• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
landing package
خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

نویسنده : دیوید جی.شوارتز
راوی : کاترین صادق پور
( 32 )
خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ
پخش دمو

خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی تفکر بزرگ، در ۱۹۵۹ منتشر شد. این کتاب که در زمره آثار خودیاری محسوب می‌شود، توسط دیوید جی شوارتز نوشته شده است. شوارتز در این کتاب تلاش کرده است تا راهنمایی قدم‌به‌قدم درباره چگونگی دستیابی به خواسته‌های شخصی و یا تغییر الگوهای فکری و عادات اخلاقی ارائه کند. او در این کتاب به شما می‌اموزد که چطور با تغییر تفکراتتان به هرآنچه می‌خواهید برسید. شوارتز متخصصی برجسته در زمینه رشد و توسعه فردی است. او به‌خوبی می‌داند که چطور می‌توان به خود کمک کردتا بتوان درنهایت به وضعیت مناسبی رسید. او بر

کتابی که با تغییر تفکر شما، کمک می‌کند تا با استفاده از قدرت ذهنتان به هرچه می‌خواهید برسید.

شناسنامه خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

عنوان کتاب: جادوی فکر بزرگ عنوان کتاب به زبان اصلی: the magic of thinking big نویسنده: دیوید جی شوارتز نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۸ از ۵ (Amazon)، ۴.۲ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی تفکر بزرگ، به شما کمک می‌کند چارچوبی مستحکم برای تغییر تفکراتتان پیدا کنید تا با استفاده از این تغییر، به خواسته‌هایتان برسید. شوارتز، نویسنده کتاب، معتقد است که ما چیزی جز تفکراتمان نیستیم. او سعی کرده است به خواننده کمک کند با به‌کارگیری استراتژی‌ها و باورهایی خاص، طرز خود را تغییر دهد تا در مسیر موفقیت قرار بگیرد. در این کتاب خواهید آموخت: ترس از شکست را در خودتان از بین ببرید، درست فکر کنید و خلاق باشید، شکست را به پیروزی تبدیل کنید، خودتان را به اولین و مهم‌ترین حامی خودتان تبدیل کنید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

دیوید جوزف شواترز، مربی و نویسنده انگیزشی آمریکایی در ۲۳ مارس ۱۹۲۷ متولد شد. او استاد بازاریابی و عضو هیات علمی دانشکده تجارت دانشگاه ایالتی جورجیا بود. شوارتز مدرک کارشناسی خود را در دانشگاه نبراسکا و دکتری را در دانشگاه اوهایو دریافت کرد. اما شهرت او از زمانی اوج گرفت که به نوشتن کتاب‌های خودیاری و انگیزشی روی آورد. بیشترین شهرت و موفقیت شوارتز در نوشتن کتاب جادوی فکر بزرگ بوده است. او بعدتر موسسه‌ای به نام خدمات آموزشی خلاق تاسیس کرد که در آن به مراجعین استراتژی‌های زندگی و آموزش‌های مربوط به توسعه مهارت رهبری ارائه می‌کرد. شوارتز در ۶ دسامبر ۱۹۸۷ در شصت سالگی درگذشت.

نقد خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

شاید کمی اغراق‌آمیز به‌نظر برسد که بخواهیم کتاب‌های خودیاری را موثر و تغییردهنده بدانیم. اما واقعیت این است که بعضی از کتاب‌های خودیاری واقعا توانسته‌اند زندگی خوانندگان را متحول کنند. جادوی فکر بزرگ یکی از آن‌ها است. راز اثرگذاری کتاب‌هایی مانند جادوی فکر بزرگ و فروش کم‌نظیر آن حتی سال‌ها و دهه‌ها پس از انتشار، نوع تغییری است که در افراد به‌وجود می‌آورد. شوارتز در این کتاب به خوانندگان خود می‌اموزد که چطور فکر کنند. این آموزش، می‌تواند به‌صورت اساسی و بنیادی به خواننده کمک کند. تغییر شیوه تفکر و اصلاح آن، مانند سلاحی در دست خوانندگان خواهد بود که حتی با گذشت سال‌ها در هر مسئله‌ای به کار آن‌ها خواهد آمد و کمک حال آن‌ها خواهد بود. این کتاب به شما روش اندیشیدن را می‌آموزد، نه وعده‌های توخالی می‌دهد و نه بیهوده سعی می‌کند خوشبینی را در شما تقویت کند. شوارتز برنامه‌ای را تدوین کرده است که با دقت بالا به شما می‌آموزد چطور رفتار و فکر کنید که بتوانید هرموقعیت را مدیریت کنید. او هر بخش کتاب را با مثالی الهام‌بخش شروع می‌کند تا مفهوم مدنظر او را بهتر درک کنید. آموزه‌های کتاب بسیار ساده و کاربردی هستند و شوارتز آن‌ها را با نثری خواندنی نوشته است.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی فکر بزرگ پس از انتشار با استقبال و بازخورد خوبی از طرف منتقدین و مخاطبان مواجه شد. این کتاب با بیش از شش میلیون خواننده در سرتاسر جهان توانسته است به یکی از پرخواننده‌ترین کتا‌ب‌های خودیاری جهان تبدیل شود. این کتاب یکی از پرفروش کتاب‌های سیمون و شوستر در تمام تاریخ بوده است. نشریه فوربس این کتاب را در رده بهترین کتاب‌های خودیاری قرار داده است و آن را در رده کتاب‌هایی که زندگیتان را دگرگون خواهند کرد به‌حساب می‌آورند.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

کمتر کسی هست که می‌تواد ادعا کند خواندن این کتاب به او کمک نخواهد کرد یا آموزه‌های آن برای او مناسب نخواهد بود. خواندن کتاب جادوی فکر بزرگ به شما کمک می‌کند از نیروی فکر و خیالتان استفاده کنید تا بتوانید به شادی، رضایت و موفقیت دست پیدا کنید. اگر دوست دارید با تغییر طرز تفکرتان وضعیت تکانی به وضع روحیتان بدهید، این کتاب مناسب شماست.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

جادوی فکر بزرگ بیش از شش میلیون خواننده در سرتاسر جهان داشته است که با خواندن این کتاب توانسته‌اند زندگی خود را بهبود ببخشند. (Book Depository) کتابی کاربردی، پرقوت و بسیار جذاب. (WHSmith) کتابی پر از توصیه‌های ماندگار و کاملا کاربردی. (انتشارات پنگوئن) بیست سال پیش کتابی خواندم که توانست زندگی مرا عوض کند. آن کتاب چیزی نبود جز جادوی فکر بزرگ. واقعیت این است که چیز زیادی از کتاب به یاد ندارم، اما یادم هست که آن کتاب طرز فکر مرا درباره موفقیت عوض کرد. (ست گادین)

بخش هایی از متن کتاب

اگر می‌خواهید خود را برای کسب پیروزی آماده کنید، باید موضوع مورد مطالعه‌ی خود را مردم قرار دهید. برای این کار مردم را به دقت تمام زیر نظر بگیرید تا اصول و قوانین کسب موفقیت را کشف کنید و سپس، در زندگی خود به کار گیرید. حال بهتر است هرچه زودتر دست به کار شوید. در مردم‌شناسی خود تعمق کنید! درمی‌یابید که افراد ناموفق از یک بیماری فکری که اندیشه‌های آنان را سرکوب می‌کند، رنج می‌برند. ما نام «عذرتراشی» را بر این بیماری می‌گذاریم. همه‌ی افراد ناموفق نوع پیشرفته‌ی این بیماری و بیشتر افراد «متوسط» دست‌کم نوع خفیف آن را دارند. در ضمن متوجه خواهید شد که عذرتراشی توجیه کننده‌ی تفاوت بین افراد فعال و آن دسته افراد دیگری است که به شکلی رقت‌انگیز به کار کنونی خود چسبیده و دائم در اضطراب از دست دادن آن هستند. همچنین درخواهید یافت که هر چه فرد موفق‌تر باشد کمتر به عذر و بهانه متوسل می‌شود. آن‌هایی که در زندگی به جایی نرسیده‌اند و برنامه‌ای هم برای رسیدن به جایی ندارند، همیشه برای تبرئه‌ی خود یک کتاب توجیهات آماده دارند. افرادی که کارهایشان چنگی به دل نمی‌زند، در توضیح «چرا نداریم، چرا نمی‌توانیم، چرا نیستیم و چرا فلان کار را انجام نمی‌دهیم» حاضرجوابند. زندگی افراد موفق را مورد بررسی قرار دهید تا پی ببرید که تمام بهانه‌هایی را که یک آدم معمولی می‌آورد، یک آدم موفق هم می‌تواند بیاورد، اما نمی‌آورد.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف