• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر

خلاصه کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر

نویسنده : ریچل هالیس
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 43 )
خلاصه کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر
پخش دمو

خلاصه کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر

قدرتمند بودن و رسیدن به ارزش‌هایی که همیشه دوست داشتید به آن‌ها دست پیدا کنید، از مهم‌ترین خواسته‌های هر دختر در زندگی‌اش است. هالیس برای همه زنانی که دوست دارند به شخصیت‌های قدرتمندی تبدیل شوند، توصیه‌ای ویژه دارد. او در کتاب دست از عذرخواهی بردار ختر به شما خواهد آموخت که چطور برای خودتان و خواسته‌هایتان ارزش و اعتبار قائل شوید و با پذیرش خودتان، برای بهتر شدن آنچه هستید تلاش کنید. به نظر او در قدم اول باید برای خودتان ارزش قائل شوید تا بتوانید در گامهای بعدی به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید

«پذیرفتن این اندیشه که می‌توانید چیزهایی را برای خودتان بخواهید، حتی اگر دیگران نتوانند چرایی این خواسته‌ها را متوجه شوند، دلگرم‌کننده‌ترین و قدرتمندترین احساسی است که می‌توانید در این دنیا داشته باشید.» ریچل هالیس در کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر به شما راهکارهایی نشان خواهد داد که عمیقا احساس آرامش و رضایت درونی داشته باشید. اگر دوست دارید به این حس برسید، حتما باید این کتاب را بخوانید.

شناسنامه خلاصه کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر

عنوان کتاب: دست از عذرخواهی بردار دختر عنوان کتاب به زبان اصلی: Girl, Stop Apologizing نویسنده: ریچل هالیس نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۳.۸۷ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر

هالیس در این کتاب به شما می‌‌آموزد که چطور خودتان را بپذیرید و برای آنچه هستید عمیقا احساس شادی و آرامش کنید. شما در کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر یاد خواهید گرفت که هرروز به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید و بدون آنکه نیاز داشته باشید آنچه هستید را عوض یا از دیدها پنهان کنید، به موفقیت و آرامشی درونی برسید. شما با خواندن این کتاب یاد خواهید گرفت که برای علاقه خودتان اعتبار و ارزش قائل شوید و از اینکه کاری موردعلاقه انجام دادید شرمنده نباشید، درعوض از آن لذت ببرید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر

ریچل هالیس نویسنده، سخنران انگیزشی و بلاگر آمریکایی است. او کتاب‌های خودانگیزشی و توسعه فردی نوشته است که به شهرتی جهانی دست پیدا کرده‌اند. یکی از کتاب‌های او تحت عنوان صورتت را بشور دخترجان توانست هفت ماه در رده ده کتاب پرفروش ایالات متحده قرار بگیرد و در دوازده هفته پرفروش‌ترین کتاب ایالات متحده باشد. خودت باش دختر، انتظارش را نداشتم، تو شاهکاری دختر و صورتت را بشور دختر جان از دیگر آثار این نویسنده موفق آمریکایی هستند.

نقد خلاصه کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر

خودباوری و خودانگیزشی از مهم‌ترین مفاهیم مطرح شده در کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر هستند. این کتاب با ساده‌ترین و صمیمی‌ترین ادبیات ممکن درپی آموزش این مسئله به زنان و دختران است که خودشان را دوست داشته باشند. هالیس در این کتاب تلاش کرده است تا به سادگی باورهایی که در پس‌زمینه ذهن بسیاری از دختران و زنان رخنه است را بشکند و آن‌ها را پس بزند. او به سادگی و با معجزه کلمات خود این کار را انجام می‌دهد. کاری که شاید در صدها مقاله علمی و چندین کارگاه آموزشی نتوان از پس آن برآمد. کنار زدن پرده‌هایی که در اثر تحمیل بخشی از جامعه پدید آمده است و شکستن چارچوب‌های ذهنی درباره وجود دختران مهم‌ترین کاری است هالیس در کتاب خود انجام داده است. می‌توان گفت هالیس به‌خوبی توانسته است از پس رسالتی که برای خود تعریف کرده است بربیاید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر

این کتاب توانسته است عنوان بهترین کتاب غیرداستانی از نظر خوانندگان در Good reads را به‌دست بیاورد. همچنین عنوان پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و قرارگیری طولانی‌مدت در لیست کتاب‌های پرفروش آمازون هم از دستاوردهای قابل اشاره کتاب دست از عرخواهی بردار دختر محسوب می‌شود.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر دوست دارید نقش خود را به‌عنوان یک زن در جامعه بازآفرینی کنید، این کتاب راهنمایی جالب برای شما خواهد بود. کتاب دست از عذرخواهی بردار دختر به شما کمک می‌کند که تکانی اساسی به خودتان بدهید و با دنبال کردن آنچه دوست دارید، به خودباوری و استقلال شخصیتی دست پیدا کنید که به شما کمک می‌کند به موفقیت نزدیک شوید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

ریچل هالیس،رهبری برونگراست، با قلبی که مشتاقانه میخواهد به خانم‌ها کمک کند تا سرسختانه اهداف ورؤیاهایشان را دنبال کنند و در این راه حس شرمندگی نداشته باشند. توانایی ریچل در به اشتراک‌گذاری داستان‌ها و اصول و صداقتی که در بیان آنها دارد، مخاطبینش را به شوق می‌آورد تا گام‌های حیاتی برای طی مسیر زندگی و رشد شخصی را کشف کرده و آنها را دنبال کنند.»–دکتر جان ماکسول۲، نویسنده و متخصص مدیریت «تا حالا حس درجا زدن داشته‌اید؟ تاکنون در راستای وقت گذاشتن برای‌ رؤیاهایتان به مشکل خورده‌اید یا حتی برای نسبت دادن آنها به خودتان کشمکش داشته‌اید؟ در کتاب دست از عذرخواهی بردار، دختر، ریچل هالیس به نقاط ضعف، چالشها و بهانههایی اشاره میکند که نمی‌گذارند به اهدافمان برسیم. او با صراحتی طراوت‌بخش (و غالبا خیره‌کننده) درباره‌ی تجربیات و اشتباهات خودش می‌گوید و توصیه‌های مستدلی را درباره نحوه ایجاد زندگی مدنظرمان ارائه میکند.»–گرچن روبین۳، نویسندهی کتاب پرفروش نیویورکتایمز به نام «پروژهی شادی» «کتاب دست از عذرخواهی بردار، دختر راهنمایی متحول کننده است که همه ما برای کنار گذاشتن بهانه‌ها، پذیرفتن رؤیاها، تعیین مرزها و کسب اطمینان و انگیزه واقعی در زندگی به آن نیاز داریم. در آن نحوه غلبه بر تمایلتان به جلب رضایت مردم و شروع به ساختن زندگی پرطراوت و خوبی که شایستگی‌اش را دارید، ذکر شده است. این کتابی است که باید برای در دست گرفتن سرنوشت خودتان آن را مطالعه کنید. من هر صفحه آن دوست دارم!» برندون برچارد، نویسنده رتبه اول پرفروش‌های نیویورک تایمز با کتابهای «پیام‌رسان میلیونر» ،«بیانیه انگیزش »و «عادتهای پربازده»

بخش هایی از متن کتاب

جای تعجب ندارد که بسیاری از مادرها یادداشت‌هایی برایم می‌فرستند و می‌گویند که خودشان را گم کرده‌اند. البته که گم کرده‌اند! اگر زندگیتان طوری باشد که بخواهید دیگران را خوشحال کنید، آنچه شما را شما کرده از یادتان خواهد رفت. چه می‌شود اگر هنوز خودتان یا همسرتان تمایلی به بچه‌دار شدن نداشته باشید؟ آیا زن به‌دردنخوری هستید که هیچکس را ندارید تا در حق او خوبی کنید؟خیر. البته که اینطور نیست. شما انسانی با امیدها، تمایلات، اهداف و رؤیاهای خودتان هستید. برخی از آنها آرزوهای کوچک «دوست دارم شعر بنویسم »و برخی دیگر بزرگ هستند مانند: «دوست دارم شرکت میلیون دلاری بسازم»، اما همه آنها به شما تعلق دارند و ارزشمند هستند، زیرا شما ارزشمندید. مجازید که بدون دلیل، چیزهای بیشتری را برای خودتان بخواهید، زیرا این کار شما را خوشحال می‌کند. به اجازه کسی نیاز ندارید و قطعا نباید به پشتیبانی دیگران و نقش محرک آنها برای رسیدن به آن خواسته اتکا کنید. متأسفانه بسیاری از خانم‌ها همواره با خودشان کشمکش دارند که دیگران درباره اهدافشان چه فکری می‌کنند. بنابراین به‌جای دنبال کردن آن اهداف، اجازه می‌دهند که رؤیاهایشان بمیرند یا به‌صورت مخفیانه به دنبال اهداف می‌روند یا از آن بدتر، حس ناخوشایندی مبنی بر ناامید کردن اطرافیانشان دارند، زیرا به‌جای انجام کار برای دیگران، کار را به خاطر دل خودشان انجام میدهند. آنها زیر بارعذاب وجدان و شرمندگی و ترس زندگی می‌کنند. «چه می‌شود اگر »دیگر جرقه ‌احتمالات را در قلبشان روشن نخواهد کرد و صرفا یک سری اتهامات ذهنی را برایشان می‌سازد. چه میشود اگر شکست بخورم؟ اگر به من بخندند چه؟ اگر وقتم را تلف کنم چه؟ اگر این کار موجب عصبانیتشان شود چه؟ اگر فکر کنند که طمعکار هستم چه؟ اگر فکر کنند که دارم وقت خودم و خانواده‌ام را به خاطر هیچ‌وپوچ تلف می‌کنم چه؟

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف