• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب استارتاپ ناب

خلاصه کتاب استارتاپ ناب

نویسنده : اریک ریس
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 25 )
خلاصه کتاب استارتاپ ناب
پخش دمو

خلاصه کتاب استارتاپ ناب

احتمالا این روزها اسم استارتاپ زیاد به گوشتان خورده است. استارتاپ بخشی از شروع کسب‌وکار است که شرکت‌های فناورانه برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری به حداقل آن را شروع می‌کنند. این کسب‌وکارهای کوچک، فناورانه و نوپا که مفهومی جدید در دنیای تجارت محسوب می‌شوند، احتمالا با بسیاری از انواع دیگر کسب‌وکار اشتباه گرفته می‌شوند. ریس سعی کرده است در کتاب استارتاپ ناب هرآنچه که کارآفرینان برای درک مفهوم استارتاپ و جزییات آن و البته چالش‌های پیش‌روی آن نیاز دارند جواب بدهد. این میکروکتاب در ۳ بخش (چشم‌انداز، هد

بیشتر استارتاپ‌ها شکست می‌خورند، اما بسیاری از این شکست‌ها قابل پیشگیری هستند. اریک ریس در کتاب استارتاپ ناب از رویکردی جدید و البته کاربردی صحبت می‌کند که می‌تواند تولید محصولات و کارآفرینی را به‌کل متحول کند. «استارتاپ ناب تنها راجع به چگونگی خلق یک کسب و کار کارآفرینانه نیست؛ بلکه در مورد این است که ما چگونه می توانیم از آن کسب و کارها یاد بگیریم و در هر کاری که انجام می دهیم بهتر شویم. می توانم تصور کنم که اصول نوپای ناب در طرح های دولتی، حوزه سلامت و حل بزرگترین مسائل جهان استفاده شوند. در نهایت این کتاب پاسخی برای این سؤال است که چگونه می توانیم سریع تر، آن چه را که به درد می خورد یاد بگیریم و آن چه را که به درد نمی خورد کنار بگذاریم.»

شناسنامه خلاصه کتاب استارتاپ ناب

عنوان کتاب: استارتاپ ناب عنوان کتاب به زبان اصلی: The lean startup نویسنده: اریک ریس نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز: ۴.۱ از ۵ (Good reads) و ۴.۶ از ۵ (Amazon)

اهداف خلاصه کتاب استارتاپ ناب

اریک ریس در کتاب معروف خود تحت عنوان استارتاپ ناب سعی می‌کند از مسائلی صحبت کند که به اندازه کافی برای کارآفرینان روشنگرانه باشد و آن‌ها را از شکست و عدم موفقیت دور کند. او در درجه اول از مفهوم استارتاپ به‌عنوان یکی از مفاهیم جدید در حوزه کسب‌وکار حرف می‌زند و سعی می‌کند جزییات آن را برای خواننده خود تشریح کند. به نظر ریس مفاهیم مدیریتی که تابحال در دانشگاه‌ها از آن‌ها صحبت شده است نمی‌توانند پاسخگوی نیاز نسل جدید کارآفرینان و کارآفرینی باشد. او سعی کرده است تا تمام دغدغه‌ها و مسائلی که کارآفرینان با آن‌ها مواجه می‌شوند را پیش‌بینی و به آن‌ها جواب دهد. درواقع کتاب استارتاپ ناب مدلی کوچک از نوع جدید کسب‌وکار است که به آن استارتاپ اطلاق می‌شود.

درباره نویسنده خلاصه کتاب استارتاپ ناب

اریک ریس در ۲۲ سپتامبر ۱۹۷۸ در آمریکا متولد شد. این چهره یکی از کارآفرینان نام آشنا سیلیکون ولی محسوب می‌شود و بسیاری او را به خاطر فعالیت‌های اقتصادی‌اش می‌شناسند. البته عمده شهرت ریس به دلیل نوشتن کتاب معروفش، استارتاپ ناب است. او در ۲۰۰۱ به سیلیکون ولی رفت تا این نقطه شروع مسیر حرفه‌ای او باشد. البته ورود ریس به این عرصه لزوما با موفقیت همراه نبوده است. ریس بعد از افت‌وخیزهای بسیار توانست جای پای خود در این دره معروف استارتاپی محکم کند و با نوشتن کتاب استارتاپ ناب به دوران اوج حرفه‌ای خود نزدیک شد. این نویسنده هم‌اکنون در حوزه بورس و سهام فعالیت می‌کند و رییس شرکت سازماندهی بلندمدت سهام بورس است.

نقد خلاصه کتاب استارتاپ ناب

کتاب استارتاپ ناب یکی از بهترین و جامع‌ترین کتاب‌هایی است که در این حوزه نوشته شده است. ریس سعی کرده است تا تمام تجربیان خود را در این زمینه به مخاطب منتقل کند و در کمترین زمان ممکن، بهترین آموزش را به او بدهد. دغدغه او در این کتاب جلوگیری از شکست سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است و سعی دارد مفهوم استارتاپ را به عنوان جوابی کاربردی برای تمام مسائل جدید در حوزه کارآفرینی ارائه کند. از منظر ریس رویکرد ناب باعث رشد شرکت‌هایی می شود که می‌توانند از خلاقیت انسان به‌صورت موثرتری استفاده کنند. او سعی می‌کند تا مفهوم پیشرفت را به‌صورت واقعی و با معیارهای درست اندازه‌گیری کند. این کتاب کارآفرینان را قادر می‌کند تا با انعطاف در مدیریت و چینش برنامه‌ها به موفقیت مناسب دست پیدا کنند. ریس صرفا به بیان مفاهیم جدید در دنیای کسب‌وکار نپرداخته است، بلکه سعی کرده تا با به چالش کشیدن مفاهیم سنتی در این عرصه رویکرد و نگاه کارآفرینان را نسبت به کسب‌وکار دستخوش تغییر و دگرگونی کند. این کتاب می‌تواند به‌صورتی اساسی نظر هر کارآفرین را نسبت به مدیریت کار خود تغییر دهد و مقدمه‌ای برای پیشرفت‌های بعدی او باشد.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب استارتاپ ناب

کتاب استارتاپ ناب توانسته به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند. به دلیل نوآوری ریس در ارائه مفهوم جدید استارتاپ و ارائه آموزش کاربردی به کارآفرینان، این کتاب به سرعت خوانده شد و به رقم بالایی از فروش رسید. در سال ۲۰۱۳ این کتاب به پرفروش‌ترین کتاب‌های رده کسب‌وکار در وبسایت آمازون تبدیل شد و بارها در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. هم‌اکنون این کتاب بیش از یک میلیون نسخه فروخته است و تقریبا به ۲۸ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر به‌دنبال راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید هستید و دوست دارید خود را به‌عنوان یک کارآفرین در دنیای کسب‌وکار مطرح کنید، حتما این کتاب را بخوانید تا با هرآنچه در این مسیر نیاز دارید آشنا شوید. این کتاب برای کارآفرینانی که به‌دنبال ایجاد تغییرات اساسی در محیط کسب‌وکارشان هستند هم بسیار مناسب و ضروری است. شما می‌توانید با خواندن این کتاب تحولی چشمگیر در رویکرد خود نسبت به دنیای کسب‌وکار ایجاد کنید و به موفقیت برسید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کتاب استارتاپ ناب یکی از آن کتاب‌های پرفروش و پرخواننده دنیای مدیریت است که نظر منتقدان را هم در کنار عامه خوانندگان جلب کرده است. بسیاری از منتقدان معتقدند که این کتاب به حق یکی از مراجع مهم و معتبر در دنیای کسب‌وکار محسوب می‌شود و باید به آن به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین و بهترین کتاب‌های این عرصه توجه کرد. در ادامه می‌توانید نظرات این صاحب‌نظران درباره کتاب استارتاپ ناب را بخوانید: «نقشه‌ی راهی برای نوآوری در قرن بیست‌ویک. ایده‌های استارتاپ ناب به خلق انقلاب صنعتی بعدی کمک خواهد کرد.» استیو بلنک، استاد دانشگاه استنفورد و مدرسه‌ی کسب‌وکار یو‌سی برکلی هاس «هر تیم مؤسسی باید ۴۸ ساعت کارش را متوقف کند و استارتاپ ناب را مطالعه کند. جدی می‌گم، کارت را متوقف کن و این کتاب را بخوان، همین الآن.» اسکات کیس، مدیرعامل Startup America Partnership «اگر یک کارآفرین هستی، این کتاب را بخوان. اگر درنظر داری که یک کارآفرین شوی، این کتاب را بخوان. اگر فقط در مورد کارآفرینی کنجکاو هستی، این کتاب را بخوان. ناب آغاز کردن برترین راهکار برای نوآوران امروزی است. یک لطف در حق خودت کن و این کتاب را بخوان.» رندی کمیسار، مؤسس TiVo و نویسنده‎‌ی کتاب پرفروش راهب و معما «کسب‌وکار مهم‌تر از آن است که برپایه‌ی شانس گذاشته شود. اریک فرآیندی استوار ارائه می‌کند که شانس را در خلق محصولات جدید و کسب‌وکارهای جدید مغلوب می‌کند. ما آن را محوری برای فعالیت تیم‌های شرکتمان قرار دادیم … جواب داد! این کتاب راهنمای اقدامات نوآورانه‌ی کلیدی گوگل، تویوتا و فیس‌بوک است و در هر کسب‌وکاری جواب می‌دهد.» اسکات کوک، مؤسس و رئیس کمیته‌ی اجرایی اینتویت «استارتاپ ناب تنها در مورد چگونگی خلق یک کسب‌وکار کارآفرینانه نیست؛ بلکه در مورد این است که ما چگونه می‌توانیم از آن کسب‌وکارها یاد بگیریم در هر کاری که انجام می‌دهیم بهتر شویم. می‌توانم تصور کنم که اصول استارتاپ ناب در طرح‌های دولتی، حوزه‌ی سلامت و حل بزرگ‌ترین مسائل جهان استفاده شوند. در نهایت استارتاپ ناب پاسخی برای این سؤال است که چگونه می‌توانیم سریع‌تر، آن‌چه را که به‌درد می‌خورد یاد بگیریم و آن‌چه را که به‌درد نمی‌خورد کنار بگذاریم.» تیم اُ ریلی، مدیرعامل اُ ریلی مدیا

بخش هایی از متن کتاب

“اسنپ‌تکس مثالی از یک استارتاپ درون یک شرکت بزرگ است. در سال ۲۰۰۹ شرکت اینتویت، موسس توربو‌تکس تلاش کرد تا جمع‌آوری فرم‌های مالیاتی W-۲ را به صورت خودکار انجام دهد. بسیاری از مشتری‌ها نمی‌دانشتند چگونه باید از اسکنر استفاده کنند در نتیجه تشویق شدند تا از موبایل‌ها‌شان استفاده کنند و از فرم‌های مالیاتی‌شان عکس بگیرند. به شکلی غیرمنتظره مشتری‌ها می‌پرسیدند آیا این امکان وجود دارد که همه‌ی کارهای اظهارنامه‌ی مالیاتی را از طریق تلفن‌شان انجام دهند. این کار آسان نخواهد بود. پرداخت مالیات کار بسیار دشواری است و نیازمند فرم‌ها و ورودی‌های بسیار زیادی است. اینتویت برای پرهیز از گیر کردن در پیچیدگی‌های کار، یک نمونه‌ی اولیه را آزمایش کرد که تنها می‌توانست کارهای ساده‌ی مربوط به اظهارنامه‌ی مالیاتی را تنها برای مشتری‌هایی که در کالیفرنیا بودند انجام دهد. مشتری‌ها عاشق آزمایش اولیه بودند و به این ترتیب یک محصول جدید که اسنپ‌تکس نامیده می‌شد تولید شد. در سال ۲۰۱۱ اسنپ‌تکس در همه‌ی ایالت‌ها اجرا و در ۳ هفته‌ی اول بیش از ۳۵۰ هزار بار دانلود شد."

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف