• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

نویسنده : رابرت کیوساکی
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 83 )
خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول
پخش دمو

خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

همه ما کلیشه‌های مالس عجیبی در ذهن داریم. کلیشه‌هایی که به ما القا کرده‌اند زندگی خوب و ایده‌آل، این است که بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، مدرکمان را بگیریم و فورادر جایی مشغول کار شویم. کاری که هر ماه پولی مشخص به حسابمان واریز کند و ما هم مانند یک کارمند وظیفه‌شناس هرروز مسیر کاری مشخصی را طی کنیم تا اینکه بعد از سی سال بازنشسته شویم و مقرری‌مان را از دولت بگیریم. چند نفر از شما چنین مسیر مالی را در زندگی برای خودتان مجسم کرده‌اید؟ در حالت خوشبینانه حداقل شصت درصد کسانی که این متن را می‌خوان

با کتاب پدر پولدار پدر بی پول، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های هوش مالی در جهان، تمام عقاید و باورهایتان را نسبت به مسائل مالی و پولی، زیر و رو کنید.

شناسنامه خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

عنوان کتاب: پدر پولدار پدر بی پول عنوان کتاب به زبان اصلی: Rich Dad Poor Dad: What the Rich Teach Their Kids About Money That the Poor and Middle Class Do Not! نویسنده: رابرت کیوساکی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۸ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

با خواندن این کتاب خواهید فهمید که برای ثروتمند شدن نیازی نیست که الزاما درآمد بالایی داشته باشید. این کتاب عقیده شما درباره اموالتان را به چالش می‌کشد و مجبورتان می‌کند که به شکل دیگری به آن‌ها نگاه کنید. این کتاب شما را قانع می‌کند که برای آموزش مالی به فرزندان به سیستمهای آموزشی متداول اعتماد نکنید و به‌درستی آن‌ها را پرورش دهید. با خواندن پدر پولدار پدر بی پول، با مفهوم دارایی و بدهی به درستی آشنا می‌شوید و یاد می‌گرید که چطور به فرزندانتان آموزش دهید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

رابرت کیوساکی نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی پول، کارآفرین و مربی، در خانواده‌ای ژاپنی در هاوایی متولد شد. او پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه نیویورک به سپاه تفنگداران دریایی پیوست و در جنگ ویتنام شرکت کرد. پس از جنگ، برای کار به شرکت زیراکس رفت و پس از آن خود شرکت خصوصی‌اش را تاسیس کرد. کیوساکی در ۱۹۸۵توانست آموزشگاه بین‌الملی خود را تاسیس کند و بعد از مدتی آن را به مبلغی بالا واگذار کرد و در ۴۷ سالگی بازنشسته شد. او در همین ایام، کتاب پدر پولدار پدر بی پول را نوشت. دیدگاه‌های کیوساکی نسبت به پول و سرمایه‌گذاری توانسته‌اند طرز تفکر ده‌ها میلیون نفر در سرتاسر جهان را نسبت به این مسئله به چالش بکشند و تغییر دهند. کیوساکلی یکی از ۲۵ نویسنده برتر جهان در تالار مشاهیر آمازون است.

نقد خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

کتاب پدر پولدار پدر بی پول یکی از ارزشمندترین کتاب‌هایی است که در زمینه هوش مالی نوشته شده است. ارزش این کتاب در عوض کردن ذهنیت رایج جامعه درمورد مفهوم موفقیت و آینده‌ای است که برای خودشان متصور شده‌اند. اگر به اطرافتان، یا حتی خودتان، نگاه کنید متوجه می‌شوید که بسیاری از ما علی‌رغم تاکیدی که بر تحصیلات آکادمیک داشتیم، هرگز نتوانستیم مهارت خاصی در مسائل مالی به‌دست بیاوریم و نهایتا دچار شکست شده‌ایم. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند که بتوانید نگرشتان را درمورد اوضاع مالی و مباحث شغلی دچار تحولاتی اساسی کنید و با کمک آموزه‌های ان قدم در راه پیشرفت و کسب و موفقیت بگذارید. علاوه‌براین خواهید آموخت که چطور کودکانی تربیت کنید که نگرششان شبیه تفکر عموم جامعه نباشد و بتوانند از همان ابتدای کارشان مانند حرفه‌ای‌ها رفتار کنند. این کتاب مخصوص همه کسانی است که دوست دارند دور باطل ‌بی‌پولی را بشکنند و به موفقیت برسند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

کتاب پدر پولدار پدر بی پول، در فهرست پرفروش‌ترن کتاب‌های پابلیشرز ویکلی، نیویورک تایمز، فایننشال ویکلی، وال استریت ژورنال و یواس‌ای تودی قرار گرفته است. این کتاب دوسال متوالی به‌عنوان کتاب شماره یک مسائل پولی و مالی در نشریه یواس‌ای تودی معرفی شد. کتاب پدر پولدار پدر بی پول به ۵۱ زبان زنده دنیا ترجمه شده و بیش از ۲۷ میلیون نسخه فروخته است. این کتاب در قاره‌های آسیا، استرالیا، آمریکای جنوبی، مکزیک و اروپا در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار دارد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر دوست دارید نگران آینده مالی خود نباشید و از دور باطل امرار معاش دوری کنید، نیاز پیدا خواهید کرد که این کتاب را بخوانید. این کتاب به شما دید جامعی درباره نحوه ثروتمند شدن افراد می‌بخشد و به شما کمک می‌کند که با چشمانی باز به سمت سرمایه‌گذاری موثر و پربازده بروید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

پدر پولدار، پدر بی‌پول نقطه شروع برای هر کسی است که می‌خواهد کنترل آینده مالی خود را به دست بگیرد. (یو اس ای تودی)

بخش هایی از متن کتاب

من دو پدر داشتم که یکی پولدار بود و دیگری بی پول. یکی از آن‌ها تحصیلات عالیه داشت و بسیار با هوش بود وی دارای مدرک دکترا بود و ۴ سال دوره‌ی لیسانس را ظرف مدت کمتر از دو سال طی کرده بود. وی سپس برای تکمیل تحصیلاتش به دانشگاه‌های استنفورد شیکاگو و نورث وسترن رفته بود و تمامی دوره‌ی تحصیلش را با بورسیه گذرانده بود. پدر دیگرم حتی کلاس هشتم را هم تمام نکرده بود. هر دوی این مردان در زمینه‌ی شغلی خودشان که تمام زندگی‌شان را صرف آن کردند بسیار موفق عمل کردند. هر دوی آن‌ها هم درآمد قابل توجهی داشتند. با این همه یکی از آن‌ها از نظر مالی تمام عمر درگیر مشکلات بود. دیگر هم یکی از ثروتمندترین مردان هاوایی شد. یکی از آن‌ها وقتی فوت کرد ده‌ها میلیون دلار برای خانواده‌اش و کلیسایی که برای اجرای مراسم مذهبی به آن می‌رفت و مؤسسات خیریه به جای گذاشت. دیگری هم کلی قبض و صورت حساب به ارث گذاشت که باید پرداخت می‌شدند. هر دوی این مردها قوی، کاری، دانا و تاثیرگذار بودند. هر دوی آن‌ها به من مشاوره می‌دادند اما موضوع مشورت‌شان یکی نبود. هر دوی آن‌ها قویاً به آموزش اعتقاد داشتند اما منظورشان از آموزش یکی نبود. اگر قرار بود فقط یکی از این دو پدرم باشد باید توصیه‌هایش را یا قبول می‌کردم یا رد. با وجود دارا بودن دو پدر از این بخت برخوردار بودم که دیدگاه‌های متفاوت یک پدر پولدار و یک پدر بی پول را با هم مقایسه کنم.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف