پول درآوردن وجود دارد که البته دلایل مهمی نیز هستند، اما تمرکز روی پول درآوردن به شکل یک مرکز، باعث می‌شود که آن آرزو محقق نشود. بار دیگر چهار عامل زندگی بخش یعنی، امنیت، قدرت، حکمت و راهنمایی را به‌ خاطر بیاورید. فکر کنید که من بخش اعظم امنیتم را از طریق شغل، درآمد و یا سود خالصم به‌دست بیاورم. به دلیل این که عوامل متعددی بر این اصول اقتصادی تأثیر می‌گذارند، مضطرب و بی‌قرار می‌شوم و قصد حمایت از خودم در برابر تمام مواردی که تأثیرگذار هستند را دارم پس حالتی تدافعی به خود می‌گیرم.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف