• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب نیروی حال

خلاصه کتاب نیروی حال

نویسنده : اکهارت تول
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 71 )
خلاصه کتاب نیروی حال
پخش دمو

خلاصه کتاب نیروی حال

همه ما در زندگی روزهایی را تجربه کرده‌ایم که آنقدر درگیر افکار و نگرانی‌هایمان نسبت به گذشته و آینده شدهایم که یادمان رفته است از لحظه لذت ببریم. درواقع خاصیت زندگی روزمره این است. گاهی پردهای که روزمرگی جلوی چشمانمان می‌کشد به سدی بزرگ دربرابر لذت بردن از لحظات زیستمان تبدیل می‌شود. تول در کتاب نیروی حال سعی کرده است که با القا و آموزش تعالیم معنوی به خوانندگان خود کمک کند تا بهبودی نسبی برسند. او معتقد است که می‌توان با این تعالیم به آرامش رسید و از لحظات زندگی لذت برد. او معتقد است که رها کر

می‌خواهم با همه‌ی وجودم تشکر کنم از همه‌ی آنهایی که شجاعت داشتند و خواستند که تحول درون خویش را تجربه کنند؛ آنهایی که پرسش‌های جدی درافکندند و آماده‌ی شنیدن پاسخ‌هایم بودند. اگر این آدم‌های دوست‌داشتنی نبودند، این کتاب به زیور طبع آراسته نمی‌شد… من اطمینان دارم که این کتاب به دست تمامی کسانی خواهد رسید که خواهان دگرگونی بنیادی درون خویش‌اند.» فکر می‌کنم از این جملات بربیاید که تول در کتاب خود تحت عنوان نیروی حال چه هدفی را دنبال می‌کند. اگر دوست دارید تکانی اساسی به حال و هوای روزگارتان بدهید، این کتاب مخصوص شماست.

شناسنامه خلاصه کتاب نیروی حال

عنوان کتاب: نیروی حال عنوان کتاب به زبان اصلی: The Power of Now: A Guide to Spiritual Enlightenment نویسنده: اکهارت تول نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیازکتاب: ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible) ۴.۲ از ۵ (Barnes and Noble)

اهداف خلاصه کتاب نیروی حال

اکهارت تول در کتاب نیروی حال قصد دارد خواننده را با جنبه جدیدی از زندگی آشنا کند. او تمام تلاش خود را به‌عمل آورده است تا با نشان دادن اهمیت حال و تاثیر آن در روح و روان انسان، شما را با اهمیت زندگی در لحظه آشنا کند. او به خوبی معضل کسانی را که اسیر روزمرگی شده‌اند و نتوانسته‌اند از لحظاتی که زندگی می‌کنند لذت ببرند درک کرده است. به همین دلیل سعی کرده تا در این کتاب برای کسانی که به این مشکل دچار هستند بپردازد و با ارائه راهکار به بهبود آن‌ها کمک کند. شکست زنجیره افکار منفی، آگاهی از وضعت موجود و رسیدن به آرامش با خودآگاهی از مهم‌ترین اهدافی هستند که تول در کتاب خود سعی کرده است به آن‌ها برسد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب نیروی حال

اکهارت تول در ۱۶ فوریه ۱۹۴۸ در آلمان متولد شد. تول زندگی پرفراز و نشیبی را از سر گذارنده است. او اظهار می‌کند که تا ۲۹ سالگی، اکثر سال‌های عمر خود را در افسردگی گذرانده است. اما درست در آستانه سی سالگی، با دگرگونی عمیقی مواجه می‌شود و روح او به آرامش می‌رسد. این نقطه اوج زندگی تول، او را به یکی از تاثیرگذارترین مربیان و چهره‌های معنوی دنیا تبدیل می‌کند. از تول بیش از شش اثر منتشر شده است که معروف‌ترین آن تحت عنوان نیروی حال، چندین میلون نسخه فروخته است.

نقد خلاصه کتاب نیروی حال

نیروی حال، راهنمایی تاثیرگذار برای تبدیل اوضاع روحی و روانی مغشوش و مشوش افراد به اوضاع بهتر و آرامش است. او در کتاب خود آموزش‌های عمیقی به مخاطب منتقل می‌کند. آموزش‌هایی که درعین عمق وابسته به مکتب فکری خاصی نیستند و صرفا به خواننده کمک می‌کنند تا نگرش خود را نسبت به اوضاع و شرایط عوض کند. او با تجربه تلخی که در زندگی خود داشته، سعی کرده است تا هرآنچه بر او گذشته است را بای خواننده بازگو کند و تجربیات خود را با هرآنچه در این سال‌ها آموخته است به مخاطب منتقل کند. نثر ساده و درعین حال عمیق و تاثیرگذار تول در کتاب نیروی حال، از این کتاب اثری کم‌نظیر در شناخت درمانی ساخته است.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب نیروی حال

کتاب نیروی حال به سرعت به شهرت و محبوبیت رسید و خوانندگان زیادی را در سرتاسر دنیا پیدا کرده است. این کتاب به بیش از سی زبان زنده دنیا ترجمه شده است. علاوه‌براین این کتاب به عنوان یکی از پرفروشترین کتاب‌های آمازون و نیویورک تایمز معرفی شده است. اکهارت تول به دلیل آموزه‌های معنوی خود در کتاب‌ها، وبینار و سخنرانی‌هایش در ۲۰۱۱ از طرف Watkins review به عنوان تاثیرگذارترین شخصیت معنوی سال معرفی شد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر فکر می‌کنید که روزمرگیها بیش‌از اندازه اذیتتان می‌کند و نیاز به تغییری عمیق در زندگی دارید، کتاب نیروی حال مخصوص شما است. این کتاب به شما کمک می‌کند تا وضع روحی‌تان را بهبود بدهید. او به شما کمک می‌کند تا از اسارت گذشته دربیایید و به نگرانی‌تان نسبت به آینده خاتمه دهید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کتاب نیروی حال علاوه‌بر جلب نظر خوانندگان، نظر منتقدان را هم به خود جلب کرده است. ناشر کتاب درباره این اثر تول می‌گوید: اکهارت تول با زبان ساده و در قالب پرسش و پاسخ به سوالات مخاطب جواب می‌دهد. این کلمات خود نشانه‌هایی برای راهنمایی مخاطب در سفر زندگی‌اش هستند. او با کمک به مخاطب برای رهایی از بند ذهن، او را به سمت رهایی از درد روانی سوق می‌دهد. در عین حال دیپاک چوپرا درباره این کتاب می‌نویسد: نیروی حال یکی از بهترین کتاب‌های موجود در میان کتاب‌هایی که در سال‌های اخیر منتشر شده‌اند است. این کتاب با کمک نیروی حقیقت با قدرت در ذهن مخاطب زنگ می‌کند. همچنین مجله اپرا درباره نیروی حال نوشته است: این کتاب یادآوری برای حضور واقعی در زندگی خودمان و رهایی از گذشته و آینده است. این کتاب می‌تواند تفکر شما را دگرگون کند.

بخش هایی از متن کتاب

یاد بگیر تا زمان را فقط در موارد عملی زندگی روزانه‌ی خود به کار بگیری – می‌توانیم این زمان را زمان ساعتی بنامیم – اما پس از استفاده از آن در این موارد، بلافاصله به آگاهی لحظه‌ی حال برگرد. به این شیوه، دیگر «زمان روانی»، که یکی ‌انگاشتن خود با گذشته و فرافکنی مدام خواهش‌ها به آینده است، در تو انباشته نمی‌شود. زمان ساعتی، فقط قرار گذاشتن و یا تنظیمِ برنامه‌ی سفر نیست. زمان ساعتی، شامل درس گرفتن از گذشته برای عدمِ تکرارِ اشتباهات، تعیینِ هدف‌ها و گام برداشتن به سوی آن‌ها نیز می‌شود. پیش‌بینیِ آینده بر اساس الگوها و قوانینِ فیزیکی و ریاضی و غیره، و نیز یادگیری از گذشته و تدارکِ عملکردی درست بر اساسِ پیش‌بینی‌ها نیز بخشی از کارکردهای زمان ساعتی‌ست. اما حتی در این‌جا، در حوزه‌ی زندگیِ عملی، جایی که نمی‌توانیم بدونِ رجوع به گذشته و آینده کاری انجام بدهیم، لحظه‌یِ حال از اهمیتی اساسی برخوردار است: هر درسی که از گذشته می‌گیریم، مربوط به لحظه‌ی حال است و در لحظه‌یِ حال به کار گرفته می‌شود. تنظیمِ برنامه‌ها و تعیین هدف‌ها و عمل کردن برای رسیدن به هدف‌ها نیز در لحظه‌یِ حال اتفاق می‌افتد. مرکز توجه‌ی آدم روشن ‌شده، همواره لحظه‌یِ حال است. با وجود این، آن‌ها، در حاشیه، نسبت به زمان نیز آگاهی دارند. به تعبیر دیگر، آن‌ها از زمان ساعتی استفاده می‌کنند، اما از زمان روانی آزاد و رهایند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف