• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب تغییر

خلاصه کتاب تغییر

نویسنده : چیپ هیت و دن هیت
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 29 )
خلاصه کتاب تغییر
پخش دمو

خلاصه کتاب تغییر

تغییر سخت و مردم از تغییر متنفرند. این جمله را چندبار تابحال شنیده‌اید؟ دن و چیپ هیث می‌گویند زمانی که شروع به مطالعه درباره تغییر کردیم، این جمله را زیاد شنیدیم. همه متفق‌القول بودند که تغییر مقوله‌ای سخت و ناخوشایند است و همه دربرابر آن مقاومت می‌کنند. اما سوال اصلی این است که اگر همه تغییرات سخت هستند چرا همه در مواجهه با ازدواج یا فرزندآوری واکنش مثبت نشان می‌دهند و خوشحال هستند، اما مثلا دربرابر تغییر برای منظم‌تر شدن، برنامه نوشتن و.. مقاومت نشان می‌دهند؟ این دو نویسنده در مطالعات خود برای

آیا تابحال به تغییر فکر کرده‌اید؟ چندبار برای اینکه خودتان را تغییر بدهید تلاش کرده‌اید؟ حتما شما هم پس از مدتی متوجه شده‌اید که تغییر تا چه اندازه می‌تواند سخت باشد. چیپ و دن هیث در کتاب تغییر به بررسی این موضوع پرداخته‌اند که چرا تغییر سخت و چه کاری می‌توان انجام داد که آن را آسانتر کرد.

شناسنامه خلاصه کتاب تغییر

عنوان کتاب: تغییر عنوان کتاب به زبان اصلی: Switch: How to Change Things When Change Is Hard نویسنده: چیپ هیت و دن هیت نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۳.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب تغییر

چیپ و دن هیث نویسندگان کتاب تغییر در این کتاب با شما از انواع تغییرات زندگی صحبت میکنند. آن‌ها به شما می‌آموزند که تغییر چیست و چرا ما انسان‌ها از بعضی تغییرات استقبال می‌کنیم، اما در مقابل بعضی دیگر مقاومت شدید نشان می‌دهیم؟ این کتاب با استفاده از جواب این سوال به شما یاد خواهد داد که در مقابل تغییرات آمادگی کافی داشته باشید و بر عادات ذهنی‌تان غلبه کنید تا تغییر را در خودتان جا بیندازید. تغییر شما را با تکنیک‌های موثر ایجاد تغییرات مثبت آشنا می‌کند و به شما می‌اموزد که با به‌کارگیری استراتژی‌های ذهنی و روانی تغییرات را آسان و قابل حل کنید. میان‌برهای ذهنی ایجاد تغییر و تبدیل آن‌ها به عادات روزمره از دیگر نکات مهم این کتاب هستند که با مطالعه آن می‌توانید با این میان‌برها آشنا شوید و آن‌ها را در زندگیتان به‌کار بگیرید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب تغییر

دن هیث یکی از اعضای ارشد مرکز CASE در دانشگاه دوک است که از کارآفرینان در حوزه منافع اجتماعی حمایت می کند. هیث ساکن کالیفرنیای شمالی است و به همره برادرش چیپ چهار کتاب نوشته است که هر چهارتای آن در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار دارند. چیپ هیث، برادر دن استاد تحصیلات تکمیلی در رشته علوم رفتاری در دانشگاه استنفورد است. او سخنران معروفی در حوزه کارآفرینی محسوب می‌شود

نقد خلاصه کتاب تغییر

تغییر کتاب متفاوتی در حوزه توسعه توسعه فردی محسوب می‌شود. این دو نویسنده در کتاب خود سعی کرده‌اند از دریچه‌ای خاص و متفاوت به تغییر نگاه می‌کنند. آن‌ها با مطالعات علمی در حوزه کنش‌ها و واکنش‌های مغز نسبت به تغییرات، به ایجاد استراتژی و تکنیک‌هایی رسیده‌اند که می‌توانند به شما کمک کنند به بهترین شکل ممکن خودتان را با تغییرات سازگار کنید و در زندگی پیش بروید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب تغییر

کتاب تغییر توانسته است به یکی از پروفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز تبدیل شود. این کتاب همچنین در فهرست کتاب‌های تغییر سازمانی، رتبه هشتم فروش را کسب کند.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه مدیران کسب‌وکارها و کسانی که دوست دارند در حزه کار خود موفق‌تر باشند و عادت‌های مثبتی در خود ایجاد کنند باید این کتاب را بخوانند. همچنین اگر دوست دارید در زندگی موفق‌تر باشید و همه عادت‌های منفی خود کنار بگذارید و عادات مبقبت را ایگزین آن‌ها کنید نیاز دارید که این کتاب را بخوانید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

شوخ‌طبع و آموزنده، برادران هیث معتقد هستند که علوم رفتاری انسان می‌تواند ابزاری برای ایجاد تغییر در زندگی فراهم کند. ابزاری که از اراده، رهبری و سایر راه‌حل‌های دیگر موثرتر است. آن‌ها معتقند برای موفقیت در تلاش برای تغییر باید به مسیرتان شکل بدهید. تلاش آن‌ها هم این است که مسیری برایتان شکل بدهند که به جهتی امیدوارکننده منتهی شود. (وال استریت ژورنال) برادران هیث از نویسندگان کتاب‌های پرورفروش می‌گویند که مغز شما ذهن نیست. آن‌ها با استفاده از اصطلاحات روانشناس معروف جاناتان هاید، جنبه عاطفی ذهن را به‌عنوان یک فیل درنظر می‌گیرند و بخش منطقی را فیل‌ران. این کتاب مملو از داستان است. تعدادی از زمینه‌ها را پوشش می‌دهد تا به فیلبان کمک کنند که فیل را به منزل برساند. خواندن این کتاب می‌تواند ارزشمند و تغییر دهنده باشد. «فورت ورث استار، تلگرام» چه مدیر باشی چه پدر و مادر و چه رهبری مدنی، ایجاد تغییر در افراد می‌تواند کار مشکلی باشد. در کتاب تغییر برادران هیث تلاش‌هایی که برای شکل دادن به رفتار مفید هستند را بررسی می‌کنند. آن‌ها به شما اثبات می کنند که حتی اگر تغییر آسان نباشد، ارزش ایجاد دارد. (تایمز) برادران هیث دوباره کارشان را تکرار کردند. هر رهبری که به‌دنبال ایجاد تحول در سازمان خود است لازم نیست که فراتر از توصیه‌های این کتاب کوچک باش. این مجموعه شامل مثال‌ها و ابزارهای عملی است که شما را سریعا به حرکت درمی‌اورد. (بیزنس ویک)

بخش هایی از متن کتاب

در بیشتر موارد چیزی که در نگاه اول مشکلی از سوی افراد در نظر گرفته می‌شود، درواقع مشکلی است که در محیط وجود دارد. برای ایجاد تغییر باید شرایط فیزیکی را به گونه‌ای مهیا کنید که تغییر به راحتی محقق شود. کاری کنید که عمل کردن به شیوه جدید، از عمل کردن به روش‌های قدیمی ساده‌تر شود. به این ترتیب افراد تشویق می‌شوند به سمت تغییر حرکت کنند. هر زمانی که شرایط تغییر کند رفتارها هم تغییر می‌کند، در نتیجه محیط را به خوبی مهیا کنید اگر می‌خواهید افراد تغییر کنند یا باید مسیسر روشنی پیش روی‌شان قرار دهید یا انگیزه و عزم‌شان را تقویت کنید. به این ترتیب می‌توانید مسیر تغییر را به ساده‌ترین شکل ممکن پیش ببرید. باید یک مسیر سراشیبی برای افرادتان ایجاد کنید و آن‌ها را در آن هل دهید. موانع را از سر راه کارکنان‌تان بردارید و نشانه‌هایی در مسیر قرار دهید که به آن‌ها اعلام کند در حال نزدیک شدن به مقصدشان هستند. به طور خلاصه باید مسیر را برای آن‌ها ترسیم کنید. دستکاری محیط برای شکل دادن به رفتار، کاری است که هر روز انجام می‌دهید: شرکت‌های راه‌سازی، علائم و چراغ‌هایی در جاده نصب می‌کنند که به شما کمک می‌کند در یک مسیر قابل‌پیش‌بینی و صحیح حرکت کنید. هنگامی که برای خرید به یک سوپرمارکت می‌روید متوجه می‌شوید بسته‌های شیر در انتهای فروشگاه چیده شده‌اند تا در مسیر رسیدن به آن‌ها وسوسه شوید چیزهای بیشتری هم بخرید. شرکت‌ها، دفترهای کاریشان را به صورت باز طراحی می‌کنند تا کارمندان تعامل بهتری با هم داشته و راحت‌تر همکاری کنند. شرکت آمازون به خاطر سیستم ثبت سفارش با یک کلیک در وب‌سایتش مشهور شد. محاسبات نشان داده که ثبت سفارش با یک کلیک میلیاردها دلار به درآمد سالانه شرکت آمازون اضافه کرده است، چرا که سفارش با یک کلیک به مراتب ساده‌تر از گرفتن شماره تلفن است. آمازون کار کردن با سایتش را کمی ساده‌تر کرد و مشتریان به خوبی به چنین تغییری پاسخ دادند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف