• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب با داستان گویی رهبری کنید

خلاصه کتاب با داستان گویی رهبری کنید

نویسنده : پل اسمیت
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 6 )
خلاصه کتاب با داستان گویی رهبری کنید
پخش دمو

خلاصه کتاب با داستان گویی رهبری کنید

در طول دهه گذشته داستان‌سرایی به یکی از سریع‌ترین و بهترین ابزارهای مورد استفاده مدیران بازرگانی برای رسیدن به هدف مورد توجه قرار گرفته است. شرکت‌های قدرتمندی مانند دیزنی، موتورولا و حتی بانک جهانی، از قصه‌پردازی به‌عنوان روشی کلیدی برای نفوذ و رهبری استفاده می‌کنند. آن‌ها تلاش می‌کنند که به‌جای یادداشت‌ها و کاغذبازی‌های اداری یا ارائه پاورپوینت‌های رسمی در جلسات، از داستان برای الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در سازمان، ارائه چشم‌انداز برای آینده و تعریف فرهنگ و ارزش شرکتی استفاده کنند. منطق این شر

کتابی که با روشی متفاوت به شما می‌آموزد چطور مهارت‌هایتان را در نقش یک رهبر ارتقا دهید. کتاب با داستان گویی رهبری کنید از نقش قدرت قصه‌پردازی در رهبری با شما حرف خواهد زد.

شناسنامه خلاصه کتاب با داستان گویی رهبری کنید

عنوان کتاب: با داستان گویی رهبری کنید عنوان کتاب به زبان اصلی: Lead With Story نویسنده: پل اسمیت نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۴ از ۵ (Amazon)، ۳.۸ از ۵ (Good reads)، ۴.۱ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب با داستان گویی رهبری کنید

یکی از مهم‌ترین آموزه‌های کتاب با داستان گویی رهبری کنید نوشته پل اسمیت آشنایی با داستان‌سرایی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای قدرتمند برای توسعه تجارت و جلب مشتری است. در این کتاب خواهید آموخت که چطور با استفاده از فن داستان‌سرایی توجه گروهی بزرگ را به سمت خودتان، ایده‌تان یا شرکتتان جلب کنید. پل اسمیت در این کتاب به شما آموزش می‌دهد که چطور داستانهایی قدرتمند بسازید، آن را برای مخاطبتان تعریف کنید و جوری رفتار کنید که بتوانید ارزش‌ها، فرهنگ‌ها و روابطی مشترک ایجاد کنید. مهارت داستان سرایی در این کتاب به عنوان ابزاری ارتباطی برای همه مشاغل و در هر عرصه‌ای معرفی می‌شود.

درباره نویسنده خلاصه کتاب با داستان گویی رهبری کنید

پل اسمیت یکی از برجسته‌ترین متخصصان جهان در زمینه قصه‌گویی سازمانی است. نشریه INC از در سال ۲۰۱۸ اسمیت را در رده یکی از ۱۰۰ سنخنران برتر قرار داد و معرفی کرد. این نویسنده مدیر تحقیقات مصرف‌کنندگان و ارتباطات شرکت پراکتر و گمبل است. او در کالج آموزش مدیریت P&G تدریس می‌کند.

نقد خلاصه کتاب با داستان گویی رهبری کنید

کتاب با داستان گویی رهبری کنید، ۲۱ داستان آماده و البته موثر برای مدیران بیان کرده است. این داستان‌ها به مدیران کمک می‌کنند که بر چالش‌های سختی که رهبران سازمان‌ها با آن‌ها مواجه هستند غلبه کنند. علاوه‌براین، اسمیت در این کتاب به خوانندگان می‌اموزد که چطور داستان‌هایی موثر برای اغنا مخاطب تعریف کنند. این کتاب منبعی کاربردی برای همه کسانی است که دوست دارند توجه مخاطب را به خود جلب کنند و فراتر از آن، او را با خود همراه و همسو کنند. واقعیت این است که مهارت داستان‌سرایی چه در سخنرانی و چه در یادداشتی که به افراد ابلاغ می‌شود به کار خواهد آمد. این مهارت ابزاری اساسی برای رهبران امروز است و بسیاری از شرکت‌های موفق، لزوم به‌کارگیری این ابزار را به‌خوبی درک کرده‌اند. این کتاب به شما کمک می‌کند که: فرهنگ و ارزش‌های موردنظرتان را تعریف کنید، خلاقیت و نوآوری ایجاد کنید، مربی خوبی باشید و بتوانید بازخورد ارائه دهید، بتوانید استراتژی خود را تغییر دهید. این کتاب تغییراتی در خود دارد که به شما کمک می‌کنند از داستان‌ها و توصیه‌های علمی در زمینه خلق داستان منحصربه‌فرد خودتان استفاده کنید. اسمیت شش عنصر اصلی را که برای تبدیل داستانتان به یک داستان خوب نیاز دارید معرفی می‌کند. استعاره‌ها، احساسات، واقع‌گرایی، تعجب آفرینی، سبک و مهمتر از همه درگیر کردن مخاطب برای تاثیرگذاری بیشتر. چیپ هیث، نویسنده معروف کتاب‌های مدیریت درباره این کتاب قدرت می‌گوید: "داستان‌ها شبیه ساز پرواز برای مغز ما هستند. اسمیت در این کتاب هر چالش مهمی که شما و تیمتان با آن روبه‌رو خواهید شد را پیش‌بینی و داستانی برای آن طراحی کرده است. اگر بر این داستان‌ها مسلط شوید، بر چالش‌هایتان هم غلبه خواهید کرد."

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب با داستان گویی رهبری کنید

کتاب با داستان گویی رهبری کنید در بخش کتاب‌های ارتباطات تجاری آمازون شماره یک پرفروش‌ترین کتابها را از آن خود کرده است. این کتاب به گواه واشنگتن پست به‌عنوان یکی از ۵ کتاب تجاری معرفی شده و وبسایت EXCEEC رنک این کتاب را در رده ۲۵ کتاب تجاری برتر سال ۲۰۱۲ قرار داده است. از این کتاب همچنین در وبسایت List.ly بهترین کتاب در خصوص داستان‌پردازی یاد می‌شود.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

بازاریاب‌ها یکی از مهم‌ترین مخاطبان کتاب با داستان گویی رهبری کنید هستند. اگر بازاریاب هستید و دوست دارید مخاطبان را با خود همراه کنید، خواندن این کتاب به شما کمک زیادی خواهد کرد. از طرفی، مدیران از دیگر کسانی هستند که نیاز دارند این کتاب را بخوانند. خواندن این کتاب به مدیران سازمان‌ها و رهبران کمک می‌کند که اعضای شرکتشان را با خود همراه کنند و هم‌دلی بیشتری بیافرینند. سخنران‌ها و نویسندگان هم می‌توانند برای نفوذ بیشتر در مخاطبشان از آموزه‌ها یاین کتاب استفاده کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کتابی جذاب که به شما کمک می‌کند تا قدرت داستان‌سرایی را در خود زنده و تفاوتی معنادار ایجاد کنید. (سارا متیو) داستان‌سرایی به‌معنای چگونگی انتقال اعتقاد توسط رهبران بزرگ به سازمان است. این کتاب به شما راه را در این مورد نشان خواهد داد. (باب مک‌دونالد) به‌عنوان یک مشاور بازاریابی دائما به‌دنبال داستان‌هایی عالی هستم که ایده‌های جدید را شفاف می‌کنند و به مخاطب انتقال می‌دهد. اکنون کتاب با داستان گویی رهبری کنید منبع اصلی من برای الهام گرفتن از نمونه داستان‌هایی است که باعث ایجاد تغییر در طیف وسیعی از چالش‌های تجاری می‌شوند. اگر می‌خواهید با الهام بخشی به افراد دست بالاتر داشته باشید این کتابی است که باید بخوانید. (اندی موری) دیروز این کتاب را خریدم و بعد از شام شروع به خواندن آن کردم. امروز صبح ساعت ۸:۱۵ آن را تمام کردم، نمی‌توانستم تمام شب از آن دست بکشم و این کتاب همه چیزهایی است که می‌تواند مرا امیدوار کند. (جیم یانگل) چه کتاب خوبی. پل اسمیت توضیح می‌دهد که چطور لاستیک داستان‌ها به جاده برخورد می‌کنند. این کتاب بیشترین داستان موفقیت در داستان را ارائه می‌کند و هر رهبری که می‌خواهد الهام‌بخش، انگیزه دهنده و متقاعد کننده باشد ارزشمند است. (آنت سیمونز)

بخش هایی از متن کتاب

یک بار از مدیرعامل P&G از جان پیر در مصاحبه‌ای پرسید که مهم‌ترین مهارت یا ویژگی افراد برای استخدام کارمندان جدید چیست؟ فکر می‌کنید جواب چه بود؟ رهبری؟ توانایی تحلیل؟ حل مسئله؟ همکاری؟ تفکر استراتژیک؟ یا چیز دیگر؟ او صادقانه جواب داد. جواب جان پیر "بقیه افراد" بود. او گفت: ما می‌توانیم بعد از دستیابی این سمت شغلی به دیگران آموزش دهیم. ما معمولا در محل کار داستان‌های شخصی خود را تعریف نمی‌کنیم، چون با غریبه‌ها کار می‌کنیم. آن‌ها غریبه هستند چون ما داستان‌های شخصی خود را تعریف نمی‌کنیم. باید این چرخه را بشکنید. تصمیم بگیرید که سازمان شما می‌خواهد چه ارزش‌هایی داشته باشد. سپس داستان‌هایی بسازید که آن ارزش‌ها را به‌تصویر می‌کشد. به‌خاطرداشته باشید که اگر داستان های ارزشمندی درباره کسب‌وکارتان ندارید، احتمالا ارزش‌های شرکتی‌تان قدرتمند نیست. بسیاری از ما همان اندازه که دوست داشتیم متولد شویم، خواستار تغییر هستیم و به همان اندازه شوکه کننده وارد تغییرات می‌شویم و آن‌ها را تجربه می‌کنیم.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف