• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب روانشناسی پول

خلاصه کتاب روانشناسی پول

نویسنده : مورگان هَوزل
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 50 )
خلاصه کتاب روانشناسی پول
پخش دمو

خلاصه کتاب روانشناسی پول

هرقت صحبت از مسائل مالی می‌شود، همه ما فکر می‌کنیم که مواردی مانند خوشبختی، ثروت، طمع، حرص و... با اعداد و ارقام قابل تحلیل، پیش‌بینی و محاسبه هستند. اما واقعیت مهمی که اصول در این زمینه نادیده گرفته می‌شود این است که همیشه آنچه ما می‌بینیم، همه واقعیت نیست. واقعیت این است که درصد بالایی از نتایج مالی به رفتار ما بستگی دارند و اگر دوست داریم به موفقیت برسیم، باید نحوه رفتار را آموزش ببینیم. یادتان باشد که حتی باهوش‌ترین افراد هم در آموزش پذیری رفتار ضعیف عمل می‌کنند. کاری که مورگان هاوزن، نویسند

کتابی متفاوت و پرفروش درباره مسائل مالی، ثروت، جاه‌طلبی و نحوه رسیدن به موقعیت مناسب پولی و اقتصادی از برنده جایزه نوبل.

شناسنامه خلاصه کتاب روانشناسی پول

عنوان کتاب: روانشناسی پول عنوان کتاب به زبان اصلی: The Psychology of Money: Timeless lessons on wealth, greed, and happiness نویسنده: مورگان هاوزل نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۸ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب روانشناسی پول

درک مسائل مالی و علل تصمیم‌گیری‌های غلط در این زمینه از مهم‌ترین نکاتی است که با خواندن کتاب روانشناسی پول خواهید آموخت. در این کتاب خواهید آموخت که چطور افراد در مسائل مالی رفتار می‌کنند و هر یک از این رفتارها چه نتیجه‌ای به بار می‌آورد. کتاب روانشناسی پول شما را به روشی متفاوت از سایر کتاب‌های هم‌رده خود با حقایق پشت سر مسائل مالی آشنا خواهد کرد و نشان می‌دهد که افراد چطور به ثروت می‌رسند.

درباره نویسنده خلاصه کتاب روانشناسی پول

مورگان هاوسل همکارپایه‌گذار در صندوق همکاری و یکی از نویسندگان وال استریت ژورنال و ماتلی فول بوده است. این نویسنده تابحال توانسته است دو مرتبه جایزه بهترین نویسنده کسب‌وکار از طرف انجمن ویراستاران را ببرد. از طرفی، هاوسال جایزه سیدنی و نیویورک تایمز را برده است و توانسته است و نامزدی جایزه جرالد لوب را برای فعالیت‌های روزنامه‌نگاری تجاری را در کارنامه خود داشته باشد.

نقد خلاصه کتاب روانشناسی پول

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کتاب روانشناسی پول این است که نویسنده تلاش کرده است تا بدون درنظر گرفتن الزامات عددی و آموزش‌های ریاضی، مسائل مالی را برای خواننده تبیین و بازگو کند. او آموزه‌های خود را در این کتاب با حکایاتی آموزنده ترکیب می‌کند تا به‌صورت عملی و روشن بیاموزد که چطور هر نگرش می‌تواند نتیجه‌ای متفاوت به بار بیاورد. مهم‌ترین آموزه این کتاب نشان دادن نگرشی مناسب و البته صحیح به مسائل مالی است. این کتاب به شما کمک می‌کند تا پول را بهتر مدیریت کنید و تمام رفتارهای خودآگاه و ناخودآگاه خود را در تصمیم‌گیری مالی کنترل کنید تا از کمترین خطایی در امان باشید. اگر کارتان نیاز به تصمیم‌های بی‌نقص دارد و نیاز دارید که تصمیم‌های به‌دور از اشتباه بگیرید خواندن این کتاب برای شما ضروری خواهد بود.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب روانشناسی پول

کتاب روانشناسی پول یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌هایی است که در حوزه مالی منتشر شده‌اند. این کتاب به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های وال استریت ژورنال در سال چاپ و پرفروش‌ترین کتاب وبسایت آمازون در زمینه مسائل مالی شناخته شده است. این کتاب همچنین سومین کتاب پرفروش وبسایت آمازون در موضوع بنیادهای سرمایه‌گذاری و دوازدهمین کتاب پرفروش در حوزه بودجه‌بندی و مدیریت مالی است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

کسانی که دوست دارند تصمیمات مالی منطقی‌تری بگیرند و در مسیر انتخاب‌های اقتصادی‌شان موفق عمل کنند، افرادی که دوست دارند موقعیت مالی خودر ا بهبود ببخشند و به ثروت شخصی دست پیدا کنند، افرادی که همواره در تصمیم‌های مالی خود دچار اشتباه می‌شوند و مدیریت مالی مناسبی ندارند، مدیران مالی و رهبران کسب‌وکارها که دوست دارند ثبات اقتصادی کسب‌وکارشان را تضمین کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

این کتاب یکی از بهترین و اصلی‌ترین کتاب‌های مربوط به مسائل مالی در سال‌های گذشته است. (جیسون زویگ) روانشناسی پول سرشار از ایده‌های جالب و نکات کاربردی است. خواندن این کتاب برا همه کسانی که دوست دارند پول بیشتری داشته باشند ضروری ست و همه باید یک نسخه از آن را داشته باشند. (جیمز کلیر) مورگان هاوزل همان نویسنده کمیابی است که می‌تواند مفاهیم پیچیده را به روایتی گیرا و قابل هضم تبدیل کند. این کتاب اثری خوش‌خوان و جذاب است که هرآنچه برای درک منشا تصمیمات مالی بد باید بدانید به شما ارائه خواهد داد و البته ابزارهایی هم برای ساختن اوضاع بهتر معرفی خواهد کرد. (آنی دوک) مشاهدات هاوزل اصولا اینطور است: اغلب چیزهایی را می‌گوید که گفته نشده و البته منطقی هستند. (هوارد مارکس) تعدادی کمی از نویسندگان در امور مالی با وضوح مطلوب مورگان هاوزل می‌نویسند. روانشناسی پول برای هر کسی که می‌خواهد تصمیمات عاقلانه‌تری اتخاذ کند یا ثروت بیشتری داشته باشد، کتابی ضروری است. (دنیل اچ پینک)

بخش هایی از متن کتاب

مهمترین ارزشی که پول در زندگی شما ایجاد می کند، توانایی کنترل زمانتان است. شما در میدان رقابتی هستید که باید در آن ۷ میلیارد نفر را کنار بزنید. جایی که تبعات تصمیمات و اتفاقاتی که خارج از کنترل شما هستند می تواند تاثیر بسیار بیشتری نسبت به تصمیمات خودتان بر روی زندگی شما داشته باشد. پیشرفت کردن آرام تر از آن اتفاق می افتد که متوجه آن شوید. اما شکست های ما به اندازه ای سریع اتفاق می افتند که نمی توانیم بیخیال آن ها شویم. امور مالی هوشمندترین ذهن های دانشگاه های برتر را طی دو دهه گذشته به خود جذب کرده است. مهندسی مالی محبوب ترین رشته در دانشکده مهندسی پرینستون ۲۵ در طی یک دهه گذشته بوده است. آیا شواهدی وجود دارد که ما را به سرمایه گذاران بهتری تبدیل کرده باشد؟ من چیزی ندیده ام. در طی سال ها، با آزمون و خطای جمعی یاد گرفته ایم چگونه کشاورز بهتر، لوله کش ماهر و شیمی دانان پیشرفته تری شویم. اما آیا آزمون و خطا نحوه بهترشدن در امور مالی شخصی مان را به ما یاد داده است؟ آیا احتمال کم تری برای مدفون کردن خودمان با بدهی ها وجود دارد؟ آیا احتمال بیش تری برای پس اندازکردن برای روزهای بد وجود دارد؟ یا حتا آمادگی برای بازنشسته شدن؟ آیا در مورد این که پول برای خوش بختی ما چه کاری انجام می دهد و چه کاری انجام نمی دهد، دیدگاه واقع بینانه ای داریم؟ من هیچ شواهد قانع کننده ای ندیده ام. درک من از روان شناسی پول با بیش از یک دهه نوشتن در این زمینه شکل گرفته است. از اوایل سال ۲۰۰۸، شروع به نوشتن درباره امور مالی کردم. آن سال آغاز یک بحران مالی و بدترین رکود اقتصادی در ۸۰ سال گذشته بود. برای نوشتن در مورد اتفاق هایی که می افتاد می خواستم کشف کنم که چه پیش آمده است. اما اولین چیزی که پس از بحران مالی آموختم این بود که هیچ کس نمی تواند دقیقا توضیح دهد چه اتفاقی افتاده، یا چرا اتفاق افتاده است، چه برسد به آن که چه کاری باید برای آن انجام داد. برای هر توضیح خوبی تکذیب قانع کننده ای وجود داشت.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف