• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب تاثیر

خلاصه کتاب تاثیر

نویسنده : رابرت چالدینی
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 29 )
خلاصه کتاب تاثیر
پخش دمو

خلاصه کتاب تاثیر

همیشه درطول تاریخ کسانی بوده‌اند که توانسته‌اند از قدرت تاثیرگذاری خود بر دیگران استفاده کنند و عده‌ای را با خودشان همراه کنند. کافی است نگاهی به جنبش‌های سیاسی، اجتماعی، هنری و یا جریان‌های علمی بیندازید تا به واقعیت این قانون پی ببرید. یا ساده‌تر از آن، کافی است به برندهایی نگاه کنید که همیشه میزان فروششان در صدر لیست فروش بازار قرار داشته است. به نظر شما آیا فروش برندها صرفا به خاطر کیفیت خاص و بالای کالا و خدماتشان است؟ اگر از من بپرسید، به شما می‌گویم که اینطور نیست. در بسیاری از موارد، آنچ

«به نظر می‌رسد که اکثر افراد بیشتر تحت تاثیر ترس از دست دادن چیزی قرار می‌گیرند تا اشتیاق به‌دست آوردن چیزی با همان ارزش برابر.» کتاب تاثیر نوشته رابرت بی چالدینی دقیقا همان چیزی است که برای فهم زیروبم روانشناسی تاثیرگذاری بر افراد نیاز دارید. فرقی نمی‌کند که شغلتان چیست، همه ما روزی به مهارت تاثیرگذاری بر افراد نیاز پیدا خواهیم کرد.

شناسنامه خلاصه کتاب تاثیر

عنوان کتاب: تاثیر: روانشناسی فنون قانع کردن دیگران عنوان کتاب به زبان اصلی: Influence: Science and Practice نویسنده: رابرت بی چالدینی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴.۷ از ۵ (Apple books)

اهداف خلاصه کتاب تاثیر

کتاب تاثیر نوشته رابرت بی چالدینی ر یک کلام درباره نحوه تاثیرگذاری بر افراد و فنون متقاعد کردن آن‌ها است. اگر قبول دارید که تاثیرگذاری یک هنر است و بعضی از افراد این هنر را در وجودشان پرورش داده‌اند، خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنم. این کتاب به شما می‌آموزد که چطور بتوانید بر دیگران تاثیر بگذارید و آن‌ها را قانع کنید. هنری که در هر جایگاه، حرفه و مقامی که باشید به‌دردتان خواهد خورد. شما در این کتاب با هفت قاعده و قانون مهم و اثرگذار در نفوذ بر دیگران آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چطور آن‌ها را در زندگی‌ و کارتان به‌کار ببرید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب تاثیر

رابرت بی چالدینی در ۲۷ آوریل ۱۹۴۵ در آمریکا متولد شد. او تحصیلات خود در رشته روانشناسی اجتماعی را در دانشگاه‌های ویسکانسین-میلواکی، دانشگاه کالیفرنیای شمالی و دانشگاه کلمبیا ادامه داد. چالدینی که عمده شهرت خود را مدیون چاپ کتاب پرفروش و مهم تاثیر است، هم‌اکنون در دانشگاه آریزونا تدریس می‌کند. البته باید به سوابق تدریس چالدینی، سابقه حضور در دانشگاه استنفورد را هم اضافه کرد. همکاری و فعالیت با شرکت‌هایی مانند سیسکو، کوکاکولا، گوگل، مایکروسافت و IBM هم از دیگر افتخارات رزومه حرفه‌ای این نویسنده مشهور است.

نقد خلاصه کتاب تاثیر

مسئله چالدینی در کتاب تاثیر سازوکار مغز انسان در زندگی پیچیده امروز است. چالدینی معتقد است که امروزه، آنقدر ریتم زندگی تند شده است که گاهی ما نمی‌توانیم اطلاعات را به‌درستی پردازش کنیم. بسیاری از بازاریاب‌ها و افرادی که تاثیرگذاری قدرتمندی بر دیگران دارند، توانسته‌اند از همین ویژگی زندگی امروز استفاده کنند. آن‌ها با استفاده از این موقعیت‌ها، اطلاعاتی که مدنظرشان است را به ذهن ما القا می‌کنند و درنتیجه به اثری مطلوبی که می‌خواهند می‌رسند. او سعی کرده است که مهم‌ترین قواعد این واقعیت را با خواننده خود درمیان بگذارد و ظاهرا توانسته است موفق عمل کند. جسارت در بیان و نوآوری در مفهوم، از مهم‌ترین ویژگی‌هایی هستند که می‌توان در کتاب تاثیر پیدا کرد. او سعی کرده است که برای هر قاعده و قانونی که از آن حرف می‌زندف مثالی عینی بیاورد تا ذهن خواننده را روشن‌تر کند. همین ویژگی کتاب تاثیر را به یکی از تاثیرگذارترین کتاب‌های حوزه مدیریت تبدیل کرده است.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب تاثیر

کتاب تاثیر افتخارات زیاد را نصیب خود کرده است. جدا از این واقعیت که این کتاب سال‌هاست به‌عنوان یکی از منابع معتبر در کلاس‌ها تدریس می‌شود، توانسته است به بیش از بیست و شش زبان زنده دنیا ترجمه و میلیون‌ها نسخه از آن در جهان به فروش برسد. این کتاب توسط نیویورک تایمز تحسین شده و بارها در لیست کتابهای پرفروش سال قرار گرفته است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

کتاب تاثیر مناسب همه کسان یاست که می‌خواهند به نحوی در زندگی خود ارتباط بهتری با دیگران داشته باشند و کاریزماتیک‌تر به‌نظر برسند. درواقع نیاز نیست که حتما برای خواندن کتاب تاثیر بازاریاب یا مدیر کسب‌وکار باشید. این کتاب در همه عرصه‌های زندگی به کارتان خواهد آمد و به شما کمک خواهد کرد تا رابطه خود را با دیگران بهبود ببخشید. جدا از این، خواندن این کتاب برای همه کسانی به نوعی در حرفه بازاریابی و فروش و یا شاغل مرتبط به آن فعالیت دارند بسیار مفید خواهد بود. این کتاب به شما می‌آموزد که چطور با استفاده از توانایی‌های ذاتی خود به موفقیت برسید و تجربه فروش موفق داشته باشید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کتاب تاثیر فقط میان خوانندگان طرفدار ندارد، بلکه نظر منتقدین و متخصصین را هم به خود جلب کرده است. بسیاری از کارشناسان از این کتاب در کلاس‌های خود استفاده می‌کنند و آن را به‌عنوان یکی از منابع معتبر در فنون متقاعدسازی تدریس می‌کنند. این کتاب به نقل از نشریه معتبر خرده‌فروشی، باید در همه رشته‌های مربوط به تجارت خوانده شود. از طرفی، نشریه روانشناسی اجتماعی و بالینی، کتاب تاثیر و منابع ذکر شده در آن را به‌عنوان معدن طلا توصیف کرده است. نشریه بهترین فروشنده هم درباره کتاب تاثیر اینطور نوشته است: این کتاب بر روان ما تاثیر عمیقی باقی خواهد گذاشت.

بخش هایی از متن کتاب

یک روز من تماس تلفنی از طرف دوستی داشتم که به تازگی در ایالت آریزونا یک مغازه‌ی فروش جواهرات هندی باز کرده بود. او خبری عجیب دریافت کرد که از شدت هیجان دچار گیجی شد؛ و فکر می‌کرد من به علت این‌که یک روان‌شناسم، بتوانم توضیحی برای این اتفاق عجیب داشته باشم. داستان درباره‌ی نتیجه‌ی فروش سنگ‌های فیروزه‌ای بود، سنگ‌هایی که مدت زیادی فروش نمی‌رفت، تا این که در فصلی از سال، زمانی که اوج فصل توریستی بود، مغازه به شکلی غیرمعمول پر از مشتری شد. در گذشته، سنگ های‌فیروزه برای قیمتی که بر روی آن‌ها گذاشته شده بودند کیفیت خوبی داشتند، با وجوداین، به فروش نمی‌رفتند. دوست من برای رهایی از شر آن‌ها چند حقه‌ی معمولی فروش را به کار بسته بود. او سعی کرده بود که با تغییر مکان نمایش آن‌ها، به جایی که بیشتر در معرض دید بود، توجه مشتریان را جلب کند؛ اما موفق نشده بود. وی حتی به فروشندگان مغازه‌اش گفته بود که هر طور شده آن‌ها را به فروش برسانند؛ اما بازهم موفق به فروش آن‌ها نشده بود. سرانجام، یک شب که فردای آن می‌خواست برای خرید جنس به سفر برود، به امید خلاص شدن از دست این فیروزه‌های مزاحم تصمیم گرفت که آن‌ها را زیر قیمت به فروش برساند و به علت آنکه دچار ضرر می‌شد، یادداشتی از سر خشم با خطی ناخوانا برای فروشنده‌ی ارشد مغازه‌اش با این مضمون گذاشت: محتوی این بسته، ۲/۱ قیمت. با بازگشت از سفر و اطلاع یافتن از فروش فیروزه‌ها تعجب نکرد. تعجب او هنگامی بود که فهمید فیروزه‌ها به دو برابر قیمت اصلی خود فروخته شده بودند؛ چون فروشنده در نوشته‌ی خرچنگ قورباغه‌ی او ۲ /۱ را ۲ خوانده بود! اینجا بود که وی با من تماس گرفت. به نظرم می‌دانستم که چه اتفاقی افتاده است؛ اما به او گفتم، اگر قرار است همه چیز را به صورت درست برایت شرح دهم، باید به داستانی گوش کنی که برایت تعریف می‌کنم.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف