• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب رهبری اثر الکس فرگوسن

خلاصه کتاب رهبری اثر الکس فرگوسن

نویسنده : الکس فرگوسن ، مایکل موریتز
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 13 )
خلاصه کتاب رهبری اثر الکس فرگوسن
پخش دمو

خلاصه کتاب رهبری اثر الکس فرگوسن

فوتبال همیشه یکی از جذاب‌ترین موضوعات دنیا برای پیگیری، تماشا و بحث بوده است. حالا فکرش را بکنید که یکی از مدیران معروف فوتبالی دنیا، از مدیریت و تجربه‌های رهبری خود در تیم پرطرفدار منچستر یونایتد حرف بزند. رهبری، نوشته سر الکس فرگوسن، مربی سابق تیم فوتبال منچستر یونایتد، یکی از متفاوت‌ترین و درعین حال کاربردی‌ترین کتاب‌های آموزشی در عرصه مدیریت است. فرگوسن در این کتاب از تجربه خود در سال‌های مدیریت در باشگاه منچستر و رهبری این تیم حرف می‌زند. هرآنچه برای مدیریت و تبدیل شدن به رهبری تاثیرگذار نی

در کتاب رهبری، رازهایی ناگفته از مدیریت و رهبری افراد را از زبان سر الکس فرگوسن، مربی افسانه‌ای منچستر یونایتد بخوانید.

شناسنامه خلاصه کتاب رهبری اثر الکس فرگوسن

عنوان کتاب: رهبری عنوان کتاب به زبان اصلی: Leading: Learning from Life and My Years at Manchester United نویسنده: الکس فرگوسن، مایکل مورتیز نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب رهبری اثر الکس فرگوسن

هرآنچه در هنر مدیریت و علم آن مطرح می‌شود، در این کتاب بیان شده است. الکس فرگوس و دوست دیرینه‌اش، مایکل مورتیز در این کتاب از تجربه این مربی بزرگ در هدایت و رهبری منچستر یونایتد، یکی از بزرگترین تیم‌های انگلستان صحبت می‌کنند. در این کتاب با مهارت‌های مدیریت آشنا خواهید شد. استخدام و اخراج، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، معامله و مذاکره، برگزاری جلسه، مواجهه با شکست و ناملایمات، روش‌های مدیریت افراد و اثرگذاری بر اعضای تیم از جمله درس‌های مهمی است که فرگوسن در کتاب رهبری به خوانندگان خود خواهد آموخت.

درباره نویسنده خلاصه کتاب رهبری اثر الکس فرگوسن

بعید است الکس فرگوسن را نشناسید. الکس فرگوسن، متولد ۳۱ دسامبر ۱۹۴۷، بازیکن، مربی و مدیر فوتبالی معروف اسکاتلندی است که سابقه هدایت منچستر را از ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۳ در کارنامه خود دارد. به عقیده بسیاری از فوتبال دوستان، فرگوسن بهترین مربی همه ادوار تاریخ فوتبال است و البته جوایزی که دریافت کرده است، این گزاره دوستاران او را تایید می‌کنند. فرگوسن بیش از هر مربی دیگر در تاریخ فوتبال، جایزه بین‌المللی دریافت کرده است. او در دوران ورزش حرفه‌ای خود در پست مهاجم بسیاری از تیمهای اسکاتلندی بازی می‌کرد. مایکل مورتیز، دیگر نویسنده کتاب رهبری، سرمایه‌گذار کلان بریتانیایی است که در ۱۲ سپتامبر ۱۹۴۵ در ولز متولد شد. او در نشریه تایمز می‌نوشت و یکی از مدیران گوگل بود. مورتیز از دانشگده وارتان دانشگاه آکسفورد و دانشگاه پنسیلوانیا مدرک MBA خود را دریافت کرد و ثروت او حدود ۴.۷ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

نقد خلاصه کتاب رهبری اثر الکس فرگوسن

همه الکس فرگوسن را می‌شناسند. او یکی از معدود رهبران قدرتمند جهان است که نام آشنایی در میان همه اقشار جامعه دارد. البته بخشی از شهرت را مدیون کار در تیم پرطرفداری مانند منچستر و رهبری در عرصه پرمخاطب فوتبال است. اما نمی‌توان منکر مهارت این مربی بزرگ و اثرگذار شد. فرگوسن در ۳۸ سال مدیریت خود، توانسته است ۴۹ جام شگفت‌اور کسب کرد و به رشد منچستر یونایتد و تبدیل کردن او به یکی از بهترین برندهای جهان کمک کرد. فرگوسن در این کتاب از مفاهیمی حرف می‌زند که جزو کلیدی‌ترین مفاهیم مدیریت و رهبری محسوب می‌شوند. تفویض اختیار، تجزیه و تحلیل داده‌ها و مواجهه با ناکامی. این کتاب سرشار از بینش، خرد، شوخ‌طبعی و صداقت است. فرگوسن تلاش کرده است که با روایت داستان‌های فردی خود و موفقیت‌هایی که در مسیر کاری به دست آورده است، الهام‌بخش کسانی باشد که رویاهای بزرگی در سر می‌پرورانند.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

مدیران کسب‌وکارها، کسانی که به هر نحوی باید افرادی را تحت رهبری خود قرار دهند و کسانی را مدیریت کنند می‌توانند از تجربیات فرگوسن که در این کتاب با خواننده به اشتراک گذشته‌اند استفاده کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

فرگوسن یکی از موفق‌ترین مردان در زمینه کاری خود است. نه فقط در فوتبال، بلکه در هر ورزشی در هر دوره. او هنجارها را نادیده گرفت و مقیاس موفقیت‌هایش فقط با گذشت زمان آشکارتر می‌شود. تاریخ خواهد دید که فرگوسن رشد می‌کند. (مت دیکینسون، تایمز) پایه و اساس موفقیت منچستریونایتد توسط فرگوسن بنا گذاشته شده است. وسواس بیمارگونه او در فوتبال و پیروزی، مطالعه‌ای موردی در زمینه رهبری است. (لیونل باربر، فایننشال تایمز) برای کسانی که به موضوع رهبری علاقه دارند، خواه مدیریت موثر افراد باشد و خواه دریافت بهترین نتیجه، این کتاب مفید خواهد بود. (دیلی اکسپرس) کتاب رهبری درباره مدیریت، رهبری و دستیابی به موفقیت است. این کتاب اثری خارق‌العاده است و یکی از بهترین‌ها در نوع خود محسوب می‌شود. نویسندگان این کتاب از دیدگاهی کاملا علمی درباره این هنر بحث می‌کنند و مواد اولیه آن‌ها تجربه عظیم فرگوسن است. اگر کلمه‌ای وجود داشته باشد که فلسفه مدیریت را مشخص کند، نظم و انضباط است. (مارکوس برکمن، دیلی میل)

بخش هایی از متن کتاب

جیمی سیرل سرمربی ناتس‌کانتی و مدرس دوره‌ی مربی‌گری در لیلشال، یکی از بزرگ‌ترین مراکز ورزشی ملی بریتانیا بود، در سال ۱۹۷۳ در آن‌دوره شرکت کردم و او درس بسیار مهمی به من آموخت. گفت که هرگز اجازه ندهم قرارداد تمام بازیکن‌ها حول‌وحوش یک زمان خاص به پایان برسد، چون در این‌صورت می‌توانند علیه سرمربی و باشگاه با هم توطئه کنند. قبل از این هرگز به این موضوع فکر نکرده بودم، بعدها خیلی دقت کردم که تاریخ قراردادها با هم فاصله داشته باشند. بدون شک بیان این نصحیت برای جیمی کم‌تر از یک دقیقه زمان برد،اما برای من عمری فایده داشت. بنابراین خیلی وقت‌ها نصیحت‌های خوب را زمانی دریافت می‌کنیم که اصلاً انتظارش را نداریم و گوش‌کردن که هیچ خرجی هم ندارد یکی از با‌ارزش‌ترین کارهایی است که می‌توان انجام داد. چند سال تمام تلاش کردم بفهمم چرا برخی افراد نسبت به برخی دیگر انگیزه‌های قدرتمندتری دارند. فکر نمی‌کنم نسبت به سی سال قبل به حل این معما نزدیک‌تر شده باشم اما یاد گرفته‌ام آن قدرت را جمع‌آوری کنم و همان‌طور که گفتم در انتخاب بین انگیزه و استعداد، انگیزه را انتخاب می‌کنم. از دید من انگیزه ترکیبی از اشتیاق برای سخت‌کوشی، طاقت‌آوردن، قدرت عظیم تمرکز و عدم پذیرش شکست است. مسئول زمین خیلی بهتر از من در مورد تکنولوژی رسیدگی به خاک و آبیاری چمن می‌دانست. پزشکان در حوزه‌ای فعالیت داشتند که حتا از ساده‌ترین نکات آن هم سر درنمی‌آوردم. مسئول آکادمی جوانان بهتر از من استعداد و نقاط قوت ‌وضعف تک‌تک دانش‌آموزان گروه را می‌شناخت و کم‌کم فهمیدم که کار من چیز دیگری است. کار من تعیین استانداردهای نهایی بود، این‌که به همه کمک کنم تا خود را باور کنند و به جایی برسند که حتا برای خودشان هم قابل ‌تصور نبود. وظیفه‌ی من تعیین مسیری جدید و تجربه‌نشده بود. من باید به همه نشان می‌دادم که غیرممکن، غیرممکن نیست. فرق رهبری و مدیریت همین است.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف