• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
landing package
خلاصه کتاب زندگی به روش۸۰/۲۰

خلاصه کتاب زندگی به روش۸۰/۲۰

نویسنده : ریچارد کخ
راوی : کاترین صادق پور
( 40 )
خلاصه کتاب زندگی به روش۸۰/۲۰
پخش دمو

خلاصه کتاب زندگی به روش۸۰/۲۰

قانون ۲۰ ۸۰ یکی از جالب‌ترین و شگفت‌انگیزترین قوانینی است که در زمینه کسب وکار و زندگی شخصی مطرح می‌شود. به ساده‌ترین زبان ممکن، این قانون بر این واقعیت تاکید دارد که حدود ۸۰درصد نتایجی که ما در زندگی خود کسب می‌کنیم، در نتیجه ۲۰درصد از تلاش‌هایمان به‌وجود می‌آیند. جالب است، نه؟ این قانون مخصوصا برای کسانی که با ادبیات خودمانی‌تر تنبل تلقی می‌شوند! اما درس مهم این قانون برای همه ما این است که موفقیت الزاما درنتیجه کار شدید و طولانی به‌دست نخواهد آمد. هوشمندی و کار هوشمندانه، همیشه نتیجه بهتری می

کتابی برای کار کمتر و نتیجه بیشتر؛ با کتاب زندگی به روش ۲۰ ۸۰ کمتر کار کنید و نتیجه بیشتری بگیرید!

شناسنامه خلاصه کتاب زندگی به روش80/20

عنوان کتاب: زندگی به روش ۲۰/۸۰ عنوان کتاب به زبان اصلی: Living the ۸۰/۲۰ Way نویسنده: ریچارد کخ نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۳ از ۵ (Amazon)، ۳.۷ از ۵ (Good reads)، ۴.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب زندگی به روش80/20

آشنایی با قانون ۲۰ ۸۰ و کاربرد شگفت‌انگیز این قانون در زندگی از مهم‌ترین آموزه‌های کتاب زندگی به روش ۲۰ ۸۰ نوشته ریچارد کخ است. این نویسنده در کتاب خود به شما نشان می‌دهد که چطور شرکت‌ها با به‌کارگیری و استفاده از قانون ۲۰ ۸۰ در کسب‌وکار خود به نتایج دلخواه دست پیدا می‌کنند. این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور قانون ۲۰ ۸۰ را در زندگیتان اجرایی کنید تا مانند شرکت‌ها و سازمان‌های موفق به بهترین نتیجه ممکن برسید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب زندگی به روش80/20

ریچارد کخ نویسنده، مشاور مدیریت و سرمایه‌گذاری بریتانیایی است. کخ در ۲۸ جولای ۱۹۵۰ در لندن متولد شد. او تحصیلات خود را در رشته MBA در دانشگاه پنسیلوانیا به پایان رساند و کارشناسی ارشد خود را در همین رشته در کالج وارتان دانشگاه آکسفورد دریافت کرد. اکثر فعالیت‌های تجاری و اقتصادی کخ، در زمینه سرمایه‌گذاری و مشاوره به مدیران خلاصه می‌شود. کخ سابقه مشاوره در مجموعه مشاوره‌ای بوستون را در کارنامه خود دارد. او آثار زیادی در زمینه مدیریت، سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار تدوین کرده است که زندگی به روش ۲۰/۸۰ معروف‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود.

نقد خلاصه کتاب زندگی به روش80/20

قانون ۲۰ ۸۰ یکی از ایده‌های جسورانه‌ای است که در سال‌های اخیر مطرح شده‌اند. این ایده تواسنته است بسیاری از کلیشه‌های رایج نسبت به کار و تلاش مداوم و طولانی‌مدت را از بین ببرد و برخلاف بسیاری از متخصصین که بر تلاش طولانی‌مدت تاکید دارند، بر کار کمتر و درعین‌حال با کیفیت متمرکز شده است. ریچارد کخ یکی از کسانی است که مطالعات وسیعی روی این قانون و تاثیر آن در زندگی شخصی و حرفه‌ای داشته است. نتیجه تلاش‌ها و مطالعات این نویسنده کتاب زندگی به روش ۲۰ ۸۰ بوده است. کتابی جسورانه که به‌صورت عملی به خوانندگان خود می‌آموزد چطور این قانون ساده و درعین‌حال هوشمندانه را در زندگی عملی کنند تا بتوانند از نتایج آن استفاده کنند. اصول این کتاب به‌طرز عجیبی اثرگذار و مفید است و به هرکسی که یان کتاب را خوانده است کمک می‌کند تا زندگی هوشمندانه‌ای داشته باشد. این کتاب شما را راهنمایی می‌کند تا تمرکز و اثربخشی خود را افزایش دهید و درنتیجه به نتایج خوبی برسید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب زندگی به روش80/20

کتاب زندگی به روش ۲۰/۸۰ به ۴۰ پس از انتشار مورد توجه مخاطبان و منتقدان قرار گرفت. این کتاب به ۴۰ زبان زنده دنیا ترجمه شد و بیش از یک میلیون نسخه فروخته است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه کسانی که دوست دارند زندگی سازمان‌یافته‌تر، با بهره‌وری بیشتر و بهتر داشته باشند، با خواندن این کتاب خواهند توانست بهتر عمل کنند. مدیران کسب‌وکارها، کارمندان و هرکسی که دوست دارد در محیط شغلی خود نتایج بهتری کسب کند، می‌تواند از آموزه‌های کتاب زندگی به روش ۲۰/۸۰ استفاده کند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

اصل ۲۰/۸۰ سنگ بنای زندگی مبتنی بر نتیجه را گذاشته است. این کتاب را بخوانید و از آموزه‌های آن استفاده کنید. (تیم فریس) کخ بیش از یک میلیون نسخه از کتاب زندگی به روش ۲۰/۸۰ را فروخته است. او ۱۹ کتاب دیگر هم نوشته است. او در عین حال در ده شرکت دیگر هم سرمایه‌گذاری کرده است و همه این‌ها به او ۲۵۰ میلیون دلار ثروت بخشیده است. (فوربس) ترفند این است که کمتر بیشتر است! و ما می‌توانیم با کار کمتر چیزها بیشتری در زندگی شخصی، کارو روابطمان به‌دست بیاوریم. این کتاب خواننده را ترغیب نمی‌کند که بیشتر کار کند، بلکه به او می‌آموزد که با انجام کارهای متفاوت، کمتر کار کند. (ایندیپندنت) پر از تکنیک‌ها و مشاهدات مفید. اگر به دنبال شروع سال نو به روشی جدید هستید، این کتاب ابزاری عالی برای شروع است. به شدت توصیه می‌شود. (هات برندز، کول پلیس) به شدت عملگرا؛ این کتاب به هرکسی به موفقیت شخصی و همچنین حرفه‌ای علاقه‌مند باشد توصیه می‌شود. (پرفشنال منجر)

بخش هایی از متن کتاب

دفعه بعد که دچار احساس افسردگی شدید از خود بپرسید برای تغییر روحیه خود چه کار مثبتی می‌توانید انجام دهید. اگر نمی‌دانستید چه کنید یکی از این کارها یا همه آنها را انجام دهید: - صاف بایستید، بدن خود را در حالتی کشیده نگه دارید و در آینه به خود لبخند بزنید. سپس فرد دیگری را پیدا کنید که به او لبخند بزنید ـ حتی اگر این فرد یک غریبه باشد! - به یک پیاده‌روی طولانی بروید یا کمی ورزش کنید. - عملی از سر لطف و مهربانی انجام دهید. پژوهشگران دانشگاه کارنگی ملون طی تحقیقاتی ۱۶۹ نفر از افراد یک محل را به طور اتفاقی انتخاب کردند و به مدت ۲ سال استفاده آنها از اینترنت و تأثیرات آن بر روی شادی و روابط‌شان را زیر نظر گرفتند. این پژوهشگران که تحت حمایت شرکت‌های کامپیوتری و نرم‌افزاری عمل می‌کردند اطمینان داشتند تنوع روابط از طریق شبکه‌های کامپیوتری تنهایی افراد را کاهش می‌دهد و موجب افزایش شادی آنها در زندگی می‌شود. ولی نتایج به دست آمده هر دو گروه را حیرت‌زده کرد. بالا رفتن میزان روابط اینترنتی و صرف زمان بیشتر در مقابل نمایشگرهای کامپیوتر ارتباط مستقیمی با افزایش احساس تنهایی و افسردگی در مردم داشت. واقعیت این بود که ایمیل‌ها و چت‌روم‌ها موجب افزایش روابط می‌شد، ولی این روابط سطحی و بی‌معنا بودند و زمانی که صرف‌شان می‌شد موجب هر چه کم‌رنگ‌تر شدن روابط خانوادگی و دوستی می‌گردید. روابط رو در رو هرچند تعدادشان کم باشد، امنیت و شادی بیشتری را در زندگی به همراه دارد. میشه فعالیت‌هایی وجود دارند که نسبت به زمانی که صرف‌شان می‌شود، شادی کم‌تری ایجاد می‌کنند. مثلاً مطالعات روی افرادی که تلویزیون نگاه می‌کنند نشان می‌دهد تنها تعداد کمی از آنها بعد از ساعت‌ها تماشای تلویزیون احساس رضایت و شادی می‌کنند. اکثر این افراد معمولاً پس از ساعات طولانی تماشای تلویزیون دچار احساس افسردگی می‌شوند. اگر تماشای تلویزیون باعث ایجاد احساس شادی در شما می‌شود بیشتر این کار را انجام دهید و در غیر این صورت دیگر به این کار ادامه ندهید!

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف