• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب تغییر دهندگانِ بازی

خلاصه کتاب تغییر دهندگانِ بازی

نویسنده : دیو آسپری
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 19 )
خلاصه کتاب تغییر دهندگانِ بازی
پخش دمو

خلاصه کتاب تغییر دهندگانِ بازی

یکی از رازهایی که همیشه بشر به دنبال آن بوده است، این است که چطور بتواند بااستفاده از قابلیت‌های بالقوه و پتانسیلهای نفهته درون خود زندگی شادتر، بهتر و باکیفیت‌تری داشته باشد. خبر خوب اینکه دیوید آسپری، یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز و نویسنده کتاب پرفروش رژیم ضدگلوله، به این سوال جواب داده است. آسپری در کتاب تغییردهندگان بازی تلاش کرده است تا به سوالات مهمی پاسخ دهد. او در این کتاب تکنیک‌های اثبات‌ شده‌ای را برای داشتن زندگی شادتر، سالم‌تر و خردمندانه‌تر ارائه کرده است. او در این راه از

دوست دارید زندگی بهتر و باکیفیت‌تری داشته باشید؟ کتاب تغییردهندگان بازی مخصوص شماست.

شناسنامه خلاصه کتاب تغییر دهندگانِ بازی

عنوان کتاب: تغیردهندگان بازی عنوان کتاب به زبان اصلی: Game Changers: What Leaders, Innovators, and Mavericks Do to Win at Life نویسنده: دیوید آسپری نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب تغییر دهندگانِ بازی

دیوید آسپری در کتاب تغییر دهندگان بازی تلاش کرده است تا با مصاحبه با افرادی که فراتر از حد توانایی‌های بشر سرنوشت خود را تغییر داده‌اند، خوانندگان را با مخرج مشترک تفکرات تغییردهندگان بازی آشنا کند. او در این کتاب تلاش دارد تا به خوانندگان بیاموزد که چطور می‌توان نگرش خود را نسبت به زندگی عوض کرد و درپی آن، زندگی را برای همیشه تغییر داد و به کیفیتی رساند که فراتر از حد انتظارات ما باشد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب تغییر دهندگانِ بازی

دیوید آسپری نویسنده، کارآفرین و سرمایه‌گذاری آمریکایی ۴۸ ساله، در آلبوکرک نیومکزیکو متولد شد. او علاوه‌بر نویسندگی، در زمینه فناوری‌های زیستی فعالیت دارد. آسپری بنیانگذار سبک زندگی ضد گلوله است که قهوه ضد گلوله و رژیم غذایی ضد گلوله از مشهورترین آن‌ها هستند. او در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، در رشته سیستم‌های اطلاعاتی کامپیوتر تحصیل کرد و برای ادامه تحصیل، رشته MBA را انتخاب و در دانشکده وارتان آن را به پایان رساند. آسپری موسس شرکت ضدگلوله ۳۶۰ است. او ادعا می‌کند که می‌تواند تا ۱۸۰ سالگی زندگی کند. او یک میلیون دلار هزینه کرده است تا ترفندهایی را روی نقشه بیولوژیک خود اجرا کند. تزریق سلو‌ل‌های بنیادی، دنبال کردن رژیم غذایی سخت، استفاده از یک تالار اختصاصی اکسیژن و... از جمله کارهایی است که آسپری برای افزایش طول عمر خود انجام می‌دهد. او تابحال شش کتاب نوشته است که عبارتند از: بچه بهتر، رژیم غذایی ضدگلوله، سرسخت، تغییردهندگان بازی، ابر انسان و اینطور روزه بگیرید.

نقد خلاصه کتاب تغییر دهندگانِ بازی

کتاب تغییردهندگان بازی، دایره‌المعارف کوچکی برای تغییر بینش در زندگی است. آسپری در این کتاب تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا قوانین مهم و اصلی که می‌توانند به معنای واقعی زندگی را دچار تحول کنند برای خواننده بازگو کند. او هر فصل کتاب را حول یکی از قوانین تنظیم کرده است و در کنار آن از ذکر حکایات شنیدنی از افراد موفق مانند تیم فریس، آریانا هافینگتون .... غافل نشده است. فریس تمام توصیه‌ها را با تحقیقات علمی و نتایج آن‌ها ترکیب می‌کند تا به خوانندگان اطمینان دهد که عملی هستند. قوانین این کتاب چیزهای پیچیده‌ای نیستند و در مسائل ساده‌ای مانند تمرین قدردانی، تمرکز، اولویت‌بندی ارتباطات اجتماعی، مهار ترس و استرس و... خلاصه می‌شوند. به‌طور کلی می‌توان گفت که این کتاب برای همه کسانی که دوست دارند راه‌حل‌هایی که قبلا افرادی آن‌ها را به کار گرفته‌اند و کارکردشان به‌صورت صددرصد اثبات شده است مناسب است. این کتاب نگرش شما را نسبت به زندگی به‌صورت اساسی تغییر می‌دهد و کمک می‌کند تا زندگی خود را در همه جهان تغییر دهید و بهینه‌سازی کنید.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر به‌دنبال اثری علمی و قابل اتکا برای مباحث خودیاری هستید و دوست دارید از منظری دقیق‌تر به این روانشناسی نگاه کنید، کتاب تغییردهندگان بازی مخصوص شماست. این کتاب مناسب کسانی است که دوست دارند زندگیشان را تغییر دهند و به سمت بهبود حرکت کنند. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند احساس بهتری داشته باشید و احساسات منفی را از زندگی خود دور کنید. پس اگر درگیر استرس و اضطراب هستید، خواندن کتاب تغییردهندگان بازی برای شما مناسب خواهد بود.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

دیوید آسپری از شیوه هنری و مبتنی بر علم خود برای الهام بخشیدن به خوانندگان و توانمندسازی آن‌ها برای ارائه بهترین‌ها استفاده می‌کند. او در تغییر دهندگان بازی نکاتی را که در مسیر شخصی خود به سمت یک زندگی پرجنب‌وجوش آموخته است را با خواننده به اشتراک می‌گذارد. (ویلیام سیرز) دیئید سیزر یمی از تاثیرگذارترین دانشمندان حوزه مسائل شهری در قرن ۲۱، در کتاب خود از معتبرترین رهبران اندیشه حرف می‌زند. کسانی که پیشتاز سلامتی و تندرستی هستند و آن را از طریق راه‌هایی که در مرزهای اندیشه و توان انسان قرار دارد به‌دست آورده‌اند. (دیوید پرلماتر) ذهن قوی و مقاوم، سنگ بنای زندگی شاد و سالم است. دیوید آسپری در کتاب خود توضیح می‌دهد که چطور می‌توان کریپتونیت مغز را که مانع سلامت شناختی ما است، کنار گذاشت تا همه بتوانیم در حال حاضر و آینده عملکردی بهینه داشته باشیم. (مایکل پرومولایکو) این کتاب بسیار مهم است. دیوید آسپری در این اثر می‌داند که رنج کشیدن چطور است اما همچنین می‌داند که چطور می‌توان برای بهبود و محافظت از مهمترین بخش انسان‌ها که همان مغز ماست، رفتار کرد. من به شدت خواندن آن را توصیه می‌کنم. (دنیل آمن) مجموعه‌ای از نکات دست اول که آسپری از آن‌ها برای ترغیب و الهام بخشیدن به خوانندگان استفاده کرده است. (پابلیشرز ویکلی)

بخش هایی از متن کتاب

من آموخته‌ام که اقدامات خود را در سه قسمت اولویت‌بندی کنم: چیزهایی که انرژی مرا تخلیه می‌کنند، چیزهایی که به آن‌ها توجه نمی‌کنم اما مفید و مهم هستند و چیزهایی که به من انرژی می‌دهند و برایم شادی می‌آورند. هدف من این است که کارهای روزانه خود را تجزیه کنم، به‌صورتی که هرگز زمانم را صرف کارهایی که در دسته اول قرار می‌گیرند صرف نکنم، ده درصد زمانم را برای دسته دوم و نود درصد زمانم را برای دسته نهایی صرف کنم. رابرت گرین به این مقوله تمایلات اولیه می‌گوید. عضله اراده، درست مانند هر ماهیچه دیگر در بدن قابل تقویت شدن است. شما می‌توانید عضله اراده خود را بسازید؛ کافیست کارهای سختی که نمی‌خواهید انجام دهید را انجام بدهید. ترفند ساده‌ای که من از آن استفاده می‌کنم این است که همیشه روی میزم یک حلقه مچ با فنرهای سنگین نگه می‌دارم. گاهی اوقات این حلقه را می‌فشارم و آنقدر فشار را زیاد می‌کنم تا عضله‌هایم به سوزش بیفتند و دستم به من بگوید متوقف شو، اما من همچنان آن را فشار می‌دهم. یکی دیگر از تکنیک‌هایی که انجام می‌دهم این است که نفس خود را حبس می‌کنم، آنقدر که ریه‌هایم سرم فریاد می‌کشند که نفس بکش و من همچنان نفسم را حبس می‌کنم. وقتی کاری که نمی‌خواهید انجام دهید را با موفقیت انجام می‌دهید، همه‌چیز در مقایسه با آن ساده به‌نظر می‌رسد و درنتیجه، اراده شما افزایش پیدا می‌کند. اگر به جهان اطرافتان نگاه کنید و شادی و نشاط ببینید، مغزتان این شادی را به شیمی تبدیل می‌کند و هورمون‌های لذت، مانند دوپامین ترشح می‌شوند. این شیمی، رشد را افزایش می‌دهد. اما اگر از دریچه ترس به جهان نگاه کنید، مغز هورمون‌های مربوط به استرس و عوامل التهابی را ترشح می‌کند تا از شما محافظت کند و درنتیجه رشد متوقف می‌شود.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف