• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب چگونه مانند والت دیزنی شوید

خلاصه کتاب چگونه مانند والت دیزنی شوید

نویسنده : پت ویلیامز
راوی : ژوبین دارابیان
( 1 )
خلاصه کتاب چگونه مانند والت دیزنی شوید
پخش دمو

خلاصه کتاب چگونه مانند والت دیزنی شوید

بعید است طرفدار انیمیشن باشید و نام والت دیزنی به گوشتان نخورده باشد. کمپانی والت دیزنی که به نام پایه‌گذار آن معروف شده است، یکی از مشهورترین و برترین کمپانی‌های فعال در سنعت انیمیشن و کارتون محسوب می‌شود. اگر نام والت دیزنی را شنیده باشید، حتما از داستان زندگی سخت و عجیب او چیزهایی شنیده‌اید. مردی که در نهایت فقر توانست با آمیختن عنصر خلاقیت و جسارت، به یکی از اسطوره‌های دنیای انیمیشن مبدل شود. خواندن داستان‌های زندگی و شخصیت والت دیزنی، خالی از لطف نیست. پت ویلیامز، نویسنده و شخصیت معروف آمری

کتابی تاثیرگذار از زندگی یکی از بزرگترین بنیانگذاران صنعت انیمیشن و ویژگی‌های شخصیتی او. اگر دوست دارید بیشتر از والت دیزنی بدانید، این کتاب مخصوص شماست.

شناسنامه خلاصه کتاب چگونه مانند والت دیزنی شوید

عنوان کتاب: چگونه مانند والت دیزنی شوید عنوان کتاب به زبان اصلی: How to Be Like Walt: Capturing the Disney Magic Every Day of Your Life نویسنده: پت ویلیامز نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۸ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب چگونه مانند والت دیزنی شوید

کتاب چگونه مانند والت دیزنی شوید، نگاهی صادقانه اما مثبت نسبت به شخصیت مردی که پدر صنعت انیمیشن محسوب می‌شود داشته است. این کتاب به همه جنبه‌های زندگی والت دیزنی، اسطوره دنیای کارتون پرداخته است. با خواندن این اثر پت ویلیامز خواهید دانست که شخصیتی مانند والت دیزنی چه ویژگی‌هایی داشته است که او را به اسطوره‌ای بی‌بدیل در صنعت خود تبدیل کرده است. این اثر الهام‌بخش به همه کسانی که دوست دارند ردی ماندگار از خود به جا بگذارند کمک خواهد کرد تا به هدف بلندپروازانه‌ خود دست پیدا کنند.

درباره نویسنده خلاصه کتاب چگونه مانند والت دیزنی شوید

پت ویلیامز، در دنیای بسکتبال شهرت زیادی دارد. او بنیانگذار و معاون ارشد تیم بسکتبال اورلاندو مجیک است و در کنار آن یکی از برترین سخنرانان انگیزشی آمریکا محسوب می‌شود. ویلیامز زندگی پر فراز و نشیب و البته هیجان‌امگیزی داشته است. او به‌صورت جدی ورزش می‌کند و با شرکت‌های بزرگ زیادی همکاری داشته است. او در ۲۰۱۱ به نوعی از سرطان مبتلا شد که شانس درمان کمی داشت، اما با تلاش تیم پزشکی و دریافت پیوند مغز استخوان روند شگفت‌انگیز بهبودی را طی کرد و پس از آن در زمینه گروه‌های انگیزشی درمان سرطان هم فعالیت دارد. ویلیامز عضو تالارهای مشاهیر زیادی در آمریکا اس که تالار مشاهیر ورزش ویک فارست معروف‌ترین آن است.

نقد خلاصه کتاب چگونه مانند والت دیزنی شوید

بدون شک کتاب چطور مانند والت دیزنی شوید یکی از تاثیرگذارترین و الهام‌بخش‌ترین بیوگرافی‌هایی ست که تاکنون نوشته شده است. پت ویلیامز تلاش کرده است تا با نگاهی صادقانه و به‌دور از تعصب و جانبداری از شخصیت مردی بگوید که این روزها نامش را زیاد می‌شنویم. ویلیامز تلاش کرده است تا ارزش‌های اخلاقی وجود دیزنی را مورد بررسی قرار دهد. امیدواری، خوش‌بینی، بلندپروازی، صداقت و خلاقیت از مهم‌ترین ویژگی‌هایی هستند که ویلیامز در توصیف شخصیت و زندگی دیزنی از آن‌ها حرف زده است. این کتاب صرفا بیوگرافی ساده نیست. درواقع ویلیامز تلاش کرده است تا دیزنی را به‌عنوان شخصیتی الهام‌بخش و نمونه‌ای قابل تامل به خوانندگان معرفی کند تا آن‌ها را با صفاتی که برای دستیابی به موفقیت نیاز دارند آشنا سازد. کتاب چطور مانند والت دیزنی شوید درست مانند عنوان خود است. این کتاب به خوانندگان کمک می‌کند تا یاد بگیرند چطور تاثیرگذار و الهام‌بخش باشند. خواندن این کتاب برای همه کسانی که شخصیتی بلندپرواز دارند و آرزوهای بزرگی در سر می‌پرورانند، راهگشا و الهام‌بخش خواهد بود.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های بیوگرافی علاقه دارید، خواندن کتاب چگونه مانند والت دیزنی شوید می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای شما باشد. از طرفی طرفداران کتاب‌های الهام‌بخش و تاثیرگذار هم می‌توانند از خواندن این کتاب لذت ببرند. این اثر برای کسانی که دوست دارند خلاقیت را سرلوحه کارشان قرار دهند و جدا از سوابق حرفه‌ای، شخصیت خود را ارتقا دهند هم می‌توانند از خواندن این کتاب نکات و ایده‌های جدیدی را فرا بگیرند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

چگونه مانند والت دیزنی شوید ادای احترامی به خاطرات والت است و سهم مهمی در میراث دیزنی دارد. ما اکنون بیش از هر زمان دیگری به افرادی با ویژگی‌هایی که والت داشت نیاز داریم: خوش‌بینی، تخیل، خلاقیت، رهبری، صداقت، شجاعت، جسارت، پشتکار، تعهد به تعالی، احترام به گذشته، امید به فردا و ایمان به خدا. (نشریه آرت لینکلتر)

بخش هایی از متن کتاب

فقط کافیست سفیدبرفی را تماشا یا از دیزنی لند و والت دیزنی ورلد دیدن کنید. والت دیزنی درحالیکه روی تخت خود در حال مرگ بود، نقشه‌های پارک فلوریدا را تنظیم می‌کرد. مردم مدام به او می‌گفتند که تحقق رویاهایش غیرممکن است، اما والت بهتر می‌دانست. او آرزو داشت ستاره باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که صادقانه نادانی خود را بپذیرید و افرادی را پیدا کنید که مشتاق هستند مغزتان را از اطلاعات جدید پر کنند. نوه والت، والتز دیزنی میلر به من گفت: EPCOT بزرگترین رویای پدربزرگم بود. شهری که راه را برای دنیایی بهتر نشان می‌داد. رویای او هنوز ساخته نشده است. والت رویاپرداز بود. اما همیشه اهداف خود را با وضوح و با شدت بالا دنبال می‌کرد. درد گذشته را بپذیرید، درس‌های آن را بیاموزید و خاطرات نوستالوژیک آن را در آغوش بگیرید. سپس رویاهای بزرگ آینده را ببینید و به دنبالش بروید. ما به طرف جلو حرکت و درهای جدید را باز می‌کنیم تا ارهای جدید انجام دهیم؛ چون ما کنجکاو هستیم و کنجکاوی ما را در مسیرهای جدید هدایت خواهد کرد. آرزوهای بزرگ داشته باشید و با شجاعت، خوش‌بینی و پشتکار به‌دنبال آن رویا باشید. خود را متعهد کنید که جهان را به مکان بهترین مبدل سازید. به جای عصبانی یا یکنواخت شدن، سعی کنید خلاق باشید. ما شخصیتی را خلق می‌کنیم و آن‌ها در ابعادی عمیق متحرک می‌کنیم و از طریق آن‌ها به جهان آشفته نشان می‌دهیم که چیزهای مشترک زیادی داریم، چیزهایی که تعدادشان بسیار بیشتر از مسائلی است که کا را از هم جدا کند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف