• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب ده درصد شادتر

خلاصه کتاب ده درصد شادتر

نویسنده : دن هریس
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 8 )
خلاصه کتاب ده درصد شادتر
پخش دمو

خلاصه کتاب ده درصد شادتر

یک واقعیت جالب که شاید نمی‌دانستید! تمرکز می‌تواند شما را حداقل ده‌درصد از آن چیزی که بودید شادتر کند. شاید تمرکز حواس و مراقبه نتواند مشکلات زندگی شما را بهبود دهد یا تغییری در وضعیت زندگیتان ایجاد کند، اما این تکنیک به شما کمک خواهد کرد تا مشکلات را بپذیرید و برای رفع آن‌ها یا ایجاد تغییرات مثبت در زندگیتان تلاش کنید. دن هریس در کتاب ده درصد شادتر به شما کمک می‌کند تا با این تکنیک بیشتر آشنا شوید. او برای انتقال اطلاعات از تجربه زیسته خود صحبت می‌کند و نشان می‌دهد که چطور مدیتیشن توانست در زن

کتابی خواندنی برای آشنایی بیشتر با روش‌های شادتر شدن از طریق معنویت و خودیاری.

شناسنامه خلاصه کتاب ده درصد شادتر

عنوان کتاب: ده درصد شادتر عنوان کتاب به زبان اصلی: ۱۰% Happier: How I Tamed the Voice in My Head, Reduced Stress Without Losing My Edge, and Found Self-Help That Actually Works--A True Story نویسنده: دن هریس نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۳.۹ از ۵ (Good reads)، ۴.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب ده درصد شادتر

دن هریس در کتاب ده درصد شادتر تلاش می‌کند تا فواید مدیتیشن و کاربرد آن در ایجاد آرامش درونی را به مخاطب نشان دهد. شما با خواندن این کتاب خواهید آموخت که مدیتیشن تا چه اندازه می‌تواند در رفع یا بهبود مشکلات روحی و حتی جسمی موثر باشد و با روش‌های اجرای مدیتیشن آشنا خواهید شد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب ده درصد شادتر

دن هریس، نویسنده، روزنامه‌نگار و خبرنگار بازنشسته خبرگزاری ABC در ۲۶ جولای ۱۹۷۱ متولد شد. او در ۱۹۹۳ از کالج کلبی فارغلاتخصیل شد و پس از ان فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد. بیشترین تمرکز هریس در دوره حرفه‌ای بر مبحث ذهن‌آگاهی و مدیتیشن قرار داشته است. او در حرفه خبری خود هم به اندازه نویسندگی موفق بوده است و توانسته است چند جایزه معتبر خبری ازجمله جایزه ادوارد مارو و جایزه امی را دریافت کند.

نقد خلاصه کتاب ده درصد شادتر

کتاب ده درصد شادتر برای کسانی نوشته شده است که دوست دارند عرصه بهداشت روانی را با معنویات گره بزنند و بااستفاده از عناصر معنوی، به کمک ارتقا سطح بهداشت روانی خود بروند. هریس در این کتاب لحنی جدی اما خواندنی دارد. او با راهکارهای عملی و تکنیک‌های اثبات شده، خواننده را درمورد نحوه اجرای مدیتیشن راهنمایی می‌کند و نشان می‌دهد که چطور تنها با صرف چند دقیقه وقت درطول روز، سلامت روانی و نشاط روحی را بازیابی کند. نکته مهم این است که هریس در کتاب ده درصد شادتر، تلاش نکرد تا مانند بسیاری از نویسندگان دیگر، از مراقبه به‌عنوان معجزه یاد کند یا به‌صورت ایده‌آلیستی نشان دهد که مراقبه می‌تواند معجزه ایجاد کند. بلکه او نشان داد مراقبه این توان را به شما خواهد داد که ذهنیت خود را نسبت به مسائل تغییر دهید و با دید روشن‌تری به آن‌ها نگاه کنید. این نگرش واقع‌گرا و درعین‌حال روشنگر هریس نسبت به مدیتیشن، کتاب او را خواندنی‌تر و جذاب‌ترکرده است. اگر دوست دارید با توضیحات کاملا عملی و روایت‌های کاملا واقعی مدیتیشن را بهتر بشناسید، پیشنهاد ما به شما مطالعه کتاب ده درصد شادتر دن هریس است.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب ده درصد شادتر

کتاب ده درصد شادتر توانسته است در لیست کتاب‌هایی که زندگی را دگرگون خواهند کرد جا بگیرد. این کتاب همچنین در ویسایت آمازون به‌عنوان کتاب برگزیده در لیست منتخب کتب آمازون قرار دارد. اثر فوق توانسته است در سال انتشار رکورد فروش خوبی به‌دست بیاورد و در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گیرد. این کتاب در سال ۲۰۱۴ برنده جایزه The living now شده است و توانسته است که نامزده جایزه بهترین کتاب غیرداستانی سال وبسایت گودریدز باشد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به مباحث مربوط به مدیتیشن ذهن‌آگاهی کسانی که در استرس‌های روزمره خود غرق هستند و نیاز به راهی برای کاهش فشارهای روزمره و استرس‌های همیشگی خود دارند. افرادی که به عملکرد مدیتیشن در کاهش اضطراب و استرس با شک و تردید نگاه می‌کنند. مدیران، کارآفرینان و همه کسانی که دوست دارند محیط کسب‌وکارشان همراه با آرامش باشد و کارکنانشان به‌دور از استرس کار کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

اثری شگفت‌انگیز، محرک و اصولا بسیار خنده‌دار. حتی شکاک‌ترین خواننده‌ها هم با خواندن این کتاب درباره توانایی شگفت‌ا‌‌نگیز مدیتیشن قانع خواهند شد. (گرچن روبین) کتاب ده‌درصد شادتر بهترین اثر درزمینه مدیتیشن است که برای افراد نااگاه، شکاک یا صرفا کنجکاو ارائه شده است. این کتاب سفری آموزنده، جذاب و خنده‌دار در گوشه‌های تاریک ذهن و آنچه می‌توان انجام دهیم تا کمی آرامش پیدا کنیم ارائه خواهد کرد. (دنیل گلمن) این درخشان نشان می‌دهد که چطور یک مرد راهی پیدا کرد تا با استرس‌ها و خواسته‌های بی‌وقفه زندگی مدرن و بازگشت به بشریت، درنهایت یاد بگیرد که گاهی باید نشست و هیچ کاری نکرد. (کالین بیوان) این کتاب ماجراجویی معنوی از طرف یک قصه‌گو است. ذهن‌اگاهی می‌تواند شما را خوشحال‌تر کند. این کتاب را بخوانید تا بدانید که چطور می‌تواند این اتفاق بیفتد. (جورج استفانوپولوس) کتابی در حوزه خودیاری که حتی شکاکان هم از آن استقبال خواند کرد. هریس کلیشه‌های مربوط به مدیتیشن را از بین می‌برد و می‌گوید که چطور این تمرین توانسته است استرس او را کاهش دهد و ذهن مضطرب او را آرام کند. (نشریه پاراد)

بخش هایی از متن کتاب

وقت‌هایی که در افکار مختلف غرق نمی‌شدم، مدام به این فکر می‌کردم که چقدر زمان برای ادامه این کار باقی مانده. تا تمام شدنِ این کارِ سخت جانم به لبم می رسید. مثل یک قسمت از سریال "خانواده‌ی سیمپسون‌ها" بود که رکورد طولانی ترین سکسکه را نشان می داد. جایی در این سریال فردی که سکسکه می زد، پس از گذشت مدتی طولانی که سکسکه‌اش متوقف نشده بود گفت: "منو بکش!" پس از پایان ده دقیقه مدیتیشن، فکم مثل سنگ خشک می‌شد. این کار مرا یاد یکی از گربه هایمان به نام استیو که به شدت درد لثه داشت می‌انداخت که چه‌طور در هنگام درد مثل دیوانه‌ها شروع به دویدن می‌کرد. من هم مثل او به محض این‌که زمان تمام می‌شد و گوشی ام زنگ می زد، مثل برق از جایم می‌پریدم؛ انگار که جسمم را از آشوب و اغتشاش افکارم بیرون کشیده باشم. همیشه مجسمه‌ای از بودا که صورتی بشاش و سری گرد داشت، روبه‌روی رستوران‌های چینی و چشمه‌های آب گرم قرار داشت. (البته بعد ها فهمیدم که "بودای خندان" در واقع یک تارکِ دنیا و زاهدی چینیِ قرون وسطایی ست که با بودای تاریخی در تصورات غربی‌ها که تنها یک وعده غذا در طول روز می‌خورده و چیزی جز پوست و استخوان نبوده، ترکیب شده.) تصویرِ او روی تیشرت هایی که در فروشگاه باشگاه بدنسازی ام به فروش می رفت نیز وجود داشت. کلمه ی "ذِن" با کلمه ی "آرامش" هم معنا شده بود اما تمامِ این‌ها تبلیغاتی دروغین بودند. مدیتیشنِ بودا بسیار دشوار بود. البته علی رغم تمام سختی هایش، ارمغان بزرگی به همراه داشت: یک شیوه ی حقیقی برای رام ساختنِ ذهن بازیگوش، حتی برای یک لحظه. مثل این بود که بخواهی این میمون شر و بازیگوشِ کوچک را فریب بدهی و حواسش را به چیزی پرت کنی تا کمی آرام بگیرد و بنشیند. برخلاف تله که شیوه ای کاربردی ارائه نمی داد، مدیتیشن درمانی واقعی را ارائه می کرد؛ یک راهِ فرار موقت از آن خود درگیری ها. شاید ناخوشایند بوده باشد اما بهترین و تنها راه حلی بود که تا به حال شنیده بودم.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف