• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب ماجراهای کسب و کار

خلاصه کتاب ماجراهای کسب و کار

نویسنده : جان بروکس
راوی : ژوبین دارابیان
( 10 )
خلاصه کتاب ماجراهای کسب و کار
پخش دمو

خلاصه کتاب ماجراهای کسب و کار

جان بروکس، روزنامه‌نگار نیویورکر یکی از علاقه‌مندان دنیای کسب‌وکار است. او سعی کرده است که داستان‌هایی از شرکت‌های بزرگ و موفق دنیا نقل کند تا خوانندگان را با رمز موفقیت آن‌ها آشنا کند. این کتاب دوازده روایت جالب و خواندنی از شرکت‌های معتبر دنیا از وال استریت تا مین استریت دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید چرا شرکتی به بزرگی فوردموتور در فاجعه‌ای ۳۵۰ میلیون دلار خسارت دید یا اصلا چه اتفاقی افتاد که زیراکس، به رشدی باورنکردنی دست پیدا کرد. این داستان‌ها برای همه کسانی که به دنیای تجارت علاقه

«کمی بعد ازینکه وارن بافت را برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ ملاقات کردم؛ از او خواستم محبوب ترین کتابی که در زمینه ی کسب و کار خوانده به من معرفی کند. او حتی لحظه ای درنگ نکرد و گفت: کتاب ماجراجویی های کسب و کاری از جان بروکس. یک نسخه از آن را برایت میفرستم! برایم جذاب بود چرا که تا آن زمان چیزی از ماجراجویی های کسب و کاری و یا جان بروکس نشنیده بودم» شاید برایتان جالب باشد که بدانید این جملات نقل قول از چه کسی است. بیل گیتس، چهارمین مرد ثروتمند دنیا این جملات را درباره کتاب ماجراهای کسب و کار نوشته جان بروکس گفته است!

شناسنامه خلاصه کتاب ماجراهای کسب و کار

عنوان کتاب: ماجراهای کسب و کار عنوان کتاب به زبان اصلی: Business Adventures نویسنده: جان بروکس نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۳ از ۵ (Amazon)، ۳.۸ از ۵ (Good reads)، ۳.۸ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب ماجراهای کسب و کار

این کتاب بیش از هرچیزی با شما از داستان موفقیت شرکت‌های بزرگ و موفق صحبت می‌کند. شما در این کتاب با رازهای موفقیت شرکت‌های صاحب نام و خوش آوازه در دنیای کسبوکار حرف می‌زند. شرکت‌هایی مانند آمازون، زیراکس و جنرال الکتریک. جان بروکس در کتاب کاجراهای کسب و کار قصد دارد تا به همه خوانندگانی که در فکرشان رویای رشد کسب‌وکارشان را می‌پرورانند یا قصد دارند که روزی صاحب کسب‌وکاری پررونق شوند کمک کند تا با الهام از بزرگترین شرکت‌های دنیای تجارت، به این آرزو نزدیک‌تر شوند. شما در این کتاب با اصول موفقیت و شکست شرکت‌های بزرگ دنیا و همه افرادی که در دنیای تجارت خوش آوازه هستند، آشنا خواهید شد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب ماجراهای کسب و کار

بروکس در پنج دسامبر ۱۹۲۰ در نیویورک متولد شد. او تحصیلات خود را در دانشگاه پرینستون به اتمام رساند و سپس به عضویت نیوری هوایی ایالات متحده درآمد. همانطور که اول هم اشاره کردم، جان بروکس قبل از نوشتن این کتاب به‌عنوان روزنامه‌نگار در مجله نیویورکر فعالیت داشت. ورود بروکس به دنیای مطبوعات بلافاصله بعد از خروج از ارتش آمریکا اتفاق افتاد. تخصص و علاقه اصلی بروکس، مباحث مالی بود و به همین دلیل تمرکز خود را هم روی مباحث این حوزه گذاشته بود. او به غیر از کتاب ماجراهای کسب و کار کتاب‌های دیگری هم نوشته است که توانسته‌اند جوایزی مانند جایزه جرالد لوب را کسب کنند.

نقد خلاصه کتاب ماجراهای کسب و کار

کتاب ماجرهای کسب و کار داستان‌های ملودارم و ماجراجویانه‌ای دارد که فریبکاری‌ها و ماهیت بی‌ثبات دنیای تجارت و اقتصاد را برای خواننده آشکار می‌کند. این اثر جان بروکس از این لحاظ اثری متفاوت و خواندنی است. جان بروکس سعی کرده است تا کتاب خود را با جزییات مهم بنویسد که به خواننده کمک کند دید مناسبی نسبت به اثتصاد شرکت‌های بزرگ و صاحب‌نام پیدا کند. این کتاب در عین آنکه سرگرم کننده است، به خواننده آگاهی می‌بخشد. نثر کتاب روان، جذاب و سرگرم‌کننده و گاه خوانندگان را میخکوب می‌کند. نگاه متفاوت بروکس به اتفاقات مهمی که در بازارهای مالی رخ داده‌اند برای خواننده جذاب است و دید مناسبی به او می‌بخشد. این کتاب به شما کمک خواهد کرد که دید مناسبی از وضعیت اقتصاد در تاریخ تجارت پیدا کنید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب ماجراهای کسب و کار

این کتاب از طرف وبسایت آمازون به‌عنوان یکی از ده کتاب برتر حوزه کسب‌وکار شناخته شده است. فروش بالای این کتاب در وبسایت آمازون هم این کتاب را در رده کتاب‌های پروفروش قرار داده و علاوه‌برآن این کتاب در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز، نیوزویک و وال استریت ژورنال هم قرار دارد..

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه کسانی که به تاریخ تجارت علاقه دارند لا خواندن ابن کتاب سر شوق خواهند آمد. همچنین اگر مدیر کسب و کار هستید و می‌خواهید چالش‌های شرکتتان را مدیریت یا از وقوعشان پیشگیری کنید، این کتاب مناسب شما است. من خواندن این کتاب را به همه دانشجویان مدیریت، سرمایه‌گذاران و مدیران کسب‌وکار توصیه می‌کنم.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

بیش از دو دهه پس از آنکه وارن بافت آن را به من امانت داد و بیش از چهار دهه پس از چاپ اول آن، ماجراهای کسب‌وکار همچنان بهترین کتاب تجاری است که تابحال خوانده‌ام. بینش عمیق بروکس درمورد تجارت امروز به همان اندازه که در گذشته بود مهم است. (بیل گیتس، وال استریت ژورنال) نثر کتاب عالی است. خواندن بروکس لذتی عالی است. نوشته‌های مباحث بالقوه چشم‌نواز را به رواتی جالب توجه تبدیل میکند. (مثلا رسوایی‌های زیان اقتصادی در بازار جنرال الکتریک) او همچنین نثری خنده‌دار و جالب دارد. بروکس داستان‌های جالبی را شرح می‌دهد که پر از شخصیت‌های جالب است و آن‌ها در لحظات دنیای تجارت تنظیم می‌کند. (نشریه اسلیت)

بخش هایی از متن کتاب

در هرتلاشی برای کسب و کار، مورد ضروری و پایه ای، فاکتور انسانی است. اینکه شما تنها محصولی کامل، برنامه ریزی تولید و بازاریابی داشته باشید، مهم نیست. هنوز هم شما برای اجرای این برنامه ها نیاز به اشخاص مناسب و درست دارید. اگر شما قادر به برقراری ارتباط موفقیت‌آمیز با خودتان نیستید، چطور قرار است که این کار را با دیگران انجام دهید؟ در صنعت شما هر ازچندگاهی دست و پا می‌زنید اما تا زمانی که از درون شکست نخورید، به عقب خواهید رفت.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف