• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب عادت های اتمی

خلاصه کتاب عادت های اتمی

نویسنده : جیمز کلیر‌
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 207 )
خلاصه کتاب عادت های اتمی
پخش دمو

خلاصه کتاب عادت های اتمی

همه ما وقتی به اهداف بزرگ فکر می‌کنیم، از رسیدن به آن ناامید می‌شویم. همیشه فکر می‌کنیم که دستیابی به یک هدف، باید دفعتا به یک‌باره صورت بگیرد و چون به‌شدت نتیجه‌گرا هستیم، پروسه رسیدن به هدف برایمان سخت و دست‌نیافتنی به‌نظر خواهد رسید. شخصی را درنظر بگیرید که قصد دارد لاغر شود. احتمالا اگر از همان شروع کار به ۴۰ کیلویی که باید از دست بدهد فکر کند، ایده لاغری را کنار خواهد گذاشت؛ اما اگر به ماهی یکی دو کیلو کاهش وزن فکر کند چطور؟ فرض کنید همین شخص تصمیم بگیرد ماهی یکی دو کیلو کم کند و سعی داشته

«وقتی هیچ کاری پیش نمی رود، می روم و به آن سنگ تراشی نگاه می کنم که بارها، شاید صدبار، بر تکه سنگی می کوبد بی آنکه ترکی در آن پدیدار شود. با این وصف، وقتی برای صدویکمین بار می کوبد، سنگ دو پاره می شود. آنگاه می فهمم که این ضربه ی آخر نیست که سنگ را دو پاره می کند؛ بلکه دوپاره شدن سنگ، نتیجه ی ضربه های قبلی بوده است» جیمز کلیر در کتاب عادت‌های اتمی همین هدف را دنبال می‌کند. که به شما بیاموزد چطور با ضربه‌های آرام اما پیاپی و مداوم به پیشرفت‌های چشمگیر و موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنید.

شناسنامه خلاصه کتاب عادت های اتمی

عنوان کتاب: عادت های اتمی عنوان کتاب به زبان اصلی: Atomic habits نویسنده: جیمز کلیر نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۸ از ۵ (Amazon)، ۴.۳۶ از ۵ (Good reads)، ۴.۸ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب عادت های اتمی

جیمز کلیر در این کتاب به شما آموزش خواهد داد که هر عادت چطور می‌تواند تمام آینده شما را تحت‌الشعاع خود قرار دهد و با تنها یک درصد بهتر شدن در هرروز، در یک سال چقدر پیشرفت خواهید کرد. عادت‌ها و تاثیر آن‌ها در زندگی بسیار بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم مهم و پررنگ هستند. این کتاب به شما خواهد آموخت که چطور آن‌ها را ارزیابی کنید و کدام دسته از آن‌ها را اصلاح کنید تا به بهترین نتیجه برسید. کتاب عادت های اتمی شما را با اهمیت تغییرات کوچکی آشنا خواهد کرد که تاثیرات عمیقی بر پیشرفت و موفقیت شما در آینده خواهند داشت. این کتاب به شما آموزش خواهد داد که چطور آهسته و پیوسته خود را اصلاح کنید تا در طولانی‌مدت، به پیشرفت‌های چشمگیری نائل شوید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب عادت های اتمی

جیمز کلیر عمده شهرت خود را مدیون تدوین کتاب عادت های اتمی است. او بعد از انتشار این کتاب در ۲۰۱۲ به شهرتی جهانی دست یافت و کتاب او به چندین زبان زنده دنیا ترجمه شدند. کلیر بعد از انتشار این کتاب اقدام به انتشار هفته‌نامه‌ای تحت عنوان ۳-۲-۱ کرد که سالانه بیش از ۱۰ میلیون بازدید در فضای وب را به خود اختصاص داده است. او سخنران انگیزشی و توسعه فردی است و نظرات او نسبت به عادت‌ها طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارند.

نقد خلاصه کتاب عادت های اتمی

جیمز کلیر کتاب عادت‌های اتمی را با هدف ارائه سرنخ کاربردی به خواننده برای تغییر عادت‌ها نوشته است. او سعی کرده است تا در این کتاب راهکارهایی عملی به خواننده ارائه دهد که به‌صورت موثری به آن‌ها کمک می‌کند تا خود را اصلاح کنند و تغییر دهند. او این کتاب را به پشتوانه نظریات علمی پیرامون مسئله عادت و روانشناسی آن نوشته است و سعی کرده است زیروبم این موضوع را برای خواننده مشخص کند. کتاب عادتهای اتمی در جهار بخش اصلی و ۲۰ فصل نوشته شده است. او در هر بخش درباره یک بعد مهم از ایجاد، تقویت، تغییر و تثبیت عادت‌ها حرف می‌زند و هر فصل را به یک قانون درباره آن اختصاص داده است. این کتاب مناسب کسانی است که دوست دارند با برداشتن گام کوچک اما هدفمند در دراز مدت به نتایج شگفتانگیز و پایدار برسند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب عادت های اتمی

کتاب عادتهای اتمی در مدت زمان چاپ و انتشار خود بیش از ۴ میلیون نسخه فروش رفت و به بیش از ۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه شد. این کتاب رکورد پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز را در کارنامه خود دارد و طی نه ماه متوالی در لیست پرفروش‌ترین‌های آن قرار داشت. عادت های اتمی ۳۳ هفته متوالی را در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های وال استریت ژورنال قرار داشت و امتیاز بالایی هم در وبسایت‌های معتبر فروش به خود اختصاص داده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

مدیران کسب‌وکارها یکی از مهم‌ترین مخاطبین این کتاب هستند. این کتاب به آن‌ها کمک می‌کتد تا با ایجاد تغییرات کوچک اما منظم در مدت‌طمان طولانی به بهره‌وری مناسب و پایدار برسند. این کتاب به بهبود اوضاع زندگی شخصی هم کمک زیادی خواهد کرد. اگر کسی یا کسانی را می‌شناسید که عمیقا به ایجاد تغییر در زندگی و عادتهایشان نیاز دارند اما راه تغییر را درست بلد نیستند، این کتاب را به آن‌ها پیشنهاد کنید تا هدیه‌ای بزرگ به آن‌ها بخشیده باشید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کتابی کاملا مفید و کاربردی؛ کلیبر اساسی‌ترین اطلاعات مربوط به شکل‌یری عادت را تقسیم می‌کند، به همین دلیل با خواندن این کتاب می‌توانید با تمرکز بر کمترین فعالیت، بیشتری موفقیت را به‌دست بیاورید. (مارک منسون، نویسنده توسعه فردی و کسب‌وکار) جیمز کلیر سال‌ها صرف احترام به مطالعه و مطالعه علم عادت‌ها کرده است. این کتاب جذاب و عملی راهنمیا شما برای شکستن روال بد و ایجاد عادت‌های خوب است. (آدام گرانت) این کتاب کتاب خاصی است که نحوه برخورد شما با روز و زندگیتان را تغییر خواهد داد. (رایان هالیدی) کلیر در کتاب عادت‌های اتمی به شما نشان می‌دهد که چطور بر کمبود انگیزه غلبه کنید، محیط خود را برای تشویق به موفقیت تغییر دهید و برای عادت‌های جدید وقت بگذارید. (وبسایت گلامور)

بخش هایی از متن کتاب

ژن‌های ما به‌ گونه‌ای نیستند که نیاز به سخت‌کوشی را از بین ببرند. آن‌ها شفاف‌سازی می‌کنند. آن‌ها به ما می‌گویند باید در این حوزه‌ها تلاش کنی. وقتی نقاط قوت‌مان را متوجه شدیم، دیگر می‌دانیم باید زمان و انرژی خود را در کجا صرف کنیم. می‌دانیم که باید به دنبال کدام فرصت‌ها بگردیم و باید از کدام چالش‌ها اجتناب کنیم. هر قدر ماهیت‌مان را به شکل بهتری درک کنیم، استراتژی ما بهتر خواهد شد. تفاوت‌های بیولوژیک اهمیت دارند. با این‌ حال بهتر است که بر روی برآورده‌سازی پتانسیل خودتان تمرکز کنید تا اینکه به مقایسه‌ی خودتان با دیگران بپردازید. این حقیقت که هر انسان در هر توانمندی به خصوص دارای محدودیت‌ها و سقف مشخصی است، دلیل نمی‌شود که برای رسیدن به سقف توانمندی‌ها تلاش نکنید. افراد آن‌ قدر به این محدودیت‌ها و سقف‌ها می‌نگرند و اسیرشان می‌شوند که به‌ ندرت تلاش لازم برای نزدیک شدن به آن‌ها را انجام می‌دهند. همچنین اگر تلاش نکنید، ژن‌ها به‌ تنهایی نمی‌توانند شما را به موفقیت برسانند. بله، امکان دارد آن مربی باشگاه دارای ژن‌های بهتری از شما باشد، اما باید به‌ اندازه‌ی او تمرین کنید تا بتوانید درباره‌ی ژنتیک بهتر یا بدتر اظهار نظر کنید. تا زمانی که به‌ اندازه‌ی آدم‌های مورد ستایش‌تان تلاش نکردید، هیچ‌وقت نمی‌توانید موفقیت‌شان را به شانس و ژنتیک ارتباط دهید. مخلص کلام اینکه یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ رضایت‌مندی از عادت‌ها در طولانی‌ مدت، انتخاب رفتارهایی است که بیشترین هم‌خوانی را با مهارت‌ها و شخصیت شما دارند. سخت بر روی مسائلی تلاش کنید که به‌ سادگی حاصل می‌شوند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف