• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند

خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند

نویسنده : سایمون سینک
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 23 )
خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند
پخش دمو

خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند

همه از دیدن تیم‌هایی که به‌خوبی و دوستانه با هم کار می‌کنند، لذت می‌برند. همه ما دوست داریم در محیطی کار کنیم که اعضای گروه آن با هم ارتباط خوبی دارند و حاضرند برای رسیدن به هدف مشترکشان هر کاری انجام بدهند. اما کمتر پیش می‌آید که ما محیط کسب‌وکاری را محیطی دوستانه بدانیم. علت این مسئله چیست؟ آیا همه‌چیز به امکانات و شرایط برمی‌گردد یا عوامل دیگری هم در این مسئله دخیل هستند؟ سایمون سینک، نویسنده انگلیسی-آمریکایی کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند، این مسئله را بررسی کرده است. او یکی از مهم‌تری

کتابی دیگر از یکی از نویسنده پرفروش نیویورک تایمز که می‌تواند اساس مهارت‌های رهبری شما را دگرگون کند. رهبران آخر از همه غذا می‌خورند، نوشته سایمون سینک همان کتابی است که هر رهبری باید بخواند.

شناسنامه خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند

عنوان کتاب: رهبران آخر از همه غذا می خورند عنوان کتاب به زبان اصلی: Leaders Eat Last نویسنده: سایمون سینک نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند

سایمون سینک، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز در کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند با شما از خصوصیات ویژه رهبران سازمان‌ها صحبت می‌کند. او به شما می‌آموزد که رهبران موفق در سازمان‌ها و کسب‌وکارها چه ویژگی‌هایی دارند و چطور می‌توانند باعث موفقیت یا شکست شرتشان شوند. شما در این کتاب خواهید آموخت که چرا بعضی از شرکت‌ها به موفقیت می‌رسند و بعضی دیگر علی‌غم داشتن امکانات زیاد و شرایط مناسب، هرگز نمی‌توانند به اتحاد برسند و محکوم به شکست خواهند شد. سینک تفاوت رهبران را با هم بررسی می‌کند و به شما می‌آموزد که با اتخاذ چه راهکارها و انجام چه استراتژی‌هایی می‌توانند به رهبران موفقی تبدیل شوید و گروهتان را به سلامت به پیروزی و رسیدن به هدف برسانید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند

سایمون سینک یکی از آن دسته نویسندگانی است که کتاب‌هایش توانسته‌اند دنیای کسب‌وکار را متحول کنند و به شهرتی جهانی برسند. ۱۹۷۳ در ویمبلدون انگلستان متولد شد، اما امروزه در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کند. سینک محوریت آثار خود را به ویژگی‌های رهبران و نقشی که آن‌ها می‌توانند در کسب‌وکار داشته باشند قرار داده است. او هم‌اکنون استاد ارتباطات استراتژیک دانشگاه کلمبیا و یکی از اعضای غیردائم در موسسه تحقیقاتی رند است. سایمون سینک تابحال پنج کتاب نوشته است که با چرا شروع کنید، باهم بهتر است و چرایی خودت را پیدا کن از سایر آثار اوست که به فارسی هم ترجمه شده‌اند.

نقد خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند

یکی از نکات جالب درباره کتاب رهبران آخر از همه غذا می‌خورند رویکرد تحول از بالا و تاثیر رهبری در کسب‌وکار به‌عنوان عاملی بسیار مهم و محوری است. در عصر حاضر که بسیاری از نویسندگان علاقه دارند به تحولات فردی و تحول از پایین نگاه کنند، سینک توانسته است با نگرشی علمی به همه اثبات کند که این رهبران هستند که می‌توانند سرنوشت کسب‌وکارها را تعیین کنند. سینک معتقد است رهبران می‌توانند با ایجاد فضایی دوستانه و فرهنگ شرکتی مناسب، هورمون‌های شادی و نشاط را در کارمندان و اعضای گروه افزایش دهند و از اینجا به بعد اکسی‌توسین و سروتونین است که می‌تواند نقش ایفا کند. سینک نشان میدهد که چطور می‌توان با صرف کمترین هزینه و انرژی بیشترین بازدهی را در کارمندان ایفا کرد. او خواهد توانست به کارمندان القا کند که به فکر آن‌هاست و برای آنان ارزش قائل است. او با الهام گرفتن از رفتار فرماندهان با افسران رده پایین استدلال می‌کند که اگر قرار است در محیط کسب‌وکار به موفقیت دست پیدا کنید، باید این احساس را به کارمندانتان ببخشید که حاضرید برای آن‌ها فداکاری کنید و هیچ چیزی به اندازه آن‌ها برایتان اهمیت ندارد. آموزه‌های این کتاب صریح و روشن و راه‌حل‌هایی که سینک در آن ارائه می‌کند بسیار ساده و کاربرد است. می‌توان این کتاب را یکی از بهترین و روشنگرانه‌ترین کتاب‌های رده مدیریت طبقه‌بندی کرد.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب رهبران آخر از همه غذا می خورند

این اثر سایمون سینک توانسته است در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد. همچنین این کتاب در لیست کتاب‌هایی که زندگیتان را دگرگون خواهند کرد قرار گرفته است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه مدیران کسب‌وکارها می‌توانند از خواندن این کتاب و آموزه‌های لذت ببرند. این کتاب می‌تواند برای کسانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکارشان را دارند یا به‌تازگی در سمت شغلی مدیریت استخدام شده‌اند، روشنگر و روشن‌کننده باشد.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

سینک می‌تواند ایده‌های خود را با شرح داستان‌های واقعی و شگفت‌انگیز به مخاطب انتقال دهد. (Barnes & Noble) خواندن این کتاب را جدا توصیه می‌کنیم. (Business Magazine Gainesville) سینک یکی از بزرگترین رهبران تفکر تجاری در حال حاضر در تمام جهان است. (Key Takeways)

بخش هایی از متن کتاب

هنگامی که وقت‌تان را با افراد مختلف می‌گذرانید، نه تنها از هدف آن‌ها بیشتر مطلع می‌شوید بلکه می‌توانید فرصت‌های بیشتری برای همکاری با آن‌ها ایجاد کنید. واقعیت این است که دشمنان تنها به فکر مبارزه هستند، اما دوستان راه‌هایی برای همکاری پیشنهاد می‌دهند. یک مثال خوب برای این فرایند نسل امروزی سیاست‌مداران است. در گذشته افرادی که برای کنگره انتخاب می‌شدند، به واشنگتن نقل مکان می‌کردند تا بتوانند ارتباط بیشتری با رقبایشان داشته باشند. به این ترتیب راحت‌تر می‌توانستند با آن‌ها دست به مصالحه بزنند. نسل کنونی سیاستمدان اما روزهای سه‌شنبه به واشنگتن پرواز می‌کنند و پنج‌شنبه به حوزه‌ انتخابی‌شان باز می‌گردند تا سرمایه لازم برای کارهایشان را فراهم کنند. آن‌ها واقعا تمایلی به شناخت رقبایشان ندارند و همه‌ افراد به فکر این هستند که با ایجاد پیشرفت در حوزه‌ انتخابی‌شان یک بار دیگر انتخاب شوند. اگر کارهایتان باعث می شود که دیگران بیشتر رویاپردازی کنند، بیشتر بیاموزند و بیشتر اقدام کنند، شما یک رهبر هستید. شما می توانید به سادگی، شخصیت یک انسان را با چگونگی رفتارش با کسانی که هیچ کاری برای او نمی توانند انجام دهند، قضاوت کنید. این نابغه های در صدر و تعیین کننده ی مسیر نیستند که باعث بزرگی افراد می شوند. این افراد بزرگ هستند که باعث می شوند کسی که در صدر است، مثل یک نابغه به نظر برسد.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف