• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب اصول

خلاصه کتاب اصول

نویسنده : ری دالیو
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 8 )
خلاصه کتاب اصول
پخش دمو

خلاصه کتاب اصول

تفاوت اساسی زندگی افراد موفق و سایرین در چیست؟ این شاید مهم‌ترین سوال باشد که ما در حوزه موفقیت از خودمان می‌پرسیم. برای پیدا کردن جواب این سوال، بهترین کاری که می‌توان انجام داد این است که زندگی افراد موفق و ایده‌هایشان را مطالعه کنیم تا به‌صورت عملی متوجه تفاوت‌ها شویم. ری دالیو در کتاب اصول همه آنچه درطول زندگی خود آموخته است را با خوانندگان به‌اشتراک می‌گذارد. اعتقاد دالیو این است که زندگی، مدیریت و عرصه اقتصاد و سرمایه می‌توانند اصول و قواعدمشخصی داشته باشند و یکسان درک شوند؛ درست مانند قوا

«وقتی می‌گویم این‌ها اصول من هستند، منظورم مالکیّتی خودپرستانه نیست، بلکه می‌خواهم درس‌هایی را توضیح دهم که شخصاً تجربه و باور کردم. هیچ چیز قطعی نیست، با این حال مطمئنم این اصول جواب می‌دهند چون سخت رویشان اندیشیده‌ام،

شناسنامه خلاصه کتاب اصول

عنوان کتاب: اصول عنوان کتاب به زبان اصلی: The Principles نویسنده: ری دالیو نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب اصول

این کتاب به شما آموزش‌هایی کلی درباره مهم‌ترین مسائلی که باید در زندگی به آن‌ها برسید ارئه خواهد داد. در کتاب اصول نوشته ری دالیو خواهید فهمید که باید به سوالات اساسی و مهمی در زندگی خودتان جواب بدهید و اصلا چطور به آن‌ها جواب بدهید. این کتاب به شما می‌آموزد که بهترین هدف خود را پیدا کنید، با آن‌ها زندگی کنید و جوری برنامه‌ریزی کنید که به آن‌ها دست پیدا کنید. قدم اول، پیدا کردن جواب سوالات، قدم دوم متر و معیار بررسی آن‌ها و میزان ارزشمندی‌شان در نهایت در قدم سوم ارائه اقداماتی اساسی برای رسیدن به اهداف است. خلاصه کلام اینکه کتاب اصول به شما راه یافتن و دستیابی به مهم‌ترین منافع و اصولی‌ترین ارزش‌های زندگی را چه در حوزه زندگی شخصی و چه در کسب‌وکار خواهد آموخت.

درباره نویسنده خلاصه کتاب اصول

دالیو در آگوست ۱۹۴۹ در آمریکا متولد شد. او فارغ‌التحصیل دانشگاه لانگ آیلند و دپارتمان کسب و کار دانشگاه هاروارد است. ری دالیو یکی از مدیران موفق آمریکایی و از سرمایه‌گذاران مطرح جهان است که در فهرست صد مدیر برتر و پرنفوذ نشریه تایمز قرار گرفت. او صاحب شرکت معروف بریج واتر است که در عرض کمتر از چهل سال از یک آپارتمان دوخوابه در نیویورک به یکی از پنج شرکت مهم خصوصی ایالات متحده آمریکا تبدیل شد. دالیو در لیست صد شخصیت ثروتمند بلومبرگ قرار دارد.(رتبه ۵۸ در سال ۲۰۱۹). او یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاران دنیا محسوب می‌شود.

نقد خلاصه کتاب اصول

اگر ری دالیو را یکی از موفق‌ترین چهره‌های جهان در عرصه سرمایه و کسب‌وکار بدانیم، کتاب او خواندنی و مهم به‌نظر می‌رسد. از آنجایی که این کتاب حاصل آموخته‌ها و تجربیات این مدیر موفق است، می‌تواند دید جالبی از دنیای کسب‌وکار و البته موفقیت را در اختیارتان قرار دهد. او تمام سعی خود را کرده است تا دانش مخاطب را درباره نحوه تصمیم‌گیری و سازگاری با شرایط بهبود بخشد و به او کمک کند تا به موفقیت نزدیک‌تر شود. این کتاب به‌صورت موثری به شما کمک می‌کند تا به خواسته‌هایتان برسید و اهدافتان را برآورده کنید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب اصول

کتاب اصول به سرعت مورد توجه منتقدین، حرفه‌ای های دنیای کسب‌وکار و همینطور خوانندگان عام کتاب قرار گرفت. این کتاب توانست رتبه یک فروش نیویورک تایمز در رده کتاب‌های اقتصادی را به‌دست بیاورد. همچنین نسخه صوتی این کتاب در رده بیست کتاب صوتی برتر اقتصادی در وبسایت آدیبل قرار دارد. کتاب صول توانسته است جایزه Axiom که جایزه‌ای برای برترین کتاب‌های دنیای تجارت است را در سال ۲۰۱۸ از آن خود کند.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه کسانی که در زندگی هدفی دارند و می‌خواهند به‌صورت سازمان‌یافته به آن برسند، نیاز به خواندن این کتاب خواهند داشت. این کتاب همچنین به مدیران سازمان‌ها و صاحبان کسب‌وکار کمک می‌کند تا موفق‌تر عمل کنند. ضمن اینکه جدا از محیط کسب‌کار اگر دوست دارید در زندگی شخصی به موفقیت و پیشرفت برسید، نیاز خواهید داشت که این اصول را بخوانید و آن‌ها را به‌کار بگیرید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

ری دالیو مدتهاست که مورد توجه قرار گرفته است. بخشی از کتاب اخیر اوخاطرات دالیو و بخشی دیگر راهنمای آن است. این کتاب داستان عمیقی از زندگی شخصی او دارد که چگونگی شروع ار او در ۱۹۷۵ را توضیح می‌دهد و از زندگی حرفه‌ای او حرف می‌زند. این کتاب هم آموزنده و هم شگفت‌انگیز است. (نیویورک تایمز) دالیو در کتاب خود برای ارائه پیشنهادات دررابطه با دستیابی به موفقیت استفاده می‌کند و همیشه بر قدرت شخصی، فردیت و اهداف تاکید می‌کند. این کتاب صرفا برای نخبگان قدرت نیست، بلکه به همه کمک می‌کند تا به موفقیت برسند. (شیکاگو تریبون) ری دالیو راهنماییها و بینش‌های بسیار ارزشمندی را در اختیار من قرار داده است که اکنون در دسترس همه شماست. (بیل گیتس) من این کتاب را کاملا دوست داشتم. به زیبایی نوشته شده و پر از حکمت است. (آریانا هافینگتون) اقبال بازار ری دالیو افسانه‌ای است. اما این کتاب مجموعه‌ای از اصول را ایجاد کرده و به شما کمک می‌کند به اوج برسید. (مایکل بلومبرگ) به اشتراک گذاشتن تجربیات زندگی با دیگران، مهم و آموزنده است و ری این کار را به روشی جالب و تحریک آمیز در این کتاب انجام داده است. (جیمی دیمون) من به‌صورت شگفت‌انگیزی تحت تاثیر این کتاب قرار گرفته‌ام. به‌نظر من این کتاب بسیار جالب بود. اصول باعث شد که من درباره زندگی و چگونگی برخورد به شیوه‌های کاملا عمیق فکر کنم. داستان آقای دالیو درمورد دستیابی به این اصول جذاب است. (اندرو راس سورکین) من این کتاب را بسیار بسیار توصیه می‌کنم. اصول نحوه تفکر من درمورد تصمیم‌گیری در نزدگی و تجارت را تغییر داده است. (تیم فربس)

بخش هایی از متن کتاب

باارزش‌ترین اصول زمانی حاصل می‌شوند که خودمان تجربه کرده باشیم و درباره آنها اندیشیده باشیم. هر بار که با گزینه‌های دشوار روبرو می‌شویم، اصول خود را با پرسیدن پرسش‌های سخت پالایش می‌کنیم. برای مثال، وقتی نمایندگان مجلس در واشنگتن دارند درباره رفتار اخلاقی در میان اقشار مختلف جامعه تفتیش و تفحص می‌کنند، همزمان دارند با این پرسش‌ها کلنجار می‌روند: «آیا دولت باید مردم را به خاطر سوءرفتار مجازات کند؟ یا باید فقط قوانین را مکتوب و اجرا کند؟» این گونه پرسش‌ها (درباره ماهیت دولت در این مورد) رویکردهای جایگزینی را در هر ذهن اندیشمندی ارزیابی می‌کند. این نوع ارزیابی سپس به اصولی منتهی می‌شود که به موقعیت‌های مشابه در آینده اطلاق خواهد شد. در نمونه‌ای دیگر، «من دزدی نمی‌کنم» می‌تواند اصلی باشد که هنگام رویارویی با موقعیت‌های دزدی ترجیح می‌دهید. برای آنکه هر اصلی موثر واقع شود باید با ارزش‌ها همخوانی پیدا کند. چنین همخوانی سزاوار پرسش چرایی خواهد بود. آیا به این دلیل دزدی نمی‌کنید که برای مالباخته حس همدردی می‌کنید؟ آیا می‌ترسید دستگیر شوید؟ با پرسیدن این سوال‌ها فهم خود را می‌پالاییم و ارزش‌ها بهتر از قبل با ارزش‌های درونی همراستا می‌گردد. برای رسیدن به کامیابی می‌بایست به انتخاب‌های سخت و درست تن دهید. باید قادر باشید «پایی را با چاقو ببرید تا جانی را نجات دهید»؛ هم در سطح فردی و (اگر رهبری می‌کنید) در سطح گروهی. یک رهبر والا همواره می‌داند که باید پس از درک و اهمیت دادن به زیردستانش تصمیم‌گیری کند، نه بر مبنای پیروی از زیردستانش.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف