• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب گفت و گوهای سرنوشت ساز

خلاصه کتاب گفت و گوهای سرنوشت ساز

نویسنده : کری پترسون ، جوزف گرنی ، ران مک میلان و ال سویتزلر
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 11 )
خلاصه کتاب گفت و گوهای سرنوشت ساز
پخش دمو

خلاصه کتاب گفت و گوهای سرنوشت ساز

مکالمه، گفتگو و تکلم از اصلی‌ترین ابزارهای برقراری ارتباط است. موهبت زبان و استفاده از ارتباطات کلامی، یکی از مهم‌ترین وجوه تمایز میان انسان‌ها و سایر موجودات زنده است. اما گاهی همین مهارت هم به یکی از نقاط اصلی ضعف تبدیل می‌شود. به همین دلیل بسیاری از اندیشمندان علوم انسانی تلاش کرده‌اند تا روش‌های تقویت این ابزار را به‌منظور بهبود ارتباطات میان افراد تبدیل کنند. یکی از کتاب‌های منتشر شده در این زمینه، کتاب گفت و گوهای سرنوشت‌ساز است که به‌منظور بهبود روابط انسانی نوشته شده است. پترسون و همکارا

کتابی ضروری و خواندنی در حوزه روابط میان فردی که می‌تواند زندگی مشترک شما و روابطتان با دیگران را به‌صورت اساسی متحول کند.

شناسنامه خلاصه کتاب گفت و گوهای سرنوشت ساز

عنوان: Crucial Conversations: Tools for Talking When Stakes Are High نویسنده: کری پترسون، جوزف گرنی و ران مک میلان نوع: خلاصه کتاب صوتی امتیاز: ۴.۰۳ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب گفت و گوهای سرنوشت ساز

مبحث محوری کتاب گفتگوهای سرنوشت‌ساز، توجه آگاهانه به لحظاتی است که می‌تواند به‌معنای واقعی زندگی شما را شکل دهد. پترسون، گرنی و مک‌میلان، نویسندگان این کتاب تلاش کرده‌اند تا کیفیت روابط کلامی خوانندگان را بهبود دهند تا مکالماتشان را به مکالماتی سازنده و تاثیرگذار تبدیل کند. در این کتاب با استراتژی‌هایی برای بهبود روابط بین فردی آشنا خواهید شد و یاد خواهید گرفت که چطور ارتباطاتتان با دیگران را به روابطی مثبت و گرم تبدیل کنید. در این کتاب می‌آموزید که: چطور خودتان را برای موقعیت‌های پرخطر آماده کنید، چطور خشم و احساساتتان را به نیرویی برای بهبود گفتگوهایتان تبدیل کنید، چطور به‌صورت بی‌خطر و ایمن درباره هر موضوعی حرف بزنید و درنهایت متقاعد کننده باشید، نه اذیت‌کننده.

درباره نویسنده خلاصه کتاب گفت و گوهای سرنوشت ساز

ژوزف گرنی، دانشمند مطالعات اجتماعی و نویسنده است که تمرکز کار خود را بر ارتباط نظریات اجتماعی و عملکرد تجاری گذاشته است. او در مجامع بزرگ و کنفرانس‌های مهمی سخنرانی کرده است و آثار او به ۲۸ زبان زنده دنیا ترجمه‌ شده‌اند. او چهار کتاب پرفروش نوشته است که در ۳۶ کشور دنیا دست به دست شده‌اند. گفتگوهای سرنوشت ساز، مسئولیت‌پذیری حیاتی، تغییر هرچیزی و تاثیرگذار از جمله این آثار محسوب می‌شوند. کری پترسون نویسنده پرکار و مشهور در حوزه مدیریت است که سابقه تدریس در دانشگاه بریگام یانگ را هم دارد. او در هر چهار کتاب ژوزف گرنی، نویسنده همکار بوده است. پترسون جایزه مربی سال و فارغ‌التحصیل برجسته ویلیام جی دایر را هم دریافت کرده است.

نقد خلاصه کتاب گفت و گوهای سرنوشت ساز

شاید بتوان گفتگوهای سرنوشت ساز را یکی از تاثیرگذارترین و بهترین کتاب‌هایی که در حوزه روابط فردی و مهارت‌های ارتباطی نوشته شده است، دانست. این کتاب با ارائه تکنیک‌هایی ساده اما کارآمد به شما کمک می‌کند که اولا موقعیت‌های حساس و تعیین‌کننده را شناسایی کنید و ثانیا برای مدیریت این موقعیت‌ها از قبل آماده شوید. تکنیک‌هایی که پترسون و همکاران در این کتاب به شما می‌آموزند به شما کمک خواهند کرد تا با مدیریت احساسات و عواطفتان در زمان‌هایی که نیاز به شروع یک ماکلمه منطقی دارید، قدرتمند و تاثیرگذار ظاهر شوید و ارتباطتان را با دیگران بهبود دهید. این کتاب مملو از آموزش و تکنیک‌های اثرگذار است و شما را برای داشتن رابطه‌ای سالم، مثبت و تاثیرگذار با دیگران آماده خواهد کرد.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب گفت و گوهای سرنوشت ساز

کتاب گفتگوهای سرنوشت‌ساز در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفته است. درعین‌حال این کتاب در سال انتشار در رده پرفروش‌ترین‌های واشنگتن‌پست هم قرار داشت و به گفته بسیاری از کارشناسان، این کتاب توانایی تغییر راه و زندگی میلیون‌ها نفر و جوامع مختلف دارد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در زندگی زناشویی خود با مشکل ارتباط با یکدیگر مواجه شده‌اند، افرادی که دوست دارند ارتباط موثرتر و مثبت‌تری با دیگران داشته باشند، مدیران و رهبران سازمان‌ها، کسانی که شغلشان به‌نوعی با مهارت‌های مذاکره و مکالمه در ارتباط است، همه کسانی که دوست دارند فنون ارتباطی قدرتمندی داشته باشند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

این کتاب به روشی نوشته شده است که می‌تواند در رسیدن به اهداف بالینی بسیار کاربردی باشد. نویسنده روش‌های باارزشی مانند تمرکز بر ذهن، ارائه دیالوگ‌های آگاهانه و شناخت اوقاتی که مکالمات سرنوشت‌ساز هستند ارائه می‌کند تا زوجین برای بهبود کیفیت روابطشان از آن بهره ببرند. (مری جو گیل ام.اس)

بخش هایی از متن کتاب

خیلی از افراد وقتی برای اولین بار عبارت « گفت وگوی سرنوشت ساز » را می شنوند، تصاویر روسای جمهور، امپراتورها و نخست وزیرها در ذهن شان شکل می گیرد که پشت میز بزرگی نشسته اند و درباره ی آینده با یکدیگر بحث می کنند. چنین گفت وگوهایی تاثیرات گسترده و فراگیری دارند، ولی منظور ما از این عبارت چیز دیگری است. گفت وگوهای سرنوشت ساز مدنظر ما تعاملاتی اند که برای همه پیش می آیند. گفت وگوهای روزمره ای که روی زندگی تان تاثیر می گذارند. چه عواملی یک گفت وگو را به گفت وگویی سرنوشت ساز تبدیل می کنند که درست برخلاف گفت وگویی معمولی است؟ در وهله ی اول، در این گفت وگو ها اختلاف نظر وجود دارد. برای مثال، با رئیس تان درباره ی ارتقای شغلی صحبت می کنید و از نظر او، برای این ارتقای شغلی آمادگی ندارید، ولی خودتان فکر می کنید که آماده اید. در وهله ی دوم، ریسک این گفت وگوها بالاست. با چهار نفر از همکاران تان در جلسه ای حضور دارید و تلاش می کنید استراتژی جدید بازاریابی شرکت را انتخاب کنید. باید کار متفاوتی انجام دهید، چون در غیر این صورت، شرکت تان به هدف سالانه اش نخواهد رسید. در وهله ی سوم، احساسات شدیدی در این گفت وگوها دخیل اند. صحبتی عادی با همسرتان دارید و او اتفاق ناخوشایندی را مطرح می کند که در مهمانی دیروز در خانه ی یکی از همسایه هایتان رخ داده است. آن طور که به نظر می رسد، نه تنها با یکی از مهمانان خودمانی حرف زده اید، بلکه طبق مشاهدات همسرتان، « رابطه ای نیز در کار بوده است » . خودمانی حرف زدن را به یاد ندارید. فقط به یاد دارید که باادب و دوستانه رفتار کرده اید. در حین گفت وگو، همسرتان با عصبانیت اتاق را ترک می کند. مثال دیگر از وجود احساسات شدید وقتی است که با همسایه ی بدعنق و عجیب غریب تان در حال صحبت درباره ی مشکل کلیه هایش هستید که می گوید: « راستی درباره ی پرچین جدیدی که داری می سازی می خوام بگم که... » و از آن به بعد، درباره ی اینکه پرچین را هشت سانتی متر این ورتر قرار دهید یا آن ورتر وارد بحث پرحرارتی می شوید؟ سر هشت سانتی متر بحث می کنید! همسایه تان صحبت هایش را با تهدید به شکایت قانونی به پایان می رساند و شما نیز با گفتن اینکه او دست راست و چپش را از هم تشخیص نمی دهد، بر منظورتان پافشاری می کنید. احساسات به اوج خود می رسند. آنچه این گفت وگوها را به گفت وگوهایی سرنوشت ساز و نه صرفاً چالش برانگیز، ناامیدکننده، ترسناک یا آزاردهنده تبدیل می کند این است که نتیجه ی این گفت وگوها می تواند تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی تان داشته باشد. در هر یک از این موارد، برخی از بخش های زندگی روزمره تان می توانند برای همیشه دچار تغییرات مثبت یا منفی شوند. پر واضح است که ارتقای شغلی می تواند تفاوت زیادی در زندگی تان ایجاد کند. موفقیت شرکت تان روی شما و تمام کسانی که با شما کار می کنند تاثیر می گذارد. رابطه ی شما با همسرتان بر تمام جنبه های زندگی تان تاثیر می گذارد. حتی مقوله ای به سادگی صحبت درباره ی محدوده ی حیاط تان، بر رابطه ی شما و همسایه تان تاثیرگذار است.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف