• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب قانون ۵ ثانیه

خلاصه کتاب قانون ۵ ثانیه

نویسنده : مل رابینز
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 419 )
خلاصه کتاب قانون ۵ ثانیه
پخش دمو

خلاصه کتاب قانون ۵ ثانیه

اگر دنبال کسی هستید که زندگیتان را تغییر دهد، درآینه نگاه کنید! کتاب قانون ۵ ثانیه با این جمله تاثیرگذار شروع می‌شود. رابینز با همین جمله تکلیف خود را با خواننده روشن کرده است. او سعی می‌کند در این کتاب شما را با شخصیتی قدرتمند که درونتان قرار گرفته است آشنا کند. به نظر رابینز تنها کاری که باید انجام بدهید این است که سعی کنید آن شخصیت قدرتمند درونتان را بیدار کنید و او را بپرورانید تا شما را به نقاطی برساند که هرگز فکرش را نمی‌کردید. کتاب قانون پنج ثانیه از چهار بخش و هفده فصل تشکیل شده است. عنا

«اگر برای رسیدن به هدفی، قصد انجام کاری را کردید، باید به صورت فیزیکی و سریع اقدام کنید، در غیر این صورت، مغزتان آن ایده را نابود خواهد کرد (آن را به شکلی اشتباه یا غیرضروری جلوه می دهد.)» هرکاری که باید انجام بدهید، هر تصمیمی که گرفتید و هر اراده‌ای که برای کارتان عزم کرده‌اید را بدون تعلل عملی کنید تا به هدف برسید. این تمام چیزی است که مل رابینز در کتاب قانون پنج ثانیه درپی آموزش آن به خوانندگان است. رابینز در پی این است که با انتقال مفاهیم موردنظر خود رد کتاب قانون ۵ ثانیه هرگونه شک را در وجودتان از بین ببرد و به منبعی بزرگ از اعتمادبه‌نفس تبدیل شود. اعتماد به‌نفسی که می‌تواند پتانسیل انجام هرکاری را در اختیارتان قرار دهد.

شناسنامه خلاصه کتاب قانون ۵ ثانیه

عنوان اصلی کتاب: The ۵ second rule نویسنده: مل رابینز عنوان کتاب به فارسی: قانون پنج ثانیه نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۳.۹ از ۵ (Good reads) و ۴.۶ از۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب قانون ۵ ثانیه

بسیاری از عادت‌های ما، علی‌الخصوص آن دسته از عادت‌های مخربی که زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند، می‌توانند با یک قانون طلایی شکسته شوند، قانونی که رابینز به آن قانون پنج ثانیه می‌گوید. رابینز در کتاب خود در پی این است که بتواند با آموزش تکنیکی موثر به خوانندگان خود در این کتاب زنجیره تکرار عادت‌های مخرب آنان را بشکند. او معتقد است که با به‌کارگیری این قانون می‌توان اعتماد به‌نفس لازم برای انجام اقدامات اساسی را به‌دست آورد و آن را به نیرومحرکه پیش‌روی در مسیر رشد و موفقیت تبدیل کرد. رابینز سعی کرده است که خوانندگان خود را با تمام چالش‌هایی که در ذهنشان وجود دارد روبه‌رو کند و با تکنیک شمارش معکوس پنج ثانیه‌ای، عزم آن‌ها را برای مقابله با آن چالش‌ها جزم و آن‌ها را به شخصیتی قدرتمندتر تبدیل کند.

درباره نویسنده خلاصه کتاب قانون ۵ ثانیه

مل رابینز در ۶ اکتبر ۱۹۶۸ در میزوری آمریکا متولد شد. او فارغ‌التحصیل از دانشگاه دورتموث در رشته جزا و جرم شناسی است. رابینز قبل از اینکه فعالیت خود را به‌عنوان سخنران و نویسنده انگیزشی شروع کند، وکیل مدافع جنایی بود. اما نقطه اوج رابینز، یکی از سخنرانی‌ها او در تاک شوی تدکس بود. او در ۲۰۱۱ در خنرانی خود در تدکس از قانون پنج ثانیه حرف زد. درواقع اولین باری که جرقه قانون پنج ثانیه زده شد، همان سخنرانی بود. بعدها رابینز ایده خود را در کتاب خود بسط داد و توانست خود را با این ایده به شهرتی جهانی برساند. رابینز علاوه بر کتاب قانون ۵ ثانیه، کتاب از اینکه بگویید خوب هستم دست بردارید را هم نوشته است. این کتاب هم مانند کتاب قانون پنج ثانیه مورد استقبال خوانندگان قرار گرفت و نسخه‌های منتشر شده از ان به سرعت در سرتاسر دنیا و دست به دست چرخید.

نقد خلاصه کتاب قانون ۵ ثانیه

رابینز در کتاب قانون پنج ثانیه، جسورانه و با اعتماد به‌نفس از قدرت ذاتی هر انسان صحبت کرده است. او سعی کرده است در این کتاب خواننده خود را با قلم گیرا و تاثیرگذار خود تکان بدهد و به او بفهماند که غیرممکن، غیرممکن است. نکته مثبت این کتاب، نقل روایت‌ها و تجربه‌های زیسته کاربران از به‌کارگیری این قانون و حرف زدن از شهامت آن‌ها برای تغییر است. او با اسناد و مدارک به مخاطب نشان می‌دهد که دیگران توانسته‌اند با همین فرمول به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنند. او در ارائه مفهوم و ایده ذهنی خود در کتاب قانون ۵ ثانیه موفق بوده است؛ چون توانسته به‌صورت عملی آن را به خواننده اثبات کند. کتاب رابینز موفق شده است چون ایده او درعین تاثیرگذاری بسیار ساده و کاربردی است. او به خواننده نشان می‌دهد که لزوما برای موفقیت نیاز به کاربست فرمول‌های سخت و راه‌های عجیب ندارد؛ بلکه کافی است که تعلل را کنار بگذارد و قبل از اینکه مانعی درونی او را دربربگیرد ایده را به عمل تبدیل کند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب قانون ۵ ثانیه

کتاب قانون پنج ثانیه به محض انتشار به موفقیت چشمگیری دست یافت. استقبال خوانندگان از این کتاب بسیار قابل توجه است. کتاب قانون پنج ثانیه در زمان انتشار به ششمین کتاب پرخواننده و پرفروش آمازون تبدیل شد. همچنین این کتاب بهترین کتاب غیرداستانی وبسایت Audible شناخته شد و نامزدی دریافت جایزه بهترین کتاب را هم در کارنامه خود دارد. این کتاب میلیون‌ها بار خوانده شد و هنوزهم در سرتاسر جهان تجدیدچاپ و منتشر می‌شود.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که در تبدیل ایده به عمل مشکل دارید یا فکر می‌کنید که اعتمدد به‌نفس لازم برای انجام کارهای بزرگ در وجودتان کشته شده است، این کتاب مختص شماست. شما با خواندن این کتاب یاد می‌گیرید که قدرت درونی خود را با انرژی هرچه تمام‌تر فعال کنید و با کمک آن به موفقیت‌های چشمگیری برسید. البته یادتان باشد که این کتاب نسبت به سایر کتاب‌های روانشناسی و موفقیت بلندتر است و باید برای خواند آن کمی حصوله به خرج دهید. البته نگران نباشید. ما در ذهن کتاب قانون پنج ثانیه را برای شما خلاصه کرده‌ایم تا در کمترین زمان ممکن با آموزش‌های شگفت‌انگیز این کتاب آشنا شوید.

بخش هایی از متن کتاب

«اگر به دنبال کسی می گردید که زندگی تان را متحول کند، توی آینه نگاه کنید.» قرار است چیزی جالب توجه یاد بگیرید: متحول کردن زندگی تان فقط پنج ثانیه زمان نیاز دارد. شبیه شعارهای تبلیغاتی است، نه؟ اما این طور نیست. این نوعی علم است. این را به شما اثبات می کنم. شما هر بار با تصمیمی پنج ثانیه ای زندگی تان را تغییر می دهید. در واقع، این تنها روش موجود برای متحول شدن شماست. این داستان واقعی قانون پنج ثانیه ای است: این قانون چیست، چگونه کار می کند و چگونه زندگی مردم را در سرتاسر دنیا متحول کرده است. یادگیری این قانونْ راحت و تاثیر آن شگرف است. این قانون راز ایجاد تحول در همه چیز است. وقتی آن را یاد بگیرید، می توانید بلافاصله به کارگیری آن را آغاز کنید. این قانون به شما کمک می کند تا با شهامت و اعتمادبه نفس هرروزه زندگی کنید، عشق بورزید، کار کنید و حرف بزنید. کافی ست یک بار قانون را به کار ببندید تا برای همیشه آماده به خدمت تان باشد. قانون پنج ثانیه ای را در برهه ای از زندگی ام که همه چیز داشت از هم می پاشید، خلق کردم. وقتی می گویم «همه چیز» ، منظورم این هاست: زندگی زناشویی ام، وضعیت مالی ام، حرفه ام و عزت نفسم همه و همه در بدترین شرایط قرار داشتند. مشکلاتم به حدی بزرگ به نظر می رسیدند که حتی صبح ها از رختخواب بیرون آمدن برایم مثل جان کندن سخت بود. اینجا بود که قانون پا به عرصه ی وجود گذاشت؛ این قانون را ابداع کردم تا عادت فشردن دکمه‌ی تکرار زنگ ساعت را ترک کنم.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف