• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب چهارراه پول سازی

خلاصه کتاب چهارراه پول سازی

نویسنده : رابرت کیوساکی و شارون ال.لشتر
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 66 )
خلاصه کتاب چهارراه پول سازی

خلاصه کتاب چهارراه پول سازی

اگر کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول را خوانده باشید، احتمالا با ایده‌های کیوساکی درباره پولسازی و مسائل مالی آشنا شده‌اید. کیوساکی یکی از مربیان برجسته و ممکتاز درباره مسائل مالی در جهان است. او در تمامی آثار خود تلاش کرده است تا نگرش‌های قدیمی و همیشگی درباره مسائل مالی را از بین ببرد و به خوانندگان خود بیاموزد که چطور با تغییر دیدگاه زندگیشان را دچار تحول کنند. کتاب چهارراه پولسازی، دیگر نوشته این نویسنده معروف، درواقع ادامه کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول است. او در کتاب پدر پول‌دار، پدر بی‌پول، از تفا

کتابی کاربردی از رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پرفروش پدر پولدار پدر بی‌پول که به شما نشان می‌دهد چطور به سادگی به موفقیت مالی برسید.

شناسنامه خلاصه کتاب چهارراه پول سازی

عنوان کتاب: چهارراه پول سازی عنوان کتاب به زبان اصلی: Rich Dad's Cashflow Quadrant: Guide to Financial Freedom نویسنده: رابرت کیوساکی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۸ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب چهارراه پول سازی

کتاب چهارراه پول سازی نوشته رابرت کیوساکی با شما از تکنیک‌های کاربردی و درعین‌حال ساده دست پیدا کردن به آزادی مالی صحبت می‌کند. در این کتاب با روش‌هایی آشنا می شوید که به شما کمک می‌کند تغییرات مالی چشمگیری در زندگیتان ایجاد کنید. با آموزه‌های مالی این کتاب خواهید توانست با حداقل کار ممکن، به بیشترین بهره‌وری مالی دست پیدا کنید و با کار کمتر پول بیشتری به‌دست بیاورید. با کتاب چهارراه پولسازی نظرتان را درباره مسائل مالی، شغل و زندگی حرفه‌ای دگرگون خواهید کرد و با روش‌های ساده‌تری به رشد ثروت دست خواهید یافت.

درباره نویسنده خلاصه کتاب چهارراه پول سازی

رابرت کیوساکی در ۱۹۴۷ در خانواده‌ای ژاپنی‌تبار در هاوایی متولد شد. پدرش رئیس آموزش‌وپرورش ایالت بود و او همراه با خانواده در این ایالت زندگی می‌کرد. کیوساکی از کالج نیویورک فارغ‌التحصیل شد و پس از آن در شرکت زیراکس مشغول به کار شد. او در اواسط سنین ۲۰ سالگی به تفنگداران دریایی پیوست و به‌عنوان افسر و خلبان هلی‌کوپتر در جنگ ویتنام شرکت کرد. کیوساکی پایه‌گذار شرکت کش فلو تکنولوژی است. او در این شرکت که در فونیکس آریزونا مستقر شده، محصولات آموزش تجاری به‌فروش می‌رساند. کیوساکی از سخنرانان محبوب و معروف سمینارهای کسب‌وکار است.

نقد خلاصه کتاب چهارراه پول سازی

یکی از بزرگترین دلایل مشکلات مالی افراد این است که از کودکی درست آموزش ندیده‌اند. آن‌ها از کودکی اینطور آموزش دیده‌اند که باید روند مشخصی را در زندگی طی کنند. ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، فارغ‌التحصیلی با نمرات عالی و درنهایت استخدام در اداره‌ای دولتی و کار تا زمان بازنشستگی. به نظر شما انتهای این طرز تفکر چه برآیند و آورده‌ای در زندگی شما خواهد داشت؟ انتهای این تفکر، حتی اگر روی برنامه‌های پیش‌بینی شده پیش بروید چه چیزی جز دریافتی مقرری محدود بازنشستگی خواهد بود؟ هیچ‌وقت تلاش کردید که از این زاویه به این مسئله نگاه کنید؟ کیوساکی در کتاب‌های خود سعی کرده است که این طرز تفکر را از بین ببرد و نگاه خوانندگان خود را نسبت به این کلیشه عوض کند. او کاری که در کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول شروع کرده بود را در چهارراه پول‌سازی ادامه داد تا در نهایت خواننده را به هدف اصلی برساند. آموزه‌های این کتاب درعین کاربردی و اصولی بودن، ساده هستند و هرکسی با هر میزان اطلاعات و سواد خواهد توانست آن‌ها را به‌کار ببندد تا زندگی خود را تغییر دهد. کیوساکی در این کتاب با لحنی قابل فهم و ساده به شما می‌آموزد که چطور زندگی خود را تغییر دهید و به موفقیت مالی برسید. این کتاب مناسب همه کسانی است که آرزوهای بلندپروازانه در ذهن دارند و دلشان نمی‌خواهد که مثل دیگران زندگی کنند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب چهارراه پول سازی

کیوساکی در رده بهترین نویسندگان هوش مالی در جهان است و کتاب‌های او همواره در صدر کتاب‌های پرفروش وبسایت‌های معتبر بوده‌اند. چهارراه پول سازی هم از این قاعده مستثنی نیست. این کتاب در رده کتاب‌های امور مالی شخصی در وبسایت آمازون در رده پنجاه کتاب برتر و پرفروش قرار دارد. این کتاب به زبان‌های زیادی ترجمه شده است و خوانندگان زیادی در جهان دارد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

چهارراه پول سازی مخصوص کسانی است که دوست دارند در زندگی دغدغه مالی نداشته باشند و با هوشمندی به وضعیت مالی خوب و با ثباتی برسند. با خواندن این کتاب خواهید فهمید که کسب ثروت و رسیدن به وضعیت مالی باثبات ارتباطی به سن و سال ندارد و در هر سنی خواهید توانست به اهداف مالی که برای خود تعیی کرده‌اید برسید.

بخش هایی از متن کتاب

پدر تحصیل کرده من اغلب می‌گفت: نمی‌توان به یک فرد پیر حقه‌های جدید آموخت. من بارها در موقعیت‌های مختلف کنار او نشستم و تمام تلاشم را کردم تا چهارراه پول سازی را برایش توضیح و بعضی از رویکردهای جدید مالی را به او نشان دهم. او در آستانه شصت‌سالگی داشت متوجه می‌شد که بسیاری از رویاهایش محقق نخواهد شد.به‌نظر می‌رسید که عضویت او در لیست سیاه از محدوده فعالیت در مشاغل دولتی در ایالات فراتر رفته است. حالا دیگر او بود که شخصا خود را در لیست سیاه قرار می‌داد. پدرم گفت: سعی کردم، اما نشده. او به تلاش‌هایی اشاره می‌کرد که برای کسب موفقیت در ربع خویش‌فرمایی در کسب‌وکار شخصی خود به‌عنوان یک مشاور خویش‌فرما انجام داده بود یا هنگامی که بخشی اعظم از پس‌انداز یک عمر خود را به خرید حق امتیاز یک بستنی فروش مشهور اختصاص داد و در این کار شکست خورد. از آنجا که بسیار باهوش بود، مفهوم مهارت‌های تکنیکی مختلفی را که هریک از چهار ربع چهارراه پول‌سازی مورد نیاز است، به‌خوبی درک می‌کرد. می‌دانست که اگر بخواهد، می‌تواند این مهارت‌ها را یاد بگیرد؛ اما چیزی او را از انجام این کار منصرف می‌کرد. روزی هنگام صرف ناها را پدر ثروتمند درباره پدر تحصیل‌کرده‌ام صحبت کردم. پدر ثروتمند گفت: من و پدرت از اساس با هم تفاوت داریم. با این تفاوت که هر دو انسان هستیم و ترس‌ها، شک‌ها، باورها و نقاط ضعف و قوت خاص خود را داریم. در قبال این تشابهات اساسی، متفاوت عمل می‌کنیم. وقتی پدرت تلاش کرد تا از بخش کارمندی به بخش مالکیت کسب‌وکار برود، به لحاظ فکری این فرآیند را خوب درک می‌کرد، اما نمی‌توانست از لحاظ احساسی با این مسئله کنار بیاید. وقتی کارها خوب پیش نرفت و او شروع به از دست دادن پول کرد، نمی‌دانست برای حل مشکل باید چه کار کند؛ بنابراین به همان بخش چهارراه برگشت که در آن احساس راحتی بیشتر می‌کرد. من گفتم : یعنی بخش کارمندی و گاهی اوقات هم بخش خویش فرمایی.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف