• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب ذهن خود را فعال کنید

خلاصه کتاب ذهن خود را فعال کنید

نویسنده : اسکات جی هالفورد
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 144 )
خلاصه کتاب ذهن خود را فعال کنید
پخش دمو

خلاصه کتاب ذهن خود را فعال کنید

از مغز و توانایی‌های شگفت‌انگیز آن چه می‌دانید؟ آیا می‌دانید که انسان قادر به انجام چه کارهایی است؟ راستش را بخواهید حتی هنوز دانشمندان هم به‌خوبی از حد و مرزهای قدرت ذهن باخبر نیستند، اما آنچه از این پدیده می‌دانند این است که هنوز نتوانسته‌اند برای ظرفیت‌های ذهنی، مرزی تعیین کنند. البته از این شایعه که ما تنها از چنددرصد مغزمان استفاده می‌کنیم، حرف نمی‌زنیم. این شایعه که از بیخ و بن ایراد دارد و علمی نیست. ما برای کارایی کافی بدنمان، نیاز داریم که از همه بخش‌های مغزمان استفاده کنیم و اگر در هر

راهنمایی شگفت‌انگیز و کارآمد برای فعال کردن همه ظرفیت‌های ذهن.

شناسنامه خلاصه کتاب ذهن خود را فعال کنید

عنوان کتاب: ذهن خود را فعال کنید عنوان کتاب به زبان اصلی: Activate Your Brain: How Understanding Your Brain Can Improve Your Work - and Your Life نویسنده: اسکات جی هالفورد نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۴ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۵ از ۵ (Barnes & Noble)

اهداف خلاصه کتاب ذهن خود را فعال کنید

مغز انسان شگفت‌انگیز است و همه ما به‌خوبی از این واقعیت باخبریم. اما آنچه درباره مغز نمی‌دانیم بسیار بیشتر از دانسته‌هایمان از این نعمت عظیم است. البته یک نکته مهم این است که می‌دانیم چطور می‌توان به همه ظرفیت‌های مغز دست پیدا کرد و با آن به پیشرفت دست یافت. کتاب ذهن خود را فعال کنید، نوشته اسکالت هالفورد در تلاش است تا به خوانندگان بیاموزد که چطور از دانش موجود در علوم اعصاب برای افزایش ظرفیت ذهنتان استفاده کنید و قدرت مغزتان را بهینه کنید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب ذهن خود را فعال کنید

اسکات هالفورد، نویسنده، تهیه‌کننده برنامه جایزه امی، مجری و مشاور تیم اجرایی فورچون ۵۰۰ است. او دانش گسترده‌ای در زمینه روانشناسی پیشرفت، علوم رفتاری و مباحث مربوط به آن دارد که شامل هوش هیجانی، تفکر انتقادی و تاثیرگذاری می‌شود. او در ۲۰۱۴ در تالار مشاهیر سخنرانان عضو شد و گواهینامه حرفه‌ای CSP را دریافت کرده است که درواقع بالاترین رتبه انجمن ملی سخنرانان محسوب می‌شود. هالفورد در رشته علوم اعصاب مدیریت تحصیل کرده و بنیانگذار و مدیر LLC است. مشتریانی که با هالفورد کار کرده و از مشاوره‌های آن بهره برده‌اند شامل شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت، والت دیزنی، بیمارستان جان هاپکینز، وسترن یونین و.. می‌شود.

نقد خلاصه کتاب ذهن خود را فعال کنید

کتاب ذهن خود را فعال کنید یکی از مهم‌ترین آثاری است که در زمینه افزایش ظرفیت ذهن نوشته شده است. این کتاب به افراد کمک می‌کند تا تمرکزشان را حفظ کنند و وظایفشان را با قدرت انجام دهند. هالفورد در این کتاب نشان می‌دهد که چطور نحوه عملکرد ذهن را بشناسیم را اقدامات موثر را برای عملکرد بهتر آن انجام دهیم. او با ترکیب تحقیقات، حکایات و الهام‌ها بهترین راه‌حل‌ها را برای حرکت درجهت عملکرد بهتر و مدیریت ذهن نشان می‌دهد. او در هر فصل کتاب، روش‌هایی برای فعال‌سازی ارائه می‌کند که شامل تمریناتی سودمند و اثرگذار هستند. این تمرینات کمک می‌کنند تا: تمرکز خود را افزایش دهید، اتمادبه‌نفس پیدا و اراده خود را تقویت کنید، جلوی حواس‌پرتی‌هایتان را بگیرید و متمرکز بمانید، استرس منفی را کاهش دهید، . با دیگران به‌صورت موثری همکاری کنید. می‌توان گفت این کتاب مجموعه‌ای ضروری از مسائل علمی است که هرکسی که خواهان بهبود ظرفیت مغز خود است، باید آن‌ها را بداند. با خواندن این کتاب قادر خواهید شد که زندگی بهتری را که به‌دنبال آن هستید را بیابید و در مسیر آن قدم بردارید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب ذهن خود را فعال کنید

کتاب ذهن خود را فعال کنید توانسته است جوایز متعددی را از آن خود کند و به رکوردهای خوبی در فروش دست یابد. این کتاب به یکی از پرفروش‌ترین آثار وال‌استریت ژورنال تبدیل شد و توانست در جایزه کتاب Axiom، جایزه برنز را از آن خود کند.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

نمی‌توان دسته خاصی را برای این کتاب مشخص کرد. این کتاب مناسب همه افراد است و هرکسی که خواهان پیشرفت و افزایش ظرفیت ذهنی خود است، می‌تواند آن را بخواند. این کتاب مناسب همه کسانی است که : خواهان کنترل بیشتر بر زندگی و کار خود هستند، دوست دارند با تمرکز و قدرت بیشتری فعالیت‌های روزانه و وظایف شغلی خود را انجام دهند، دوست دارند پیشرفت کنند و از همه ظرفیت‌های ذهنی خود در کار استفاده کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

اگر می‌خواهید کتابی درمورد نحوه پیشبرد عملکرد عالی مغزتان بخوانید، کتاب ذهن خود را فعال کنید پیشنهاد من به شماست. (مری کیس) کتابی تامل برانگیز؛ یکی از ظریف‌ترین و زیباترین س‌هایی که هالفور ارائه می‌دهد، ارتباط کسب‌وکار و علوم اعصاب در دنیای مدرن است. ارتباطی غیرقابل انکار و مستقیم بین مغز و موفقیت شما به عنوان یک انسان و رهبری تجاری وجود دارد. این کتاب را بخوانید و من تضمین می‌کنم که هم در زندگی و هم در کار پیشرفت خواهید کرد. (امی کاسپر) این کتاب، اثری درباره شماست که راهی به شما نشان می‌دهد تا بتوانید هدفتان را تعیین و شیوه دستیابی به آن را مشخص کنید. اسکات هالفورد بینش مهمی درزمینه عصب‌شناسی رهبری ارائه می‌دهد. بینشی که روش‌های جدیدی برای ایجاد انگیزه، اراده، استقامت، همدلی و خلاقیت به شما الهام می‌بخشد. این کتاب می‌تواند برای کسانی که خواهان اتصال اشتیاق و هدف هستند، تغییراتی فوری و البته پایدار ایجاد کنند. (سوزان پیترز) اسکات هالفورد فقط یک مرد باهوش نیست. او شخصیت باهوشی است که می‌تواند شما را هم باهوش‌تر کند. او از علوم اعصاب و نه روانشناسی استفاده و مفاهیم پیچیده را به مفاهیمی قابل فهم و عملی تبدیل می‌کند. تعداد کمی از ما از تمام ظرفیت‌های ذهن خود استفاده می‌کنیم و این کتاب می‌تواند کمک کند تا از ظرفیت‌هایتان بهتر استفاده کنید. (مارک سانبرن) درک اسکات از علوم اعصاب، مکمل بسیار خوبی برای سال‌ها تجربه او به‌عنوان استاد هوش هیجانی و اندیشه رهبری است. من بیش از ده سال با اسکات کار کرده‌ام و او برای تمام تیم رهبری خطوط هوایی آمریکا بسیار مفید بوده است. او در کتاب ذهن خود را فعال کنید با همان طنز و شوخ‌طبعی که در سخنرانی‌ها از او دیده‌ایم حرف می‌زند. این کتاب اولین اثری است که من به کسانی که هم در محیط کار و هم در زندگی به دنبال بهبود عملکرد خود هستند توصیه می‌کنم. (دوگ پارکر)

بخش هایی از متن کتاب

ساده‌ترین و سرنوشت‌سازترین قدمی که ما می‌توانیم برای رسیدن به شیوه زندگی مطلوبمان برداریم این است که همین حالا آن را شروع کنیم. اگر منتظر بمانیم که همه چیز مرتب شود، اولین دستاوردهایمان قبل از رسیدن به آخرین دستاوردها را از دست خواهیم داد. زندگی براساس میل و علاقه شخصی زمانی به کسانی تعلق خواهد گرفت که قبل از انتظار برای آمادگی کارشان را شروع کنند. تمیز و مرتب کردن کمدی که ماه‌ها در انتظار شماست، می‌تواند به همان اندازه برای خرد و عقل مفید باشد که دریافت ارتقا درجه برای چیزی که همیشه برایش تلاش میکردید. بسیاری از ایده‌های فعال‌سازی ذهن که در این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود، مانند نوشتن با دست غیرغالب، به این دلیل است که مطالعات نشان می‌دهند ما زمان نوشتن با دست، مسیرهای جدیدی برای حافظه در مغزمان ایجاد کنیم. تمرین نوشتن با دست یکی از تمرینات قدرتی برای مغز محسوب می‌شود. زمانی که استرس دارید یا بیش از اندازه خسته هستید، از تصمیم‌گیری، مخصوصا تصمیمات بزرگ و مهم خودداری کنید. در این موقعیت‌ها مغز احساسی خواهد شد و شما نمی‌توانید بااستفاده از مغز احساسی‌تان ارتباطات مهمی با خردتان برقرار کنید.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف