• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب بازاریابی چریکی

خلاصه کتاب بازاریابی چریکی

نویسنده : جی کانراد لوینسون
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 4 )
خلاصه کتاب بازاریابی چریکی
پخش دمو

خلاصه کتاب بازاریابی چریکی

بازاریابی چریکی کتابی جذاب است که از منظری کاملا متفاوت و نو به مسئله فروش نگاه می‌کند. لوینسون نویسنده این اثر تلاش کرده است در این کتاب خوانندگان را با مسائلی آشنا کند که می‌توانند کسب‌وکار شما را کاملا متحول کنند. این کتاب برای اولین بار در ۱۹۸۳ منتشر شد و توانست تکانی اساسی به دنیای بازاریابی و فروش بدهد. رویکرد لوینسون در این کتاب، به رویکرد بدون زندانی معروف است. او برای اولین‌بار در این کتاب از رویکرد پرده برمی‌دارد و تلاش می‌کند تا راهکارهای جدیدی برای آشنایی با بازار و افزایش سهم از آن

کتابی که سرمنشا و آغاز تئوری بازاریابی چریکی بوده است.

شناسنامه خلاصه کتاب بازاریابی چریکی

شناسنامه کتاب عنوان کتاب: بازاریابی چریکی عنوان کتاب به زبان اصلی: Guerilla Marketing نویسنده: چی کنراد لوینسون نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۲ از ۵ (Amazon)، ۳.۹ از ۵ (Good reads)، ۴.۱ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب بازاریابی چریکی

یکی از مهم‌ترین مباحثی که با خواندن کتاب بازاریابی چریکی خواهید آموخت، استراتژی و رویکردهایی برای بازاریابی مشاغل کوچک است. لوینسون در این کتاب تلاش کرده است تا ایده‌هایی محکم و موثر برای افزایش سهم صاحبین کسب‌وکار از بازار ارائه دهد. با خواندن این کتاب با مسائلی کاربردی برای موفقیت در دنیای اقتصاد آشنا خواهید شد. مسائلی که با ابزارهای جدید تکنولوژی در خدمت افزایش درآمد و به‌روزرسانی کسب‌وکار قرار خواهند گرفت.

درباره نویسنده خلاصه کتاب بازاریابی چریکی

جی کنراد لوینسون، تاکنون بیش از دوازده کتاب درزمینه بازاریابی نوشته است که کتاب بازاریابی چریکی یکی از معروف‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. او معاونت ریاست شرکت جی والت تامپسون، مجموعه‌ای تبلیغاتی، را برعهده داشت و همزمان مدیر خلاقیت همین شرکت هم بود. لوینسون در دانشگاه برکلی، بازاریابی تدریس می‌کرد و همزمان در شرکتی که خود تاسیس کرده بود، فعالیت داشت. شرکت بازاریابی چریکی در حوزه ارائه مشاوره به کسب‌وکارهای نوپا فعالیت داشت. این نویسنده فقید در ۲۰۱۳ چشم از جهان فروبست.

نقد خلاصه کتاب بازاریابی چریکی

نکته قابل‌توجه درباره کتاب بازاریابی چریکی، رویکرد نوینی است که لوینسون در حوزه بازاریابی به مخاطبین ارائه کرد. همانطور که جنگ‌های چریکی توانست تفکر افراد را درباره جنگ و درگیری دچار تحول کرد، کتاب بازاریابی چریکی هم توانست عمیقا مفهوم بازاریابی و استراتژی‌های فروش را دچار تحولات اساسی و بنیادین کند. لوینسون با نوشتن این کتاب تفکر شرکت‌های کوچک و کسب‌وکارهای خرده‌پا را در خصوص بازاریابی و افزایش فروش تغییر داد و به آن‌ها آموخت که چطور با استراتژی‌های کم‌قیمت و ارزان، به نتیجه فوق‌العاده‌ای برسند. تا قبل از انتشار این کتاب، شرکت‌ها تلاش می‌کردند که با استراتژی‌های بزرگ و سخت و با صرف هزینه‌های بسیار، به اهداف پیش‌بینی شده خود در فروش دست پیدا کنند. اما لوینسون با طرح این استراتژی کارامد توانست آن‌ها را مجاب کند تا با روشی به‌مراتب ارزان‌تر و بهتر، به نتیجه‌ای جذاب‌تر دست پیدا کنند. او با انتشار این کتاب به شرکت‌ها آموخت که نیازی ندارند که برای افزایش فروش و بازاریابی خود، در سطح شهر بنر آویزان کنند یا مجبور باشند که اکسسوری‌های ریزودرشتی را به‌عنوان اشانتیون به کاربران هدیه دهند. او نگرش صاحبان کسب‌وکار با به‌صورت عیقی دچار تحول کرد و به آن‌ها آموخت که برای طرح برند خود، کافیست با استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز و تولید محتوا امپراتوری عظیمی از کسب‌وکارشان بسازند. حالا بعد از گذشت بیش از دو دهه از انتشار این کتاب خواندنی و با قرارگیری دنیای کسب‌وکار در موقعیتی جدید، بیشتر از هر وقت دیگری نیاز به خواندن کتاب بازاریابی چریکی پیدا خواهید کرد.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب بازاریابی چریکی

کتاب بازاریابی چریکی به‌محض انتشار موردتوجه خوانندگان قرار گرفت. این کتاب یکی از آثار ثبت شده در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های ایالات متحده محسوب می‌شود. حالا بعد از گذشت بیش‌از دو دهه از انتشار این کتاب، بازاریابی چریکی یکی از ۲۵ کتاب برتر منتشر شده در زمینه بازاریابی و فروش شناخته می‌شود و بیش‌از ۲۱ میلیون نسخه از آن در سرتاسر جهان و به ۶۲ زبان زنده دنیا فروش رفته است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

صاحبان کسب‌وکار که می‌خواهند وضعیت کار خود را توسعه دهند، بازاریاب‌ها و کسانی که در حوزه فروش فعال هستند، دانشجویان و اساتید رشته بازاریابی و مدیریت فروش، همه کسانی که دوست دارند به درآمد بیشتر برسند و کسب‌وکار خود را داشه باشند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

فرقی ندارد که چه کسب‌وکاری دارید؛ بازاریابی چریکی مانند انجیل مقدس، نکاتی مهم، ارزشمند و البته کم‌هزینه را به شما ارائه می‌دهد. (لس‌آنجلس تایمز) ایده محکمی زیر کتاب اخیر لوینسون قرار دارد. او معتقد است که ایجاد یک میم راهی برای شکستن همه آشفتگی‌های بازاریابی است. ایده اصلی او، ایجاد یک نماد، چیزی که همه محصول شما را در یک نگاه توضیح دهد، بسیار جذاب است. (پابلیشرز ویکلی)

بخش هایی از متن کتاب

به این نکته مهم باید خیلی توجه کنید،چون بسیاری از کسب و کارها فقط به علت نادیده گرفتن این نکته شکست خورده‌اند و آن نکته این است که در بازاریابی از طنز استفاده نکنید. اگر از طنز در بازاریابی خود استفاده کنید مردم جک و طنز جالب شما را بازگو خواهند کرد نه پیشنهادی که ارائه می کنید.اگـر شـما در بازاریـابی از طنـزو مـزاح استفاده کنید،برای بار اول یا شاید بار دوم جالب خواهد بود و بعد از آن آزاردهنده و تکراری می‌شود. طنز و مـزاح بازاریابی شما را از همان ابتدا خراب می کند، با این حال بعضی افراد غیرمتخصص فکر می کنند که بازاریـابی بایـد خنده دار و بامزه باشد. بازاریابی معجزه نمی کند و افرادی که انتظار معجزه از بازاریابی دارند فرصت ها را مرتب از دست می دهند .بازاریابی نیازمند صبر و برنامه ریزی است .اگر شما از بازاریابی انتظار معجزه دارید، شکست خواهید خورد. بازاریابی فرصتی است که از کسب وکار خود سود به دست آورید، شانسی است که با دیگر کسب وکارها درزمینـه یا صنعت خودتان همکاری کنید و یک فرایند است که بتوانید روابط پایـدار برقـرار کنیـد؛ امـا یـک معجـزه نیسـت. بسیاری از نظریه های بازاریابی افراد را گیج و سردرگم می کنند چون آنها بیشتر ازآنچه کهبایدباشند پیچیـده هستند .یکی از دلایلی که بازاریابی چریکی به گرمی از سوی شرکت ها وکسب وکارها پذیرفته شده است این است که پیچیده نیست، بلکه خیلی ساده وقابل فهم است. درحالی که تکنولوژی های شگرف جدید می‌توانند در کار شما مفید باشند یا سود ومنفعت شما را افزایش دهند، بازاریابی چریکی به آن تکنولوژی‌ها اجازه نمی‌دهد که کار شما را مغشوش و سخت کنند .سهولت کار یک هدف بازاریابی چریکی است ویک مزیت رقابتی قدرتمنـداسـت کـه باعـث سرعت و سوددهی کار می شود .فروشنده زمانی خوشحال است که خریدار خوشحال باشد. بنابراین به هر تعـداد کـه می‌توانید خریداران را خوشحال کنید که این امر نیازمند کیفیت و خدمات خوب است و شما قـادر بـه تـامین ایـن مولفه‌ها هستید و آن زیاد پیچیده نیست.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف