• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
landing package
خلاصه کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

خلاصه کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

نویسنده : رایدر کارول
راوی : ژوبین دارابیان
( 13 )
خلاصه کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال
پخش دمو

خلاصه کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

فرقی ندارد که از مدیریت زمانتان ناامید شده باشید یا چندوظیفگی شما را کلافه و خسته کرده باشد یا خلاقیت بیش از حد، ساماندهی و نظم امور را از دستتان خارج کرده باشد. کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژونال نوشته رایدر کارول به شما کمک می‌کند که زندگی شخصی خود را به سادگی مدیریت کنید و آن را جایی که می‌خواهید برسانید. کارول رایدر، طراح محصولات دیجیتال، سال‌های طولانی را صرف پیدا کردن سیستم‌های ساماندهی و نظم‌بخشی آنلاین و آفلاین کرد. دغدغه اصلی او پیدا کردن روشی بود که بتواند به بهترین شکل ممکن به همه چیز

کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال، روشی متفاوت و جالب برای برنامه‌ریزی و بهره‌وری در زندگی را به شما خواهد آموخت.

شناسنامه خلاصه کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

عنوان کتاب: برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال عنوان کتاب به زبان اصلی: Bullet Journal Method نویسنده: رایدر کارول نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

در کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال با یکی از جالب‌ترین و درعین حال کاربردی‌ترین روش‌های برنامه‌ریزی برای انجام امور آشنا خواهید شد. در این کتاب می‌آموزید که چطور حواس‌پرتی‌هایتان را از بین ببرید و روی هدف اصلی متمرکز شوید. اگر می‌خواهید در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود به اهدافتان برسید، این کتاب راه را به شما نشان خواهد داد. این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور گذشته را ردیابی کنید تا ذهنتان داده‌های قبلی را با انسجام بیشتری واکاوی کند. این کتاب به شما می‌آموزد که چطور برنامه‌های فعلی‌تان را مدیریت کنید که با آرامش به همه آن‌ها برسید و درنهایت طوری برای آینده برنامه‌ریزی کنید که همه اهداف برایتان قابل دسترسی و عملیاتی شوند.

درباره نویسنده خلاصه کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

رایدر کارول، نویسنده و طراح محصولات دیجیتال است که نامش با متد بولت ژورنال و کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال گره خورده است. او سابقه کار با کمپانی‌های آدیداس، سیسکو، آی‌بی‌ام، اچ‌پی و مکسیز را در کارنامه خود دارد. نام او بارها توسط رسانه‌های بزرگی مانند نیویورک تایمز، فست کمپانی، وال‌استریت ژورنال، بی‌بی‌سی، ووگ، بلومبرگ، ال‌ای تایمز و... مطرح شده و یک سخنرانی معروف هم در تدتاک انجام داده است.

نقد خلاصه کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

شاید خنده‌دار به‌نظر برسد اما برخلاف باور بسیاری از افراد، سیستمی که کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال ارائه کرده است، به‌خوبی کار می‌کند و امتحان خود را پس داده است. پس حتما دلیلی برای آن وجود دارد. سیستم بولت ژورنال برای مدیریت زمان، تعیین هدف در زندگی و مدیریت کار به‌صورت سیستمی پذیرفته شده در سرتاسر جهان به‌کار گرفته می‌شود و واقعا هم کاربرد دارد. قسمت جالب ماجرا این است که برای پیاده‌سازی این سیستم، فقط به چند ابزار بسیار ساده و در دسترس نیاز دارید. یک قلم، کاغذ و پنج دقیقه اضافی در هرروز. حتما می‌توانید پنج دقیقه وقت برای خودتان خالی کنید. رایدر کارول، بنیانگذار و نویسنده برنامه ریزی به روش بولت ژورنال راهنمایی اساسی برای جلوگیری از اشتباهات مبتدی و البته رایج در مدیریت زمان و کارها ارائه می‌کند. خوبی روش او، امکان شخصی‌سازی برنامه‌ها است. شما نه‌تنها در کتاب او خواهید آموخت که چطور وظایف و کارهایتان را سازماندهی کنید، بلکه می‌اموزید که چطور وقت و انرژیتان را روی هدف اصلی متمرکز کنید تا به نتیجه برسید. آموزه‌های ساده اما کاربردی کارول در کتاب به خوانندگان کمک می‌کند که سررشته زمان و امور خود را پیدا کنند و با در دست گرفتن آن، به‌خوبی از پس هدایت کارها و وظایفشان بربیایند. این راهنما برای همه افراد پرمشغله‌ای که فکر می‌کنند به اندازه کافی از وقت و زمانشان درست استفاده نمی‌کنند کمک خواهد کرد که بتوانند در کنار رسیدگی با کیفیت به کارهایشان، از زندگی خود هم لذت ببرند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

بدون شک کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال یکی از بهترین کتاب‌هایی است که در زمینه برنامه‌ریزی نوشته شده است. این کتاب به محض انتشار با استقبال کم‌نظیری روبه‌رو شد و به صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز راه پیدا کرد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر دوست دارید به کارهایتان نظم ببخشید و آن‌ها را به روشی متفاوت سازمان‌دهی کنید، کتاب برنامه ریزی به‌روش بولت ژورنال مخصوص شماست. این کتاب برای همه کسانی که می‌خواهند با مدیریت زمان و مدیریت بهره‌وری خود را افزایش دهند، بسیار مفید خواهد بود. مدیران، کارمندان، دانشجویان و دانش‌آموزان می‌توانند از آموزه‌های کاربردی این کتاب استفاده کنند و از آن برای بهبود وضعیت خود کمک بگیرند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

رایدر در به اشتراک گذاشتن روشی جامع و عملی برای اجرای قدرتمند برون‌سازی تفکر، کای فوق‌العاده انجام داده است. کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال رساله و راهنمایی عالی برای آزاد کردن و هدایت آگاهی ما است. این کتاب نکات زیادی درمورد نحوه بازی در این بازی بزرگ و فوق‌العاده دارد. (دیوید آلن) بولت ژورنال سازی یکی از ظریف‌ترین و موثرترین سیستم‌های بهره‌وری است که تابحال با آن روبه‌رو شده‌اید. این کتاب نه‌تنها به شما کمک می‌کند که نظم بیشتری داشته باشید بلکه شما را به تبدیل شدن به فردی بهتر هم سوق می‌دهد. من این کتاب را برای هرکسی که می‌خواهد از زندگی بیشتر استفاده کند توصیه می‌کنم. (کال نیوپرت) فرقی ندارد یک ژورنالیست مشتاق باشید یا همیشه دوست داشتید که مزایای روزنامه‌نگاری را کشف کنید. کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت‌ ژورنال قدرت قرار دادن قلم روی کاغذ را ساده می‌کند و بی‌شک زندگیتان را از راه‌هایی که حتی فکرشم را هم نمی‌کنید تغییر خواهد داد. (هال الرود) لیست انجام کار را دوست دارید؟ پس حتما متد بولت ژورنال را هم دوست خواهید داشت. (جف هادن)

بخش هایی از متن کتاب

ما با متعهد‌ شدن به کاغذ، زندگی را در افکارمان استنشاق می‌کنیم. ابزارهای محدودی مانند کلمات، تصاویر و یادداشت‌ها وجود دارند که می‌توانند به‌وسیلۀ نوک یک قلم، جهان‌های درون و بیرون را به یکدیگر متصل کنند. در دنیایی که به‌سمت حذف ماهیت فیزیکی اطلاعات حرکت می‌کند، شاید روشی که نگارش به‌روش قدیمی را می‌طلبد، پس‌رفت به‌ نظر برسد. ولی مطالعاتی در حال انجام است که کاربردی‌ بودن با دست نوشتن را در دنیای دیجیتال نشان می‌دهد. نتایج یک تحقیق در دانشگاه واشنگتون نشان داده است، آن دسته از دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی که تکالیف خود را با دست می‌نویسند، از جملاتی با ساختار کامل‌تر استفاده می‌کنند و همچنین سریع‌تر از روی متن می‌خوانند. دلیل عمدۀ آن تأثیر با دست نوشتن در سرعت و عمق‌بخشیدن به توانایی ما در شکل‌دهی (و درنتیجه تشخیص) حروف و علامت‌ها است. جریان پیچیده‌ای که در نوشتن با دست لامسه را درگیر می‌کند، می‌تواند بهتر از تایپ‌ کردن ذهن ما را شبیه‌سازی کند. این حرکت نواحی مختلفی از مغز را به‌ صورت هم‌زمان فعال می‌کند و از این طریق تأثیر عمیق‌تری روی آنچه یاد می‌گیریم می‌گذارد. بنابراین در مقایسه با تایپ‌ کردن در یک محیط نرم‌افزاری، با این روش اطلاعات مدت بیشتری در ذهنمان باقی می‌مانند. در یک مطالعه روی دانشجویان یک دانشگاه، کسانی که از آن‌ها خواسته شده بود در یک کلاس یادداشت‌های خود را دستی بنویسند، نسبت به کسانی که آن‌ها را تایپ کرده بودند نتیجۀ بهتری در آزمون نهایی از خود نشان دادند. آن‌ها همچنین توانستند تا مدت طولانی پس از آزمون، همچنان این اطلاعات را در ذهن خود حفظ کنند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف